Reklama

SATANISMUS

Bára (Út, 15. 12. 2009 - 17:12)

Já sama nad tím začínám být líná přemýšlet, protože mi stejně přijde, že to je jedno a že možná stačí prostě jen Být - v tom je obsaženo všechno, co člověk potřebuje, aby byl šťastný...

Bára (Út, 15. 12. 2009 - 17:12)

Pro Pozorovatele:
Tak jsem tu s mou teorií smyslu satanismu pro člověka (lépe řečeno pro jeho stoupence). Ber to pouze jako můj názor.

Myslím, že Martin výše podal krásně stupidní příklad toho, proč se někteří lidé uchylují k satanismu a proč vůbec vznikl. Lidé náboženství potřebují (podstatná většina), nedokážou žít "jen tak", nemají dostatek sebedisciplíny pro to, aby pouze a jen "Byli", protože je to strašlivě těžké. Náboženství jim skýtá vedení, pravidla, návod, bohužel vidíme, jak jednoduše je to zneužitelné a i když z toho plynou jisté pozitivní věci, těch negativních je mnohem víc.

Neúnosný tlak křesťanství a jiných šílených. agresivních a demagogických náboženství znechutil některé osoby s potřebou náboženství tak, že se otočily do opozice - chápu to. Bohužel si vytvořily sytém se stejným principem jako to, proti čemu revoltují. Systém určující co a jak je nebo není - bez prostoru pro vlastní práci a právo na odlišný názor - buď se podřídím daným názorům, i když s tím vnitřně nesouzním, nebo nejsem satanista (jiný -ista, křesťan, muslim, atd.) nepatřím do skupiny, jsem bez vedení - toho se spousta lidí bojí (sociologie a potřeba lidí se někam zařadit), raději se vlastního názoru vzdají a naučí se přijímat bez velkého přemýšlení za hranice daného.
Četla jsem Satanskou bibli - je to sbírka názorů jednoho člověka, pubertálně revoltující proti autoritě - proti křesťanství. Nevidím v tom nic zásadně jiného, než opozici.

Nedokážu odpovědět, co pro mě představuje satanský a božský princip - budeme-li věrni zažitým pojmům, tak satan = zlo, bůh = dobro, jednoduše řečeno. Duchovní část mě má za to, že každý člověk je zároveň satan i bůh, každý v jiném poměru, samozřejmě, někdo tvrdí, že satan je ego, mysl. Kdo ví.

Materialistická část mě tvrdí, že všechno je jen hra přírody, genů a chemie a my jsme nicotná trošku inteligentnější zvířátka na jedné nicotné planetě, babrající se v blbostech :-)

♥Martin&# (Út, 15. 12. 2009 - 16:12)

Pozorovateli, nemyslím si, že...Odpovím ti já. Božský princip je ten, že Bůh Jehova obětoval svého Syna, aby každý kdo v něj projevuje víru měl věčný život a ten používbal ke chvále Jehovy Boha ! Satanský princip je ZATEMNIT všem mysl, aby vám neprozářilo slovo Boží a především mu jde o to, aby nebyl uxtíván Jehova Bůh, protože si přeje být sám uctíván. Myslím tím arciďábla Lucifera. A je úplně jedno jestli je btzo satanismus nebo KC. Celý svět (kromě SJ) ho uctívá a bude za to potrestán v Armageddonu. ☺ Sláva Jehovovi !!! ☺ ☺ ☺

Bára (Út, 15. 12. 2009 - 12:12)

Pozorovateli, nemyslím si, že odpovědi zrovna na tyhle otázky můžeme najít pouze v sobě, bez pozorování lidí kolem, společnosti, určitého zájmu o psychologii, sociologii a historii tomu nelze porozumět (aspoň trochu). Otázka je, jestli každý nepíšeme o něčem jiném - já myslím satan-ismus a smysl jiných -ismů (náboženství) pro člověka.
O smyslu satanismu pro člověka z mého pohledu příště...
Co podle tebe představuje satanský a Božský princip?

Pozorovatel (Út, 15. 12. 2009 - 12:12)

Díky za nabídku dialogu,...Ahoj Báro,
v čem spočívá smysl satanismu pro člověka z Tvého pohledu. Jakou hraje úlohu v našich životech? Co představuje satanský a Božský princip?
Chceš-li znát skutečně pravdu a nehrát si jen se slovy,pak je potřeba nezaujatě pozorovat ony principy,oba mají svůj význam a smysl,jinak by jich nebylo a my bychom neexistovali.
Odpovědi nalezneš sama v sobě. Má je tam každý,ale né každý je ochoten se do sebe podívat. Z tohoto poznání vzejde pochopení a porozumění proto jak žít.
Měj se.

Bára (So, 12. 12. 2009 - 21:12)

Mimochodem, zaujal mě čas Tvého příspěvku, taky jsi noční člověk?

Bára (So, 12. 12. 2009 - 21:12)

Báro, konečně rozumný člověk....Díky za nabídku dialogu, Nathane, jisté by to bylo zajímavé, nicméně sdílím názory Pozorovatele a satanismus je pro mě stejně scestná teorie jako křesťanství, taková škatulka, obrana, nebo opozice. I když upřímně, křesťanství je nesnesitelné, narozdíl od satanismu :-)
Pokud máš zájem, můžeme diskutovat o smyslu satanismu pro člověka (a trochu si ulevit a špinit kresťanství :) - ty fráze mi také lezou příšerně na nervy)...

Nathan (So, 12. 12. 2009 - 02:12)

Báro, konečně rozumný člověk. Takových, aby v dnešních dobách pohledal. S tebou by mohl být zajímavý dialog. Kdybys chtěla, můžu ti napsat na mě kontakt a můžeme se pobavit nejenom o satanismu. Už mě unavují neustálé dohady s lidmi, kteří se nezmohou na nic víc než ,,Ježíš tě miluje´´ ,,V Bohu je jediná naděje´´ a blá blá blá.

Pozorovatel (Po, 23. 11. 2009 - 18:11)

řekl bych že pravda o těhle...pravdu lze zahlédnout po pochopení vnitřního konfliktu sebe samého,tím dojde k utišení myšlenkového procesu a ve vědomí se objeví to co je nadčasové. Končí pochybnosti a dochází k poznání pravdy již za života - to však má smysl jen pro toho kdo je tomuto hledání nakloněn. Jí kdo má hlad a pije kdo má žízeň.
Pochopí ten kdo pochopit má.

Bára (Pá, 20. 11. 2009 - 08:11)

Nathan: vtipně a výstižně napsáno :-) přejdi na Unix a nebudeš mít problém s otravnými aktualizacemi antikrista Gatese :-D

K vřele doporučené "knize":

"Lidé, s nimiž se snažila o evangeliu mluvit, opět a opět rezolutně odmítali byť jen naslouchat."

Taky bych odmítla a to nejsem satanista, ani příslušník žádné jiné církve nebo sekty. Prostě křesťané by si měli uvědomit, že neustálé vnucování jejich názoru lidi štve, obtěžuje a znechucuje.

"Když byla v nemocnici šestý měsíc, dala
správa nemocnice odstranit z pokojů všechny Gedeonovy bible a na každé oddělení dali oznámení, že nemocnice na místě vyhodí každého zaměstnance, který bude přistižen při »evangelizování« pacientů."

Správně, proč by zaměstnanci měli pacienty, kteří potřebují klid, otravovat a vytáčet? Taky by mi vadilo, že místo v malém nemocničním nočním stolku úplně zbytečně zabírá Bible, když si tam chci dát svoje knížky.

To jsou jen mé postřehy z prvních dvou stran, víc toho nepřečtu, protože ano, autorka má pravdu, je mi jistě bráněno zlou silou zvenčí, která způsobuje, že ona kniha mi připadá stupidně průhledná, demagogická a neuvěřitelně ubohá. Fuj.

Nathan (Čt, 19. 11. 2009 - 17:11)

Mílý Fenix,

pročetl jsem si několik stránek té slavné knihy od Rebeccy Brown a musím objektivně říci, že to není kniha, která by mě povznesla na nějakou úroveň poznání. Naopak mě v mé víře v Satana utvrdila. Taková sbírka dogmat a nadpřirozených nesmyslů, to je to, co hyzdí skutečně knihovní police, ne Satanistická bible, která mimochodem je seriózní filosofická práce. Už jen třeba věta ,,Pití krve je součástí satanismu´´ nebo ,,Ti, kteří píjí krev nebo jí tělo oběti získávají větší sílu a nové démony´´ Nechci být jízlivý, ale hrábněte si do svědomí, kdo každou neděli pije kalich krve a přijímá tělo, byť je to jen víno a pseudochléb. A naposledy. Na začátku knihy se píše, že Satan bude chtít zabránit čtení knihy přerušováním a ospalostí. Jediné, co mě přerušuje jsou aktualizace Windows (pochybuji, že Bill Gates je antikrist) a ospalostí trpím spíše nežli Satanovou vůli enormní nudností zmíněné publikace. Jdu dělat něco normálnějšího než číst snůšku dogmatických zfanatizovaných lží. Neber to osobně, nebráním se konstruktivnímu dialogu, ale tyhle knihy jsou jak budovatelské romány. Chtějí přesvědčit o své pravdě za každou cenu klidně přes mrtvoly, což v dějinách vašeho milého Boha není nic výjimečného. Jestli mě Bůh miluje, ať mi dá věčný pokoj od bláznů, jakým je Rebecca Brown.

Fenix (Po, 9. 11. 2009 - 22:11)

Každému kdo se věhlasně hlásí k satanismu vřele doporučuju tuhle knihu ...

http://www.spiritlessons.com/czech/Prisel_osvobodit_zajate_R_Brown.pdf

LULU (Ne, 8. 11. 2009 - 19:11)

"Učení, cest i náboženství je...Svatá pravda

Granvin (Ne, 8. 11. 2009 - 10:11)

"Učení, cest i náboženství je mnoho, pro pokročilejšího adepta však hovoří jednou řečí. Kdo svatořečí jedné nauce a zatracuje jinou, kdo hledá své spasení v osobách mistrů, je pouhý začátečník, který se má ještě hodně co učit."
(Za čas a prostor)

nyvlt (Út, 3. 11. 2009 - 03:11)

Co hledáš prostřednictvím své...řekl bych že pravda o těhle věcech bude mimo chápání na naší zemi na vždy

Pozorovatel (Ne, 1. 11. 2009 - 23:11)

satanskou bibli jsem četl...Co hledáš prostřednictvím své víry?
Jedni jsou na jedné straně a druzí na druhé.
Sám vidíš kolik to přináší konfliktů a i přesto hledáš porozumění v oddělenosti.
Pravda je mimo tuto polaritu.

Alex (So, 31. 10. 2009 - 21:10)

Bu bu bu bu bu, už se bojte, Satan přichází a možná vás vezme do pekla ! Bu bu bu ... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

nyvlt (So, 31. 10. 2009 - 20:10)

Toto téma je v mnohém...satanskou bibli jsem četl hodněkrát něco z toho jsem ve čtivu vynechal rituáli nedělám a to že křestanství a církev jak se řiká dobrá magie napomůže jinym a bezbraným tak tomu nevěřím kažsdý máme své cítění a svůj svět křestanství jako věřící v boha je pro mě jen urážlivé v tom že stát křestanství podporuje ale satanismus je na veřejnosti trestný čim stejně tak jako že se satanista nesmí přít přít s křestanem když vyjde satanista ven s obrácenym křížem tak ho policie drapne a hned je to protizákonné mělo by to bejt pro každýho svobodná volba přidat se tam kam si doopravdy myslí že patří a néé že se do toho bude nějaká církev hnát a řikat že je to trestný je to trapný když je křestanství povoleno a satanismus je zakázanej možná proto plno satanistů nesnáší křestany a ani církev awe

:-D (Čt, 29. 10. 2009 - 21:10)

Všechny ty zmrdy ukopat k smrti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sedlínek (Ne, 27. 9. 2009 - 03:09)

Satan?Pan president Č.R. Václav Klaus.Satanismus?Vláda Č.R..Sekta?Sněmovna Č.R..Peklo?Česká Republika.Asi z toho už mrdá nejen pánu Bohu,ale i Luciferovi.Protože bud jsou povodně,nebo je sucho.

Reklama

Přidat komentář