Reklama

Je orální sex nevěra ?

katae (Po, 5. 1. 2004 - 16:01)

Mé kamarádce se stalo něco podobného (taky v tom byla její sestra) a hrozně moc jí to ublížilo, "prožívala" jsem to s ní, takže podle mě to nevěra je.

Jiri (Čt, 1. 1. 2004 - 21:01)

Je to podle mne obecnější otázka. Jak to je vůbec s nevěrou. Pokud je pohlavní zdrženlivost mé partnerky založena na odříkání si skutečné touhy uplatnit svou lásku a sexualitu jinak než se mnou, nepovažuju to za obdivuhodnou morální hodnotu, jak to obvykle bývá stavěno. Pokud je schopna opravdu mne milovat a paralelně praktikovat i jiné vztahy, v podstatě nemám důvod svůj vztah k ní přehodnocovat či ukončovat, pokud i já ji miluju. Víra v opravdovost vztahu nemůže být docílena tím, že partnerka bude soulozit jen se mnou. A na druhou stranu je pravda, že porušení exkluzivity pohlavního života může být tímto "porušujícím" partnerem vnímáno jako ochabnutí původního vztahu. Pokud toto je toto jednání ale pociťováno jako nepřípustné a ochabnutí vztahu je některou ze stran pociťováno, pak o nevíru ve vztah jde a vtakovém případě je lépe se takového jednání buď vyvarovat, anebo vztah zrušit.

b.h. (So, 27. 9. 2003 - 19:09)

No jiste, ze to nevera nebyla. Kdyby byla co k cemu, pridala by se k sestre a alespon mu oblizla koule nebo anal. To by pak byla sourozenecka souhra.

Láďa (So, 27. 9. 2003 - 02:09)

No, jestli mu ho jen kouřila tak to nevěra není, je to sousedská výpomoc....třeba sestra nemohla tak za ní zaskočila....

micinda (Čt, 4. 9. 2003 - 07:09)

ze strany Jenny F. to byla účelová akce k získání dítěte, chlapa neměla, o sex jí nešlo. tak jakápak nevěra.

Abby (Čt, 4. 9. 2003 - 06:09)

Hmm....tak to je velmi zajímavá situace...víš co je zvláštní? Že muž tři dny před smrtí myslí na sex..

kokrouč (St, 3. 9. 2003 - 09:09)

Je to jen hypotéza - nemocný nebo zraněný muž, měsíc v péči nějaké ženy, ošetřovatelka nebo sestřička, vznikne nějaký vztah a všichni kolem ví, že umírá, i on to ví a jednou se svěří, že mu to ještě nikdy žádná neudělala pusou. Ta ošetřovatelka o tom přemýšlí a je jí ho líto a tak k němu jednou příjde, stáhne mu kalhoty a udělá mu to. A řekněme, ať to není jak z červené knihovny, že dva tři dny na to on skutečně zemře. Obecně nesouhlasím s tvrzením, že výjímka potvrzuje pravidlo a toto mě napadlo s Jenny Fieldsovou, když jsem si řekl, co kdyby byla vdaná ?

Ewa (Út, 2. 9. 2003 - 22:09)

Kokrouči, o jakou situaci se tedy jedná ? Předpokládám, že nemáš teď na mysli tu, kterou jsi popsal výše - v úvodním příspěvku.Tak napiš u čeho tedy váháš, také bych se nad tím ráda zamyslela. Dík.

micinda (Út, 2. 9. 2003 - 06:09)

nevěra: proč pochybuješ jestli je? lokrbí: nepovažovala bych peníze za náhradu za život. pouze jako formu bolestného, která pozůstalým pravděpodobně zpříjemní život.

kokrouč (Po, 1. 9. 2003 - 16:09)

Smajlinko, nevím čím jsem se zasloužil. Jasně že mi to v něčem pomůže. A i kdyby vůbec v ničem, tak alespoň budu znát názor druhých, což obecně považuju za maximum, co mi diskuse může dát. Nevím proč jsi pořád špičatá, je to tvůj problém, mě například zajímá i názor na výši odškodnění za Lockerbie, i když tam nezemřel nikdo z mých známých. Jsou peníze (v jakékoli výši) možnou "náhradou" ?Jinak - osobně se kloním k tomu, že to nevěra je, jen mi leží v hlavě jedna situace, co mě tedy zatím napadla, kdy váhám.

Ewa (Pá, 29. 8. 2003 - 17:08)

Ještě k tomu co psal Roman.Je to fakt smutný. Zajímalo by mě, zda by to dotyčná brala stejně, kdyby se něco podobného dověděla o svém partnerovi. Jsem si jistá, že by to už nebrala na tak lehnou váhu.Myslím, že se zachovala dost bezcitně (jak ten styk tak chování po něm). A co její přítel? Trpí.

Ewa (Pá, 29. 8. 2003 - 16:08)

Ja si naopak myslím, že je to celkem dobré téma na rozpitvání. Pro někoho to může být přínosné.Můj názor zní bezprostředně: ANO, orální sex JE nevěra.Nevěra začíná už tam, že uděláte něco, co by se tomu druhému nelíbilo, co by ho zranilo, s čím by nesouhlasil. Ať už se jedná o "pouhé" líbání nebo orální sex.Nějaké řečičky, že já jsem chlap - samec - lovec a tak to prostě chodí, bylo to jenom jednou, neznamenalo to nic, tebe miluju s ní to byla jednorázovka a podobně, to je pouhopouhý alibismus. Lidi si neumí vážit toho co mají.Nečiň druhým to, co nechceš aby oni činili tobě - a to je svatosvatá pravda. Zdar !

Smajlinka (Pá, 29. 8. 2003 - 14:08)

No, s tím přesvědčováním, to bylo možná silné slovo. Jen mě zajímá, proč se tím zabýváš. Není to zbytečné řešit? Ty se nikdy podobné věci od manželky nedočkáš a při tvé diskrétnosti ani ona od tebe, tak proč se tím zatěžuješ? Pomůže ti snad, že se tady diskutující přikloní na jednu nebo druhou stranu? A pokud ano, tak v čem?

kokrouč (Pá, 29. 8. 2003 - 12:08)

No, pokud by ses vrátila na první příspěvek, kterým jsem otevřel toto téma, tak by sis přečetla, že na to nemám vyhraněný názor. Potom by mě zajímalo, kde jsi zjistila, že chci někoho přesvědčovat. Vznesl jsem do pléna tuto otázku, protože jednoduše NEVÍM, chvíli jsem pro, chvíli proti. A přesto, že čtu všechny příspěvky, nedokážu se jednoznačně přiklonit ani na jednu stranu. Jsem sice nalomený, ale budu muset ještě hloubat.

Pavel (Pá, 29. 8. 2003 - 09:08)

Diano, vubec jsem nechtel rict to co jsi pochopila. Byl to pouze obecny komentar k tomu ze po par sklenickach jsou holky nachylnejsi k nevere a proto:a) kdyz je to nase partnerka tak si na ni musime dat pozorb) pokud chceme nejakou svest tak toho vyuzit.Toto moc neplati u chlapu. Ti maji po alkoholu tak akorat silne reci. Zbytek uz jsem rekl vyse.Na neveru se divam tak ze je uplne stejna at ji provede on nebo ona. Je to fakt fuk.

Smajlinka (Pá, 29. 8. 2003 - 09:08)

Kokrouči, zajímalo by mě, proč zrovna tebe trápí otázka, zda je orální sex nevěrou či ne... :-) Ty to máš vyřešený a ostatní lidi stejně nepřesvědčíš. :-)

Diana (Pá, 29. 8. 2003 - 09:08)

Aha, Pavle... takže, když se chlap vyspí s nějakou ženskou a ta jeho se to dozví a on jí jenom řekne: "Šlo jenom o sex. K ní jsem nic necítil, měl jsem potřebu, ale s Tebou je to jiné atd.", tak to je v pořádku, že? Chlap může svoje tělo použít pouze k ukojení a uspokojení svého chtíče, ale když to udělá ženská, tak je to špatně. Proč takový chlap je ozvačován za BORCE a ženská za ROZKROČNOŽKU?Jinak si myslím, že jej podvedla, ať už chtěla nebo ne, prostě podvedla a záleží na tom klukovi, jak se k tomu postaví. Stojí mu ta holka za to, aby s ní zůstal a nebo ten vztah už je v takové fázi, že oba vědí, že se mají a tom jim v podstatě stačí. Otázkou taky zůstává, proč podlehla sladkým slůvkům toho cizího muže? Ale to už je na další úvahu.

Pavel (Pá, 29. 8. 2003 - 09:08)

Hmm to ti nezavidim. Jak se's to dozvedel?Taky by me to pekne stvalo ale co bych delal nevim. Trucovite jednani tady asi moc nepomuze ale chapu libat se s holkou o ktere vis ze pred treba par minutami mela v puse semeno ciziho chlapa je dost huste.Myslim ze by jsi mel sam citit jestli to byla jednorazovka nebo jestli se da ocekavat nejake pokracovani.Navic nevyhoda u zen je tak ze kdyz trosku popiji tak jsou ochotny delat vse. Chlapovi v te situaci spise nestoji nez stoji a tak mohou byt zenske v klidu.

Roman (Pá, 29. 8. 2003 - 08:08)

Hmm, zajimave tema... Docela by me zajimalo, jak se divate na nasledujici (skutecny) pribeh.Dlouhodoby vztah dvou lidi (on 29, ona 25 let), navzajem se ujistuji, jak se miluji, obcas dokonce dojde i na uvahy o svatbe. Jednoho dne se ona nahodou setka s uplne cizim (nadrzenym) clovekem, ktery na ni bez obalu vyrukuje s tim, ze by se s ni chtel vyspat (kondomy ze ma s sebou). Ona se nad tim jen pousmeje, vysvetli mu, ze ma pritele, ktereho miluje, a s onim clovekem pokracuje dal v druznem hovoru. Jeho snaha ovsem nepolevuje. Oblbuje ji recmi, na ktere "se bali patnactky", cimz se ona zpocatku jen dobre bavi. On argumentuje tim, ze "pritel tu prece neni, ze je to JEN sex, ze mladi jsou jen jednou"... Po jeho dlouhem presvedcovani a jejim odmitani se s nim nakonec liba a vykouri mu ho...On: Kdyz se to dozvi, "zhrouti se mu cely svet". Je to pro nej jako blesk z cisteho nebe. Naprosto nedokaze pochopit, PROC to udelala. Chape to jako hroznou zradu, jako popreni vseho hezkeho, co k ni kdy citil. Dalsi ranou je pro nej jeji nasledne chovani. Ona vubec nerozumi tomu, proc se kvuli tomu tak hrouti (pry "tohle se prece stava" a "jak pry bude reagovat, az prijde neco opravdu vazneho?"). Po vysvetleni, jak se vsechno udalo, ho "utesuje" uz jen tim, ze je to jen jeho problem, jak (jestli) se s tim vyrovna, a jakekoli dalsi diskuse odmita. Prestoze mu situaci "vysvetlila", ma on pocit, ze si v mnoha vecech protireci a ze obelhava jen sama sebe.Ona: Citi se zle. Dodatecne premysli, proc to vlastne udelala. Z hecu, navalu nadrzenosti, imponovalo ji, ze "ji nekdo chce", mela zvlastni potrebu "nezklamat, vyhovet, zavdecit se"... Pritom nebyla vubec vzrusena a ten clovek ji nepritahoval. Vehementne tvrdi, ze to vubec nechtela a chape to tak, ze byla zneuzita. Rika, ze se s ni porad tak nejak pretahoval a valel se po ni, takze nemohla vlastne nic delat. Na druhou stranu tvrdi, ze na ni byl mily, nebyl vubec agresivni (proto se nemohla fyzicky branit), jen hrozne vytrvaly. Celou zalezitost - na rozdil od sveho pritele - nebere nijak fatalne (proste "jen pouzila svoje telo") a snazi se na vsechno zapomenout ("uz je to za ni"). Nasledne (utrapene) nalady jejiho pritele a jeho promenlive (chvili vstricne, vzapeti odmerene) chovani ji hrozne lezou na nervy a je z nich uz unavena, pry "jeji trpelivost ma sve meze". Prohlasuje, ze to nechape jako neveru a nema z toho vuci svemu priteli vubec zadne vycitky.

Evka (St, 27. 8. 2003 - 23:08)

Jednoznacne. Je to druh velmi intimniho sblizeni s osobou opacneho pohlavi, navic pro mne snad jeste intimnejsi nez klasicka souloz. Toto je ovsem pohled zeny, muzi to mohou vnimat jinak. Manzel s cizi zenou = klasicka nevera, manzel se sestrou sve zeny = nechutna nevera a navic i zasah do vedlejsich rodinnych vztahu. Takove veci se velmi tezce odpousti a horkost pravdepodobne zustane navzdy. No to je snad poprve co jsem rada ze jsem jedinacek.

Reklama

Přidat komentář