Reklama

Tinitus auris

michaela (Ne, 14. 9. 2008 - 13:09)

Mně aspoň trochu pomohlo pravidelní cvičení a masáže, měla jsem ho z krční páteře, kdy ztuhlé svaly tlačily na nervy sluchového ústrojí, nebo tak nějak, neumím to přesně popsat...

Petr (Ne, 14. 9. 2008 - 13:09)

Znate nekoho nebo vy samy, ze by se vylecil nebo aspon se dlouhodobe zmirnila intenzita selestu? A co pomohlo?

ara (Ne, 7. 9. 2008 - 15:09)

ivinko!vyřidte mamince,at to skusí vzít shumorem,přijmout tinitus za svůj,brát to jakože dokud ho slyším žiju !Vím,že někdy je to těžké,ale Vy za to stojíte aby to překonala !

Jana (Čt, 4. 9. 2008 - 10:09)

Lenko,
tinitus po operaci většinou zůstane, pokud ho má člověk před operací. Mně zůstal, jen se trochu změnil. Nyní ho vyvolávají zvuky, které přicházejí do slyšícího ucha (na to postižené jsem ohluchla) a v tichu se zmírňuje.

Petr (Čt, 4. 9. 2008 - 09:09)

Jano, děkuji vám za rychlou odpověď. Docela se nám ulevilo, jelikož rentgen vykázal poměrně výrazný blok na krční páteři a úklon hlavy, což pevně věřím je příčina bolestí, které začaly měsíc po nástupu tinitu. Lékařka řekla, že tam samozřejmě může být současně i něco patogenického,ale ta čekačka je prý standard. To co píšete, myslím ten zdlouhavý proces, docela hrůza. Jinak všem pro prevenci podobných neřádů, pokud má někdo logicky odůvodnitelné podezření, doporučuji přípravek Ovosan. Mamce jsem ho už objednal. Je hooodně drahý,ale má prokázané účinky. Z běžných věcí stačí 1 tableta selenu denně a vybrané potraviny pro prevenci a čaje. Petr

Ahojky lidičky (Čt, 4. 9. 2008 - 02:09)

Ahojky lidičky, jako malý jsem často trpěl na záněty uší, pak jsem měl úraz páteře. Stane se. Letos tuším v únoru mi začalo pískat v uších a nakonec to mám na trvalo. Hned první den jsem šel na internet a pomalu jsem upadal v depresi. Mě nasadili Betaserc, B12 a Gingko. Musím říci, že injekce B12 jsem dostával ob den a ve 2 týdnu ze 4 jsem byl na tom super. Stávalo se, že i 5 hodin mi v uších nepískalo a bylo to super. Jenže B12 nejde donekonečna, tak jsem zůstal na Betasercu a po 5 měsících byl vysazen.
Jelikož jsem studoval - co lidi napsali a co jim pomohlo a že i sami doktoři neví, co s tím, vyzkoušejte pár věcí.

a) zkuste si nahřát krční páteř - mírně, promasírovat, a stočit si ručník pod krk a lehnout si. Sem tam to pomůže

b) min. týden jsem se zbavil na 2 dny pískání tím, že jsem si lehl na polštář Dormeo - ale obrácenou (tj.větší stranou). Na 2 super, ale teď už zase píská..

c) dieta

d) NECHTE SI UDĚLAT RTG KRČNÍ PÁTEŘE!!! Nechal jsem si udělat RTG páteře a hup - příčinu mám na světě - deformita krční páteře - takže teď mě čeká Neurologie.
e) Pokud to není nutné - nejezte prášky, před usnutím se hoďte do klidu - jděte se projít - čím nižší tlak - průtok krve, tím míň to píská (výhodu mají pejskaři)

f) Jako poslední operace -kamarádovi operace pomohla...

Snad to někomu pomůže, ale zkuste si říci, že lidi, co mají rakovinu a leží v Motole, by dali i ruku za to, že by jim pískalo v uších.

Pokud někdo má něco nového - co by mohlo pomoci, dejte vědět.

Lenka (St, 3. 9. 2008 - 17:09)

Jano ten tinitus máte i teď po operaci?

müller petra (St, 3. 9. 2008 - 17:09)

sice jen z vypraveni zname mohu doporucit na tinitus cerstvou stavu - vytazek z netresku, ktery roste vsude, i na strese, kapejte 3xdenne az po 10 kapkach, tak dlouho, az pocitite ulevu. preji vsem, kteri jsou timto postizeni pevne nervy a kladny ucinek tohoto prirodniho leku. Hezky den Müller Petra

Jana (Út, 2. 9. 2008 - 12:09)

Petře, čekací lhůty na vyšetření na magnetické rezonanci jsou zřejmě všude dlouhé, protože těch přístrojů u nás ještě není dostatečné množství. Na CT mozku jsem čekala několik týdnů, a to docela v pohodě, protože jsem nepočítala s tím, že tam ten nádor bude. Teprve na základě pozitivního nálezu z CT jsem byla objednaná na MR - skoro 3 měsíce od zjištění nádoru a nebyl to už žádný mrňousek (průměr 2 cm). To čekání bylo příšerný. Telefonovala jsem tenkrát do jedný pražský nemocnice a tam mi řekli ještě delší objednací lhůtu - bylo to asi půl roku. Takhle to u nás bohužel chodí. Řeknou Vám, že máte nádor a běžte pěkně do práce. Doktor na ušním mně utěšoval, že ten nádor roste pomalu, ale to mi vůbec nepomohlo. Do Motola jsem pak šla až s výsledkem MR. Vím, ale o jednom případě, že tam šel pacient s výsledkem CT a magnetickou rezonanci mu dělali až tam a byl taky poměrně brzo operovaný. Myslím, že se na to pracoviště v Motole (k prof.Zvěřinovi) je možné objednat až když je už jasná diagnóza.
Příznaky, které má Vaše maminka, mohou být od nádoru, ale teprve to vyšetření mozku to může potvrdit nebo vyloučit. Dovedu si představit její rozpoložení. Nejistota je taky pěkně vysilující. K mojí diagnóze opravdu vedl jen jednostranný tinitus. Teprve později se mi vybavilo, že jsem měla před lety zvláštní závratě a taky mi došlo, že časté bolesti hlavy nebyly od páteře. Moc jsem Vás asi nepotěšila, což mně mrzí.

Petr (Po, 1. 9. 2008 - 19:09)

Má maminka (56 let) má od konce června šelest lev.ucha, který ji začal po chřipce. Po audiu v červenci absolvovala infuze a až do srpna léky na prokrvení. Slyší dobře,ale občasný šelest a praskání přetrvává, samovolně nebo od televize,autobusu, hluku. Posl.měsíc ji ale začaly trápit nejprve menší stěhovavé bolesti mezi místy kolem ucha a temenem a týlem hlavy, poslední 2 týdny každodenní bolesti/tlak v hlavě na temeni/týlu někdy jdoucí do ramen; většinou při fyz.aktivitě,stresu. Bolesti nejsou nepřetržité, spíše občasné - několik hodin denně. Spí dobře, nemá závratě, zvracení, pocení ani jiné příznaky, kromě šumění v uchu a bolesti hlavy a také občasný lehký třes hlavy.
Mám strach,že když je na MR objednána až na listopad (při výst. prohlídce před měsícem byla bez bolesti), je v ohrožení nádorem ušního nervu, který se může projevit jednostranným šelestem. Dnes prodělala

Lenička (Ne, 31. 8. 2008 - 01:08)

Já mám tinitus odmalička. Slyším většinou šum, nikdy ne ticho, někdy přejde v pískání, ale zvykla jsem si na to. Nesmím se do toho večer zaposlouchat, jinak bych měla problém s usnutím. Při vyšších tönech (když hraju na flétnu) mi zaznívá v levém uchu ještě jakési.... nedá se to moc popsat... něco podobného jako když zatřesete padesátníky v měšci )to mě jen napadlo :-D), jen na malý okamžik. To mi asi začalo v 10 letech... a na tom samém uchu také jakési klepnutí při silnějším zvuku... Ještě jsem s tím u doktorky nebyla, zatím nepotřebuji (až na to zachrastění jsem s tím sžitá).

Olga (So, 30. 8. 2008 - 20:08)

Já mám tinitus půldruhého roku, zkouším různé kombinace léků, ale bohužel zatím neúspěšně.To,co píše Ivinka o své mamince, byla jsem přesně v té samé situaci(ještě z toho nejsem úplně venku),ale chci říct, že jsem přistoupila na užívání antipresiv a myslím, že je to v dané situaci nejschůdnější varianta jak přežít a žít kvalitní život v rámci možností.
Jinak jsem měla všechna možná vyšetření, samozřejmě včetně CT a MR, a zjistili mi, že to mám pravděpodobně od krční páteře.Chodím na rehabilitace, cvičím uvolňovací cviky, ale efekt velký to nemá.V současnosti chodím na laser, mam za sebou 10 aplikací, ale zlepšení též žádné nepozoruji.Ještě chci zkusit vakuový masážní zvonek a samozřejmě budu zkoušet další možné varianty,tak uvidím.

Honza (Pá, 29. 8. 2008 - 22:08)

taky mně šumí v jednom uchu, ale většinou to nevnímám, když si na to nevzpomenu :) asi mně tolik nešumí jako vám

františek (Pá, 29. 8. 2008 - 19:08)

Píská mi v uších/tinitus aurus/.přičemž na základě vyšetření se zjistilo,že sluch poškozený nemám.Včera jsem byl na vyšetření/tzv.BERA/ ve FN Královské Vinohrady,čekám na výsledek.Tak jsem zvědav,ale myslím si ,že to bude souviset s mými problémy s krční páteří.Můžete mi někdo doporučit nějaké cviky?

Ivinka (Út, 26. 8. 2008 - 21:08)

moje maminka trpí tinitem už 5 let a myslela, že si něco udělá, psychicky byla na dně,když hučení, bublání,šumění nepřestává ani na vteřinu,byla v hyperbarické komoře,jedla Gingio, léky na uši,nikdo ji neřekl od čeho to je, prý krční páteř,štítná žláza,jsou chvíle,kdy tomu propadá a je psychicky na tom špatně,jak čtu, tak vidím, že na to není lék, tím pádem také hůř slyší,vidím, jak se tím trápí jak jí to deptá, nikdo nepomůže.

Ivinka (Út, 26. 8. 2008 - 21:08)

moje maminka trpí tinitem už 5 let a myslela, že si něco udělá, psychicky byla na dně,když hučení, bublání,šumění nepřestává ani na vteřinu,byla v hyperbarické komoře,jedla Gingio, léky na uši,nikdo ji neřekl od čeho to je, prý krční páteř,štítná žláza,jsou chvíle,kdy tomu propadá a je psychicky na tom špatně,jak čtu, tak vidím, že na to není lék, tím pádem také hůř slyší,vidím, jak se tím trápí jak jí to deptá, nikdo nepomůže.

Ivinka (Út, 26. 8. 2008 - 21:08)

Moje maminka trpí tinitem už 5 let a mnohokrát myslela

důchodkyně (Po, 25. 8. 2008 - 23:08)

Já jenom prášky na spaní a je to. Prý už vynalezli nějaké nenávykové, snad i finančně únosné.

Milena (Po, 25. 8. 2008 - 10:08)

Je to absint. Já mám zase naplánovanou marihuanu.

ara (Po, 25. 8. 2008 - 10:08)

ahojte tinitáci!já mám tento problém také mnoho let a už jsem mu začala říkat Van Goghova nemoc. Až to nebudu moct vydržet,začnu malovat a pít ten zelený chlast,(nemůžu si spomět jak se menuje),
třeba pak budu slavná

Reklama

Přidat komentář