Reklama

Tinitus auris

Jaryn (Čt, 30. 10. 2008 - 01:10)

kapačky mě pomohli hned po prvním absolvování když tinitus začal bylo mě 20let do půl roku se vrátil, dnes mě je 35 a trvá pořád,zkoušel sem všechno, nepomůže nic, chce to vypustit z hlavy a nevnímat to.

iris (St, 29. 10. 2008 - 08:10)

ahoj, tak mě to trápí asi půl roku, slyším jako bych měla stále zapnutý počítač v uších, beru Betaserc, můj lékař mě také chce poslat do přetlakové komory, už jsem tady o ní četla, ale přesto se zeptám: KOMU Z VÁS PŘETL. KOMORA POMOHLA A JAKÉ TO V NÍ BYLO?

Radka (Po, 27. 10. 2008 - 16:10)

Ahoj,mám tinitus pět let a zároveň ztrátu sluchu na obě uši,nosím naslouchátko.Kromě šelestu mi také tepe v uších,slyším jak mi tepe srdce,zdá se mi ,že mám rychlý a hlasitý tep,špatně spím.Chtěla jsem se zeptat,jestli podobné pocity k tinnitu máte také někdo.Dík za odpověď.

Venda (Po, 27. 10. 2008 - 07:10)

Ahoj. Tak jsem dnes pátý den po gama noži.Neurinom akustik ( nezhoubný nádor), který mi způsobil tinitus mi byl zjištěn naštěstí díky lékařům v čas a bylo možno podstoupit léčbu gama nožem. Jen jsem se chtěla zeptat, zda máte někdo zkušenosti s tím, že by vám začaly padat po tomto zákroku vlasy? Nikde jsem o tom nečetla, že by se tak mohlo stát a já dnes ráno zjistila, že mi šíleně padají. Tak se nikdy ještě nestalo. Díky za info. Jinak se po gama necítím stále moc dobře. Ještě se mi motá hlava, a to když ležím, docela i dost bolí a je mi i na zvracení. Problém dělá i čtení , vlastně ani to nejde, totéž telka a počítač.Ale snad se to spraví. Ahojte.

sona (So, 25. 10. 2008 - 10:10)

tinitem trpim pet let beru leky ale zadna uleva zkusim masazni vakuovy zvonek a uvidim diky za radu

Kateřina (Po, 20. 10. 2008 - 18:10)

Pro Zefira. Dobrý den. Vasodilatační infuze jsem obsolvovala, bez větších potíží, ale v nemocnici vedle mě ležela holčina a ta po nich zvracela.Já jsem akorát měla citlivější ucho na zvuky a tinitus byl pisklavější. Každopádně bych to oznámila lékaři.
(tinitus mi však nezmizel).Hodně štěstí

Zefir (Po, 20. 10. 2008 - 15:10)

Dotaz na absolventy infuzi: je normalni omdlit 5 minut po aplikaci prvni davky? A boli bezne hlava po zacatku kury?

Jana (Po, 20. 10. 2008 - 10:10)

Já na jedné kontrolní MR byla 3 měsíce po operaci, když jsem se při roční kontrole ptala jak dlouho se pacient sleduje a jak často se dělá kontrolní MR, tak jsem nedostala jasnou odpověď. Bylo mi řečeno, že mám myšlenky na recidivu pustit z hlavy. A taky : "až vy budete potřebovat MR, tak já už budu po smrti". Chci věřit tomu,že to lékař myslel dobře, že mě chtěl uklidnit. Ovšem lépe by mně uklidnil, kdyby mi podal přesné informace. Takhle jsem zbytečně v nejistotě. Trochu se utěšuju, že třeba časem bude možné si u nás taky nechat udělat MR z vlastní vůle a zaplatit si ji (což teda by určitě bylo finančně náročný, ale rozhodně lepší než se trápit obavama). Štve mně, že není daný nějaký jednotný postup, zřejmě to dělá každý doktor jinak, vím, že někteří chodí po operaci na MR každý rok. Ano, je to bohužel pravda, že si člověk musí za zdraví bojovat, už jsem se o tom párkrát na vlastní kůži přesvědčila.

hanka (Po, 20. 10. 2008 - 10:10)

Od počátku dubna mi píská v levé půlce hlavy, za uchem. je to vysoká frekvence a mezi ušima, jako když slyším v dálce nepravidelné zvony. Začala jsem to vnímat tři měsíce po celkovém kolapsu v práci. Jsem z toho nešťastná, mám být v klidu a nedovedu se od zoho odprostit. Tuhne mi celá krční páteř a někdy k večeru i čelist.
Je mi 33 let a představa, že se ho nezbavím mě děsí. Mám po MR, kde v hlavě nic nenašli, jen na krční páteři hemangiom C7, se kterám nebudou nic dělat. Po rehabilitaci krční páteře, cítím uvolnění, ale při výklonu do prava je tynitus hlasitější. Celkově. čím větší rozruch, hlasitost hudby = horší tinitus. Taky jsem se dočetla, že tinitus má něco společného s vit. B12, třeba mi chybí. Držím palce všem podobně šíleným. H

Venda (Ne, 19. 10. 2008 - 20:10)

Pro Janu,Zefira..
Ahojte. Možná jsem to špatně napsala a vyznělo to, že si magnetickou rezonanci můžete zařídit, pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám. Nezařídila jsem si jí, ale prostě jsem lékaři, ke kterému jsem šla s úplně jinou záležitostí řekla, že mám pocit zda by ten tinitus nemohl s ní souviset a protože mi můj lékař řekl, že se s tím nedá nic dělat, tak jsem ho poprosila, zda by ta rezonance nebyla možná. Měla jsem štěstí, že to byl opravdu PAN LÉKAŘ a na tu rezonanci mě objednal. A bylo to. Zkuste jiného lékaře nebo chtějte po tom Vašem ať Vás tam pošle, že na tom trváte a pokud ne, tak ať Vám to dá písemně. Dneska musí člověk za své zdraví pěkně bojovat a hlavně se nedat. A co se týče té kontroly po operaci, pokud jsem to dobře pochopila, tak je mi divné že Vám neřekli o plánovaných kontrolách. Mě bylo řečeno, že nejdéle po 2 letech půjdu na první kontrolní rezonanci ( pokud bude vše v pořádku a nebude třeba dřív), potom za dalších pět let ( nejpozději) a potom ještě po deseti letech.Pokud jak říkám, nebude třeba dříve a to doufám, že ne.Když nebude mít úspěch u svého lékaře, zkuste se obrátit na nějakého odborníka, který se tinitu přímo věnuje. Hodte to do vyhledávače google a něco Vám tam vyleze. Jsou tam přímo i diskuze s odborníky.

Olga (So, 18. 10. 2008 - 20:10)

Zefíre chápu vaše rozhořčení, já sama mám tinitus taky a dělám ve zdravotnictví 25 let.A může mi čert vzít, protože se s tím často setkávám v praxi, že na jednu stranu se na MR či Ct vozí lidé, kteří toto vyšetření vůbec nepotřebují, ale jenom proto,že je vyšetřuje doktor, který si neví rady a místo aby se poradil se zkušenějšími kolegy,tak je rovnou pošle na takovéhle vyšetření,které stojí asi kolem 6 tisíc.
A nebo se tam vozej lidé přestárlí s prominutím před smrtí, kde už není stejně co zachraňovat.A na druhou stranu, lidi, kteří toto opravdu potřebují,tak čekaj na to buď několik měsíců, protože není kapacita a nebo v "lepším " případě jako například u vás, je nepošle doktor vůbec.
Pravda je, že za rok a půl se můžže lecos změnit.
Jediné, co vám mohu poradit, změŇte neurologa a raději mu pro jistotu neříkejte, že jste na tomto vyšetření již byl.A další problém, jak jsem uvedla, že se na toto vyš. čeká měsíce, tak je dobré zjistit si kde všude ve vašem kraji toto provádějí a obtelefonovat, kde mají nejkratší termín.

Jana (So, 18. 10. 2008 - 20:10)

Vendo mně by taky zajímalo jak si člověk může zařídit magnetickou rezonanci. Já jsem po operaci a bohužel jsem se od svého lékaře nedozvěděla jestli mi ještě někdy hodlají udělat nějakou kontrolní. Taky nechci strašit, ale vím, že se nádor může objevit znovu (co jsem četla na internetu, tak uváděly různé zdroje recidivu v rozpětí 1 - 3%). Vzhledem k tomu, že na ucho jsem ohluchla, rovnovážné centrum je zlikvidované a tinitus mi zůstal, tak by vlastně nádor mohl růst bez příznaků až do životu nebezpečné velikosti. Velmi by mně uklidnilo, kdybych věděla, že jednou za pár let budu moci jít na magnetickou rezonanci. CT v tomto případě není moc vhodné, protože menší nádor vůbec nemusí ukázat. A taky je to velká radiační zátěž. Co se tinitu týče, bohužel většinou po operaci zůstane pokud ho člověk měl před ní. Vendo, přeju Vám ať to není Váš případ a ať nemáte ani jiné závažné následky. A Zefire, tobě přeju ať už se ti konečně podaří přesvědčit nějakýho doktora, aby ti tu magnetickou rezonanci nechal udělat. Dovedu si trochu představit, jak tě asi ta nejistota sužuje.

Zefir (So, 18. 10. 2008 - 18:10)

Paní Vando, mohla byste se mi ozvat na mail? dusicka.duse"gmail.com

2x jsem se snažil přesvědčit svého neurologa, že na CT jsem byl před rokem a půl a že se mi občas motá hlava a jestli tinitus a depersonalizace nejsou dostatečné důkazy k provedení magnetické rezonance, ale on je zřejmě idiot, protože argumentoval tím, že CT nic neprokázala a EEG taky ne, takže jsem vlastně zdráv. Proto bych uvítal radu, jak si zařídit magnetickou rezonanci, abych měl konečně klid po dvouapůl letém trápení. Předem děkuji.

Venda (Pá, 17. 10. 2008 - 22:10)

Nechci Vás plašit, ale mám stejný problém Infuze mi nepomohly,ani léky ,ani rehabilitace. Na vyšetření CT nic neprokázáno, ale nespokojila jsem se s tím, protože s tinitem v tomto stavu co mám se nedá existovat,tak jsem si zařídila ještě vyšetření magnetickou rezonancí. Jsem ráda, že se mi to povedlo, protože bylo tímto zjištěno, že mám na sluchovém nervu nádor, který tinitus způsobuje. Není to zhoubný nádor, ale je tam. Musí ven, protože jak poroste bude stav horší a horší. Nyní již ztrácím rovnováhu ( myslela jsem, že je to změnou tlaku, protože mám normálně nízký, tak jsem tomu nevěnovala pozornost), začínám mít komunikativní problém, zapomínám. V současné době se připravuji na operaci. Věřím, že vše dopadne dobře.

Jenda (Pá, 17. 10. 2008 - 13:10)

Nepomáhá vůbec nic.Na chvíli mi přestalo pískat v uchu,když jsem se na dovolené potápěl v moři s bombama v 15 metrech.To mě tak luplo v hlavě,že to na týden přešlo a pak to zase pomalu naběhlo a zase píská.

Jenda (Pá, 17. 10. 2008 - 13:10)

Nepomáhá vůbec nic.Na chvíli mi přestalo pískat v uchu,když jsem se na dovolené potápěl v moři s bombama v 15 metrech.To mě tak luplo v hlavě,že to na týden přešlo a pak to zase pomalu naběhlo a zase píská.

Kateřina (Čt, 16. 10. 2008 - 19:10)

Je mi 23 let.Trpím na tinitus cca 2 měsíce.První léčba byly vasodilatační infuze,ale ty nezabral.Doktoři a sestřičky říkali, že čím dříve člověk přijde,tím je větší šance, že infuze zaberou. Prý se jedná o dobu 1 až dvou dnů.Já prý přišla pozdě (4 dny),ale zkusit se má vše.Někomu to může zabrat i po delší době. Hodně štěstí

Yefir (Čt, 16. 10. 2008 - 09:10)

Opět se po delší době ozývám. Moje ORL mi předepsala infuze. 10 dní po dvou hodinách. Absolvoval to tu někdo? Má to nějaký smysl, když ani Gingio tablety, ani jiná prokrvovadla, která jsem bral více než 2 měsíce nijak na můj tinitus nezabrala?
V poslední době mi připadá, že to zase hvízdá výše a jakoby mě občas i pobolívalo za spánkovou kostí. Tak nevím.

Michal (Po, 13. 10. 2008 - 16:10)

jj děkuju ... je pravda že mě bolí za hlavou a někdy i dost bolesti hlavy se taky někdy objeví ...a při otáčení hlavy se miv zadu v krku u krční páetře mám takové lehké křupání ...

Jana (Po, 13. 10. 2008 - 14:10)

Michale, stálo by určitě zato nechat si vyšetřit krční páteř. Může to být příčina. Třeba by Vám pomohla rehabilitace a nějaké vhodné cvičení.

Reklama

Přidat komentář