Reklama

Tinitus auris

Lucie (Pá, 12. 10. 2012 - 12:10)

ANDREW zase jeden co si chce...milí lidé se šuměním či jinými zvuky v uších, neodsuzujte co jste nevyzkoušeli, tam kde západní klasická medicína selhává, má mnohdy ta východní (ať už indická nebo čínská) výsledky hraničící se zázrakem. Doporučuji zkusit přírodní léčbu, bude však nutné se smířit s tím, že nestačí polykat prášky a léčba proběhne, u přírodní léčby se musí pacient aktivně a vědomě účasnit procesu, protože jak správně napsal Andrew, součástí léčby jsou i opatření která vylučují ze stravy potraviny, které organismus zatěžují a tato diagnostika musí být provedena indiviuálně. Jsem sice ajurvédářka, ale čínská medicína má tisícileté zkušenosti a proto se mi nelíbí, jak jste Petře šmahem Andrewa odsoudil že si dělá reklamu, možná že právě vám mohla tato léčba být prospěšná. To že pojišťovny tyto medikamenty nehradí je smutné, ale na druhou stranu alepsoň si uvědomíte na kolik si ceníte svého zdraví. S pozdravem Lucie

Karel (Út, 2. 10. 2012 - 19:10)

Zdravím všechny, chci popsat svoji zkušenost s pískáním a šumem v uchu, hlavě a nalezením co to způsobovalo. Vzhledem k tomu, že hraji na kytaru a rozumím akustice a jsem technicky zeměřen v povolání, tak když mne z ničeho nic začalo pískat v uchu ve dne v noci a ruzné intenzitě uvědomoval jsem si, že jde o zvuk a musí to mít tím pádem akusticko-fyzikální příčinu. Pískot začal, tak intenzivně, že jsem mysll, že mi hrábne, ale vydržel jsem a hledal souvislosti. Zdálo se mi, že zvuk nebyl stejné intenzity a jeho kmitočet se rúzně měnil, když jsem sapl, nebo se pokoušel spát byl intenzivnější a když jsem stál byl mírnější, někdy se to měnilo v hučení a jindy v nestesitelní hvizd jak papiňák. Uvědomoval jsem si, že se tam někde musí něco natahovat, vysoký zvuk a povolovat nízký zvuk. Pamatuji si, že když jsem měl jako dítě uspaný nos, tak mne v něm někdy samovolně pískalo a když se dírka uvolňovala byl tón hlubší. Nos to nebyl, šel jsem dál, střední ucho a eustachova trubice , také jsem analyzoval kdy se mi to stalo a po jaké situaci, podzim v září a po pobytu v chladné místnosti, prúvodní příznak zalehnuté ucho a tlak v uchu. 3 týdny před tím jsem šel přes louku a jako by jsem někde mezi nose a uchem něco uzavřelo, nikdy jsem nic takového neměl! Šel jsem na ORL, diagnóza Turbonární katar, ale neměl jsem hleny, žádný sekrat. V uchu stále mírný tlak a hlavně hvizd. Dostal jsem kapky a po týdnu to bylo stejné. Šel jsem na pohotovost a dostal jsem Clarisan a Octobacid. Po dvou dnech úleva i když Clarisan byla síla, při užívání. Pak jsem zkusil vše čaje, zapařování, napařování, pocení, pobyt v teplé místnosti, inhalaci, chodit venku, atd. Při každé takové činosti se intenzita zvuku měnila, hlubší a vyšší. Clarisan najednou způsobil utlů a od vysoké tónu, když jsem ležel a sanžil se usnout jsem po třetí tabletě zjstil, že pískání se mění v hlubší tón a ž hučení jak v kamnech a najednou jsem nic neslyšel jen ticho, musím se přiznat, že mne to pískání "scházelo" a stále jsem točil hlavou jestli tam někdo něco neuslyším. Clarisan byl ale síla, nemohl jsem ho dobrat, ale měl jsem zkušenost, že se to může změnit svitla naděje. Vzpomněl jsem si, že jsem šel po poli a měl tam alergický problém se středouším, nebo eustachovou trubicí a pak po prochladnutí se vše bez varování spustilo. Clarisan jsem brát nechtě, tak jsem sáhnul po dalším experimentu a vzal si Sanorin Analergin a nakapal do nosu i očí a natočil hlavu tak aby to steklo i do eustachovy trbice. A po chvíli jsem slyšel praskání a uvolňovaní v uchu a opět pískání a ža k hlubokému hučení a tichu. Takže můj laický závěr je, že jsem měl Alergický zánět středního ucha. Takže nevěte hlavu naslouchjte jak vám to v hlavě v uších píská a snažte se najít odppověď sami v sobě kdy a jak to reaguje a kdy se akustika pískotu a hučení mění. Podle mne toto může postihnout nejen eustachovu trubici, ale i jiné dutiny, které se zúží a natečou a mohou vydávat tyto prapodivné zvuky ve vaší hlavě. Pokud budete chtít se zvukem poradit napište a můžeme to rozebrat na [email protected]

Ben (Po, 10. 9. 2012 - 19:09)

Já mám Toyotu auris a ta teda nepíská....

MarkBany (St, 27. 6. 2012 - 15:06)

...Děkuji,podívám se tam

MarkBany (Ne, 17. 6. 2012 - 17:06)

Tady to teda žije,každý měsíc až jeden příspěvek mmm a odpovědi na otázku se pravděpodobně nedočkáte nikdy...Neznáte na toto téma někdo nějaké normální forum se zpětnou vazbou

Jirka (Čt, 12. 4. 2012 - 17:04)

Dobrý večer, mám silný...Zkuste oslovit nějakého dobrého homeopata, jistě by vám pomohl.

Karel (St, 28. 3. 2012 - 18:03)

Já jsem měla nesnesitelné...Ahoj, zajímalo by mě jestli není pro tělo nadměrné množství něčím škodlivé, nebo pociťovala si nějaké změny?;)

Lubomir (Po, 27. 2. 2012 - 22:02)

Mám tinitus 28 let,je to...Kde jste prosím absolvovala tu Vami zmiňovanou magnetickou stimulaci ?

naslouchejme@gm (Čt, 23. 2. 2012 - 11:02)

Já jsem měla nesnesitelné...Jaroslav
Děkuji za radu se Zinkem, určitě to vyzkouším. Je to asi tak 2 mšsíce, co se u mne objevil tinitus. Jsem většinou doma, do práce nechodím (jsem na inv. vozíčku), takže pokud trvá porucha sluchu, dost mi to vadí. A protože problémy většinou bývají s něčím spojené, tak taky vidění není nejlepší. Užívám Betahistin atavis, ještě jsem se objednal na neurologii.
Jednu noc byly zvuky dost silné, teď už je to lepší. Tak doufám, že zinek pomůže. Ahoj, Jarek [email protected]

Markéta (Út, 21. 2. 2012 - 23:02)

U mě to začalo tak zhruba...Já jsem měla nesnesitelné pískání v uchu asi 1 měsív, byla jsem na ORL, dostala léky, ale klasická léčba nezabrala. Bylo to strašné, nemohla jsem spát a myslela, že se zblázním. Pak mi ale kamarád poradil nasadit velké dávky hořčíku a pískání asi po 3 týdnech skoro zmizelo. Teď ho slyším jen občas (většinou, když jsem velmi vyčerpaná), ale i tak velmi slabě. Třeba má rada pomůže ještě někomu. Co se týká dávkování, brala jsem různé prostředky hořčíku z kékárny a asi tak 3x více než je doporučená denní dávka.

Melbourne (Čt, 2. 2. 2012 - 14:02)

U mě to začalo tak zhruba před rokem, ale přesně nevím proč. Začalo to nepravidelně mírným pískáním a hučením v hlavě. Teď vím, že to slyším stále, a nemám pocit, že by to přestalo. Jen, jak každý píše, přes den to tak neslyším, protože se soustředím na jiné věci. Horší jsou večery, ale usnu většinou bez problému. Nejhorší je alkohol, to mi hučí v hlavě tak 3x tolik.
Nejsem si jistá, jestli mi píská ale v hlavě nebo v uších. Je to ale jedno, když jsem si přečetla tady celou diskusi. Nevím, kde je zakopaný pes, snad tuším. K doktorovi se mi nechce, protože mi na ORL nikdy nepomohli, ať jsem tam šla s čímkoliv. Naposledy se zadní rýmou a samovolným stékáním hlenu do krku, aniž bych měla rýmu a musela smrkat nosem. Tam mi nic nezjistili a sdělili, že se to nedá vyléčit, protože neznají příčinu. Ovšem co si stále začínám uvědomovat je to, že za veškeré mé problémy mohou zanesená střeva. Mám Crohnovu chorobu, takže si myslím, že příčina je tam. Začnu se soustředit více na zdravý životní styl, odhleňování organismu a celkovou detoxikaci organismu včetně střev. Zkouším čínské byliny, ale nevěřím na zázraky!

Zdeňka Pulcová (St, 1. 2. 2012 - 17:02)

Mám tinitus 28 let,je to hodně vysoké pískání nejen v uších,ale v celé hlavě.Léky rozšiřující cévy i některé další,hlavně tlumící mě stav tak zhorší, že mě úplně vyřadí z chopnosti cokoli dělat, o myšlení a soustředění nemluvě.Podstoupila jsem vloni zmiňovanou magnetickou stimulaci a změny k dobrému byly ale jen na pár dní.Nevím jak často se tato metoda dá opakovat, ráda bych se dověděla víc, ale nějak není kdo by na to odpověděl.

Leva (Ne, 29. 1. 2012 - 19:01)

Levo,mám tinnitua pátým... Ahoj Petro, mně Menier. syndrom zjištěn nebyl. Cavinton jsem taky užívala. Z klasické medicíny mně nepomohlo nic.
Zkouším alternativní postupy, protože problém většiniu není v uších, ale jinde. popsala jsem, co momentálně užívám a ještě zkusím koloidní stříbro, které je zde doporučeno. Přeji Ti hodně štěstí v léčbě! Napiš, jak si vedeš. Leva

Heda (Pá, 27. 1. 2012 - 15:01)

Pro Hedu
já trpím něčím...Moc děkuji Daně za odpověď. Ano mám podobné příznaky, šumí mi v hlavě, hned za uchem, pak někdy v zátylku, budu hledat schopného fyzioterapeuta. Jdu také na masáž zad a šíje, tak uvidím, co na to masérka. Ještě jednou díky a zdravím.

Parazite (Pá, 27. 1. 2012 - 09:01)

odparazitovani a vycisteni tlusteho streva.

Dana (Čt, 26. 1. 2012 - 12:01)

Dobrý den.

tinitus mám...Pro Hedu
já trpím něčím podobným tři roky - nepíská mi v uších, ale šumí jakoby za uchem nebo v zátylku. A střídaly se období klidu a pak zase tak hrozné zhoršení, že jsem ani nemohla pracovat, měla jsem pocit, že ta místa, kde mi šumí, úplně vibrují. Absolvovala jsem vyšetření i na speciální klinice, která se údajne spedializuje na tinitus (Hlasové a sluchové centrum v Praze) a bylo to k prdu, prý se příčina obvykle nezjistí. Jenže já jsem skutečně měla pocit, že to není přímo uchem, ale jakoby něco mačkalo nervy nebo cévy v zátylku a hledala jsem dál, až jsem našla jednoho fyzioterapeuta, který mi řekl, že je to cervikální syndrom, kdy ztuhlé a zatažené krční svaly utiskují cévy procházející páteří do hlavy a že ty svaly je nutno uvolnit. Ovšem taková ta běžná rehabilitace, na kterou vás pošle doktor (a kterou jsem taky několikrát absolvovala) nepomůže. To vás tak šmrdlají po zádech. Já jsem začala chodit k tomu fyzioterapeutovi, a po několika návštěvách jsem začala cítit skutečně úlevu a pocit, že mi začala do ucha víc proudit krev. Nezbavila jsem se šumění v hlavě zatím úplně, ale proti tomu, co to bylo, je to zlaté. Navíc věřím, že ztažené svaly, utiskující cévy, jsou v mém případě ten pravý důvod a že tedy můj problém má řešení.
A protože máš stejné pocity (šumí ti v hlavě a ne v uchu), zkus hledat stejnou cestou jako já. Dana

Eva (Ne, 15. 1. 2012 - 19:01)

Levo,mám tinnitua pátým...Zdravim Petro.Pokud by jste chtela,jsem schopna Vam pomoci.Pokud chcete,napiste mi na meil,ja poslu co by jste pro zacatek mela delat a co dal.Hlavne mi napiste oc se jedna.
[email protected]

Jana (St, 11. 1. 2012 - 23:01)

Mám to tak už desátý rok a říkám si, že mi uši šumí jen polovic té doby. Co by za ty dva tiché dny někdo dal. Dva dny to odtrpím a dva dny je mi dobře. A pomáhám si s půlkou prášku na spaní. Ty dva tiché dny se postupně pomaličku prodlužují.

Heda (St, 11. 1. 2012 - 13:01)

mam podobne problemy z...Dobrý den.

tinitus mám od března loňského roku, vyzkoušela jsem téměř vše, ještě jsem objednaná k homeopatovi, protože nic nepomáhá. Nemám pískot v uších, ale spíše
šum v hlavě, střídá se mi období 2 dnů klidu,pak zase šum, velice to zhoršuje stres. Mám se s tím naučit žít, ale nevím jak, když to stále vnímám. Poradí někdo jak to nevnímat.

Petra (Út, 10. 1. 2012 - 09:01)

Ahoj tinitáři!

Užívám...Levo,mám tinnitua pátým rokem, ai u mě došlo po kapačkách ke zhoršení. Takto jsem absolvovala dvakrát léčbu po 10 kapačkách a další várku jsem odmítla, protože i po druhé léčbě opět došlo ke zhoršení. Nakonec jsem skončila na otoneurologii s Meniérovým syndromem a u této nemoci mi řekla doktorka, dochází po kapapčkách ke zhoršení. Momentálně užívám Cavinton 2x denně 1 tbl. Tinnitus mám ale pořád.

Reklama

Přidat komentář