Reklama

Gilbert syndrom

unknown strange (St, 15. 6. 2011 - 10:06)

a ako dlho si ho skúšal a v akom množstve?

unknown strange (St, 15. 6. 2011 - 10:06)

fakt? dobre že hovoríš, aspoň si to skúsil, mne ešte nedošiel kamoš

xman (Út, 14. 6. 2011 - 11:06)

No nevím, já jsem ten Ortosiphon stamineus zkoušel a výsledek žádný...

unknown stragne (Ne, 12. 6. 2011 - 16:06)

A ďaľšia informácia pre Vás čo to tu čítate. Je všeobecne známe, že rastlina Ortosifon stamineus funguje podobne ako fenobarbital čo sa týka odbúravania bilirubínu. Ja som si svojho času objadnal Ortosifon, ale došiel mi nie Ortosifon Stamineus, ale Ortosifon Spicatus. Teraz som ale zistil, že sa predáva cez internet aj Stamineus, a to aj v Česku aj na Slovensku, ale treba ho hladať pod názvom Jávsky čaj (Javanský čaj). Je to extrakt z rastliny Orthosifon Stamineus, ktorá odburáva bilirubín.

unkown stragner (So, 11. 6. 2011 - 15:06)

Neviem ako vy ale ja sa cítim často dosť unavený a čo ma vždy nakopne je šálka kávy alebo zeleného čaju. Neviem si predstaviť ako by som vydržal v práci 8 h bez zaspatia kebyže nevypijem kávu alebo zelený čaj. Ja to pijem nielen z ohľadu že by to teoreticky malo znižovať bilirubín ale proste preto že inak by som bol ako zombie.

unknown strange (St, 8. 6. 2011 - 19:06)

Nedávno som čítal anglický článok, kde sa dotora pýtajú, ako nedostať infarkt. Že je dobré mať vyšší bilirubín, ktorý chráni srdce. Na to tam ešte píše že bilirubín sa dá zvýšiť vylúčením kofeínu zo stravy (káva), a silnejším cvičením :)

unknown strange (St, 25. 5. 2011 - 21:05)

Enzyme quantity can be influenced by dietary components. Green tea and products found in red wine grapes encourage glucuronidation and glutathione conjugation enzymes, respectively. Glucuronidation, a significant pathway in the Phase II detoxification mechanism, is the combining of glucuronic acid with toxins, a process that requires the enzyme UDP, glucuronyl transferase (UDPGT).

Foods rich in limonene, a monoterpene found in citrus peel, dill weed oil, and caraway oil, can increase UDPGT activity and encourage the glucuronidation mechanism

unknown strange (St, 25. 5. 2011 - 21:05)

Ja bežím teraz na zelenom čaji, červených hroznách a rascovom oleji... A oči sú zdá sa belšie

xman (St, 25. 5. 2011 - 09:05)

Uz jste se nekdo zabyval souvislostmi mezi vysokym bilirubinem a kandidozou?

Narazil jsem na to nahodou, ale myslim, ze na tom neco bude...

Jan (Út, 3. 5. 2011 - 14:05)

Energeticke napoje,ale zase obsahuju niacin /vitamin B3/ a ten zvysuje hladinu bilirubinu...taurin a kofein znizuje....tak sa to navzajom vyrusi

unknown strange (Čt, 28. 4. 2011 - 23:04)

Pozrime sa aký výskum pre nás spravili súdruhovia z RedBull-u :P

Glucuronidation activates the excretion of bilirubin, an endogenous metabolite which eliminates toxins. During this reaction, the bilirubin undergoes an enzymatic reaction with a glucose derivative before being eliminated in the urine. In a study conducted with Red Bull, ten subjects were given 3 cartons of the drink or a placebo drink as a single dose. Blood samples were taken two hours after consumption, then every hour for the next four hours. Two hours after the Red Bull was absorbed, blood serum levels of bilirubin were significantly reduced, suggesting a detoxification effect. This is attributed to glucuronolactone and taurine.

Výsledok - po konzumácii Redbulu sa znížil bilirubín - z taurínu a Glukuronolaktónu...

unknown strange (Ne, 17. 4. 2011 - 10:04)

Takže ja navrhujem toto: konzumovať denne brokolicu a prijímať olivový olej

unknown strange (Ne, 17. 4. 2011 - 10:04)

V preklade mojej kuchynskej angličtiny:

Hladovanie:
Pacienti s GS majú 2 a 3 násobné zvýšenie nekonjugovaného bilirubínu ak diéta klesne na 400 kcl na 48 hodín. Hladina bilirubínu sa vráti späť do normálu po normálnom kalorickom príjme.
Rovnaký efekt má nromálna diéta ktorá je beztuková. Bilirubín sa späť normalizuje ak sa tuky vrátia spať do stravy. Mechanizmus tohto procesu je nie celkom pochopiteľný.

unknown strange (Ne, 17. 4. 2011 - 10:04)

Fasting:

Gilbert's syndrome patients will have a 2- to 3-fold rise in plasma unconjugated bilirubin level if they consume a diet of ?400 kcal within 48 hours of initiating the fast. The level should return to normal with resumption of a normal diet
The same effect may be seen with a normal diet that is devoid of lipids. The bilirubin level should normalise when lipids are restored to the diet. The mechanism of these processes is not entirely understood. [2] [10]

unknown strange (Ne, 17. 4. 2011 - 10:04)

tu je odkaz na test či máte Gilbertov syndróm (zníženie kalorického príjmu na 2 dni alebo vynechanie tukov zo stravy na 3 dni - čo má rovnaký účinnok)

http://bestpractice.bmj.com/best-practice/monograph/346/diagnosis/step-by-step.html

unknown strange (Ne, 17. 4. 2011 - 10:04)

A posledná vec, nezabúdajte že bilirubín sa zvyšuje hlavne pri hladovaní - diétach a taktiež pri vynechávaní tukov zo stravy. Test na GS je nasledovný: na 2 dni sa zníži kalorický príjem na 400 kcl denne a bilirubín sa zvýši na 2 - 3 násobok, alebo sa na 3 dni zo stravy úplne vylúčia tuky a výsledok je prakticky rovnaký. Takže ak tu je niekto kto sa vyhýba tukom tak robí veľkú chybu.

unknown strange (Ne, 17. 4. 2011 - 10:04)

Tu je ten výskum, pre celý text kliknite na full text

http://cancerpreventionresearch.aacrjournals.org/content/2/4/345/T1.expansion

unknown strange (Ne, 17. 4. 2011 - 10:04)

No a teraz ešte z iného súdka, včera som čítal výskum ohľadne gilbertovho syndróma (aké prekvapujúce že :))) No a tam dávali skupine ľudí s touto chorobou buď brokolicu normálnu alebo mrazenú a tiež zdravým jedincom. Výsledok - u zdravých jedincoch sa znížil bilirubín o 6 percent a u ľudí s GS o 20 percent. Jedli 400 g brokolice denne . Podobný účinnok mala aj červená kapusta, zelená kapusta, karfiol, mrkva, cesnak, kôpor. (všetko zelenina nazývaná Cruciferous + zelenina nazývaná Apiaceous )

unknown strange (Ne, 17. 4. 2011 - 10:04)

ja ako som už povedal pravidelne posilujem a bilirubín mám vysoký takže s únavou nemávam také problémy, leda že málo spím (to jest menej ako 6 hodín denne) Inak mi káva pomáha, ako na mňa v priebehu dňa lezie únáva, vypijem kávu a som zase čulý... Ako úradník si nemôžem dovoliť byť ospalý.

xxx (Ne, 17. 4. 2011 - 01:04)

Ahojte vsetci GS! Zaujimalo by ma ako ovplyvnuje zvyseny bilirubin vasu psychiku...ja napriklad casto mavam hyperventilaciu a z toho uzkostne stavy z prebytku kyslika v krvi...na balkon od 3.poschodia a vyssie nevyleziem...alebo velke sklenene obchodne centra...a k tomu socialna uzkost...som v tom sam?

Reklama

Přidat komentář