Reklama

Derivacny kupel

Irena (Po, 26. 11. 2007 - 14:11)

Zdravím všechny, tak jsem začala s derivační koupelí a musím říci že je to opravdu osvěžující. Nejdříve jsem se tomu bránila a vždy jsem hledala nějakou výmluvu, proč to vůbec začít dělat. Je to teprve čtvrtý den a tak vím že nemůžu čekat nějaké zázraky. Pleť se mi zatím nelepší, spíše mám pocit, že je to horší, ale to mi paní Lidka psala v této diskusi. A proto bych byla velice ráda, kdyby jste psaly více o tom co se vám těmito koupelemi zlepšilo a za jak dlouho. Děkuji předen za všechny příspěvky.

Lidka (Pá, 23. 11. 2007 - 08:11)

Paní Ireno, já myslím, že určitě, ale připravte se na to, že se Vám ze začátku může i zhoršit. Vyskáčou někdy větší boláky (i na těle), protože jak to nazývám já -to špatné už "leze" z těla ven. Ale možná to bude mít nenápadný průběh, ale to zjistíte jen tak, že vyzkoušíte.

Irena (Čt, 22. 11. 2007 - 23:11)

Zdravím paní Jiřinu.
O derivační metodě jsem slyšela už hodně dávno, ale stále jsem ji nevyzkoušela i když mě to velice nadchlo. Mám velké problémy s pletí, nepomáhají žadné masti ani antibiotika. Myslíte že by mi tato metoda mohla pomoci?

Milena (So, 17. 11. 2007 - 11:11)

zempal, máte na mysli rekcia, erekcia, nebo reakcia??? Bez urážky - velké mezery v psaní, či vůbec mluvení?!!!

zempal (So, 17. 11. 2007 - 05:11)

rekcia na príspevok zo dňa:5.10.2007 11:36:53, Daniela.

Milá Danielka bez urážky máš ve?mi,
ve?mi ve?ké medzery vo vzdelaní.

diana (Čt, 15. 11. 2007 - 18:11)

DK robim asi 4 mesiace. doteraz bolo vsetko ok, len obcas som vynechala kvoli sluzobnym cestam. citila som sa vyborne. ale pred mesiacom som asi nachladla a po DK sa mi zacali velke problemy s chrbticou. urputne bolesti, ako este nikdy. skusila som vynechat, zdalo sa mi, ze sa bolesti zmiernili, ale nebola som si ista. tak som znova pokracovala v DK. a stav sa rapidne zhorsil. myslim, ze mam zapal pozdlz celej chrbtice, som si uz ista, ze DK to zhorsil. nazdavam sa teda, ze pocas prechladnutia, zvlast ked sa jedna o krize alebo oblicky, toto nebude stastna metoda. neviem, ak ma niekto ine skusenosti, dajte vediet. dakujem. diana

jory (Út, 13. 11. 2007 - 23:11)

vcera som sa dozvedela o DK dakujem vsetkym za rady a ak mozte,piste dalej a pomozme si!dakujem

Draha (Út, 13. 11. 2007 - 20:11)

Ahoj.Zacala jsem provadet derivacni koupele pred 9 dny.Po prvnich 3 tedy ctvrty den jsem se velmi dobre vyprazdnila jako jeste snad nikdy dlouho pred tim.Paty den to same a tak jsem samou radosti to vykladala vsem co me znaji a znaji me trapeni se zacpou.po te,asi jsem to zakrikla,jsem dostla zase urputnou zacpu a nebyla jsem poradne az dodnes.Dnes se ale prolomily zase ledy.Jednak jsem v noci dobre spala ale take odpoledne jsem vyloucila nahromadeny odpad.Je trapne se takto rozepisovat,ale musime i pomahat i v tomto.Hodlam pokracovat.Preji vsem mnoho uspechu a trpelivosti.Draha.

Simi (Po, 12. 11. 2007 - 15:11)

Oprava : přejdou

Simi (Po, 12. 11. 2007 - 15:11)

A jak to vlastně funguje? Proč břejdou bolesti a ostatní potíže?

Mirek (Po, 12. 11. 2007 - 10:11)

Já bych myslel, že tím čištěním se zase něco hnulo, myslím do hloubky, to není záležitost měsíce, aby byl člověk očištěný. Možná jiná část střev, nebo nějakého orgánu a reakce je normální. Určitě bych pokračoval a uvidíš. Rozhodně nic nepokazíš, uvidíš dál. Měj se, Mira

Joe (Po, 12. 11. 2007 - 05:11)

DK robím už 45 dní, a páčilo sa mi že som začal pravidelne chodiť na WC, lenže asi pred týždňom to prestalo a teraz mám problém
ísť na ve?kú. Neviete čím to je, robím niečo zle? Aj vyrážky na tvári sa pomaly začínajú vracať. Ak máte s tým nejaké skúsenosti,poraďťe pls.

Alan (Čt, 1. 11. 2007 - 09:11)

Bolelo ma v krížoch,po derivačnom kúpeli ma bolieř prestali.

Ilona (Pá, 19. 10. 2007 - 15:10)

DK provádím asi 2 měsíce, každý den ráno 10 min a po asi týdnu jsem byla čipernější s větší energií do života. Asi před týdnem mě začal bolet zub, osmička chce ven, tak jsem hned přidala ještě večer 15 min DK a hned druhý den jsem o žádném zubu něvěděla. Od té doby DK dělám 2x denně a je to super. Má to daleko větší a rychlejší účinky, každý den ráno se pěkně vyprázdním / jen vylezu z postele / a řekla bych, že mně i méně padají vlasy. Ještě si počkám až mně přestanou šedivět, a snad mi i zmizí pigmentové skvrny, které se mně udělaly po antikoncepci před 6 lety. Má s nimi a DK někdo nějaké zkušenosti???

Joe (Ne, 7. 10. 2007 - 11:10)

Zdravím vás! Patrím asi k tej menšej skupine mužov, ktorí vyskúšali DK. Ako tu čítam, väčšinou ju skúša a praktizuje nežnejšie pohlavie. Ja som s DK začal len pred týždňom, takže nejaké ve?ké zmeny zatia? nebadám. Ale vyčistila sa mi pokožka na tvári a už sa nazapaluje po oholení. Je to nenáročná metóda, a zatia? som odhodlaný v tom vydržať, verím že sa prejavia aj ďalšie pozitívne účinky DK. Joe

Návštěvník (Pá, 5. 10. 2007 - 12:10)

Derivační koupel - návod k použití: Podstatou derivačních koupelí je prodlužované osvěžování pohlaví jeho vlhčením studenou vodou velice jemným třením, pomocí kousku látky, například houbou nebo žínkou. Pohyb se provádí shora dolů a zbytek těla má být v suchu a v teple, včetně nohou. Voda v nádobě, umývadle má být studená ale ne ledová, žínku příliš neždímáme a držíme ji v ruce tak, aby se příliš neohřívala. Pro muže je nejpohodlnější provádět derivační koupel ve stoje (nad umývadlem), ženy použijí buď bidet, nebo si mohou dát na pevný kbelík prkénko a na něm sedět.

Intenzita tření žínkou pohybem shora dolů by se měla přibližovat účinku jaký má drsný jazyk kočky. Tak, aby nás to nebolelo, ani nedráždilo, ale abychom cítili jemné tření.

Nenahrazujte žínku vlastní rukou, stejně tak není vhodný (účinný) přímý proud vody z kohoutku nebo ze sprchy.

Délka koupele u dospělých osob s hmotností méně než 70 kg postačí 10 minut na jednu koupel, nad 70 kg zvýšíme dobu na 15 minut. Neměli bychom však překročit dobu 20 minut. Derivační koupel provádíme jednou denně, a to po dobu několika týdnů. Pouze při velké zátěži, nebo když spěcháme na rychlý výsledek, uděláme koupel dvakrát denně. Pro udržovací - preventivní kůru postačí provádět derivační koupel třikrát až čtyřikrát za týden. Minimum je dvakrát týdně v případě, to když už nemáme v těle příliš mnoho balastu. Po derivační koupeli je vhodné se zahřát, zabalit do deky nebo vlézt pod peřinu.

Derivační koupel nikdy neprovádíme hned po jídle, ani těsně před jídlem. Uvolňování balastu by mohlo vyvolat nevolnost. Po jídle by měla být pauza 1,5 až 2 hodiny. Vhodné je provádět ji ráno nalačno.

Jedinou kontraindikací je menstruace, kdy koupele neprovádíme. Ženám v těhotenství a u malých miminek působí derivační koupele velice rychle a účinně a s ohledem na získané zkušenosti jsou zvláště u zdravotních potíží malých dětí velice doporučovány.

Daniela (Pá, 5. 10. 2007 - 11:10)

Sledujem túto diskusiu od začiatku a stále sa domáhate integračných kúäpe?ov. Žiadne integračné, resp. integrálové kúpele, neexistujú. Milé dievčatá a ženy, nepochopili ste, že niekto si urobil hneď na začiatku diskusie "srandu" a teraz sa na tom ohromne baví ?. Ide predsa o pojmy z matematiky "derivácia" a "integrácia", teda automaticky niekoho pri "derivačnom" kúpeli napadlo - "integračný" kúpe? a hodil to na stránku.

ilona (Pá, 5. 10. 2007 - 11:10)

DK je moc fajn, dělám ji už cca 2 měsíce a cítím se lépe. Zajímá mě ta integrálová koupel nebo integrační. Díky za odpověď.

Návštěvník (Čt, 27. 9. 2007 - 08:09)

Také si myslím, že je možné zhubnout pomocí DK, kdo četl knihu, ví jak to funguje. U Dáši byl asi problém s nehubnutím spojen se zácpou, tělo nevylučovalo správně přebytky a nepotřebné látky a hromadilo je. Věřím, že kdo vydrží, tak změn dosáhne. Tělo je zanesené a stejně tak všechny tkáně, svaly, orgány a proto nepracuje tak, jak má. Až se tohle z těla postupně vyloučí, určitě dojde v mnoha směrech ke zlepšení. Já dělám DK asi měsíc (s vynecháním menstruace)a určitě zapnu kalhoty líp, než dříve. Ale mě až tak váha netrápí, i když nějaké kilečko navíc mám. Určitě se mi výrazně zlepšila mírná a občasná inkontinence při zátěži. S Dk jsem začala hlavně kvůli letitému padání vlasů, kdy už mám opravdu viditelně míň vlasů. Pozoruji, že je padání poslední dobou výrazně menší ale beru i vit.A,H a zinek, takže i ony možná pomáhají. Rostou mi spousty jemných nových vlásků všude, tak mám radost. Ale uvidím časem, až to bude viditelně hustší, až povyrostou a pokud možno vydrží.... Máte někdo zkušenosti s vlásky a DK????? Lenka

Miluša (Út, 18. 9. 2007 - 19:09)

No, teda, ak by sa každej žene, ktorá robí DK zmenšili prsia, určite by to už bolo niekde spomenuté. U mňa sa nič také nestalo ani náhodou. Mala som problémy aj s chrbticou a dokonca aj to sa výrazne zlepšilo, hoci s niečím takým som vôbec nerátala. Robím si DK ráno a večer po 15 minút, niekedy ma to aj trocha zaťažuje, nie vždy mám čas a chuť, ale snažím sa nevynechať, aj keď sa to občas podarí. Zatia? som so všetkými účinkami ve?mi spokojná. Uvidíme ďalej.

Reklama

Přidat komentář