Reklama

Citalec

Martina (Po, 7. 3. 2011 - 08:03)

vzala jsem si ho včera poprvé, hlavně kvůli špatnému spánku a vůbec mi nepomohl. Byla jsem vzhůru už od půl 3. Tak to zkusím ještě párkrát, a kdyžtak ho budu muset asi vyměnit.

Dagmar (Čt, 10. 2. 2011 - 07:02)

Zdravim beru 1citalec denně pomaha mi ale když se dostanu do stresove situace přiklad vytočí mě synkova poznamka jsem znovu na dně zvyši se mi tlak a už brečím musim pak manželovi vysvětlovat co se mi stalo beru ještě Klimu na přechod

lea (So, 5. 2. 2011 - 00:02)

Leo ,nmě se ulevilo cca po...dekuji uz ho beru skoro 2tydny ted jsem se i vratila driv z ciziny jelikoz mi bylo hrozne byla jsem u doktorky tak mi zvedla s pul tabletky na celou...ale zatim nic.spis se citom lip ze jsem doma ale porad to same ulevi se mi po neurolu ale ten moc brat nechci vim jak je navykovy.docela me to ubiji...

Dana pro LEU a (Út, 1. 2. 2011 - 18:02)

Leo ,nmě se ulevilo cca po 14-dnech.Mohou se dostavit nežádoucí účinky ,ale ty vymyzí a je fajn.Mě hodně pomohla tahle diskuze.Chce to výdrž.Neurol by ti měl ze začátku pomoci.
EVO člověk co bere citalec není agresivní,nemusíš mít obavu.Od takového muže můžeš čekat dobrou náladu a úsměv.Když si lék nevezme tak se nic tak hrozného nestane pro okolí ale on se bude cítit hrozně pochmurný prostě nebude ve své kůži, ale s agresivitou to opravdu nemá nic společného.Tyhle léky jdou s postupem času vysadit.

Eva S. (Út, 1. 2. 2011 - 13:02)

prosím vás mohla bych se zeptat na co vlastně tenhle lék lidi berou?Na deprese? Není člověk, který bere citalec nebezpečný, nebo agresivní?Senzámila jsem se s mužem,který ho užívá a nevím co od něj mohu čekat.Nezlobte se jestli se ptám jako hloupá,jen bych chtěla vědět co mu vlastně je a jestli tyhle léky bude brát celý život.Taky když je nebude mít u sebe tak co se s ním stane.Budu ráda když mi napíšete.

lea (Ne, 30. 1. 2011 - 00:01)

Ahoj.Citalec beru cca...cchtela jsem se zeptat na uzivani citalecu ted ho beru 7den pul tabletky 20mg a necitim absolutne zadnou ulevu spis jeste zhorseni.pred mnoha lety jsem se lecila na deprese a ted po nekolika letech se mi to vratilo ale s jinyma priznakama.pripadam si totalne nefunkcni a mam pocit ze kdyby to slo vyskocim z vlastniho telo.do toho uzivam jeste neurol 0,25 podle toho jak moc zle se citim.doufam ze mi ten citalec zabere co nejdriv....

Martina (Po, 17. 1. 2011 - 20:01)

Ještě dodám,že k němu...Ahoj děkuju za odpověď, já beru citalec 3 měsíce na pp hodně se to zlepšilo a dost jsem se sklidnila k tomu jsem taky dostala rivortil 0,5mg zpočátku 3 krát denně 0,25 pak 2 krát denně to samí až jsem před vánocema dospěla k 0,25 denně a pak zas ataka tak znovu 0,25 2 krát denně furt jsem na takový houpačce pár dní dobře a pak trochu stresu nebo nervíků a je to v pytli. Chtěla bych se toho rivotrilu zbavit a brát jen ten citalec 20 ale furt jsem nějaká nestabilní ale léky měnit nechci protože si myslím že jsem se po nich zlepšila, jen ten rivotril. Ještě ty nervíky neumím nějak zvládnout hlavně se bojím závislosti protože už jsou to 3 měsíce. Doma je vše ok malej trochu zlobí, ale který dítě ne tak nevím, zrovna dnes mě dostalo vyšetření u doktora na kosti byla jsem tak rozhozená že jsem si musela vzít rivotril a rovnou 0,5mg jinak bych asi zkolabovala. Léky ještě ani nezabrali vyšetření 2 min. a odcházela jsem v klidu takže jsem si je vzala asi zbytečně. Můžeš mi poradit jak si ty stavy zvládla? Děkuju a ahoj

Ivana (Ne, 16. 1. 2011 - 21:01)

Ahoj chtěla jsem se zeptat...Ještě dodám,že k němu nic jiného neberu,ale tak jednou,dvakrát maximálně za rok,si vezmu 1/4 rivotrilu,když mi není dobře.Prostě se necítím ve své kůži,jako by slabá ataka,někdy to zvládnu,mám třeba jen fyzické nepříjemnosti,někdy to sezobnu a netrápím se dál...

Ivana (Ne, 16. 1. 2011 - 21:01)

Ahoj chtěla jsem se zeptat...Ahoj.Citalec beru cca rok,přešla jsem na něj ze Zoloftu,asi po sedmi letech.Ze začátku byl Zoloft super,vysekal mne z takových hrůz,že si to málokdo umí představit.Měla jsem panické ataky v podstatě 24hodin denně,bez úlevy,bez odpočinku,šílený,doktor mi řekl,že takového pacienta ještě neměl.Ale asi po pěti letech jsem se začala cítit nic moc,nevím,jak to popsat,ale nešlo mi na nic se pořádně soustředit,srovnat si myšlenky,hlavu jak papiňák,trvalo to asi dva roky,pak jsem to probírala s lékařem a dal mi Citalec,že s ním má u pacientů nejlepší zkušenosti.Přecházela jsem tedy ze Zoloftu na Citalec a během týdne se mi tak ulevilo,a už tyto stavy nemám(doufám že mít už nebudu).

Martina (Ne, 16. 1. 2011 - 19:01)

Ahoj,beru antidepresiva už...Ahoj chtěla jsem se zeptat Ivany jak dlouho bereš citalec a za jak dlouho ti zabral. A na co ho bereš jestli na depresi nebo na úzkost. A jestli k tomu breš ještě něco jiného? díky

Ivana (Ne, 16. 1. 2011 - 18:01)

Zdravím, když jsem...Ahoj.Když jsem otěhotněla,brala jsem vysoké dávky Zoloftu a lékař mi řekl,že Okamžitě mám vysadit.Toho jsem se bála,100% by to dopadlo špatně.Takže jsem léky pomalu snižovala na minimumm,našla jsem si skvělou lékařku,která mě provázela celým těhotenstvím,mohla jsem s ní kdykoli konzultovat své stavy,měla letité zkušenosti s těhotnými maminkami(byla již hodně stará paní),takže ty zkušenosti měla opravdu kde nabýt.Moc mi pomohla a řekla mi,že je důležité být v pohodě,kvůli miminku,a ne být vystresovaná,jen pokud by bylo více spavé,přešlo by se na umělou stranu.

Ivana (Ne, 16. 1. 2011 - 17:01)

Ahoj,beru citalec od...Ahoj,beru antidepresiva už téměř 15let,s menšími přestávkami.Vyzkoušela jsem jich už hodně,naposled je to Citalec,nechci to zakřiknout,ale vyhovuje mi nejvíce,má minimum vedlejších účinků,téměř snad žádné.
Bude mi 35let a už jsem se smířila,že je budu brát asi do konce života.Bez nich to prostě zřejmě nepůjde...

kateřina (Ne, 16. 1. 2011 - 16:01)

Zdravím, když jsem studovala vysokou školu, tak jsem ve čtvrtém ročníku trpěla ůzkostmi a depresemi.Do té doby jsem totiž studovala docela pohodově, do školy jsem téměř nechodila, byla jsem takový denní dálkař - víc mě zajímala kultura a na zkoušku se stačilo učit maximálně týden. Jenže ve čtvrťáku to přestala být sranda - skončila jsem u psychiatra, ten mi dal citalex - v termínu jsem dostudovala, aniž bych musela zkoušky opakovat, ale byla to facha. Po škole jsem citalec už nechtěla brát, velmi pomaličku jsem mohla ubírat; už jsem ze školy několik let a asi 2x jsem se musela k citalexu vrátit. Teď ho neberu, je mi 32 let, chtěla bych otěhotnět. Můžete mi někdo napsat, zda lze brát lék i při těhotenství. Velmi trpím nespavostí, můžete něco poradit, to co mi dala MUDr., tak to nepomáhá nebo po tom tloustnu. Díky.

Dagmar (So, 15. 1. 2011 - 15:01)

Ahoj,beru citalec od...Ahoj Dašo, ja jsem začala uživat citalec v lednu zatim pulku nalada se mi zlepšuje pomalu ale v noci nespim .Každá poznamka od partnera mě dokaže rozbrečet,letos mi je 45let a někdy mě přepadají opravdu smutné myšlenky .Taky si myslím že ten prašek budu brát dál Daša

infinity (Pá, 14. 1. 2011 - 22:01)

Ahoj,beru citalec od...Můžu se zeptat na ty druhé léky?

Dagmar (Pá, 14. 1. 2011 - 21:01)

Ahoj,beru citalec od září,napsal mi ho též neurolog.Dával mi otázky,zjistil že mám tetanii,řekla jsem mu,že jsem sklíčená,unavená a že nevím co se semnou děje i když beru od psychiatra trittiko.Prý to řeší spaní ale né depresi.Po užívání citalecu jsem byla vitální,jenže po měsíci nastal utlum,šla jsem za doktorem a zvýšil mi dávku na 2 tabl.Pomáhá mi to ale snížilo se mi libido.A zase jsem se začala kvůli tomu trápit.Byla jsem na kontrole a svěřila se.Pan doktor mi řekl,že se to během týdne spravý po lécích které mi předepíše,beru to druhý den a zatím dobrý,po těch negativních názorech na netu,kdy to skoro každý špatně snášel,já jsem ok.Chtěla bych doplnit s mojí vlastní zkušeností s depresí,kterou mi před 3 roky způsobila špatná funkce štítné žlázy,že je třeba brát poctivě léky a alespon půlku.Když jsem přestala brát nastal utlum,nechtělo se mi mluvit,vyhýbala jsem se lidem.Já je budu brát asi doživotně a to je mi 42let.Stím už jsem smýřená ale ty ostatní to berou dočasně a vyléčí se,někomu stačí půl roku,jinýmu 1 rok,jenom vydržet a pravidelně užívat.

Aurelius (Út, 11. 1. 2011 - 17:01)

Zdravím. Před rokem mi neourolog předepsal citalec. Léčil jsem se na tetánii. Po studiu výšky jsem byl uplně psychicky zničený.Cítil jsem se úplně vyždímaný, ale ne tak fyzicky jako spíše po psychické stránce. Lidé mě hodnotí jako velmi aktívního a nadaného člověka, ale cítil jsem se stále více mimo, vyždímaný a bez chuti k životu. Doktor však nikdy neměl pořádně čas, vždycky to bylo jen tak na 5 minut, poklepáni kladívkem přiložení prstu na nos, jak se cítíte a další prosím, měl frontu pacientů. Na kontrolu se jde přihlásit tak až zhruby vždy za 4 měsíce, dřív to nejde má vždycky plno a není čas mu říct s čim mám problem. Když sem si vzal citalec tak první den byl super a další dny jsem absolutně nebyl schopný fungovat, všechno se mi pletlo a nic jsem nezařídil jak jsem měl, třasl jsem se, nesoustředil. Proto jsem s tím přestal a nějakou dobu bylo vše ok, za 3 mesice mi opět nebylo dobře a tak jsem to zase zkusil a stejný výsledek. Tentokrát před vánocemi jsem se ale rozhodli že to zkusím poctivě, jinak vím, že se to zase vrátí. Po třech týdnech se cítím naprosto báječně, chci se scházet s lidmi, komunikovat, vymýšlet program, zařizovat, sportovat, jsem štastný, kutím atd, beru ale jen 1/4 tabletky. Zatím to snad stačí.Dokonce jsem přibral 10 kilo, byl jsem dost vyhublý, K neurologovi ted nechodím, protože to ani nemá cenu, čtu články a léčim se sám, stejně když se přihlásim na kontrolu tak by to šlo asi až někdy v létě a nebude tam čas nic říct jaké mám zkušenosti, bude fronta. Do té doby mi asi dojde citalec. Co si myslíte o té dávce 1/4, je to málo nebo stačí?

Jiří (So, 20. 12. 2008 - 14:12)

Ahoj, Lauro, právě že tyto léky mohou i uškodit... To si ale musí každý vyzkoušet sám na sobě. Já mám ale zkušenost i ze své rodiny (sourozenci, matka) a od kamarádky, že byla AD předepsána na nespavost a ani jednomu nepomohla, naopak vyvolala různé jiné obtíže. Jediný, komu ze známých a rodiny pomohla AD, byla švagrová, ale ta neměla nespavost, ale skutečnou depresi se smutkem, nebavilo ji nic apod. Nespavost může být příznakem deprese, ale nemusí! Důležité je, zda jsou přítomny i ostatní známky deprsese. Pokud nejsou, je nesmysl léčit depresi... Zvyšovat hladinu serotoninu, kterého nemusí být nedostatek. Mě přijde, že lékaři jsou takové stroječky na předepisování svých oblíbených receptů. Poznal jsem tři s předponou psycho- a troufám si říct, že nejnormálnější z nich jsem byl vždy já :-)

laura (So, 20. 12. 2008 - 01:12)

Ahoj Jiri, urcite mas pravdu, pochopila jsem to tak, ze mluvis o pacientech s psych. nemoci. Jinak ad se dnes predepisuji na vsehcno, na bolesti patere, nespavost jak pises..je to hruza, obcas to pry pomuze, ale doktori to pisou od oka. Jinak si ale nemyslim, ze leky na bazi zvys. hladiny serotoninu zhorsuji nespavost. Tohle je dost individualni a nekdy muze dojit k opaku.

natalia (Čt, 18. 12. 2008 - 17:12)

Ahojte vsetci zacala som uzivat citalec a neurol predpisal mi ho obvodak mam vkuse strach aje mi zle dufam ze mi pomoze.

Reklama

Přidat komentář