Reklama

Citalec

Katka (St, 15. 10. 2008 - 16:10)

Ahoj Majko
Ano,na konci léta jsem zkolabovala a bylo mi řečeno,že trpím pp.Také mi v nemocnici doktorka předepsala 10mg,ale psychiatrička mi potom řekla,že jsem měla začínat na 5mg,proto jsem prý měla tak silné vedlejší učinky,ale samozdřejmě je to na Tobě.Každý to zvládá jinak,někdo je třeba vubec nemá.Je fakt že po čtrnácti dnech se mi pp zlepšila,akorát ted jsem na tom huře.Ale to je možná stresem,který se mi k tomu přidal,nebo počasím.Zítra jdu k lékařce,tak snad budu vědět více.Nesmíš se těch léku bát,jinak si ty špatné stavy přivoláš sama

majka (St, 15. 10. 2008 - 13:10)

ahoj katka, ďakujem za odpoveď ,doktor mi predpísal 10mg a k tomu lexaurin, trpíš pp?

Katka (St, 15. 10. 2008 - 11:10)

Čaues Majko
Myslím,že Nina měla podobně vedl. učinky jako já.Ze začátku jsem měla stažený žaludek,nechutenství,občas nevolnost,větší nervozita,vnitřní třes a taková celková malátnost.Unava a nespavost.Trvalo to asi 8dní a pak to ze dne na den přešlo.Dá se to vydržet.Já začínala na 10mg,což bylo podle doktorky moc silné množství.Chce to prý začínat na pěti mg.Jinak by jsi ze začátku k tomu měla brát neurol ,nebo něco na zklidnění těch vedlejších učinku.Já brala 3x denně neurol a ještě jsem dostala hypnogen na spaní,ale ten jsem vzala jen jednou.Tak držím palce,at to zvládneš a je ti lépe.

majka (St, 15. 10. 2008 - 07:10)

ahoj, ninka, chcem sa opýtať aké si mala ved?ajšie účinky po Citalecu?mne ho predpísal lekár ale bojím sa ho začať brať.

Nina (Út, 14. 10. 2008 - 11:10)

Ahojky holky,tak na Citalecu závislost nevzniká,já začínala na 5 mg a po 14 dnech zvýšila pomalu na 10.A ted jsem na 20 mg,ataky ikdyž se objeví jsou snesitelnější,než bez Citalecu,+ terapie.Jinak vedlejší účinky jsou opravdu nepříjemné,a vydrželo to skoro 14 dnů a pak den ze dne zmizely a byloo to lepší,pak když jsem zvyšovala,vždycky pár dnů se obj.znova,ale né už v takové míře jako dříve.A tom zda to zvládnou s ním nebo bez něj,neporadím,to spíše názor dr.U mne myslím pomáhá a vím,že jen s terapii bych to nedala.
Ahojky Kačko,uvidíš co ti na to řekne dr,já jsem taky hubenín mám 49 kg,tak jsem taky myslela,že mi bude 10 stačit,ale říkal,že 10 není na PP léčebná dávka,jen udržovací už po vyléčení,ale viš jak,co doktor to jiný názor,tak uvidíš co ti na to řekne,hlavně se drž.Já dneska byla dokonce na velkém nákupu v Tescu ,sice i s 1/2 Lexaurinu,ale myslím,že jsem si ho vzala zbytečně ,příště to chci zkusit už bez nějma to i s malou,a nic,jen jsem byla ze začátku trošku nervozní a pak to přešlo.A určitě to zvládneš a budeš brzo v pohodě,nebo se ji zkusit zeptat na jiné AD ,možná Ti prostě Citalec nesedí,ve skupině SRRI je jich hodně.Zatím ahojky a zas písni co a jak ;-)

Anna (Út, 14. 10. 2008 - 10:10)

Mě je 32, až doposud jsem ataky zvládala sama, jen občas chodím k psychložce. Ale v posledné době se to zhoršilo a psycholožka doporučuje začít brát citalec. Bojím se vedlejších účinků... Jaký je nástup toho léku? Za jak dlouho budu pozorovat zklidnění? Nestanu se na něm závislá? A nezvládla bych to přece jen bez něj? Psycholožka říkala, že k překonávání těch stavů budu potřebovat víc a víc energie, až mi jednou nebude stačit. Mám asi panické ataky kombinované s depresí, ale mívám dlouhá období, kdy mám pocit, že to zvládám...

Rena (Út, 14. 10. 2008 - 09:10)

Chtěla bych tu mezi vámi najít radu -východisko z mých potíží.V posledních dnech jsem plačtivá a nervozní a ani nevím z čeho,mám běžné starosti,z ničeho nic mi bývá zle jako byse mi houpal svět,bolest ve spáncích někdy v týlu,slabost,byla jsem u obvod.lékařky,předepsala mi citalec 10 a za 4 týdny se ji mám ukázat a dá mi další krabičku,tak mi citalec leží od včerejška doma a já nevím jestli ho mám brát,potíže se spaním nemám,a ty moje stavy mě přepadají občas,navíc jsem si přečetla ty vedlejší účinky...myslíte,že bych měla začít brát citalec?Zvládl někdo bez pomocí antidepresiv?Je mi 35 let.

Katka (Po, 13. 10. 2008 - 21:10)

Čauky Nino
Už je mi o něco lépe.Už prospím jen pul dne o víkendu jsem ležela non stop a přpadala si jak v jedné dlouhé atace.Je fakt že neurol beru stále 3xdenně,ale zítra se pokusim jít ven a neurol ubrat.Divné na tom celém je,že dokud jsem brala těch deset mg,tak to byla pohoda,byla jsem jen ospalejší,ale atku jsem za tři týdny neměla ani jednu.A od té doby co jsem navýšila bych to ataky ani nespočetla.Musím to prokonzultovat s doktorkou,jsem dost hubená,tak by mi možná těch deset stačilo.Na tu terapii bych chtěla co nejdříve,ale chystám se ted s malym jet k příbuzným,pač přítel kvuli mě nemuže ani do práce,nejsem totiž schopná s ním ted zustat sama.Je to začarovaný kruh.Taky jsem na malýho dnes vyjela a to jsem s ním byla dvě hodiny,tak jsem ráda,že jsi se na to doktorky přeptala,taky jsem začínala mít strach,abych svou uzkost nepřenášela na něj.Jsem moc ráda,že Ti to takhle jde,doufám,že už budu taky brzy funkční

Nina (Po, 13. 10. 2008 - 21:10)

Ahojky Kačko,tak to mě mrzí,že je Ti tak moc zle,snad se to brzo upraví a bude to lepší.Já měla dneska první terapii a určitě doporučuji,myslím,že to může hodně pomoct.Já měla dneska 2 malé ataky ráno u kadeřnice,ale vydržela jsem je,ostatně,težko bych šla domů s napůl ostříhanou hlavou :-D,tak jsem to useděla a pak zklidnila Lexaurinem,ale jinak vcelku v pohodě,přežila jsem i obchod a autobus.Budu na Tebe moc myslet,at Tě to tak moc netrápí.Napiš pak prosím Tě jak žiješ a jak ji to zvládla.Jinak ptala jsem se na tu malou a dr.říkala,že to je normální,že je to fobie z dlouhotrvající uzkosti a pak,že se přenáší i na to co vnímm jako nejcennější,že se o ní pak bojím,že selžu.Tak mě hodně uklidnila a pomohla,na příště mám sepsat,kde jsem měla ataky a jaké pocitu jsem u toho měla,že to postupně rozebereme.Tak zatím papa a napiš N.

Katka (Ne, 12. 10. 2008 - 11:10)

Čauky Nino,mě je momentálně šíleně zle.Od včerejška nejim,nespim,jen ležim.Nejsem schopná se ani vykoupat.Takhle hrozně jsem na tom snad ještě nebyla,vubec nevim,co se děje.Teplotu již nemám,tak z té virozy to asi není.Mám pocit,že mi nepomáhá ani neurol,mám stále návaly.Nevim,zda s tim jet na pohotovost,nebo vyčkat,než se to uklidní.Ale už mi nějak docházejí síly.Dnes se malej vrátí od babičky,tak vubec nevim,co bude

Nina (So, 11. 10. 2008 - 20:10)

Ahojky Kačko,tak tu virozu Ti nezávidím,přeji rychlé vyléčení.Tak dnešek u mne probíhal vcelku v pohodě seběhla jsem na nákup a ani v přeplněném obchodě a s frontou nic,ani na vycházce s malou,to bylo jen tak trošku zle,ale nic hrozného,tak jsem se zaradovala,že to snad konečně trochu zabírá.A nemůžou Tě ty ataky tak zlobit,právě,že máš tak malou dávku?Aspoň mě to tak dr.říkal,že ta 10 není léčebná,jen udržovací po vyléčení,že občas začíná i na 40,což jsem se upřímně zděsila,protože 40 si fakt nedovedu představit,to musí být síla.A terapie si myslím určitě není na škodu,myslím,že to může pomoct,aby se s tím člověk netrápil sám.Drž se a písni jak to zvládáš,držím Ti palce ať to zvládneš navýšit ,možná Ti to taky začne konečně zabírat a bude líp.

Katka (Pá, 10. 10. 2008 - 16:10)

Čauky Nino,já včera do toho dostala ještě virozu,mám teploty a s paraleny to nechci moc přehánět.Ještě jsem se dost pohádala s přítelem,tak je mi dost ouvej.Beru zase 3x neurol,pač bych jinak měla asi jednu ataku za druhou,jsem strašně unavená a přitom od včerejška nemohu opět spát,asi z těch nervu.Mám tříletého chlapečka,který je hyperaktivní,je fakt že k první velké atace,která mě dovedla až do nemocnice a následně na psychiatrii,mě dovedl on,nechtěl se oblékat,dělal hrozné scény a na mě to přišlo,byla jsem s ním sama a vubec jsem nevěděla ,co s nim bude,jestli se mi něco stane.Je fakt,že ted se sním snažím jednat více v klidu,pač když vyletím,tak se také bojím té agrese,pač v tuchvíli se bojíš,že ti zase vyvolá ataku.Myslím,že bychom jim nedokázaly nic udělat,spíš máme jen strach v dané situace.Ted je malej u babičky,tak jsem se těšila,že si užiji víkend a nic z toho nebude.Nemáme to moc lehké,také asi budu muset na terapii,mám pocit,že samotné prášky a má vule to nezvládnou.Měla bych zase navyšovat citalec,ale zatim to nezvládnu,musím si dát trochu oddych.Dej vědět,jak jsi na tom

Návštěvník (Pá, 10. 10. 2008 - 10:10)

Ahojky Kačko,je pravda ,že beru tu 20,ale taky jsem si ještě na ní nezvykla,pořád jsem nervoznější a občas se objeví nějaká ta ataka,sice takovou silnější jsem měla od te doby 20 jen jednou,tak jsem taky musela vzít Lexaurin 1/2 ,aby to přešlo.Úplně Tvé obavy se zvyšování chápu,já tak po troškách přecházela s 5 na 10.Tady jsem to riskla,ale už se těším až se to srovná a budu více v klidu.Chtěla jsem se zeptat,máš děti.Já dvě 5 a 2,5 ročku a občas mě přepadá úzkost,co když jim nějak ublířím,zejména malé,a vystresuji se většinou tak,že s toho mám pak třeba tu ataku,přitom ji nijak neatakuji nic takového/je to takové moje zbožnované sluníčko),jen mě začnou přepadat myšlenky co když ji budu něco chtít udělat.A ikdyž jsem četla,že tam není agrese,tak pořád mám z tady toho strach.Trápí tady někoho takové úzkosti?Jdu k dr.v pondělí,tak se ji na to chci zeptat.A konečně začneme i terapii k PP tak jsem zvědavá.Zatím ahojky N.

Katka (St, 8. 10. 2008 - 18:10)

Čauky Nino
Tak jak snášíš těch 20mg,je to lepší než těch 10?Já jsem pořád na 13,5mg,pač mi stále neni dobře,včera ráno jsem měla docela děsnou ataku,ale naštěstí jsem ji rozdýchala s pomocí neurolu.Tak se nějak bojím přidávat

Nina (St, 1. 10. 2008 - 10:10)

Ahojky Katko,já brala první 14 dni jen 5 mg a bylo to děsné,pak jsem zvyšovala postupně na 10 mg,takže jsem ho brala dohromady jeden měsíc a dr.mi ho taky zvýšil na 20 mg,riskla jsem ho vzala si rovnou 20,včera poprvé,a bylo to,tak jak píšeš občasný třes,nebo náznak ataky,ale nic horšího,ani jsem nemusela vzít Lexaurin,tak dneska pokračuji normálně 20,ospalelejší jsem sice taky,ale dá se to vydržet,a menstruace se mi taky zpozdila a pak ,když došla tak byla jen taková slbounká.Tak to má možná taky vliv.Drž se a přeji brzké vyléčení,

Katka (Út, 30. 9. 2008 - 16:09)

Čauky holky,tak už Citalec beru přes měsíc.V pátek jsem začala navyšovat dávku,ale velmi pomalu,pač se bojím těch vedlejších učinku.Jsem asi na 13,5mg.Je fakt,že se mi stav opět o něco zhoršil,ale není to už tak hrozné jako ten první týden,spíše jen občasný třes,občas náznak ataky a unava,jsem schopná prospat celý den,tak doufám,že se to opět srovná.Mám ale zvyšovat až na 20mg,tak to bude asi na delší dobu.Je možné,že je to i změnami počasí,doktorka říkala,že tím se stav také zhoršuje.Jinak jsem se chtěla zeptat,zda má některá z Vás poruchy menstruačního cyklu.První měsíc jsem po braní citaleku měla men. 11 dní a tento měsíc se stále nedostavila.Tak nevím,zda to mám nechat zatím být a samo se to srovná či to mám řešit.Prosím o zkušenosti.Dík

Eva (Út, 30. 9. 2008 - 14:09)

Ahoj holky, tak ty hrůzy po počátečním braní Citalecu odezněly fakt po těch 14 dnech. Chci se zeptat, jestli u některé z vás přetrvává pocit jakoby ospalosti, a hlavně mám pořád problém se ztuhlou šíjí a zádových svalstvem. Je to dost nepříjemné a nevím, zda je to problém souvisící s depresí či je to problém páteře.

Martina (Po, 29. 9. 2008 - 13:09)

Ahoj, brala jsem citalec 10 sest let (klasika - deprese, obsese). Nejprve jsem brala dva denne, poslední rok jen jeden denně. Cítím se v pohodě, tak jsem léčbu před týdnem vysadila. Problém s orgasmem jsem měla po celou dobu léčby - dosáhla jsem ho s partnerem asi třikrát za tu dobu !!! Což vám dříve nebo později začne lézt oběma pěkně na mozek. A je to začarovanej krh. Ted po vysazení se mi motá hlava a pekelně zvracím, ale vydržím všecko. Musím. Co se týče těhotenství, já bych to během něj a kojení nebrala. Držte se a ahoj.

Jana (Čt, 25. 9. 2008 - 13:09)

Ahoj Alice, ráda bych se tě zeptala na vedlejší příznaky Citalecu. Beru ho dnes 10 den 20mg a řekla bych, že jsem cítila zlepšení hned od prvních dnů. Zároveň jediný můj vedlejší účinek je neschopnost dosáhnout orgazmu. Myslíš, že i tento zmizí? Nebo máte s tímto někdo nějaké zkušenosti?
Děkuji za odpověď.

hela (Čt, 25. 9. 2008 - 13:09)

AHoj, beru citalec 20 temer 5 rokem. Zacinala jsem na 3 denne, trvalo to asi 2-3 tydny a vsechny problemy zmizely- mela jsem silne zachvaty paniky a to nekolikrat do tydne, byla jsem uplne nemozna. Ted se citim dobre, ale mam strach prasky vysadit, ze by se to mohlo vratit, musim rict, ze beru 1 tabletku za 2-3 dny, jak si vzpomenu :) Stalo se mi, ze jsem si ho zapomela vzit treba 5 dni, celou dobu to bylo v pohode, ale v momente, kdy jsem si na to vzpomela se mi udelalo divne, zacalo mi busit srdce a tak. Je mozny, ze to mam jen jako placebo? Chtela bych treba tak za rok otehotnet, vim, ze v tehotenstvi by se asi brat nemel, ale mam silenou hruzu z toho to vysadit, nikdy uz nechci zazit zadnej panickej atak. Ma nekdo zkusenost s takhle dlouhym uzivani? Představa, že to budu uzivat treba do konce zivota me taky docela desi. Muj doktor se k tomu stavi, tak nejak nijak, vzdycky se me zepta co je noveho a predepise mi nove baleni a rekne, ze casem muzeme snizit davku, vicemene jsem si ji postupne snizovala sama. Ma nekdo zkusenost? Diky a zdravim vsechny

Reklama

Přidat komentář