Reklama

Citalec

Alice (St, 24. 9. 2008 - 20:09)

Ahoj, beru citalec 10 asi 1 a 1/2 roku, zapůsobil docela rychle - asi po 14 dnech jsem již cítila podstatné vylepšování mého stavu. Vedlejší účinky jsem měla postupně snad všechny, co jsou v letáku uvedené, ale jen v mírné formě a brzy ozdezněly. Asi jsem trochu netypická pacientka - můj problém vznikl náhle, šok a oprávněné obavy o život jediného dítěte - ale návrat k normálu je s pomocí citalecu určitě snadnější.

laura (Ne, 21. 9. 2008 - 21:09)

Ahoj holky, zacala jsem se lecit pro PP citalecem asi pred rokem, a musim rict, ze to trvalo asi pul roku, nez jsem se dala poradne zase ,,do kupy".Ale ty nejhorsi telesne vedlejsi ucinky, jake popisujete, ty presly tak za 10-14 dni po zacatku brani a myslim, ze mi pak Ciotalec hodne pomohl. Akorat na zacatku to bylo taky krusne, mela jsem porad pocit na zvraceni, spatne spani, cela jsem byla uplne rozlozena, chripkove priznaky, totalni neschopnost a unava. Ale to preslo, drzim palce, at to vydrzite. I potom musi clovek zamakat na sobe hlavne sam, prasky ani nikdo jiny to za nej neodmaka, ale Citalec mi moc pomohl vyhrabat se z nejhorsiho.

Eva (Pá, 19. 9. 2008 - 14:09)

Zdravím všechny "postižené" Ahoj Vanilko, ahoj Olčo. Makám do práce, večer zase něco písnu. Papa.

Návštěvník (Pá, 19. 9. 2008 - 14:09)

Čauky Katko, zdá se že se to trochu lepší, hlavně ty rána nejsou už tak strašné. Snad to bude lepší a lepší.Dnes začnu brát celou tabletu. Doufám, že ty jsi na tom také postatně lépe.Zdraví tě Eva

Vanilka (St, 17. 9. 2008 - 09:09)

Ahojte holky, beru citalopram 2 roky a to 1/2tbl ráno, hrozně se potím, hlavně ráno, myslíte, že to souvisí? jinak jsem v pohodě. Mám chuť to nebrat kvůli tomu pocení ale nevím.

Návštěvník (Út, 16. 9. 2008 - 23:09)

ahoj holky, beru citalec uz s prestavkami 5let. ted pravidelne 3 roky..Vratila se mi panicka ataka a muzu rict, ze podruhe citslec zabral po 3mesicich...., myslela jsme,ze se mi nikdy neudela uz dobre a ejhle ulevilo se mi.je to krasny pocit...uz 2,5rokujsem v pohode,ale lek nechci nejak vysadit, zrejme strach ze se to vrati zpatky..pokud berete jenom pulku je to asi malo, zvedla bych to na celou tabletku a udrzovala hladinu, opravdu se za par tydnu ulevi a uvidite samji,ze po par tydnech si date i sami sklenicku vina..nebo piva..drzim palce a myslim na Vas...Olca

Katka (Út, 16. 9. 2008 - 18:09)

Ahoj Evo
Tělo si musí na dávku serotoninu zvyknout,proto asi ty vedlejší příznaky.Na dnešek jsem měla také opět problémy se spánkem,musíme být holt trpělivé.Na panickou poruchu prý většinou zabírá tak po třech měsících,tak asi ted ze začátku nemužeme čekat zázraky.Také je mi nejhuře po ránu,jsem doma s tříletým prckem,tak to také musím rozchodit,ale myslím,že je to na dobrém cestě i podle slov psychiatričky u které jsem včera byla.Držím palce.Ty nejhorší příznaky by měly trvat 7-10 dní,tak by se Ti mělo již ulevovat.

Návštěvník (Po, 15. 9. 2008 - 14:09)

Ahoj Katko, moc děkuji za slova podpory. Dnes v noci opět peklo, pak jsem to rozchodila, ale ted, když sedím u PC, zase to na mě přišlo. jak je to možné, že máme takové reakce?

Katka (Ne, 14. 9. 2008 - 14:09)

Ahoj Evo,taky jsem měla tyto vedlejší příznaky,dokonce mě přítel musel druhý den,co jsemzačala Citalec brát odvézt do Bohnic,pač jsem nevěděla ,co se se mnou děje.Tam doktorka řekla,že jsou to vedlejší učinky léku,takže je to běžné.Měla by jsi k tomu brát nějaké uklidnující léky jako je neurol apod.Mě tyto hrozné učinky trvaly zhruba osm dní,hodně mi pomohlo pobývat venku.Ted beru citalec třetí týden,ještě to není ono,ale rozhodně je to lepší než v počátcích.Tak vydrž...

Návštěvník (Ne, 14. 9. 2008 - 09:09)

někdy zabere po delší době ,třeba po 3 týdnech, hlavně nepřerušovat léčbu.....

Eva (Ne, 14. 9. 2008 - 09:09)

Přispěji též se svou troškou do "depresivního mlýna". Před 2 měsíci mě začala bolet záda, pak se přidaly jakoby vnitřní třesy, závratě, pocity že padnu do mdlob, no hrůzička. To vše vyvrcholilo strašnou depresí, hlavně poránu.Lékař mi naordinoval Citalec.Zatím půlku denně. Je to týden, co ho beru a je mi hrozně, snad čím dál tím víc.V noci se budím s pocity, že mám infarkta nemohu usnout. Ráno je mi úplně na smrt.Přes den to t.zv. rozchodím, ale jsem jak zakletá do nějaké horrorové bubliny. jsem ráda, že si stěžujete na podobné příznaky. Jo a chtěla bych se zeptat,oznámili jste to lékaři, že máte takové vedlejší účinky? Má to tak být?

Anela (Po, 8. 9. 2008 - 15:09)

Karol - je vidět, že farmakoterapie má smysl a člověk se za ni nemusí stydět. Prošla jsem si tím také, ani nevím sama, co bylo příčinou, nebo prvotním impulzem, vím jen , že jsem velmi citlivá a všechno prožívám velmi intenzivně. Přesto, že jsem pracovala s lidmi, měla jsem velký pocit samoty. nedokázal a nedokáže ji vyplnit ani můj manžel. Je mi celkem dobře ale ten pocit samoty je pořád deprimující. Beru 1/2 Citalopramu. Do společnosti nechodím, nevyhovuje mi pití alkoholu a to je bohužel teď všude.

Karol (Po, 8. 9. 2008 - 14:09)

Ešte k mojej depresii,ktorú,som mával.Často to bolo príšerne,môj život akoby nemal zmysel,pocit menejcennosti,nulové sebavedomie a utápanie sa v seba?útosti.Všetko mi vadilo,bál som sa jedávať vo väčšiej spoločnosti,paranoidný pocit,že sa všetci dívaju na mňa,bezútešné rána,fobie,alebo súbor nespočetných fobii.Okolo mňa existoval svet zatienený strachom.Žívot som chapal,ako príťaž,len kvoli negat.poh?adu a sarkazmu,ktorý vo mne bol.V živote som ve?a ráz padol až na dno a moje depky končili aj na ARE.Po asi pol roku brania citaleku tento pocit a hrozný poh?ad na život a svet opadol a začal som nachádzať v živote ozajstný zmysel.Každy jeden človek sme individualita a aj naše vnimanie je rôzne a naš prah citlivosti je tiež u každého iny.Dospel som k názoru,že prílišna precitlivelosť je mi na ťarchu.Tiež som si myslel,že po 2-och tabletách už pocítim zmenu,ale ten prechod je skoro nebadate?ny,len naraz som mal pocit,že je život iný,dobrý a krásný.Ale rozhodne treba chodiť medzi ?udi a neuzatvárať sa.Lebo len pasívne čakanie,že sa samo niečo spraví to asi neni ok.Som rád,že som Vás našiel na internete a želám Vám z celého srdca aby tieto problemi boli len sučasťou minulosti s pozadravom Karol.

Karol (Po, 8. 9. 2008 - 13:09)

Citalec beriem 6-rokov.Môj problem bol depresia až mohutného charakteru a na to sa často napájala kompenzacia v podobe alkoholu.Citalec mi pomohol sa odbremeniť od ve?kej depresie,ale je podstatne zmeniť a prehodnotiť celý životný štýl,ktorý,sme viedli.Aj zasluhou citalecu som už nieko?koročný abstinent.Z ved?ajších účinkov cítim časte močenie a chudnutie+nepokojný spánok.Napriek tomu sa neodvážím prestať brať citalec.Keď nie je pokoj v duši je to ve?mi zle.Rád by som vedel,či moje vedl.učinky maju aj iny a ako sa brania?

Nia (Ne, 7. 9. 2008 - 08:09)

Ahojky,už se nemůžu dočkat až ty účinky přejdou,jsem úplně hotová,špatně spím,jsem hrozně nervozní a vyklepaná,tak doufám,že to opravdu přejde a bude líp,pořád se snžím něco dělat,jinak mám pocit,že bych se asi zbláznila,pocení beru jen jako min.než účinek,ale to zhoršení stavu je fakt děsné,kdybych neměla Lexaurin,tak bych to asi nedala.Dějě se něco ,když se zpozdím půl den s braním?Usnaula jsem a zapomenula na něj.Jinak díky za tady tuhle diskuzi,manžel proto pochopení moc nemá,spíše se mi vyhýbá a to mě ještě více deptá.

Katka (So, 6. 9. 2008 - 12:09)

Tak po týdnu mi mě konečně přešly ty hrozné vedlejší učinky.Ještě pořádně nespím,ale řekla bych ,že už se cítím mnohem lépe,mám i více energie.Tak všem držím palce

Návštěvník (Pá, 5. 9. 2008 - 09:09)

Taktéž si myslím,že je třeba vymenit dr. a lék,to,že mu nezabírá Citalek neznamená,že mu nezabere nějaký jiný a může být v pohodě

Návštěvník (Čt, 4. 9. 2008 - 22:09)

Jestli manžel bere 8 let Citalec a nepomáhá mu, je na čase změnit lék a především psychiatra. Hlavně to nevzdat!!!

Návštěvník (Čt, 4. 9. 2008 - 20:09)

Ahoj všem, manžel bere citalek už 8 let, když jsem otěhotněla s první dcerou. Citalek bere pořád, deprese má stále a je to čím dál horší, k lékaři chodí, ale nemá to účinek jsem s ním patnáct let snažila jsem se to zvládat, ale už s ním nedokážu žít, začal být zlí, protože mu není dobře.

Nia (Čt, 4. 9. 2008 - 17:09)

Já začala s Citalecem 10 mg včera půlkou,po týdnu mám zvednout na celou tabletku.+ Lexaurin na to meziudobí,a ty vedlejší účinky jsou fakt nic moc,ale musím to vydržet,když se z toho chci dostat.Můj problém je deprese s uzkostmi,jsem na mateřské s 2 čertíkymtak se chci dát do kopy.Jsem ráda,že v tom člověk není sám ,taky jsem si přišla "divná",ale čím více jsem o tom četla,tak vidím kolik lidí bojuje se stejným problémem.Všem přeji ,aby vydrželi a brzo jsme byli fit.

Reklama

Přidat komentář