Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

R. (Po, 3. 9. 2018 - 23:09)

Dobrý večer, předem Vám...Buď absolútne pokojný je to typické pre lumbago !! Aj skrátený sval v leze!! Proste porušený nerv L2-L3 od vysunutej platnicky...

rrobbo (Po, 3. 9. 2018 - 22:09)

Dobrý večer, předem Vám děkuji za odpověď uvidíme jak to vše dopadne je pravda že mám nyní s tím stehnem problém v leze udržet natažené nohy, když vyskocim tak cítím jak je výskok slabý a při dopadu se mi trošku ta noha podlomi. Ještě jsem nezmínil což tedy není chválihodný ale večer před tím jsem byl na narozeninách a trošku to přehnal tak jestli by to také nemohla být ischemická ataka, nevím. Nic méně ta slabost a ten patelární reflex mě děsí. Jinak fascikulace někdy lepší někdy horší. Hezký večer Vám přeji a ještě jednou děkuji za odpověď.

R. (Po, 3. 9. 2018 - 22:09)

Dobrý den, rád bych...Ja mám gen. Fascikulacie 2,5 roka tiež problem s platničkami takze často som mal problem so slabostou lytka al. Stehna ale je to tiež tlakom platniciek na nervy ktoré my vystreľujú do dolných koncatin sem tam Krivam sem tam slabosť ale to ma m tak 12 rokov

R. (Po, 3. 9. 2018 - 22:09)

Dobrý den, rád bych...Pises že si mal lumbago, jedna sa teda o akútne vybočenie platničky , ak je to v bedernej oblasti tak , mas problem so stehnom a byva aj znížený pateralny reflex.. myslím že to bude u teba súvis s tym lumbagom....

rrobbo (Po, 3. 9. 2018 - 21:09)

Dobrý den, rád bych požádal o názor Vás všechny a samozřejmě pána T. Mám generalizované fascikulace již od června minulého roku nejvíce však na obou klenbách nohou a samozřejmě všude po těle sem tam rameno Loket stehno lýtko a také jazyk tam však jen občas tj 3krat do měsíce na jednom místě a všechny tyto cítím nejsou difúzní. Někdy je dokážu na určitých částech těla provokovat poklepem. Nic méně nyní mě trápí problém s chůzí ze schodů a do schodů a podlamování kolene jsem si jist že mi trošku slábne přední stehenní sval začlo to včera ráno! Fascikulace tam nesleduji ani atrofii chůze po špičkách a patách v pořádku. Ještě chci zmínit že jsem minule úterý byl ambulovan pro lumbago kde jsem byl i vyšetřen neurologem reflexy v normě. Ale od včerejška mám patelární reflex na zmíněné noze minimální až vyhaslý, na druhé noze je v normě. Křeče nemám a neměl jsem. Je mi 34 let. Nikdy jsem neměl emg nicméně mám ode dneška zadanku na neurologické vyšetření. Předem děkuji za vaši odpověď. Omlouvám se ale psano z telefonu

Alena (Ne, 2. 9. 2018 - 13:09)

Díky za odkaz ... psala tu...Môžte prosím V skratke čo tam je V tom videu? Mne to nejde prehrať

Maty (St, 22. 8. 2018 - 15:08)

zacnite napriklad tu:...Díky za odkaz ... psala tu nějaká paní PH, že její manžel na ALS to cu-atsm také chvíli zkoušel, ale nenapsala proč přestal, takže jsme s paní j. jen spekulovali proč.

1ac0 (Út, 21. 8. 2018 - 21:08)

zatim co jsem pochopila tak...zacnite napriklad tu: https://www.youtube.com/watch?v=AXz_watDyqk

j. (Út, 21. 8. 2018 - 20:08)

nee,źere mi to pismenka:-) myslim u mrtvice,źe se řeč zlepšuje narozdil od als..

j. (Út, 21. 8. 2018 - 20:08)

narozdil od als,,lidi se učí tzv ,,znova mluvit,, teda co vim za 30 let praxe ve zdravotnictvi.A co se týče napodobení dysartrie tak se nepřu,ale to snad opravdu jen šílenec by dělal.:-))ale vše je moźné noo!

cu-atsm (Út, 21. 8. 2018 - 20:08)

zatim co jsem pochopila tak...Je možné zlepšení stavu po cu-atsm, nebo jenom zastavení progrese?

j. (Út, 21. 8. 2018 - 20:08)

zatim co jsem pochopila tak by to snad mělo zabirat i na sporadickou formu.Je tady prosim někdo kdo o cu-atsm má vice poznatků???

1ac0 (Út, 21. 8. 2018 - 16:08)

Napodobit dysartrii jde...zalozite ked sa vratite.

Maty (Út, 21. 8. 2018 - 09:08)

Pani j., Podařilo se Vám někde zjistit jak je to s tím cu-atsm? Funguje jen pro SOD1 mutaci? Nebo zabírá všem, ale ne každý na něj má peníze?

j. (Po, 20. 8. 2018 - 23:08)

Nemá ji diagnostikovanou,...Ahaaa,týý joo,to je ale psycho!:-) dik za info..

Majka (Po, 20. 8. 2018 - 18:08)

No řeč má ale pro als...Nemá ji diagnostikovanou, naopak jí bylo v Brně řečeno že se velice pravděpodobně nejedná o ALS. Jediný kdo vyslovil podezření na ALS byl její praktický lékař který ji odeslal na neurologii do Brna. Pak jela do Prahy do INEPu kde nedělají EMG ale vystavili ji papír že ALS má - přes známost její dcery, Zuzany Candiglioty. S tím se vrátila nejdříve do neuromuskulárni ambulance ve FN Brno a když ji nabídli další diagnostiku ke zjištění co jí je odmítla a papír z INEPu zanesla ke svému praktickému lékaři. Ve FN Brno pracuje bývalej spolužák a případ Ludmily tam je celkem známej, žel jako odstrašující případ - nestává se často aby na doktora křičela právnička, dcera paní Ludmily, že její maminka musí přece vědět nejlíp co ji je a oháněla se tam papírem z INEPu. Bylo tehdy kolem toho docela haló.

Alena (Po, 20. 8. 2018 - 16:08)

To EMG jsem myslel spíše...Naozaj? Tak Vám ďakujem. Budem pátrať ďalej, aj keď ten červík stále bude V hlave. V môj prospech hra čas, deje sa to veľmi pomaly už niekoľko rokov. Reflexy tiež zvýšené. Na margo ešte toho obvodu to miznutie svalstva je vždy na oboch stranách cca rovnaké. Aj tie priehlbiny.tie začali na oboch stehnách

Jan (Po, 20. 8. 2018 - 13:08)

To EMG jsem myslel spíše...T.: Díky, zkusím je ignorovat. Doteď jsem nemohl, protože ve mě pořád hlodalo to, že pokud jsou difúzní fascikulace jinde, než v chodidlech a lýtkách, je to špatně.

T. (Po, 20. 8. 2018 - 13:08)

To EMG jsem myslel spíše pro váš klid. U většiny lidí, které s BFS znám, pomohlo až to, když začali fascikulace ignorovat. Snížení úzkosti a stresu sníží excitovanost systému a fascikulace se většině pacientů zlepšily. Případně si nechat předepsat Magnosolv. Ono vyvolávání pohybem popisuje spousta lidí, především po ránu či delší době relaxace.
Alena: šance, že by se z toho rozvinula ALS, je malá.

Alena (Po, 20. 8. 2018 - 12:08)

Jan: ne, rozhodně to není...Takéto stencene,, mam ruky. Tie fascikulacie má strašia A mätu zároveň.Mam ich citeľne aj na jazyku, normálne mi ním zasklbe rýchle zasklby 9-10,potom kľud. Takto sa to sem tam počas dňa zopakuje. Ale opäť, trvá to už pár rokov.

Reklama

Přidat komentář