Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

pp (Po, 21. 11. 2016 - 12:11)

Dobry den, pred mesicem jsem byl na EMG (i s jehlami), ktere bylo snad dukladne - jehly jsem mel ve svalech na nohou, rukou, dokonce i v obliceji. Kdyz jsem byl na vysetreni, sdelil jsem pani doktorce, ze se mi hure chodi na levou nohu (je ztuhlejsi v oblasti nartu/kotniku). Prosel jsem se pred ni po spickach a patach, vse bylo OK. Sem tam zakopnu pri chuzi o spicku, ale to beru spise jako nemotornost. K noze se mi pridala trochu ztuhla leva ruka, za posledni pulrok mi ubylo pomerne dost svalstva na rukou (zejmena paze). Na EMG jsem sel zhruba mesic a pul, nebo dva, po zjisteni prvnich problemu. Chtel bych se zeptat, jestli to neni kratka doba na to, aby EMG neco zjistilo? Nebo aby bylo zkreslene? Porad se konejsim tim, ze vysetreni bylo OK a tahle slabost je akorat tak v me hlave. Dekuji za odpoved.

mm (Ne, 20. 11. 2016 - 21:11)

mm, dakujem za opytanie, nic...ja detto

zuzu (So, 19. 11. 2016 - 22:11)

zuzu, a Vam?mm, dakujem za opytanie, nic moc, stale horsie. A Vy?

Adellka (So, 19. 11. 2016 - 16:11)

Natalko
Neboj se, já to vše zvládla i s Lp během 2 dní. Mám to co Hanka, tak se zeptej na testy na Lb. Dokáže udělat ze života peklo. Chce to vzít komplexně s přísným režimem. Uprava životosprávy, léčby vč přeléčení navázat dplňky, byliny, spánek, tlumení bolrstí, stresu a to i pomocnými léky. Prostě pídit se a zkoušet.

kladenak (So, 19. 11. 2016 - 09:11)

Kladeňáku, Tvým problémem...Když si vezmu rivotril tak cukat jazyk přestane ale skube mi po celém těle a lýtka se hýbou pořád již řadu let

RRadek (So, 19. 11. 2016 - 09:11)

Kladeňáku, Tvým problémem je stres.

Velvyslanec (So, 19. 11. 2016 - 07:11)

Uzdravení ve jménu Ježíše www.youtube.com Radek Binder ...

kladenak (So, 19. 11. 2016 - 07:11)

Jinak je mi 30 let

kladenak (So, 19. 11. 2016 - 07:11)

Zdravím všechny potřebuji poradit. Od minulého týdne mi začal škubat jazyk na stále stejném místě v předu u špičky a je to velice nepříjemné. Je to tak ob den a pak to přestane. Mám velký strach z als. Byl jsem před třemi týdny na neurologii a vše bylo ok i jazyk a prý se nemám obávat. I minulý rok jsem byl na neurologii kvůli zaskubum na lytkach které již mám nejméně 3 roky a stále se pohybují. Mám i záškuby různě po těle které trvají chvilku.Jako ruce i nohy i rameno. Jinak mluvím normálně a problémy s polikanim nemám.Doktor mi předepsal rivotril a to mne vždy trochu uklidní a cukani jazyka přestane. Ale teď mám velké obavy z těch zaskubu na jazyku ale jsou stále na stejném místě a trošku mne uklidňuje že má lýtkové svaly se již řadu let hybaji a vše je ok i Emg minulý rok. Mám se obávat Als a má někdo z vás stejný problém??? Děkuji za odpověď

mm (Pá, 18. 11. 2016 - 16:11)

zuzu, a Vam?

zuzu (Pá, 18. 11. 2016 - 16:11)

Tibor, Ivan ako sa Vam dari?

mm (Pá, 18. 11. 2016 - 14:11)

Chcela by som poprosit pana z Holandska, ktory sem pisal o svojej svokre a fycompe pre Tibora, dajte aj nam ostatnym info, ako sa ma svokra a ci sa mame tesit. Dakujem za seba a dalsich dufajucich :)

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 15:11)

Radu

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 15:11)

Ne ani to ne. Kofein mi...No možná na tom něco bude. Já jsem taky asi měsíc v kuse předtím, než to celé začalo pila jen kafe a redbull abych v práci vydržela. Tak ja to omezím úplně . Dekuju za tadu

Hanka (St, 16. 11. 2016 - 14:11)

Ne ani to ne. Kofein mi záškuby zhoršuje. I jedno denně i slabé. Zkus ho přestat pít úplně.
Dokonce mám pocit, že mi to kafe celé vyvolalo. První kolaps jsem měla v den, kdy jsem nepila nic než kafe, uvědomila jsem si to zpětně.

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 14:11)

No protože mam hrozne migreny a motání hlavy. Taky se mi už párkrát stalo , že když jsem predklonila hlavu tak jsem dostala takový elektrický kopanec do hlavy jako kdyby. Je to docela nepříjemné. Ale zase u RS nejsou zaskuby. Teda znám tri lidi s RS a nikdo z nich je nemá. Takže já nevím no. Kafe pijí jedno denně malé. Ani to nemám?

Hanka (St, 16. 11. 2016 - 14:11)

Proč myslíš na RS? Ty máš nějaké pohybové potíže?? Mag.rezonance snad by měla ukázat něco i pro první atace. Takže kdyby jsi RS měla, už by jsi jistě znala svoji diagnozu. Zrovna RS je diagnostikovatelna dobře.

Hanka (St, 16. 11. 2016 - 14:11)

Vysaď kafe, jestli piješ. A stres vše zhoršuje taky. Zkus se po vyšetřeních uklidit, že kdyby to bylo něco vážného, tak by lékaři jistě na něco přišli. To jsem si říkala celou dobu a říkám dodnes. Fakt psychika je mocná. A ty vyšetření ber pozitivně, že něco ukáží, ta chvilkova bolest je proti těch psychickým potížím nic.

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 14:11)

A ještě se jako blbeček zeptám. Když jsem byla na rezonanci, která byla čistá, znamená to, že se RS nemusím bát?

Natalie (St, 16. 11. 2016 - 14:11)

Primarne záškuby svalů po...Hani já mám úplně to samé. Ale občas mi vážně i polykání. Ale doktoři mi taky tvrdí, že kdybych mela als, tak vypadám úplně jinak. Já vůbec nevím co mám dělat a co se to sakrys od dubna děje. Mne skube občas i jazyk. No úplně všechny svaly na těle. Srdce mi busi , špatně se mi dýchá. Takže jsem už bezmocna . No docela jsem už ve stresu z toho vyšetření, že mi takové náročné věci budou dělat v jeden den . Achjoo

Reklama

Přidat komentář