Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Robin (Čt, 3. 11. 2016 - 08:11)

A co prosím znamenají ty tučně zvýrazněny čísla? Proč jsou tučně?

T. (Čt, 3. 11. 2016 - 08:11)

Robin: vysledky nejsou typicke pro ALS, bez denervace a nalez spise ve vedeni.

Robin (Čt, 3. 11. 2016 - 07:11)

Mám velikou prosbu, kamarád mi na jeho počítač www.archklub.cz/emg.png nahrál výsledek EMG vyšetření, můj neurolog mi pak vypsal další žádanku na další EMG vyšetření kde je i text nutno zvažovat i amyot. lat. sklerózu tak jsem z toho nesvůj. Prosím prosím skouknul by to někdo?

pro Nelu (St, 2. 11. 2016 - 16:11)

Ano,je to neurolog a EMG udělá přímo on, na to žádnou spešl žádanku nepotřebuješ.

Nela (St, 2. 11. 2016 - 16:11)

já nedám dopustit na pana...A to je přímo neurolog? protože praktická mi dneska dala pouze žádanku na neurologii s tím, že na emg mi to vypsat ona nemůže, pouze neurolog. KDYŽ jsem jo řekla , že se bojím als tak se mi vysmála. :(

pro Nelu (St, 2. 11. 2016 - 15:11)

já nedám dopustit na pana doktora Kalouse, Praha 2, objednací doba mnohem kratší, EMG velmi důkladné

Alča (St, 2. 11. 2016 - 14:11)

Můžete mi prosím nějakou...Motol, Thomayerka. Objednací doby tak tři měsíce...

Nela (St, 2. 11. 2016 - 13:11)

Zajděte do nervosvalové...Můžete mi prosím nějakou dobrou v Praze poradit? Aby to opravdu udělali pořádně?

T. (St, 2. 11. 2016 - 13:11)

Zajděte do nervosvalové poradny, kde vám udělají EMG pořádně.

Nela (St, 2. 11. 2016 - 13:11)

Pane T. JEN ještě jedna otázka. MYSLÍTE , že by mohla v úvahu připadá polymyozitida? ta prý má takovéhle příznaky a je to přidružené k hepatitide C.

Nela (St, 2. 11. 2016 - 13:11)

Nela: proc je maji ostatni,...Pane T. já vím, je to jen zoufalství. NEROZUMÍM tomu a psychicky jsem z toho fakt v háji. Ze bych měla hepatitidu ještě k tomu i als. JSEM z toho na mrtvici.

T. (St, 2. 11. 2016 - 12:11)

Nela: proc je maji ostatni, co sem pisi? Kdyby se to vedelo, umime to jako lekari pojmenovat.

Nela (St, 2. 11. 2016 - 12:11)

Hepatitida s fascikulacemi...Jedna se o to, že občas dostanu ty křeče. al mluvím normálně, sílu mám stejnou. JEN jakmile mě dáví, tak dostanu křeč a nemůžu nic. Mluvit nic. ALE fascikulace jsou po celém těle už půl roku a sílu mám furt. Takže se prostě může jednat o benigní fascikulace i u té hepatitidy?

Nela (St, 2. 11. 2016 - 12:11)

Hepatitida s fascikulacemi...Tak proc je tedy mám?

Tibor (St, 2. 11. 2016 - 12:11)

Pre Peta: ahoj,chcem sa ta opytat,ako sa ma tvoja svokra.nadalej bez zhorsenia?tibor

T. (St, 2. 11. 2016 - 08:11)

Hepatitida s fascikulacemi nesouvisí. Občas jsou popisovány u HIV.
FerFen: zatím bohužel ne

Nela (Út, 1. 11. 2016 - 22:11)

Dobrý večer. CHela bych jen jednu radu, jsem bezmocna a trápím se tak moc, že si musím brát prášky na uklidnění. Mam fascikulace úplně všude na i na jazyku. Na emg jsem byla jednou,prý je to v pořádku, jenže mi napichli jen jeden sval na ruce a tím to pro ně skončilo. Občas dostávám i křeče do kořene jazyka, protože mě natahuje na zvracení, ale zvracet nejde. PO mnoha doktorech a odběrech krve mi přišli nějakou náhodou na hepatitidu C, nechala jsem si před rokem a půl udělat tetování, to je prý na to navedlo. PROTO se chci někoho zkušeného zeptat, zda ty fascikulace, křeče v koření jazyka, davivost, jsou toho příznaky tě hepatitidy a nebo se jedná o počátek ALS? Jsem z toho fakt hrozně špatná. BOJÍM se,ze lékaři neco podcenili.
Děkuji moc za odpověď. Nela

Andrea Kučajová (Út, 1. 11. 2016 - 14:11)

Dobrý den, chci se zeptat zkušenějších. Pokud je známka poškození sensorického nervu který vede pomalu dá se říct že se o am. lat. skl. nemůže jednat nebo se mýlím? Moc děkuji, Andy

nada (Po, 31. 10. 2016 - 19:10)

Dobrý deň, v minulosti som...Velke dakujem za vsetkych. Za vsetky informacie a snahu.

FerFen (Po, 31. 10. 2016 - 15:10)

Ano, profesor Carvalho je se...Dobrý deň, podarilo sa Vám niečo vyzistiť?

Reklama

Přidat komentář