Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Tomáš (Čt, 10. 6. 2010 - 16:06)

No, v době, kdy jsou již vyjádřeny příznaky, lze ALS vcelku snadno diagnostikovat pomocí EMG a klinického vyšetření. Problém je spíše v odlišení od jiných onemocnění, protože kvůli závažnosti onemocnění se většinou lékař snaží najít jiné..nicméně vždy by měl své podezření sdělit pacientovi.

e. (Čt, 10. 6. 2010 - 10:06)

Bohuzel nemohu souhlasit stim...Ano? A mohu vědět jaký?

e. (Čt, 10. 6. 2010 - 10:06)

Mám pocit, že u výše...ALS se diagnostikuje obtížně,nebot dosud neexistuje žádný specif.test který defin.dokáže stanovit diagnosu ALS.Pro diagnostiku ALA jsou nejcennnější klinic.příznaky smíšené poruchy centrál.a perifer.motoneuronu ,poměrně rychlá progrese příznaků a EMG vyšetření,které potvrdí poruchu perifer.motoneuronu v předních rozích míšních.Většinou je potřeba několikaměs.klinic.sledovaní a serie dg testů.

V.J (Čt, 10. 6. 2010 - 10:06)

Nebojte se...u ALS byva vždy...Dobry den,moje zena byla v tak zoufalem stavu a doktori porad ze jsou to jen nervy tak psali lexarin,dokonce i pak rodina jse k nam stavela jako ze je zena blazen bohuzel nebyla,pak jsme zoufali sli jinde a to diky Mirce a Tomovy a vlastne vsem na foru,to co jsme celou dobu tusili nam potvrdily..Nalez byl take na mr i lumbalce.

K. (Čt, 10. 6. 2010 - 04:06)

Nebojte se...u ALS byva vždy...Mám pocit, že u výše zmíněných příznaků není co řešit. Bohužel. Ten neurolog a další jsou pekni kréteni. Hnal bych je svinským krokem do pryč. Ale rád bych se mýlil. Také držím palce

T (St, 9. 6. 2010 - 21:06)

Nebojte se...u ALS byva vždy...Bohuzel nemohu souhlasit stim ze pri als nebyva nalez na mr,lumbalce.

milan (St, 9. 6. 2010 - 15:06)

Hledejte na www.atlas.cz ve...děkuji za radu. Už jsem to našel a objednal jsem. Moc děkuji. milan

e. (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

evo,obdivuji Vás a děkuji...Děkuji Sylvo...jak se daří tatínkovi? Napište mail..Ja zatím pořad ještě pracuji,auto řídím,ale blbě chodím..

e. (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

Bylo me provedeno emg na...Nebojte se...u ALS byva vždy zvýšená spontan.aktivita a Vase EMG se zda v norme..Snizená vital.kapacita plic vubec nemusi mit nic spolecneho s ALS,to bývá až v terminalních stadiích.Muze to být urcita neuropatie-polyneuropatie u Vás.CT,MGR a mozkomíšní mok je u ALS zcela v normě.Asi i tak bych trvala na komplex.vyšetření i když by nebylo hned

e. (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

Na internetu ho nemůžu...Hledejte na www.atlas.cz ve vyhledávači - je tam spousta odkazů

e. (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

více informací na...Info o Matuzalemu získáte i na českých stránkách - stačí zadat do vyhledávače

milan (St, 9. 6. 2010 - 11:06)

Matuzalem si najdete ve...Na internetu ho nemůžu najít. Pod názvem Matuzalem mně to odkazuje na koupi kořalky a dresu fotbalisty. Poraďte jak ho najít na internetu. Děkuji. Milan

Janka (St, 9. 6. 2010 - 10:06)

Bylo me provedeno emg na...Vážně si myslím, že byste měla změnit neurologa, protože takovýhle přístup je neprofesionální. On si každý myslí, že pacient je simulant a podvodník. Neuvědomují si, že u této nemoci se opravdu člověk cítí špatně. Měl by vám napsat Rilutek, pravděpodobně. Měla byste brát také zvýšené množství vitamínu B, který podporuje regeneraci nervů. A zkuste ten Matuzalem, jak se o něm píše. Držím vám palečky.

§ (St, 9. 6. 2010 - 08:06)

Jak u Vás probíhalo...Bylo me provedeno emg na nohach a rukach,nic vic,zaver zni ze v jehlove emg normalni nalez,t.c.bez zachytu spontanni aktivity.Pouze neurografie z HKK vykazuje jako jedinou abnormitu prolongaci DSL vysetrenych nervu.To bylo v lednu,pak jsem byla odeslana interna,plicni,revmatologie,imunologie a endokrinologie.,na plicnim byl nalez snizena kapacita plic tam doktorka rikala ze to muze souviset s tou neurologii.Na imunologii a endokrinologii jse me vysmali stim ze musim na mr mozku a cele michy a na lumbalku.To ovsem neurolog odmita a posledne me rekl ze akutne jse to delat nemuze a jinak jse ceka pul roku.Tak jsem jsi naivne myslela ze bych mohla na par dni do nemocnice a udelalo by jse to vysetreni a vedela bych na cem jsem,to pry tak nejde,do nemocnice jse dostanu pry tak dva dny pred smrti..Dik ale to radsi umru doma.Nejhorsi jsou ty krece co mam na zebrach,brise,zadech a ten pocit ze jse me spatne dycha..

Jitka 2 (Út, 8. 6. 2010 - 22:06)

ten Matuzalem se dá koupit...více informací na matuzalem.sk - ale až po 10.6. stránka je nyní v rekonstrukci.

Jitka 2 (Út, 8. 6. 2010 - 22:06)

Dobry den,jsem mlada...maminka měla také problém se svým neurologem.Nakonec jsme sehnali úžasnou paní doktorku přímo v nemocnici na neurologii, která si maminku vzala do péče. Okamžitě začala jiná péče a vstřícné a milé chování.Ale i přes všechna vyšetření trvalo dlouho než byla stanovena diagnoza a mohl být předepsán Rilutek.

Jitka2 (Út, 8. 6. 2010 - 22:06)

Matuzalem si najdete ve...Matuzalem se užívá 12dní 1xza 3 měsíce.Nám ho dovezli známí. Zatím zjišťuji, kde a jak se dá koupit.

sylva (Út, 8. 6. 2010 - 21:06)

Jak u Vás probíhalo...evo,obdivuji Vás a děkuji za všechny....

e. (Út, 8. 6. 2010 - 15:06)

Dobry den,jsem mlada...Jak u Vás probíhalo vyš.EMG? Čeho všeho a jak?

e. (Út, 8. 6. 2010 - 14:06)

ten Matuzalem se dá koupit...Matuzalem si najdete ve vyhledavaci - muzete si ho objednat běžně pres internet.Je pomerne drahy a dle navodu se snad uziva denne

Reklama

Přidat komentář