Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

M. (Pá, 12. 3. 2010 - 15:03)

to Mirka: Právě mám dilema, zda platit za odběr a uskladnění nebo to nedělat. Třeba do budoucna...:(

Mirka (Pá, 12. 3. 2010 - 12:03)

víte někdo jak je to s...To M : transplantace KB z pupečníkové krve, pokud vím, se u nás na lidech neprovádí. Ono s tím bylo pár průšvihů, třeba v Itálii. KB z pup.krve jsou nezralé. Sice jsou čilejší, potentnější, ale hrozí tam právě riziko nádorového bujení po aplikaci. Asi před 1/4 rokem jsem četla, že Britům se podařilo tento problém vyřešit

Mirka (Pá, 12. 3. 2010 - 12:03)

Nejdříve si ty scopolaminové náplasti, ať už Scopoderm nebo Transcop, vyzkoušejte, než zakoupíte nějaké větší množství. Já jsem si to přes den velmi pochvalovala, protože slinění prakticky vymizelo, ale v noci jsem měla tak sucho v krku i na jazyku, že jsem nemohla ani polknout. Budu je používat jen příležitostně. Na noc beru 1/2 Amitriptyllinu.

Janka (Čt, 11. 3. 2010 - 19:03)

Já mám doma myostimulátor, který jsem si paradoxně pořídila před lety na zhubnutí. Mám als v počáteční fázi, ale každý den ten přístroj používám. Možná si to namlouvám, ale ty elektrické impulsy mi dělají dobře na hybnost. Držím všem palečky!

... (Čt, 11. 3. 2010 - 13:03)

Nápasti v lékarně v Německu s účinnou látkou scopolamin 1,53mg 5 kusů stojí
28 eur.

marti (Čt, 11. 3. 2010 - 07:03)

Ahoj Marti,kamarádka mi...Děkuji moc,pádím do lékárny.Přeji všem hezký den

JitkaS (Čt, 11. 3. 2010 - 00:03)

Krásný den,chtěla jsem se...Ahoj Marti,kamarádka mi poradila staletími prověřené psílium,jsou to vlastně semínka indického jitrocele,je to vláknina,hodně to nabobtná,takže malá lžička rozmíchaná ve skleničce vody úplně stačí a krásně to vyčistí střeva a prý to pomáhá,májí to všude v lékárnách,zdravých potravinách a krabička je veliká a stojí 80-100,-Kč dle obchůdku a prodává se bez příchutí nebo i ochucené,možná že by to tatínkovi také pomáhalo,určitě mu to neublíží a vyčistí ho to když už nic jiného,ale třeba se mu na záchod bude chodit lépe :-)

Jitka S (Čt, 11. 3. 2010 - 00:03)

kolik stojí náplasti v...Ahoj,ta paní co mi náplasti poslala tvrdí,že stály necelých 13euro,ty podobné co by se tady daly sehnat vycházejí okolo 1.200,- což je rozdíl,proto se je snažíme nejdříve dovézt z venku,v balíčku je jich 5 a v Německu se prý zacaly vyrábět i ve formě náramků na ruku,je nám to jedno,máme rozjednané co půjde sehnat,tak uvidím,jestli se to povede,když tak holt půjdem třeba na nějaký čas do těch drahých,než se nám podaří sehnat z venku levnější,je to fakt úleva,to slinění se nám snížilo nejméně o polovinu,spíš ještě o víc.

M. (St, 10. 3. 2010 - 23:03)

víte někdo jak je to s transplantací KB z pupečníkové krve?

Mirka (St, 10. 3. 2010 - 14:03)

Mate nekdo zkusenost stim...To @ : já osobně bych se p. Havelkovi velkým obloukem vyhnula.

@ (St, 10. 3. 2010 - 13:03)

Mate nekdo zkusenost stim lecitelem p.Havelkou?Ma sestra ma prokazanou ALS ale on nam tvrdi ze je to roz.skleroza chlamidie.Co vy nato?Diky.

V.J (St, 10. 3. 2010 - 12:03)

Jen jsem chtel poznamku k tomu buseni srdce-dysrytmii,moji zenu to trapi taky,na neurologii nam rekly ze urcita provazanost tu muze byt.

marti (St, 10. 3. 2010 - 09:03)

Krásný den,chtěla jsem se zeptat když už je tatínek ležák,máme čím dál tím horší problémy se stol.Potřebu vykonáváme 3krát týdně s pomocí klystýru plus fortrans.Jak se to řeší když to nepůjde vůbec.Děkuji moc.

... (St, 10. 3. 2010 - 07:03)

Ahoj všichni,starám se o...kolik stojí náplasti v Itálii?

... (St, 10. 3. 2010 - 07:03)

To M : co je to physiomer ?...ACC long prodávaji volně v každé lékarně , 1 šumivá tableta v trošce vody vypit,účinkuje 24 hodin

... (St, 10. 3. 2010 - 07:03)

To M : co je to physiomer ?...ACC lkong prodávaji v každé lékarně

Jitka S (Út, 9. 3. 2010 - 22:03)

Ahoj všichni,starám se o muže,má als 2,5roku,měli jsme problémy se sliněním,velmi nám pomohla paní,která mi po diskuzi na doktorce nabídla scopolaminové náplasti,jmenují se Transcop,vyrábí je Italové a jedná se o náplasti proti cestovní nevolnosti a mořské nemoci,dávají se za ucho a vydrží 3dni a můžu říci že slinění uklidňují opravdu velmi výrazně,snažíme si sehnat další,v Itálii by měli být volně prodejné,v Německu snad také a tady by se relativně prý daly sehnat podobné,se stejným obsahem scopolaminu (1,5mg) ale vyjdou o hodně dráž,ale jelikož výsledek fakt stojí za to,pokud neseženem Transcop,půjdem i do těch drahých,naše paní neuroložka a doktor na nutričním se snaží také zajistit dovoz těchto náplastí,tak uvidíme,jak shánění dopadne,jinak moc držíme všem palce,jo,také nám pomáhá himalájský ajurvédský čaj Vyana.ahoj všem Ji.

M. (Út, 9. 3. 2010 - 18:03)

http://www.physiomer.cz/

http://www.lekynainternetu.cz/p/acc-long-600mg-10-sumivych-tablet/

obojí je volně prodejné :)

Mirka (Út, 9. 3. 2010 - 17:03)

To M : co je to physiomer ? Fyziologický roztok ? A ten ACC log (nebo long?) lze zakoupit volně v lékárně ? Díky za radu.

M. (Út, 9. 3. 2010 - 15:03)

acc se myslím prodává i jako gel

Reklama

Přidat komentář