Reklama

Trestani dospelych deti

Míla (Út, 7. 6. 2005 - 00:06)

N - dík tobě. No ještě pracuji, ale už ne dlouho. Od nového roku bych měla odejít do důchodu. Manžel už v důchodu je a to pravé peklo začalo před 2 lety, kdy on zůstal doma. Jsme tedy starší. Zkusím rady, co mi píšeš. Trochu už jsem se o to zajímala, ale nedovedu se smířit s azylovým domem. To je na chvíli. Na bydlení nikdy mít nebudu. Ale to tady řešit nejde.Děkuju, žes mi dodala svou odpovědí trochu síly. Zkusím jít spát, ráno brzy vstávám do práce. Dnes byl u nás klid. ahoj a dík.M.

N (Po, 6. 6. 2005 - 19:06)

Draha Milo, prosim naber sili a nevzdavej se. A ted zavolej na poradeneckou odbocku kterou najdes- www.stopnasili.cz. Verim, ze tam najdes potrebne informace. A jeste bych se zeptala jestli pracujes a muzes si jit pohovorit s advokatem o rozvodu? Co ten tvuj muz dela je proti zakonu. Uz si nenech nic libit a odejdi do aziloveho domu pro zeny, kde take dostanes podporu a pomoc pro zmeneni zivota a nalezeni noveho domova. Je jiste, ze ten nasilnik ti ubil i tve sebevedomi, ale take je jiste, ze kdyz zeny odejdou z spatne manzelske situace, stanou se z nich uplne jine lidi. Nejen jejich vzhled zkrasni, ale najdou mnoho elanu a talentu, ktere si pred tim ani neuvedomovaly. Ale nejvice si vazeji mentalni klid v hlave. Tak zacni pracovat na odchodu a to dnes! Napis jak vse pokracuje a zatim ahoj

Míla (Po, 6. 6. 2005 - 15:06)

Jsem dospělé dítě svých fantastických rodičů (dokud byli). Nikdy mě nemlátili.Mlátí mě ale manžel. Tak jednou za týden si najde důvod. Co mám dělat?Nemám kam jít, na nic už nemám sílu. Sem léčena na psychiatrii kvůli depresím. Lékaři jsem to řekla. Ale může mi dát léky, nikoliv malý byt pro mně.Děti máme tři, už bydlí ve svých nových rodinách. Tam jí nemůžu, kdyby mi toto chtěl někdo poradit. Mohu odejít dobrovolně ze života? Jakým způsobem. Nechci tu být takto dál jen nevím, jaký odchod zvolit, všeho se bojím.

Niky (Ne, 5. 6. 2005 - 19:06)

Olgo, mrzi me ze si myslis ze moc vnucuji me nazory, ale podivej, nebyt tebe, nikdo jiny by se zde neozyval. Co to ticho napovida?

Olga (Pá, 3. 6. 2005 - 16:06)

To se divím, že na tebe nikdo nezavolal policii, Pavle. Nelíbí se mi, jak tu pořád Niky vytahuje ty zákony a práva, ale tohle, co jsi udělal, je HUMUS.

Pavel (Pá, 3. 6. 2005 - 16:06)

Je to správné, když nemáš žádnou zodpovědnost, tak buď ráda, že jsi dostala jen výprask až doma. Já jsem si pro dceru dojel a dostala na prdel hned před hospodou odemne a doma ji čekalo další bití od mámy.Slíbila, že příště přijde včas a nebo zavolá.

Renata (Čt, 2. 6. 2005 - 11:06)

To přesné je i u nás. Nedávno mi bylo 18 myslela jsem si že už od výprasků bude pokoj, ale ne prý dokud s našima bydlím musím dodržovat jejich pravidla. Takže minulý týden (přišla jsem ze zábavy až ráno trochu připitá) to přišlo máma na mě čekala a jako za starých časů kalhoty a kalhotky dolů, ohnout se , vystrčit zadnici a potupně snášet bití. Dostala jsem čerstvě uřezaným prutem na holou ja malá. No hrůza už abych vypadla z domu...

Nova (St, 1. 6. 2005 - 18:06)

Já jsem už dospělá, ale máma se ke mně tak nechová a dost často mi nabije až mám jelita. Táta se někdy ještě přidá a musím si stáhnout i kalhoty

Mira (Čt, 12. 5. 2005 - 07:05)

Moji rodice jsou blazni, vzdy me namlati, kdykoliv prijdu domu pozde. a to se jedna o par minut

Niky (So, 7. 5. 2005 - 04:05)

Ahoj Ivusko, jak se mas? Ivusko ja myslim, ze jsi mlada divka s zivotem pred sebou a tak by me zajimalo jestli jsi si uz udelala zaver jak budes vychovavat sve deti?Ja mam velke stesti, ze mam hodne deti, ale nikdy jsem netvrdila, ze jsou stoprocentni andele, to by snad bylo nenormalni? Jinak vzdy budu tvrdit, ze se da vychovavat bez telesneho trestani a take ti reknu, ze si nepamatuji ze bych je nekdy servala. Ale take jsem urcite nekdy pouzila prisny hlas. Myslim, ze je dobry napad si precist nekolik psychologickych knih ohledne vychovy, nez clovek se stane rodicem. Ale ja mam dojem, ze ty budes dobra maminka, jelikoz citim, ze mas rada deti, ze?

Iva (Pá, 6. 5. 2005 - 14:05)

Niky,promiň mi, ale musím to napsat!!Pořád jenom kritizuješ, všechno je špatně...ale ty jsi asi dokonalá, viď??Neříkej mi, že si se svými dětmi neměla ani jeden problém...nikdy si nemusela ani zvýšit hlas??Tomu opravdu nevěřím!!!

lea (Po, 2. 5. 2005 - 18:05)

sorry, nechala jsem se unést a byl to už jen dialog a jaksi mimo mísu

diblík (Po, 2. 5. 2005 - 18:05)

taky mi připadá, že téma trestání DOSPĚLÝCH dětí je o něčem jiném než řešíte

Nova (Po, 2. 5. 2005 - 16:05)

Holky, nějak jste vypadly z tématu. Potřebovaly byste asi nasekat na holou a ona by vás ta ješitnost přešla.

Lucy (Po, 2. 5. 2005 - 12:05)

No to jsme si už všimli, hrdá kanadská dušičko

Niky (Po, 2. 5. 2005 - 09:05)

Opravdu bych nechtela urazet nejakou hrdou ceskou dusicku. Nepisi jenom sem.

lea (So, 30. 4. 2005 - 23:04)

to nevím, jestli jsem dobrou matkou :) jak se pozná dobrý rodič ? pokud je výsledkem výchovy jeho dítěte zdravý, citlivý a sebevědomý člověk pak jsem dobrou matkou. vím, že v kanadě jsou školy , o kterých píšeš, ale ty jsou v Česku taky. můj syn na jednu takovou soukromou školu chodil.bohužel v Kanadě stejně jako v Česku se najdou lidé, školy, rodiče...kteří to těm spravným, dobrým, kvalitním kazí. a to je to, co chci říci. nezevšeobecňovat. nevztahovat kvalitu člověka k národnosti, rase, sociální skupině

Niky (So, 30. 4. 2005 - 23:04)

Ja vim za jisto, ze dnesni kanadska rodicovska generace vychovava jinym zpusobem nez se delalo v minulosti. Vedi ze motivace je dulezita, laska a urceni hranic. Take se velmi obetuji svym detem a je to az skoro smesne, jak rodice rozvazi sve deti behem tydne po ruznych kursu. Ale opravdu se snazi delat vse nejlepsi. A jsou velmi zapojeni ve skolach a dbaji na vdelani, cinosti ve skolach a dobrou vychovu.Tak je i zarizen skolsky system, deti tam nechodi se srachem. Nejsou neustale zkouzeni, nemaji zakovske knizky a uci se kolektivne a hodne pomoci vytvarne prace. Slabsi v uceni chodi do specialnich krouzku, tak jak jsou krouzky i pro velmi nadane a to vetsinou po skole.Zde vyprask vypadl z jazyku.Ale vyjimky se najdou vsude a je to velmi odsuzovane. Nektere fanaticke nabozne sekty veri v telestne trestani a tak hodne jich emigrovalo do USA. Ver mi znam kanadskou atmosferu velmi dobre.Hodne ctu jak mlada generace je i jinaci. Umeji se ozvat a postavit za sva prava a i svych kamaradu. Proste vyrostli v blahobytu a vyuceni k sebevedomi a vubec je nenapadne se nechat byt ponizovany ci s nima jednanot s neuprijemnosti. Dnesni novy zamestnavatele jsou dost zaskoceni a vedi ze se musi prispusobit, jestlize chteji vzdelanou silu.Objevi se i trestne chovani od mladych, ale to jsou jen vyjimky a hodne se to rozepisuje v novinach. Vetsinou ti lidi byli zanedbavani a vyrostli v odrazence.Kanadsky system by se mel kopirovat. Neni to divoky zapad. S moji dcerou jsem vzdy byla ta nejlepsi kamatadka a je uz dospela a vzdy me poziva do svych cinnosti. Jsem s mladymi lidmi porad a mam z nich jenom radost.Jinak miluji deti a mela jsem stesti, ze moje deti nedelaly zadne potize. Lituji rodice co nevi jak jednat se svymi detmi a jsou v potizich, jelikoz neposlouchaji. Vetsinou neumi dat hranice, nebo neuplatnuji disciplinu. Takovy take existuji. Nekdy by je meli potrestat, ale ne bitim.Ale take vymluvy na divoky zapad neprijimam a tvrzeni od nekterych ceskych rodicu, ze vyprask je dulezity.Ale leo mas sve znalosti v pritomne dobe, ja to respektuji a gratuliji ze jsi dobrou matkou.

lea (So, 30. 4. 2005 - 20:04)

milá (upřímně:)) Niky, nestavím na zkušenostech svých příbuzných, bohužel nemám čanci- čas trávit u nich volno(?). v USA a Kanadě trávím tento čas a věř mi, že je ho dost na poznání země, služebně. prostě se vracím již dvacet let na stejná místa a tam každý měsíc třeba týden "žiji". nesnaž přesvědčit sebe, že jsem mimo, já opravdu nejsem a atmosféru ve společnosti v USA a Kanadě znám víc než dobře. jsem jistě starší než ty a tak asi i víc skeptická, nenechám se manipulovat a o všem si pečlivě tvořím vlastní názor.především USA řeší problém rodiny a navíc dnes se již ozývají pochybující hlasy i tam, zda je jejich (severoamerický) způsob výchovy dětí ten pravý (viz zbraně, vraždy ve školách, rostoucí agresivita vůči rodičům, citova tvrdost - alias byznys a úspěch na prvním místěNiky, já s tebou nebojuji, jsem naprosto proti násilí, jakémukoli, natož na dětech nebo starých lidech nebo slabých, nemocných.školství způsob výchovy dětí v naší zemi není bez chyby a je nutno řešit spoustu problémů...to bude dlouho trvat...ale mám problém s tím, že by u nás měli být děti vychováváni dle severoamerického vzoru.a k tématu- nemyslím, že lidé zneužívající děti jsou v ČR nějak chráněni a v Kanadě ne. špatní rodiče, špatní lidé lidské zlo nezná národnost a je všude. domnívám se, že to je jediný spor, který my dvě spolu mámejá mám dospělého studujícího syna, ty jsi psala, že máš také děti. obě víme, že být dobrá matka není nic jednoduchého.

Niky (So, 30. 4. 2005 - 20:04)

Leo ja zde ziji skoro ctyricet let a ve skole jsem byla take zapojena na mnoho let. Ja ti neberu tve znalosti z dovolenych u pribuznych. Jsem proste proti ublizovani na celem svete. Ale uz se mi nechce stale opakovat co jsem uz v minulosti vypsala zde. Ale nejsem si jista za koho se ty stavis a koho ochranujes. I na tomto foru.

Reklama

Přidat komentář