Reklama

Trestani dospelych deti

Klára (Pá, 10. 9. 2004 - 12:09)

Znovuzavedení tělesných trestů na školách asi určitě nenastane a ani já bych s nimi nesouhlasila. Představa, že by mi holku (14) mlátil nějaký školní zřízenec, se mi nelíbí. A už vůbec bych nesouhlasila, kdyby měla být bita rákoskou, řemenem nebo nějakým takovým hrozným nástrojem, který může i zranit. Dcera sice ode mne občas výprask dostane, ale pokaždé jen rukou, ani vařečku zatím nepoužívám.

Petra (Po, 6. 9. 2004 - 10:09)

Mně se v patnácti stala ještě mnohem horší příhoda. Šla jsem za matkou do práce v nešťastnou chvíli, kdy se právě dozvěděla o jednom mém dlouho zalhávaném průšvihu. Byla pěkně rozzuřená, ale asi by potrestání odložila až na večer, kdybych jí nešikovně drze neodsekla. Najednou mě bleskově přehnula přes stůl, chytla dlouhé pravítko a začala mě bít přes zadek a stehna. Vůbec jsem se nedokázala bránit a dostala jsem jich nepočítaně. Každá rána tím pravítkem na holou kůži šíleně bolela, ještě víc než třeba řemenem, takže jsem pochopitelně ječela a brečela. To ale ještě nebylo to nejhorší. Když jsem se po výprasku celá rudá a ubrečená postavila, tak jsem zjistila, že moji exekuci se zájmem sledovalo pět matčiných kolegyň, které přiběhly z okolních kanceláří. To byl asi nejhorší okamžik v mém životě.

Silva (Pá, 3. 9. 2004 - 10:09)

Tanga jsou kalhotky, sice miniaturní, ale jsou, takže klasický výprask "na holou" to s nimi asi neni.

Ela (Út, 31. 8. 2004 - 05:08)

Kdo mi vysvetli ze pro dobre vychovani ditete je potreba velka disciplina?

Ela (Út, 31. 8. 2004 - 05:08)

Kdo mi vysvetli, proc na dobrou vychovu ditete je potrebna velka disciplina?

Niky (Po, 16. 8. 2004 - 23:08)

Anna, mas uplnou pravdu, ale jak to nechat vedet rodicum? A lituji Jane a jiste je to, ze v 16ti deti jsou uz dospele a nic by si takoveho nemely nechat. A kdyz se to stane, mely by jit k doktorovi a ukazat ty modriny a at si doktor popovida s temi rodici!

Jane (Po, 16. 8. 2004 - 11:08)

Ja dostala naposledy maminou vareckou na holy zadek v 16 letech a rvala jsem jak maly dite

Anna (Po, 16. 8. 2004 - 10:08)

Ze zkusenosti z okoli, kamaradi atd.. vim, ze takovy rodice obcas maji svoje deti opravdu radi, coz v diteti provokuje velky zmatek, jak ho muze ten samy clovek v jednu chvili bit, jindy pohladit ? Takovy deti jsou potom kolikrat citove nevyrovnany, v dospelosti maji problemy s partnery a vlastnimy deti.

Eva (So, 14. 8. 2004 - 19:08)

Gratuluji vam za spravne chovani a z tohoto duvodu urcite mate dobry vztah s vasi dcerou. Ale vubec nerozumim tem lidem co si mysli ze musi sve deti trestat fyzicky? Muze v te situaci existovat uprimna laska?

Johanz (St, 11. 8. 2004 - 20:08)

Byl jsem dost bit jako dítě ale už ve čtrnácti jsem se šprajcl a bylo po bití.Nikdy bych se nenechal šikanovat někym kdo sám nezvládl svůj život a je jedno jestli to je rodič nebo cizí.Nikomu neubližuji a totéž vyžaduji vůči sobě.Svou dceru jsem vychovával demokraticky a dnes v jejich 30 létech máme k sobě velice blízko.Uhodit dítě nebo dnes už vnuka je jako uhoditsám sebe za to co jsem v jeho výchově nezvládl.Raději se zvednu a odejdu.

David (Út, 10. 8. 2004 - 20:08)

Blanko, to Ti věřím, že to musel být hodně nepříjemný zážitek. Zajímalo by mě, jak vycházíš se svými rodiči nyní a jestli ten zmíněný výprask byl pouze vyjímečný, nebo jestli to bylo běžné. A jak Ty hodláš vychovávat své děti ?

David (Út, 10. 8. 2004 - 20:08)

Robe, asi to je tak, jak píšeš. Ale stejně mi je to divné, co si některé dívky a i dospělé ženy nechají líbit. Já jsem sice názoru, že disciplína být musí, ale v dospělosti dostat na holou je docela síla.

Niky (Po, 9. 8. 2004 - 21:08)

Ahoj Blanko, urcite to nebyl hezky zazitek, ale aspon sousedka vyjadrila soustrest. Ale kde ona a ostatni byli kdyz se to delo? Proc se ti nikdo nezastal? Zde v Kanade by se nic takoveho nesneslo na minutku a takovy otec by hned byl volan na spravne misto. A Markovi, urcite kdyz si ziskas jeji duveru a ona nebude mit potize si s tebou promluvit, budes mit moznost ji vysvetlit a podporit aby si nic takoveho uz nenechala libit. takoveho nenechala libit. Ahoj.

Marek (Po, 9. 8. 2004 - 20:08)

Blanko, právě z těch důvodů, o kterých píšeš, jsem se ještě té kamarádky nezeptal. Bojím se, že bych jí tím přivedl do rozpaků a pak by se mi vyhýbala. Možná zkusím požádat mé rodiče, aby se zkusili zeptat těch jejích. Jestli používají u nich tělesné tresty. I když jít s tím za našimi se mi také zdá divné.

Blanka (Po, 9. 8. 2004 - 13:08)

Marku, jak pokračuje seznamování s Tvou sousedkou?Mě ještě napadlo, jestliže opravdu dostala od rodičů výprask, že se jí na to musíš ptát moc a moc opatrně, nebo se raději vůbec neptat, dokud o tom nezačne mluvit sama. Pro 17ti letou dívku je výprask hrozně ponižující zážitek a určitě se bude hrozně stydět, že jsi na ní viděl stopy po rákosce. Bojím se, že se Ti bude spíš vyhýbat. Mně se jednou něco takového stalo. Asi v 15ti jsem měla značný pozdní příchod až po půlnoci, otec na mě v předsíni čekal s páskem v ruce, ani jsem nestačila zavřít dveře a už mě řezal. Takže byl výprask pěkně slyšet po celém domě. Druhý den jsem jela ve výtahu se sousedkou a ona mi povídá: Chudinko, ty jsi byla včera bita, viď, bolí tě to moc? Ve vteřině jsem byla hanbou celá rudá a nejraději bych se byla propadla do země. Dlouhou dobu jsem se před každým z domu styděla a zdálo se mi, že se mi každý hned dívá na zadek a směje se mi.Ať si seznamování nepokazíš.

Niky (Ne, 8. 8. 2004 - 22:08)

Zatim podle teto rubriky to vypada, ze dospele divky jsou hodne trestani. A neni to tou starobylou tradyci? Od devcat od malicka se vzdy hodne ocekavalo a za malicky prestup byly trestani. Naproti tomu chlapci vzdy meli vice svobody i kdyz nezili take bez trestani. Ale na dospele chlapce rodice moc nesahaji, jelikoz to jsou uz fyzicky vetsi bytosti a prece zacinaji byt mladymi muzi! Ale dospele divky nedostavaji takovou uctu. A je to naprosto strasne, ze matky si mysli ze musi fysicky trestat sve dcery. Ale proc maji takovou mentalitu? Davaji nazpet co oni zazily, nebo jsou zarlive na sve hezke dcery a ruzne veci co sami uz ztratily? A ohledne te pohlavni mentality - v Severni Americe zadne normalni divky by se tak nenechaly ponizovat. Zde se hodne behem jedne generace zmenilo, zeny maji rovnopravnost,hodne jich drzi vysoke pozice a jsou placeni podle toho. Na universitach je skoro 70% zen a v tridach kde byli vetsinou muzi. Proste zeny si vybojovaly rovnopravnost a ted zalezi na kazdem jedinci jak si zaridi svuj zivot. Modernim muzum to vubec nevadi, kdyz jeho zena prinese dobry plat i nekdy mnohem vetsi nez jeho. Pro muze je to normalni se starat o sve deti a vyvest miminko ven a mnoho jich zustava v domacnosti a manzelka je ten vydelavatel. Svobodni muzi si preji najit tento styl zen a to by se asi moc ceskym muzum nelibilo. A zde si muzi take musi davat dobry pozor jak se chovaji k zenam. Proste lidi se k sobe chovaji s uctou a zeny se uz neciti ponizovane a jdou do vsech oboru a neboji se ozvat nebo hlasite zpivat, coz napriklad nynejsi generace ma take vice zpevacek nez pevcu. Ale tento uspech nastal jenom ze v minulosti devcatka ve skolach dostaly mnoho dusevni podpory a lidem se dalo nove doby vzdelani. Stane se casto ze ponizovany clovek si vybiji svoji malopomoc na slabsich?

Rob (Ne, 8. 8. 2004 - 18:08)

Davide, zajímavá otázka, taky jsem o ní přemýšlel, že většina trestaných (a ponižovaných) osob je žen a dívek. zároveň jich to taky hodně schvaluje. možná to souvisí s povahou a mentalitou pohlaví. Chlap který by si nechal v dospělosti, ale i v dospívání dát výprask na holou totiž není chlap, ale něco jiného.

David (Ne, 8. 8. 2004 - 13:08)

Když má dívka na sobě tanga, tak to myslím není zcela na holou, i když výsledek je podobný. Mě by ale zajímalo, proč většina zde trestaných osob jsou ženského pohlaví. Myslíte, že dívky nějak více přitahují rodiče k tomu, aby byly tělesně trestány ? Nebo že jsou dívky neposlušnější než muži ?

Marcela (So, 7. 8. 2004 - 22:08)

Ja doufam,ze toto tema te uz brzy nebude muset zajimat, jelikoz ti trapici budou sedet v zalari.

Pavel (Pá, 6. 8. 2004 - 05:08)

Když dnes dívka dostává výprask a má na sobě kalhotky tanga, tak to je nebo neni výprask na holou? Kůži jejího zadku sice nic nechrání, ale přitom je trochu oblečená.

Reklama

Přidat komentář