Reklama

Rakovina varlat

Martin T. (Ne, 8. 10. 2006 - 03:10)

Už jsem tady jednou tento odkaz sice dával, ale už poněkud zapadnul, tak zde je přesný návod pro diagnostiku a samovyšetření, který samozřejmě nenahradí sonografické vyšetření na urologii, ale lze z něj aspoň orientačně vycházet a osobně mi hodně kdysi pomohl
http://www.uoc.muni.cz/onkoftn/klinicke_aktivity/nador-varlat/samovys-varlat-navod.htm

Jack (Pá, 22. 9. 2006 - 21:09)

Mám zvětšené nadvarle..než druhé,jako by taková bulka byla na něm...je to normální?!

Selene (Út, 12. 9. 2006 - 16:09)

Hani,to je mi moc líto,dokážu si představit jak Ti je,můj partner má také rakovinu varlat a umírá.

Návštěvník (Pá, 1. 9. 2006 - 14:09)

Dojděte si na jakoukoli ambulanci chirurgie .

Návštěvník (Pá, 1. 9. 2006 - 14:09)

Dojděte si na jakoukoli ambulanci chirurgie .

Návštěvník (Pá, 1. 9. 2006 - 14:09)

Dojděte si na jakoukoli ambulanci chirurgie .

Pedro (St, 30. 8. 2006 - 09:08)

Taky mam ty problemy ale ted sem mi to barle zvetsilo a bolelo asi nejvice a z toho uz jsem mel opravdu strach!!Prave jsem se vratil od doktora kde se mi na to podivali ultrazvukem.byl jsem tam 5MINUT!!!jen jsem prechladnul.uzivam IBALGIN 400 a nemam prechladnout.ale vcera uz jsem mel pekne nahnano-mel jsem strach ze mam rakovinu.clovek ma v takovych pripadech opravdu uplne jiny pohled na svet.RADIM:POKUD MATE BOLEST NEBO HRUDKU JDETE SE NECHAT VYSETRIT-vezmou vas hned a trva to pouze 5 minut!je to problem i mladych od 18-30.nechtel bych umrit tak mlady a jeste kdyz cekame 1 dite!!chtel bych venovat teto problematice www stranku tak pokud mate nekdo nejake zkusenosti a chcete se o podelit a pomoci tak i druhym kotaktujete me prosim-> pvantuch"seznam.cz nebo ICQ:74053557

hanka (Ne, 27. 8. 2006 - 16:08)

Je mi to moc líto,ale můj partner před dvěma měsíci umřel na rakovinu varlete s metastázemi v těle. Proto apeluji na všechny, nepodceňujte včasnou prevenci.

martin (Čt, 17. 8. 2006 - 13:08)

Zdravim.
Mam takovej problem. Nekdy se me stane, ze me boli varle, nekdy je bolest vetsi a nekdy mensi, nekdy trva cely den, nekdy cca pul dne..Vzdy me boli jen jedno varle, nikdy ne obe zaroven..Je to nepravidelny, nekdy me to boli 2 dny po sobe a jindy treba mesic klid. Vzdy kdyz me to boli, tak mam pocit jako by me bolela cela horni polovina nohy, a mam pocit jako bych nedokazal identifikovat zdroj te bolesti, ackoliv jsem si temer jistej, ze to je z varlete. Pac zkousel jsem pri te bolesti delat ruzny cviceni na stehna a trisla a bolest se nijak nezmenila...Varlata mam obe stejna, zadny hrbolek jsem nenahmatal. Akorat jsem si vsemnul ze na prave casti sourku mam cca 1cm velke bile misto. (priblizne stejne velke bile misto mam aji ve spodni casti leve bradavky, mozna to s tim nejak souvisi). Je me 18 let tak doufam ze to neni nic vazneho. Diky za kazdou odpoved...

rek (Út, 15. 8. 2006 - 16:08)

tak em s tim dneska byl u svojí doktorky, a prej to nic nejno...tak nevim no...

Karel (Út, 15. 8. 2006 - 11:08)

Ja ho tam mam taky a pravdepodobne i o tom samem se zminoval Vitezslav v prispevku z 23.7, sel s tim k doktorovi, ale pry to rakovina neni.

rek (Út, 15. 8. 2006 - 00:08)

nahmatel jsem na pravém varleti navrchu, malý hrbolek, je fakt malej, podkle me emá ani půl milimetru, mám s tím radeji jit k doktorovi???

Karel (Ne, 13. 8. 2006 - 13:08)

(otazka na Vitěslava) A co to tedy bylo? Ptam se, protoze to tam mam taky. Za odpoved predem dekuji.

Ronny (So, 12. 8. 2006 - 11:08)

Moze znamenat hrcka asi 4mm velka vo varlatech nieco ine ako len rakovinu? Alebo to je rakovina urcite? Viem ze mam ist k doktorovy ,ale chcem sa nieco dozvediet skor ,ako k nemu pojdem.Za odpoved dakujem

Vítězslav (Út, 25. 7. 2006 - 18:07)

Tak už jsem se dnes odholal jít s tím na urologii. Sice tam měli dovolenou ale hned vedle je sexuologie a tam mne vzali doktorka mi to prohmátla a rakovino to stopro není. Spadl mi velký kámen ze srdce a xxx udělá nejlépe pokud vyhledá odbornou pomoc tady mu asi těžko někdo poradí.

xxx (Po, 24. 7. 2006 - 21:07)

ahoj na leve strane varlat mimav slabe bolesti a jednou se mi tam obevila jakasi tvrda mala kulicka ale za nejaky cas zase zmyzela. je to rakovina nebo nic azneho??dekuji za odpoved predem

Vítězslav (Ne, 23. 7. 2006 - 20:07)

Dobrý den. Před několika dny jsem zjistil že mám na pravém varleti takový malý výrůstek. Je to menší hlavička od špendlíku. Na dotek to není bolestivé jenom to trochu svědí. Je to rakovina? Jinak další příznaky které se udávají při této formě rakoviny nemám, varlata mají velikost jako vždycky, když si je prohmatám na nic tvrdého nenarazím, nejsou zduřelá nebo zvětšená. Upozornuji též že jsem několikrát v minulosti (naposled cca před týdnem) měl na dolních končetinách v místě kde se noha dotýká varlete měl nějakou vyrážku nebo plísen. Po mazaní Canestenem to tak do dvou tří dnů zmizí. Může to nějak souviset? Rakovina to asi není i když 100% jistotu nemám.

Michal (St, 28. 6. 2006 - 20:06)

To muze byt zvetsena lymfaticka uzlina, nebo vred. Jestli to za tyden nezmizi, tak bez k lekari. Vetsinou to byva naka mala infekce, ale muze to byt i neco vaznejsiho.

Marek (St, 28. 6. 2006 - 18:06)

Udělala se mi na levé straně varlate nějaká uzlina.Má nepravidelný tvar ale neni přímo na varleti ale na těch nervech co jsou k varlatům.

Martin (Ne, 25. 6. 2006 - 03:06)

Ne že bych o tom moc věděl ale tato forma rakoviny má nižší umrtnost než některé jiné vyskytující se u starších lidí (rakovina plic) nebo jen starších mužů (prostata). Obyvykle je jedno varle odebráno ale schopnost zplodit potomka by měla zůstat stejná jediné riziko je že u rakoviny varlat se někdy používá radioterapie (neplést s chemoterapií) která poškozuje spermie.

Reklama

Přidat komentář