Reklama

Obřízka

luci (Út, 2. 1. 2018 - 22:01)

Mně se líbí, když mají...To,že ženské na nuda plážích,nebo v saunách okukují chlapům péra,je úplně normální.Dělám to také.

Jana (Út, 2. 1. 2018 - 22:01)

Mně se líbí, když mají dospělý muži žalud venku, s tím stahováním se má začít v jedenácti, říkala mi to kamarádka. Tak jsem to jen tak skusila. Pindíka má tak napůl, už to není takový dětský, ale z dospělýho na dýlku tak polovinu. Ta holá bambulka se mi líbila i na tom malým pindíkovi. Nevím, jsem asi na to trochu jetá, jsem bez chlapa, tak v létě v chorvatsku nebo v čechách na nuda chlapům okukuju péra.

Jana (Út, 2. 1. 2018 - 22:01)

Ahoj, nevim jestli to sem přesně patří. S jedenáctiletým synem chodím plavat, chodí se mnou i do sprch a šaten, protože sám byto nezvlád. Ve sprše si stáhl pindíka jak vždycky. ale řekla sem mu, ať si to tak nechá i na plavání. Když jsme pak šli domu, tak se mu nějak ta kůžička svrkla, nešla mu dát spátky, nebo šla, ale bylo jí nějak málo, do půlky. Jemu to nešlo, tak jsem to zkusila já. Moc jsme tam stím nedělali, v dámských sprchách by to vypadalo divně, že tam chodí, tak správně by už asi neměl. Doma pak mu to šlo dát spátky zas normálně.

Tony (Út, 2. 1. 2018 - 18:01)

gratuluji k rozhodnutí....Urologa bych v tomto vůbec nedoporučoval. Pouze erudovaného plastického chirurga.

Tony (Út, 2. 1. 2018 - 18:01)

o co ti jde?? co do toho...Helen, po mé zkušenosti tímto vláknem na tomto fóru považuju příspěvky Petrem počínaje za fejky jednoho jediného úchyla.

Jenže jak mu při jeho mazanosti přijít na kobylku, to opravdu nevím.

Tony (Út, 2. 1. 2018 - 18:01)

Vím který "mistr" tu napsal příspěvky pod nickem Radim a Trend.

Ty zprávy jsou hodně věrohodné. Už Karel Havlíček Borovský přišel kolem roku 1850 s úslovím: "LŽE JAK KDYŽ TISKNE". Zjistil jsem, že Němci toto úsloví vůbec neznají. Už kvůli Karlu Havlíčkovi Borovském jsem hrdý na to, že jsem Čech.

Helen (Út, 2. 1. 2018 - 18:01)

Je velmi zajímavé, že ...o co ti jde?? co do toho taháš děcka? Dotaz byl o muže, kterému je 44 let.

Trend (Út, 2. 1. 2018 - 18:01)

gratuluji k rozhodnutí....Je velmi zajímavé, že Belgie, dokonce překonává Německo jako zemi s největším počtem obřezaných mužů v západní Evropě. A nejlepší na tom je, že pokud chceš, svého syna nechat obřezat stačí se jen dotázat, projevit zájem a bude hotovo -a navíc pojištění to zaplatí. Vemi civilizované, že?
V roce 2013 studentka medicíny Dana Van Gassen napsala magisterské práce o prevalenci a důvodech pediatrické obřízky. Ona poznamenala, že kromě populárního časopisu článku je to první studie o obřízce v Belgii.
Studie ukázaly,(2002-2013) že obřízka se značně zvyšuje v popularitě a že v současné době je více než 30% chlapců obřezáno ve věku 16 let.

Radim (Út, 2. 1. 2018 - 16:01)

Dobrý den je mi 44 let a...Dobrý den Petře, tak především na prvním místě bych doporučil ignorovat veškerá pofiderní doporučení od někoho kdo o obřízce ví jen z internetu a sám ji nemá. Litovat a už vůbec ne hořce vůbec nebudeš pokud oslovíš opravdové plastické chirurgy a odborníky, kteří se obřízkou zabývají. Zde super aktivní příspěvkař "Tony" je u takový odborníků na černé listině a není akceptován odborníky. Žádej evropský styl nízké a tuhé neboli těsné obřízky s úplným odstraněním uzdičky, fakt super cool! A ty nebudeš litovat a přítelkyně tě bude žrát!

Helen (Út, 2. 1. 2018 - 10:01)

Dobrý den je mi 44 let a...gratuluji k rozhodnutí. prvně zajít na urologii.

Tony (Út, 2. 1. 2018 - 10:01)

Nejprve bys sis měl vše prostudovat o rizicích. Mnozí tobě podobní pak hořce litovali.

Pokud tě to neodradí, tak reference na různá pracoviště si můžeš přečíst na:

http://obrizka.webnode.cz/diskuse/kam-za-obrizkou/

Tu na doktorce takové reference dle krajů nejsou.

Petr (Út, 2. 1. 2018 - 10:01)

Dobrý den je mi 44 let a chtěl bych si nechat udělat obřízku co mám prvně udělat nebo na koho se mám obrátit?

Tony (Po, 1. 1. 2018 - 21:01)

Milý Aha, zase jsi nezklamal. Zase se jízlivě vysmíváš cizímu neštěstí. Utnout se mohou i slovutní chirurgové. Být takto cynický ke zbytečnému úmrtí čtyřletého chlapce, to je vrchol.

Píšu tu mnohokrát, že se nejedná o obyšejnou kůži, vnitřní list předkožky je supercitlivá sliznice a už po 20 let se ví, že ve špičce předkožky - Taylorově rýhovaném pásu jsou stejná citlivá zakončení jako v bříškách prstů na ruce.

Toto reflektuje už i česká wikipedie z níž kopčím:

Nevýhody a rizika
Předkožka je nejcitlivější část penisu, obsahuje cca 20 tisíc unikátních nervových zakončení, která se obřízkou odstraní, takže se výrazně sníží sexuální prožitek muže při orgasmu.[zdroj?] Odstraněním předkožky se také sníží pohodlí běžného života,[zdroj?] protože žalud je obnažen a při pohybu se tře se o prádlo. Při provádění obřízky může dojít k poškození žaludu penisu s následným znetvořením, nebo srůsty, toto riziko je největší u novorozenců. U novorozenců je také provedení anestezie problematické, až donedávna byl z tohoto důvodu zákrok o kojenců prováděn bez anestezie. Z těchto důvodů se častěji provádí částečná obřízka, která ve většině případů k řešení dostačuje pokud je obřízka indikována z lékařských důvodů. Vlastní zákrok provedený pod anestetiky není bolestivý, ale bolest se objevuje následně a přetrvává po dobu několika dní, obvykle do opadnutí otoku. Někdy přetrvává při erekci i déle. Úplná cirkumcize snižuje u mužů citlivost žaludu, což bývá u mladších mužů vnímáno pozitivně jak muži samotnými, tak i jejich partnerkami. Později se ale může tato situace zvrátit, protože může být dosažení orgasmu v přiměřené době obtížné - což obtěžuje partnerku a frustruje muže. Zákrok by měl provádět chirurg s dostatečnou erudicí a na přiměřeném pracovišti. Kromě výše popsaných nedostatků, může vést nekorektně vedený zákrok k vážným komplikacím, počínaje velkou ztrátou krve, přes zánětlivé procesy, které můžou vest k deformacím penisu, konče gangrenosními stavy, které vedou v lepším případě k amputaci penisu, v horším ohrožují život.

Zdroj: wikipedie, článek obřízka

Ty tu ty své nesmysly píšeš pořád dokola, poněvadž máš ve své hlavě pouze zmrzačený penis jako ideální živé didlo pro masáž prostaty.

gin (Po, 1. 1. 2018 - 02:01)

Nééé, tobě to přeci...Já už nikdy mít špínu za nehtama na levé ruce nebudu.

martine (Út, 31. 1. 2017 - 10:01)

tvůj případ je jednoznačně k obřízce, vytahování nepomohlo. jednak bys nemohl normální sex a potom ty kožní problémy jsou rizikem rakoviny. jsou uží předkožky kdy obřízka nutná být nemusí, ale někdy zbytí není. to musí posoudit lékař. lepší je úplná obřízka než částečná. viděl jsem někoho s částečnou na pláži. i při malých změnách velikosti měl chvíli žalud zcela odkrytý, pak zas zakrytý, jindy napůl. to je lepší ho mít zcela odkrytý trvale. jestli ho máš menšího v klidu, tak by ti tam lezly chlupy a musel by sis kulky i ptáka pravidelně holit. jsou i jiné plastiky, co v určitých případech by stačily, nespočívají v odstranění užšího pruhu předkožky. ale v čr se nedělají. kompletní obřízka je nejjistější, ve srovnání s částečnou daleko méně bolestivá, je tu jistý výsledek, že nebude muset se operovat znova. samotné operace se neboj.

jinak nejsem vůbec příznivec obřízek, co nejsou lékařsky nutné, jen pro okrasu a modu. ale někdy to je nutné. musí být možnost dokonalé hygieny, ne trvalé záněty. a uzkou předkožku vzadu nenechávat, brání to odtoku krve a lymfy.

Martin (Út, 31. 1. 2017 - 06:01)

Ahoj, je tady prosím někdo, kdo tenhle zákrok podstoupil, nebo některá dáma jejíž přítel / manžel to podstoupil a je spokojený? Nebo alespoň ona je s tím spokojená, nebo se jí to u partnera líbí? Pročetl jsem cca 3 stránky komentářů dozadu a popravdě mě to spíše děsí... Jdu na to za týden v pátek (10.2) a čím více se to blíží z toho mám strach, zdá se mi o tom atd.... V nemocnici jsem byl naposledy před dvaceti lety, někdy v šesti, když mi "rozháněli slepák"...od té doby nee...na operaci ještě vůbec nikdy..... Mám s předkožkou problémy prakticky od dětství...v posledních letech i ve vztazích a sexu.. samozřejmě kvůli hygieně a mytí mi to přetáhnout jde a držím to v čistotě, jenže kdykoliv se zvětší, nebo přímo při erekci, to nejde, nebo naopak nejde zpět, škrtí to, bolí to, bolestivě tahá za uzdičku atd..můj problém je, že v klidném stavu ho mám opravdu malinkého a při vzrušení, nebo erekci se zvětší asi o 3/4 a předkožka je na takovéhle velké změny oproti klidnému stavu asi opravdu krátká a úzká. Druhý problém, že se mi pod předkožkou - na předkožce i žaludu (i přes mytí) hlavně v létě dělají boláky a zarudlá místa... vždycky to vyhojím mastičkama a stejně se to udělá znovu.... nechtěl bych aby se mi kvůli těmto problémům opět rozpadl vztah s někým koho budu mít rád, jako ten první....a pokud se obřízka holkám opravdu líbí, tak snad jedině + :-)... Zkoušel jsem kůžičku různě vytahovat, i asi půl roku vždy cca půl dne chodit s trvale přetaženou předkožkou...žalud si na otěr o spodní prádlo a kalhoty (i hodně tvrdou džínovinu) zvykl, nedělaly se na něm ani ty boláky ale šlo to jen v "klidném stavu" při jakémkoliv zvětšení začala bolet, škrtit a tahat přetažená předkožka...proto si myslím, že mi obřízka snad pomůže?? Máte s tím prosím někdo OPRAVDOVOU zkušenost? Děkuji moc.

Mgr. Antonín Př (Út, 31. 1. 2017 - 01:01)

Obřízka však dle Světové zdravotnické organizace omezuje šíření viru HIV a jiných sexuálně přenosných nemocí, ale také snižuje pravděpodobnost rakoviny děložního čípku u žen, karcinomu jazyku či přenos mykóz a bakteriálních a virových zánětů. Po obřízce totiž dochází ke změně epitelu na povrchu žaludu, kůže „ztloustne“, a proto je průnik infekce méně pravděpodobný, stejně jako její přenos dále.

„Riziko přenosu viru HIV se snižuje o 50 až 60 procent, u genitálních oparů či některých kmenů papilomavirů je to 30 a více procent. Také klesá pravděpodobnost infekce močových cest v dětství a rakovina penisu v dospělosti. Není ovšem jasné, nakolik v tom hrají roli také celkové hygienické návyky mužů,” vysvětluje vědec Aaron Tobian z Univerzity Johnse Hopkinse.

Tony (Po, 30. 1. 2017 - 20:01)

dotyčný článek byl...Mílá Anno!

myslíš tento článek na Novinkách.cz?

Googlil jsem a tento článek jsem tam vygooglil:

Novinky.cz
Přihlásit se |Seznam
Hledání
Hledej
Hlavní stránka » Žena » Vztahy a sex Podrubriky: Vztahy a sex Zdraví Styl Děti
Proč některým mužům vadí obřízka

středa 15. července 2015, 10:05

Mužská obřízka je považována za drobný kosmetický zákrok, který se provádí bez celkové anestezie, a to nejčastěji v novorozeneckém věku. Lékaři jej doporučují především z preventivních důvodů, nižšímu riziku infekcí a rakoviny penisu. Podle vědců ale ne všechna dosavadní tvrzení odborníků jsou pravdivá. Řadu důvodů vedoucích k obřízce považují za mylné.

Za nepravdivé tvrzení vědci zejména považují, že obřízka brání infekci HIV, že zlepšuje hygienu muže a zabraňuje tak infekcím močových cest. Ve skutečnosti bylo prokázáno, že penis bez obřízky má mnohem efektivnější systém čištění a k infekcím tak u něj dochází méně častěji.

Není ani pravdou, že všichni muži se cítí lépe s obřízkou a že v dospělosti rozhodnutí rodičů nelitují. O čemž vypovídá i zpověď Dava z Wisconsinu, který obřízku vnímá jako obrovskou křivdu, jíž se na něm rodiče dopustili několik dní po jeho narození. Trápí ho zejména problémy s citlivostí. Proto nabádá všechny rodiče, aby nerozhodovali za své syny, i když jim to nakazuje jejich víra a toto rozhodnutí ponechali do dospělosti na nich.

Nižší citlivost potvrzují i někteří vědci, podle nichž 4 z 5 nejcitlivějších částí penisu je odstraněno právě při obřízce. A ani ta pátá část, za což je považován žalud, po obřízce nefunguje tak, jak by měla. V důsledku většího oděru citlivé pokožky na žaludu dochází k její keratinizaci (na povrchu žaludu se hromadí keratin, který chrání žalud před oděrem) a v důsledku toho se snižuje jeho citlivost.

Snaha po obnovení předkožky
Proto někteří muži dělají vše proto, aby došlo k obnovení jejich předkožky. Na internetu je celá řada zaručených rad, jak toho dosáhnout - pomocí nejrůznějších pásek a závaží, které podporují vytáhnutí předkožky až po estetické zákroky.

Bohužel lidská předkožka je tvořena tak unikátními buňkami, že ji nelze nikdy zcela nahradit tak, aby plnila všechny předchozí funkce. Proto všechny tyto pokusy o návrat mají jen minimální efekt. Jde spíše o pocity mužů než skutečnou funkci. Přesto si někteří muži nemohou vynachválit vytažení předkožky už jen z důvodů snížení oděrů z hrubých materiálů spodního prádla, případně zapaření apod.

https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/374749-proc-nekterym-muzum-vadi-obrizka.html

Anna (Ne, 29. 1. 2017 - 11:01)

dotyčný článek byl myslím na Novinkách.cz, což je připojené na seznam.cz. Dejte podnět PČR, aby prošetřila dotyčného lékaře i redaktora a admina webu, že si dovolili tam dát článek, který pokládáte za nevědecký.

Anna (So, 28. 1. 2017 - 22:01)

většinou obřízku potřebují právě nedospělí kluci, v dospělosti to bývá už vyřešené.

Reklama

Přidat komentář