Reklama

ANTIKONCEPCE - INJEKCE!!!! :(((

Šárka (Čt, 25. 9. 2003 - 18:09)

Jsem na tom stejně jako Ty. Potřebuji se rozhodnout, šla jsem na rady a teď nevím. Co když zrovna mě nesedne, budu špinit, ztloustnu a nebudu vědět jak z toho ven? Neví někdo, jestli se to dá poznat i podle toho, že jsem měla předtím silné krvácení, 7-8 dnů, takže mám větší předpoklad takhle dopadnout?

sabrina (Čt, 18. 9. 2003 - 23:09)

...tak já vážně nevim co si mám myslet. Doktorka mi depoproveru doporučila jako šetrnou antikoncepci a po přečtení těch všech hrůzostrašnejch článků jsem dost na rozpacích... (DP mám zhruba 4 měsíce) Nemohl by mi někdo napsat odkaz na nějakou seriozní www stránku týkající se DP.. Také by mě zajímali názory různých lékařů... děkuji.

sabrina (Čt, 18. 9. 2003 - 23:09)

...tak já vážně nevim co si mám myslet. Doktorka mi depoproveru doporučila jako šetrnou antikoncepci a po přečtení těch všech hrůzostrašnejch článků jsem dost na rozpacích... (DP má zhruba 4 měsíce) Nemohl by mi někdo napsat odkaz na nějakou seriozní www stránku týkající se DP.. Také by mě zajímali názory různých lékařů... děkuji.

Lada (Čt, 18. 9. 2003 - 06:09)

Jsem rada, ze existuje nekdo komu Depo Provera vyhovuje. Jsem s ni spokojena uz skoro dva roky. Je mi vsak lito, ze je spousta zen, ktere mne kvuli tomuto druhu antikoncepce odsuzuji.Problem je jen v tom, ze nektere zene doslova sedne a nektere naopak doslova nesedne a spini cele tri mesice ne-li vice. Ale to je asi se vsim. Kdybychom vsichni fungovali stejne, nebylo by v pribalovem letaku jakehokoli leku napsano, ze muze u nekoho zpusobit tohle a tamto....Sama si vsak myslim, ze v budoucnu se stane normalni praxi, ze zeny budou menstruovat jen v pripade, kdy budou chtit otehotnet.Precetla jsem toho spoustu a vyzpovidala nejednoho lekare a na 90% jsem presvedcena, ze nedelam nic spatneho napr. jak uz mi bylo nekolikrat vytykano od jinych zen, ze hazarduji se svou zenskosti a ze je to proti prirode apod.Jsem nadmiru spokojena a nezazila jsem nic lepsiho. Kdyz jsem po roce vysadila Depo Proveru, menstruovala jsem za dva mesice. Myslim, ze jsem mela velke stesti a Depo Provera mi vzala vse spatne - bolesti bricha, nadymani, zmeny nalad a vsechny neprijemne procesy provazene menstruaci.Nikomu Depo Proveru nenutim, ale prosila bych, aby mi ji take nikdo nevycital - hlavne ostatni zeny. At si kazda vybere to, co ji vyhovuje. Mejte se vsechny hezky.

dana (St, 13. 8. 2003 - 16:08)

Měla jsem Depo Proveru 4 roky.Bylo to pohodlné, dokonce jsem i zhubla, menses přešla hned po první injekci.Po čtyřech letech mi zjistili osteoporozu.Vysadila jsem.Přešly migrény, ale jinak jsem totálně rozhozená.Pleť šla do háje, osteoporoza zůstala a po roce jsem to stále nedostala.Pro mladé nedoporučuji.Při této antiko se vlastně utlumí fce vaječníků, ty přestanou produkovat estrogeny, ztenčí se sliznice a tělo je jakoby po přechodu.A holky - tělo rychleji stárne!!!

Lída (St, 18. 6. 2003 - 09:06)

Pokud už neplánuješ děti tak super je ,ale pokud ano tak je to na nic,protože ti totálně hormonálně nabourá cele tělo které se pak nemůže vůbec dostat do normálu,takže z vlastní zkušenosti mé i mojí kamarádky pro toho kdo ještě plánuje děti nedoporučuji &;8252;&;8252;&;8252;&;8252;

ivana (Út, 17. 6. 2003 - 20:06)

Ano muže, ale jinak je to bezvadná antikoncepce. Já ji užívám 4.roky a nemohu si ji vynachválit. Ze začátku jsem ztloustla 3kg, pak se váha zastavila.Měsíčky nemám a přestala jsem mít záněty, které jsem měla každý měsíc.Já si nemužu stěžovat, ale každému nevyhovuje.Mě ale ano.

iva (Pá, 13. 6. 2003 - 09:06)

Je mi 30 let a 5 měsíců žívám hormonální antikoncepci, konkrétně Depo Provera. Za první 3měsíce vzrostla má hmotnost o 5 kg. Poté jsem se snažila cíleně hubnout sportem a změnou stravy. Výsledek byl však minimální - 2 kg za 7 týdnů! Může být na vině hormonální antikoncepce?

Nina (Út, 4. 3. 2003 - 13:03)

Injekční antikoncepci beru od června 2002 - 3 měsíce jsem špinila, až po druhé injekci jsem přestala. S touto antikoncepcí jsem nesmírně spokojena nemám žádné zdravotní problémy. Je mi 40 let.

Dexter (Čt, 13. 2. 2003 - 00:02)

beru depo-proveru už dva roky, je mi 21 let a jsem s ní absolutně spokojená, m.j. díky tomu, že nemenstruuji

Petra (St, 12. 2. 2003 - 13:02)

Ahoj, ja sama jsem injekci na popud jedne zname si nechala pichat. Je to tak, jak jsi rikala. Jednou za ctvrt roku si ji jdes pichat. Ale neni do zily, ale do zadku. Opravdu chrani - za tu dobu jsem neotehotnela. Ale jsou i jine problemy. Po dobu pusobeni injekce - coz je zhruba 13 tydnu, tak nedostavas menstruaci. Muze se objevit tzv. spineni, ale taky se u nekterych stane, ze kdyz toto spineni (nebo primo krvaceni) zacne, tak uz nemusi skoncit. Ja byla zrovna ten pripad, ze mi to na konci tretiho mesice zacalo a mela jsem to neco malo pres mesic. Museli mi krvaceni (spineni) zastavit az injekci. Myslela jsem si, ze jen si na to telo zvyka, tak jsem si nechala injekci znova pichnout, pak jeste 2x a kdyz to koncilo stejne - umele zastaveni menstruace, presla jsem zpatky na prasky. Ale ta znama tu injekci bere uz pres dva roky a nema zadne problemy... Tak nevim. Ale plno doktoru to moc nedoporucuje...

Maaxxx (Po, 10. 2. 2003 - 12:02)

Moje partnerka měla po půlroční atikoncepci tohoto typu zcela narušenou hormonální hladinu, z tohoto důvodu těžké zdravotní problémy.Dva roky trvala léčba a doposud není zcela vpořádku.Tato antikoncepce je hazard se zdravím a všechny před ní důrazně varuji!!!!!!

Stanislava (Út, 12. 3. 2019 - 18:03)

Ano máte pravdu mě taky ničí život .. injekci mám po třetí a je to hrozné. Nemám svůj život jsem zničena mám bolesti žaludku, srdce mi hodně tluče , je mi pořád zle a mnohem více . Ani dětem se nemůžu poradně věnovat ... už nikdy více !!!!

Katka (Pá, 31. 1. 2003 - 16:01)

Ahoj, prosimte, muzes mi napsat, jaky presne problemy po pouzivani Provery mas? Ja ji brala 8mes, ale ani za 1/2 roku po vysazeni se mi neobnovila menstruace a doktorka me postrasila, ze mi dokonce mohla srust deloha....mam vazne strach. Dik Katka

Návštěvník (St, 13. 11. 2002 - 16:11)

Rozhodla jsem se taky přispět...Depoprovera mi byla doporučena lékařkou po porodu,jelikož jsem kojila.Beru ji půl roku...celou tu dobu špiním nebo mám menstruaci:-(V těchto případech se podává častěji pro tzv. zrychlení...ani potom se to nezlepšilo...takže jsem se rozhodla ji vysadit.O vedlejších účincích(nepravidelnost cyklu po vysazení a nemožnost otěhotnění)jsem byla poučena z příbalového letáku...takže pěkně děkuju ale v 25-ti letech nehodlám zůstat u jednoho dítěte. Ale na druhou stranu mám známou, která ji má taky a je absolutně bez problémů. Takže na každýho působí zřejmě jinak...jako každej jinej lék.

Návštěvník (Út, 12. 11. 2002 - 12:11)

Je pravda, že moje doktorka mi před první injekcí upozornila, že při delším užívání bych mohla mít problémy otěhotnět, takže jestli jsi ještě neměla děti, tak by to mohlo být možná riziko. Injekce se aplikuje po 12 týdnech a nyní stojí kolem 140,- Kč.

Návštěvník (Pá, 8. 11. 2002 - 10:11)

Mám s antikoncepcí problémy už od začátku, menstruaci mám 2x do měsíce. Doktor mi teď doporučuje Depo-provera.Nevím, jestli je to dobrý nápad. Nemám ještě žádné děti a prý je to spíše antikoncepce pro ženy, které už dítě mají. Také jsem se chtěla zeptat, kolik takové injekce stojí. Díky.

Návštěvník (Čt, 24. 10. 2002 - 13:10)

Myslíš, že se tě váha zvýšila kvůli té injekci? Já mám sklony k tloustnutí a když se nebudu přežírat, tak si myslím, že s tím problémy mít nebudu. A s tou menstruací tomu docela věřím, protože musíme brát v úvahu možná i náš věk. Prostě já s tím mám nejlepší zkušenosti a mě to vůbec žádné problémy nedělá oproti práškům (Cilest).

Návštěvník (Čt, 24. 10. 2002 - 13:10)

Jeden hlas proti! Měla jsem ji jeden rok, přibrala jsem přes 14 kg - bylo to velmi pohodlné, koupání vždy, migrény, bolesti žádné. Váha mě natolik rozčilila, že jsem ji vysadila. Jsem rok po vysazení, ale kilogramů se nemůžu zbavit. Menzes jsem dostala asi za 10 měsíců - velmi nepravidelně, z toho usuzuji, že hormony ještě svou práci "neodvedly".Je mi 38 a už nikdy více!!!

Návštěvník (St, 23. 10. 2002 - 13:10)

Depo-Proveru beru uz přes 3 roky a nedovedu si představit nic lepšího (předtím 3 r. Cilest). Od první injekci nemám absolutně žádné problémy, menstruaci nemám ani v náznaku od začátku, nepřibírám na váze (předtím 8 kilo), prostě nic, pohoda i v létě s koupáním. Moje ženská doktorka, které plně důvěřuju, mi ji sama doporučila, protože mě už nebavilo myslet pořád na prášky. Jenom mi řekla, že bych pak mohla mít problémy otěhotnět, ale to mě taky nevadí, protože je mi 37 a stačí mi moji dva chlapečkové. Takže dle vlastních zkušeností můžu jenom doporučit.

Reklama

Přidat komentář