Reklama

ANTIKONCEPCE - INJEKCE!!!! :(((

ema (So, 9. 4. 2005 - 08:04)

Tak v první řadě změnit lékaře!Když jsem to udělala já,tak mi nový doktor řekl,že toto je druh antikoncepce,která se dává ženám v ustavech pro mentálně postižené a podobně a nikdy by ji své pacientce nepodal.To jsem čuměla.

Lenka (Pá, 8. 4. 2005 - 18:04)

Pro stále se opakující cisty na vaječníku a nesnesitelné bolesti v podbřišku mi byla gynekoložkou doporučena DEPOPROVERA.I přez veškerá varování kamarádek jsem ji nakonec vyzkoušela.Kila šla nahoru,otoky nohou,návaly,pocení,špinění,bolesti břicha stále pokračovaly.Po roce přišlo něco jako menzes, černé velmi zapáchající kusy sražené krve.K návštěvě gynekologa mě vyburcovalo vynechání menstr.bolesti břicha.Opět cista.Jeho reakce mě rozbrečela,jediná možná léčba DEPOPROVEROU,navodit umělý přechod,kterou jsem vám doporučil jste odmítla.Cítila jsem z jeho chování,že jsem na obtíž.Čeká mě kyretáž a rozhodnutí co dál.Injekce odmítám,přece musí být i jiné řešení,ale jaké?Poradí mi někdo,prosím.Děkuji

lenka (Po, 28. 2. 2005 - 14:02)

dobrý den,tak se přidám.k negativním výsledkům.nechala jsem si nasadit depoproveru rok po porodu,loni v listopadu-od té doby,a je začátek března jsem přibrala celých 10 pracně shozených kilo;tudíž vážím skoro jako před porodem,i mé břicho by tomu odpovídalo.mé šílené chutě na sladké a v závěru na cokoliv, se všem okolo jeví až chorobné.je mi 30 a doufám,že tuto chybu napravím.o neurotickém chování a absolutní nechuti na sex,se raději ani nebudu rozšiřovat.hledám jinou variantu.dámy,nechte si vše projít velmi důkladně hlavou.ahoj

Drobka (Pá, 25. 2. 2005 - 12:02)

Milé dámy,slečny,neužívejte DEPOPROVERU!Následky jsou děsné,jak z diskuse, tak z vlastní skutečnosti!Po třech letech užívání jsem byla 2x na výškrabu /začala jsem hrozně krvácet/,váha roste až o 5kg ročně a nejde zastavit a v poslední řadě, bolesti hlavy /migréna/ se nedají vydržet. Potvrzeno na neurologii po vyš.CT a EEG mozku. také se mi líbylo nemít TO a výsledek po 3 letech je děsivý. Pěkný den:)

Olga (St, 23. 2. 2005 - 10:02)

Díky užívání Depo-Provery nekrvácím už dva roky. Srovnal se mi krevní obraz a cítím se skvěle.

Alena (Út, 22. 2. 2005 - 19:02)

A tak si v klidu po aplikace dopo-provery krvácim již tři měsíce,i po dvou kyretážích.Jo depo-provera je super,doporučuji každé paní doktorce a nejlépe dvojitou dávku.

Alena (Út, 22. 2. 2005 - 19:02)

A tak krvácim již tři měsíce,mám za sebou dvě kyretáže a nic.Jo depo-provera je skvělá,bodla bych jí každé doktorce.

Ivana (Pá, 4. 2. 2005 - 19:02)

Ahoj Marie,porpsila bych tě o radu.V říjnu jsem si nechala dát injekci a přibrala jsem 6kg.Jsem rozhodnutá,že už si ji nedám ale chtěla bych poradit jak zhubnout.Cvičím,méně jím,po 5hodině skoro vůbec a kila jdou stále nahoru.Už jsem s toho neštastná a nevím,co dál.Všechna kila jsem přibrala do břicha.Poradíš...?

datel (Ne, 16. 1. 2005 - 18:01)

Po porodu mi doktor předepsal Depo-Proveru. Neinformoval mě o kladech ani záporech. Prostě mi to sestra píchla. Rok jsem byla bez problémů (bez menstruace, žádné přibírání). Po 4 injekcích ( 1 rok) jsem si už antikoncepci nechtěla, uvažujeme o mimču, kojila jsem ještě 6 měsíců. Teď jsem už 2 roky po porodu, třičtvrtě roku po poslední injekci, čtvrt roku nekojím a menstruace se mi ještě nedostavila. Po přečtení příspěvků jsem se smířila s tím, že si na mimčo asi ještě počkám. Těm kdo si plánuje ještě dítě, bych po přečtení příspěvků asi Depo-Proveru nedoporučila.

ema (So, 15. 1. 2005 - 18:01)

ja jsem ji dostala po sestinedeli a davala jsem se dohromady rok..ale slysela jsem,ze existuje lepsi a drazsi-pochopitelne-znacka,ktera by tyto vedl.ucinky nemela mit takove..myslim,ze se jmenuje Lunelle,nebo tak nejak..jinak samozrejme s prechodem na jiny typ neni problem-zas se zacne uzivat na pocatku noveho cyklu jako u pilulek kdyz se nove nasazuji..to byva vzdy prvni nebo take 5.den cyklu..

Iva (So, 15. 1. 2005 - 16:01)

No čtu tady na DP samé kritiky, a proto musím napsat svou osobní pětiletou zkušensost.je pravda, že jsem trošku přibrala,ale jen asi 3 kg, které, kdybych na tom pracovala, tak shodím.Nicméně nemám nejmenší problém s tímto druhem antikoncepce.Šla jsem do toho na popud mé kolegyně, která to má o rok dýl a je rovněž spokojena.Takže samy vidíte, jak individuální jsou účinky této injekce.Je to na zvážení všech, které z vás to láká....zkuste jednu a reakci poznáte celkem rychle.Jde především o pohodlnost, spolehlivost a cenovou dostupnost.Já za sebe a za kolegyni říkám - jedinečné.

Hana (So, 15. 1. 2005 - 16:01)

Depo provera mi podlomila zdraví - hormonální rozvrat, krvácení, přibrala jsem a neshazuji, hrozilo mi vyndání dělohy, naštěstí jsem se bylinkami a léčiteli dala alespoň trochu dopořádku. Jinak souhlasím - strašné, strašné svinstvo!!!!

Alena (Pá, 14. 1. 2005 - 23:01)

Po Depo Proveře krvacím velmi silně již druhý měsíc a proto říkám,již nikdy tuto antikoncepci!!!!!!!!!!

hanka (So, 20. 11. 2004 - 21:11)

Depo-proverou se má lékařka snažila vyřešit můj problém po dvou císařských řezech-časté krvácení,špinění,bolesti v malé pánvi.Injekce jsem brala rok a přibrala jsem 10 kg!Navíc po vysazení hormonů se problém s krvácením objevil opět,kila ale nemizí... .Rozhodně nedoporučuji.

Mirka Machutová (Po, 6. 9. 2004 - 15:09)

Mam injekci nasazenou ihned po porodu protože tu jedinou může kojící matka,mam ji už rok a nikdy bych ji nemenila.je pravda,že na začatku,než se chytla probíhali menší změny-jako u každé antikoncepce,ale dnes jsem moc spokojená.Můžu vřele doporučit.Ale je pravda že na každého vše působí jinak.Mirka

Romana (St, 1. 9. 2004 - 19:09)

Je mi 31 a injekce si nechávám píchet už 2roky.Ze začátku opravdu nic moc-časté špinění,změna nálady atd.Ale,protože jsem prášky brát nechtěla(určitě bych zapomínala)tak jsem vydržela.Dneska můžu říct-sláva.Nešpiním vůbec,náladu mi dokáže zkazit ledacos,ale injekcím to nepřipisuju.A váha?Musím si jí hlídat stejně jako předtím.Je hrozně jednoduchý cpát do sebe všechno možný,sedět u počítače a potom to svádět na antikoncepci.

Lenula (Pá, 20. 8. 2004 - 07:08)

Já rozšiřuju řadu těch, kterým Dp nesedla. Injekci jsem si nechala píchnout v květnu,ale asi týden po aplikaci jsem začala špinit a hlavně začala mít deprese-já věčně veselá optimistka.Tak jsem už na další injekci za měsíc nešla (při kojení se píchá jednou měsíčně). Deprese sice přešly, ale špinění se změnilo v menstruaci.Jednou více silná, jiná méně, nějak jsem to neřešila a čekala kdy to přejde. Asi po měsíci a půl nepravidelné menstruace-ted v úterý mi začala krev téct proudem a já dostávala závratě z chudokrevnosti, tak jsem teprve šla ke gynekologovi, který mi píchl injekci na zastavení, nasadil pambu-tabletky na zastavení krvácení a přesto krvácím dál. Tak ted mám prý dvě možnosti-bud okamžitě přestat kojit a nechat si napsat HA v tabletkách+nějaký jiný sajrajty nebo jít na kyrétáž neboli výškrab. No takhle jsem dopadla po jedné injekci!!!!! Jelikož už má synek 19 měsíců tak přestávám kojit,a budu papat sajrajtky.Depo-proveru vřele nedoporučuji, i když jak už bylo napsáno, každý jsme jiný.Lenka

Btw. (So, 14. 8. 2004 - 12:08)

Evo, ty luno přejasná, díky za uznání :-)))

Eva (Pá, 13. 8. 2004 - 19:08)

Ó Ty hvězdo, nepřibralas ani deko, no to je krásné, jen tak dál. Spokojená?

Btw. (Pá, 13. 8. 2004 - 18:08)

Já se po DP nepřibrala ani gram. Naopak. Taky se na mě za to osopíš? Nebo mi popřeješ, abych na to zdravotně doplatila, aby se mi "otevřely oči". Hlavně jsem nepochopila, co si to k Soně dovoluješ, že jí nadáváš.

Reklama

Přidat komentář