Reklama

Byliny - léčivé rostliny

webmaster (Ne, 20. 3. 2005 - 17:03)

Předmět: Kozlík lékařský Autor: Martin Datum: 18.3. 2005 23:13:20 Koupil jsem si ve Zdravé výživě 50g kozlíku lékařského. Mám určité problémy s usínáním a tato bylinka má pomáhat. Doted jsem pil odvar z medunky ale chci zkusit i něco jiného. Problém ale je že na papirovém sáčku v kterém bylina je není žádný návod jak se připravuje. Uvítám proto jakoukoliv informaci v tomto směru. Množství byliny na konkrétní množství vody, kolikrát denně užívat atd. Předmět: Kozlík lékařský Autor: Sheila Datum: 19.3. 2005 11:17:09 Ahojky, mám knihu o bylinkách, kde jsou napsané různé čajové směsi bylin pro dobrý spánek. Ve všech směsích je napsán i kozlík lékařský. Příprava čaje je tam popsána takto: čajovou lžičku bylin dáme do šálku vody, necháme vařit 5-10 minut a poté scedíme. Denně vypijeme 1-2 šálky teplého čaje. Předmět: Kozlík lékařský Autor: Dana Datum: 19.3. 2005 12:11:20 Taky mám už delší problémy se spánkem, dříve jsem to řešila prášky,ale nyní jsem zvolila také bylinky. Já si koupila bylinnou směs "Nervy a spánek" (obsahuje meduňku, kozlík lékařský a ještě další uklidňující bylinky) a piju ho 2-3x denně. Zaleji lžičku směsi 2 dcl vařící vody a nechám 10 minut louhovat. Vypít teplý je opravdu nejlepší. Ale bylinky taky nejsou všemocné,chyba může být i jinde. Přeji příjemné usínání. Předmět: Kozlík lékařský Autor: Andy Datum: 19.3. 2005 15:39:40 Ahoj , ja mam doma dve kocky a tem se dava kozlik na cichani , ma je to uklidnit v obdobi mrouskani atd... , pusobi to na ne jako na cloveka 2 ci 4 deci vinka . Ja jim ale z kozliku nedelam odvar , ale kupuju primo Baldrianske kapky ( 10% kořene kozliku v 60% lihu ) je to dobre na zklidneni nervu a na spanek taky , je toho 55 ml . Ja si to pri problemech se spankem davam do vody a vypiju to , je to praktictejsi :-)

milos (Po, 14. 3. 2005 - 04:03)

Jirko,tady mas dalsi dve jmena pro tuhle bylinuGotu KolaFo-ti-tiengNajdes vice na google.com-m-

Jirka (Ne, 13. 3. 2005 - 09:03)

Dá se u nás sehnat rostlina hydrocotyle aratica minor? Slyšel jsem o ní samou chválu, jen ji nemohu sehnat.

J (Po, 28. 2. 2005 - 16:02)

Znáte někdo rostlinu zvanou SADEC KONOPÁČ? Zajímalo by mě, kde roste, kam se za ní v létě vypravit. Díky

webmaster (Po, 28. 2. 2005 - 13:02)

Předmět: Babka bylinářka - kde ji hledat? Autor: Lilly Datum: 27.2. 2005 7:58:24 Ahoj, mám problém se svou hormonální hladinou, četla jsem že by to mohly upravit bylinky, ale nevím které a jak je správně namíchat. Chtěla bych se poradit s někým zkušeným, poradíte prosím? Trpím na cysty a srůsty, mohly by to bylinky řešit? Napište prosím... Předmět: Babka bylinářka - kde ji hledat? Autor: L Datum: 27.2. 2005 8:07:55 Já bych se obrátila na Pavla Vá?u z Nového Bydžova, ale kontakt nemám.

webmaster (Po, 28. 2. 2005 - 13:02)

Předmět: Babka bylinářka - kde ji hledat? Autor: Lilly Datum: 27.2. 2005 7:58:24 Ahoj, mám problém se svou hormonální hladinou, četla jsem že by to mohly upravit bylinky, ale nevím které a jak je správně namíchat. Chtěla bych se poradit s někým zkušeným, poradíte prosím? Trpím na cysty a srůsty, mohly by to bylinky řešit? Napište prosím... Předmět: Babka bylinářka - kde ji hledat? Autor: L Datum: 27.2. 2005 8:07:55 Já bych se obrátila na Pavla Vá?u z Nového Bydžova, ale kontakt nemám.

Zdenka (Čt, 25. 11. 2004 - 09:11)

Nevíte nahodou, kde by se dalo koupit jmelí (pokud mozno z jablone)?

konzerva-tivec (Pá, 19. 11. 2004 - 16:11)

Blahoslaveni chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské...

Pája (Út, 16. 11. 2004 - 07:11)

Chcete-li začít užívat bylinky, podívejte se nejdříve na tyto stránky: www.vltava2000.cz/vision Jsou zde preparáty 100% přírodní s daleko lepšími výsledky než jen "čistým" používáním bylinek. A bez vedlejších účinků... Někteří možná namítnou, že cena je nehorázná. Já si to nemyslím. Již nějakou dobu tyto produkty používám a jsem s nimi velice spokojen!

reny (Pá, 12. 11. 2004 - 11:11)

Ahoj,poradte mi nejaky ucinny caj z bylinek na chripku a rymu.Vhodne tez pro deti.Myslite ze piti rapikoveho caje,ktery je protizanetlivy, by byl take dobry?

log (Čt, 11. 11. 2004 - 15:11)

ahoj, doporučíte mi někdo jaké bylinky užívat při lupénce? Díky

Milý Dotek (Pá, 5. 11. 2004 - 00:11)

Rád bych na zahradě začal pěstovat nějaké bylinky a získal k tomu potřebné vědomosti. Pokud se zabýváte něčím podobným, nebo o tom také uvažujete, ozvěte se. Díky.

Alenka (St, 3. 11. 2004 - 17:11)

Dobrý den, sháním tuto houbu, ale u nás jsem ji nesehnala. Prosím někoho, kdo ji pěstuje nebo ví, kde ji na internetu koupit, aby mi napsal na mail. Poštovné a výdaje spojené se zasláním hradím sama. Předem moc děkuji

Pavla (Po, 11. 10. 2004 - 16:10)

Ahoj, na zánět močových cest jsou dobre brusinky (prodávají se v lékárně jako tobolky)a čaj z medvědice lékařské, vypit trochu sody ve sklince s vodou (na neutralizaci moče) a zkusit návštěvu u homeopata. Měla jsem zánět ledvin, měchýře a tohle mi zabralo.... :o)

linka (St, 6. 10. 2004 - 11:10)

Doporučí mi někdo bylinky na deprese a zánět močových cest? Děkuji.

Petr (Pá, 1. 10. 2004 - 11:10)

No na migrény taky jsou bylinky, dobrý na ně je výrobek Antiox, Detox, Nutrimax či Pax. (bylinné výrobky)

j. (Po, 27. 9. 2004 - 16:09)

Na migrény třeba čaj Migrenal od firmy Natura - p. Grešík.

Káťa (Po, 27. 9. 2004 - 15:09)

Co doporučíte na migrény??? (lze-li vůbec něco doporučit)

Petr (Po, 27. 9. 2004 - 15:09)

Mám možnost a přístup k velice dobrým bylinkám... jsou formou doplňku zdraví... Pokud máte zájem...

Petr (Po, 27. 9. 2004 - 15:09)

No bylinky jsou velice účinné a hlavně přírodní... jenom je problém v tom, že už nemají takové množství účinných látek tady u nás... Prostředí, kyselí deště, ozónová díra... Bylinky jsem používal jako čaje, masti z nich od známých, ale teď jsem se setkal s BADy (biologicky aktivní doplňky stravy...) a účinek se mě dostavil mnohem dřív. Dokonce jsem zjistil, že čaje mají účinek 3-5%... (jen vstřebáme), ale od těch BADů 98%...No, mohu to jen doporučit... Pokud chcete, dám víc informací :)Petr

Reklama

Přidat komentář