Reklama

Depo-Provera

Helca (Čt, 12. 11. 2009 - 21:11)

Depo proveru mam 10let a jsem naprosto spokojena

Anela (Čt, 12. 11. 2009 - 14:11)

Ahoj holky.Jak tak čtu vaše příspěvky na depo-proveru,tak se k vám musím přidat a reagovat,ale jen samé negativa.Nechala jsem si to píchnout a nic mi o tom nebylo řečeno.Měla jsem příšerné zdravotní problémy,a stalé krvácení.Na další jsem nešla a je to rok a mám již toho plné zuby.Musíme doufat,že ten sajrajt brzy všem vyprchá a zase bude lépe.Ahoj

Ivana K. (St, 11. 11. 2009 - 10:11)

Předchozí příspěvek jsem vložila já,ale pro Ivetu..Trochu jsem to popletla:-)

Iveta (St, 11. 11. 2009 - 10:11)

Je to fakt hrůza,já jsem taky celý ten rok brala takové dávky hormonů,abych to vůbec dostala každý měsíc..Dvojté dávky vyvolávaček a nic,tak jsem dostávala 2 do měsíce.Ivet a je to jediné řešení?Nezkoušela jsi jiného dr.Já bych s tím vyjmutím dělohy počkala,pokud to není akutní a je aspoň mizivá šance.Nikdy nic není definitivní,může se stát zázrak:-)Já ještě děti nemám.O to je to pro mě horší..No snad se jednou dostanu do normálních kolejí a půjde to..Musím taky doufat.Jen právě proto tady píšu všem,ať pokud to jen trochu jde,ať přejdou na jinou antikoncepci...

Iveta (Út, 10. 11. 2009 - 18:11)

Prosímvás poraďte mi některá,...Verčo, nikdy takové svinstvo. 3 roky po DP stále špiním, nic nepomáhá, žádné hormony, ani kyretáž-vyčištění-menší operační zákrok. Bylo mi řečeno vyjmout dělohu. Já chtěla mít ještě dítě, ale s tím jsem se již rozloučila.

Iveta (Út, 10. 11. 2009 - 18:11)

Acho jo,jak to tady čtu,tak...Ahoj Ivo máš naprostou pravdu. Já jsem již přes 3 roky po DP stále špiním asi tak 14 dní v měsíci, byla jsem již na kyretáži a beru různé hormony, aby se mi vše upravilo, ale nic. Prý jedině vyoperovat dělohu, což je děsné.

Katka (Út, 10. 11. 2009 - 11:11)

Já jsem užínala DP okolo 40 let. Děti už jsem mít nechtěla,ale přesto jsem ji po 3 letech opustila. Nejprve asi 2 až 3 měsíce stálé špinění. Bylo to horší než menstruace. Pak to sice přešlo,ale začala jsem mít bolesti při styku.
Užívám HA a zdá se mi mnohem přirozenější.Já už bych se k DP nikdy nevrátila.

Ivana K. (Út, 10. 11. 2009 - 10:11)

Acho jo,jak to tady čtu,tak je mi normálně do breku!Dobře,DP je možná dobrá,ale opravdu pro ty,kteří už nemají v plánu rodinu a nebo těm,které jsou v přechodu.
Normálně je psáno v příbalovém letáku,že návrat k normálnímu cyklu je 6-34 měsíců.To se vám zdá taky normální?Neznamená,že 3 měsíce jste menstruaci nedostala,tak to neznamená,že ji nedostanete po třech letech znova a nebudete krvácet nonstop IVO!Je to svinstvo,neskutečné svinstvo,já jsem dostala menstruaci až po roce po vysazení a to když člověk chce rodinu,je opravdu příjemné!!!!Takže pokud chcete být dlouho neplodné,dejte na pohodlí (roky bez menstruace) a vzhůru do DP!Ale pak se nedivte,že jí nedostanete 3 roky po vysazení!!!!
MYSLÍM,ŽE TO ŽE DP ZRUŠILI MLUVÍ ZA VŠE!!!

Lena (Po, 9. 11. 2009 - 14:11)

Kde jsi přišla v 19 k endometrioze?? Ty jsi asi brala předtím jinou antiko, že jo??? Pár let žejo?

Denisa (Po, 9. 11. 2009 - 13:11)

Depo-proveru si už pichám rok! Je mě 19 let a od 16 let se léčím s endometriozou!! Zhubla jsem po ní cca 6 kg, zlepšila se mě i plet!!! Ustoupily mě bolesti.. Před měsícem jsem byla na laparoskopické operaci, která dopadla velmi dobře!!!
Možná, že je depo-provera svinstvo, ale mě velmi pomohla.

Denisa (Po, 9. 11. 2009 - 12:11)

HOLKY, vzapamtujte se!!! Vy...Je to možné. Ale mě depoprovera zcela vyléčila endometriozu a zbavila mě neuvěřitelných bolestí. Něco špatné je k něčemu dobré.

Eva (Ne, 8. 11. 2009 - 19:11)

Milé dámy,musím souhlasit s Janou a s Olgou a příspěvkem z roku 2004.Depo Proveru používám už více jak rok a mé reakce jsou pozitivní. Není mi špatně , nekrvácím, prsa mě nebolí dá se říct , že jsem v poho. Každá z nás reaguje jinak a proto bych tuto HA neodsuzovala.

Iva (Ne, 8. 11. 2009 - 18:11)

Moje zkušenosti jsou veskrze...Souhlasím, taky jsem s ní byla 100%-ně spokojená. Vždy se musí hledat, která antikoncepce je pro každou ženu nejlepší
a ne odsuzovat, když to zrovna mne nevyho-
vuje. Využívala jsem jí více než 10 let
a když jsem ji vysadila na doporučení svého gynekologa, že jsem ve věku menoupauzy,nekrvácela jsem již nikdy a
tím pádem jsem přechod na sobě nepocítila.
Žádné nepravidelné a ustávající krvácení,
tzn. že jsem přešla ze stavu plodnosti
do stavu neplodnosti bez krvácení - prostě
SUPER !

Eva (Ne, 8. 11. 2009 - 18:11)

moc dekuji za odpovedi.

Eva (Ne, 8. 11. 2009 - 18:11)

moc dekuji za odpovedi.

Kvetinka (Ne, 8. 11. 2009 - 15:11)

Chtela bych se zeptat kdo...DP se aplikuje do 90 dnu od predesle injekce.

Kvetinka (Ne, 8. 11. 2009 - 15:11)

DP uzivam 10 let, jednou za tri mesice jdu na injekci a jsem maximalne spokojena ... po celou dobu nemam zadnou menstruaci ani jine problemy, jen pokud aplikaci dalsi injekce zdrzim (za 85-90 dni), citim napeti v prsou, ale staci abych dodrzela max 75-80 dni a vse je v pohode ... jen bych rada upozornila na nutnost pravidlneho doplnovani vapniku pri uzivani DP!! Snasenlivost DP je velmi individualni u kazde zeny, mam skveleho lekare, ktery mne predem upozornil na mozne problemy, bolesti hlavy, nepravidelne spineni, doplnovani vapniku apod. a kazdou mou navstevu to znovu opakuje ... DP mohu z vlastni zkusenosti jen doporucit ... a podle zkusenosti me kamaradky, ktera DP uziva take dlouhodobe, ji dle lekare tato injekce vyrazne usnadnila obdobi "prechodu" - je zde vsak dulezite uzivat ji dlouho pred timto obdobim, jinak neni vhodna, nebot pri jakekoliv nesnasenlivosti injekci nelze jednoduse vysadit jako leky, po aplikaci proste ucinkuje 3 mesice. Protoze jsem tu jen nahodou, tak pokud se budete chtit na cokoliv zeptat, rada odpovim mailem [email protected] ... preji vsem pohodove dny podzimni:-)

Eva (Ne, 8. 11. 2009 - 14:11)

Chtela bych se zeptat kdo pouzivate Depo proveru jestly se aplikuje po 3x21 dnech nebo po 3x28 dnech velice dekuji za odpoved.

jana (Pá, 6. 11. 2009 - 23:11)

Za jak dlouho po aplikaci...chráněná jste ihned po píchnutí depo provery.

Iveta (Pá, 6. 11. 2009 - 21:11)

Chtěla jsem se zeptat:Před 3 roky jsem si nechala aplikovat inj.depo-provera,ale pouze 1 injekci. Od té doby stále 14 dní v měsíci špiním, byla jsem i na menším gynekologickém zákroku - vyčištění(výškrabu), brala jsem hormonální léčbu, ale nic nepomáhá. Bylo mi řečeno, že snad pomůže odejmutí dělohy,což je hrůza.Iveta

Reklama

Přidat komentář