Reklama

Depo-Provera

Anna (Pá, 30. 10. 2009 - 20:10)

tak to uplně koukám co se...Za jak dlouho po aplikaci injekce DP účinkuje jako anikoncepce? Anna.

Alena (Pá, 30. 10. 2009 - 15:10)

Je kacko pravdepodobny ze pri...Dobrý den,já mám zkušenost takovou ,že jsem DP začala brát právě kvůli kojení a to jsem měla MC hned po 6-ti nedělí.Tak jsem začala brát DP když bylo malému půl roku zpočátku jsem 3 měsíce nemenstruovala vůbec a nyní již krvácím déle jak měsíc tak mám tedˇ více starostí než kdybych nebrala nic.

Mudr (Čt, 29. 10. 2009 - 23:10)

Je kacko pravdepodobny ze pri DP uz menstruaci nedostanes vubec,tak to ma vetsina zen

Kacko (Čt, 29. 10. 2009 - 23:10)

pri DP se menstruace vetsinou ztraci,mensi procento zen maji jen spineni ale vetsina menstruovat prestane uplne.

kacka (Čt, 29. 10. 2009 - 17:10)

dobry den mam dotaz byla jsem si nechat pichnou DP 28.10. za jak dlouho zacnu menstruovat?a dalsi injekce me ceka 28.1.????? vrele dekuji za odpoved

Petra (St, 28. 10. 2009 - 11:10)

Me byla DP doporucena taky po interupci a menses mi taky uplne zmyzela cos sem brala jako vyhodu,jenze mi zacala zlobyt prsa,porad sem vnich citila napeti a zacalo se mi tvorit mleko a pribrala sem o 1Okg a to sem nikdy s vahou nemela problemy a brani tabletek mi taky nevyhovuje tak nevim co je vlastne lepsi,uz se bojim zkouset neco novyho tak snad jedine nesexovat..

monika (Út, 27. 10. 2009 - 17:10)

tak to uplně koukám co se tady píše já jsem brala DP 5 let po pěti letech jsem ji musela vysadit,doporučil mi to muj gynekolog,tak jsem brala tablety vyzkoušela jsem za jediný rok 3 druhy a ani jedna nesedla,takže jsem si dnes byla pro DP znova.Byla jsem s ní maximálně spokojená menzes žádný,váha padala sama no prostě paráda,takže myslím že je to opravdu ukáždeho jinak.Jinak mám už 2 děti a další neplanuji.

Jana (Po, 26. 10. 2009 - 14:10)

Já mam depo-proveru 5 měsíc a...Tak to jsme na tom,stejne taky jsem po té injekci přibrala 6kg,byla jsem po ní nafouklá,často jsem zvracela a taky časté špinění

simona (Ne, 25. 10. 2009 - 10:10)

mohla byste mi prosim napsat...zdravim vsechny,tuto depoproveru neboli srač do tela mi doporucila moje gynekolozka v cervnu po interupci,2 deti jiz mam a je mi 32 let,jsem ekzematik a alergik,mela jsem zanet v rukach z tech hormonu ,spinim stale,jsem naladova ,boli me hlava ,mam buseni ,a hlavne jsem nabrala 10 kilo vody,nikdy jsem nemela problem s vahou,takze vim,ze je to z toho,a neprejidam se jak tady pise nekdo,ze se zenske nehlidaji s jidlem,jim normalne a stejne jde vaha nahoru,moje alergolozka mi rekla,ze taky muzu cekat rok nez se dostavi menstruace a rok nez se odvodnim a kdyz budu stale nabirat mohlo mi to narusit funkci stitne zlazy,takze rozhodne nedoporucuji,pan doktor v praze rikal,ze tohle se davalo pred 15 cti lety mozna a doporucuji to snad jen u nas na severu,ze tam uz ji ani vubec nepredepisuji v praze i jende.mejte se a kdybych si precetla drive tyto prizpevky vubec bych do toho nesla.

simona (Ne, 25. 10. 2009 - 09:10)

Až teď vidím, kolik je tady...mohla byste mi prosim napsat vas email ,abych se vas mohla tedy na neco zeptat?dekuji

pavla (So, 24. 10. 2009 - 18:10)

Ráda bych reagovala na depo provera. Přečetla jsem si několik příspěvků a docela mě zarazilo, kolik žen má s touto HA problémy. Když jsem před 4 lety prodila, nabídla mi doktorka také tuto HA. Brala jsem ji asi půl roku a musím potvrdit, že se mi zastavilo hubnutí. Tentkrát jsem to připisovala stresu, protože to byla dost hektická doba. Vysadila jsem ji a začala brát tablekty. Asi po třech letech jsem opět přešla na Depo provera, protože díky tabletkám jsem vlastně s manželem neměla díky dlouhé menstruaci skoro žádný styk. Po roce užívání Depo provera jsem zjistila, že jsem přibrala celých 10 kilo, jsem hrozně náladová a na sex nemám chuť. Po řadě vyšetření na vše možné, kdy mi lékaři nic nezjistili jsem zkusila vysadit HA. Už je to dva měsíce a celou tu mám stálé problémy. Růst váhy se naštěstí zastavil, ale už druhý měsíc jsem nedostala menszes, bolí mě často hlava, občas se i i zamotá. Cítím se unavená a mám stále špatnou náladu. Doufám,že se moje tělo brzy toho zmetku zbaví a budu zase v pohodě. Upřímně kdybych věděla, co je to za, promiňte že to tak napíšu "sráč", nikdy bych do toho nešla. To, jaké to má úskalí, vám ale nikdy žádný dokotor neřekne. Pro ně je důležité si vydělat a pacientky jsou pro ně jen šancí, jak být bohatší.

Martina (Pá, 23. 10. 2009 - 21:10)

Depo proveru jsem brala 3...Já ji používám už 4roky a jsem naprosto spokojena(hlavně manžel). Vždy byla dobrá cena ale nedávno jsem ji platila okolo 300,-. Po další potřebě jsem ji u nás koupila v lékárne za 120,- ale co nechápu proč u doktora musím zaplatit 40,- za recept. Injekci mi dává manžel a vše za celou dobu je OK.

Pavla (Pá, 23. 10. 2009 - 15:10)

Já mam depo-proveru 5 měsíc a víc si jí nenechám píchnout.Hrozně mě začli padat vlasy a nemluvim o váze mam o 8 kg za tu dobu nahoře a ne jít váha dolu,jinak menzes nemám ale časté špinění je fakt otrava,tak teď jen doufám že se včas dostaví menzes a přestanou všechny nežádoucí účinky.

Vera78 (Pá, 23. 10. 2009 - 13:10)

Nedávno jsem tu psala, jak mi byla aplikována depo provera, aniž bych byla upozorněna na její nežádoucí účinky, které se týkají hlavně dalšího otěhotnění. Máme jedno dítě a chtěli bychom druhé. Depo proveru jsem měla naposledy vloni v červnu a poté jsem marně čekala rok na menzes, abychom se mohli snažit o druhé mimi. Brala jsem pak Triregol, menzes se vrátila, ale jen na ty tři měsíce, pak zase nic. Takže jsem dala na rady a zkusila pít bylinky - přesně Kindlova čistící směs, pak se ještě dočetla o Femigardu, tak před týdnem jsem ho začala užívat. Před dvěma dny konečně přišla menzes. Nevím, zda by přišla normálně taky nebo opravdu trochu pomohly tyhle produkty, ale konečně aspoň něco. Tak uvidíme, jak to bude dál. Určitě to ještě nebude lehké znovu otěhotnět, ještě si myslím, že v sobě nějaké ty látky z depo provery mám. Ale aspoň se konečně dostavila menzes.
Jinak jsem tedy také žádné nežádoucí příznaky při užívání depo provery neměla. Byla jsem úplně v pohodě, akorát fakt tedy, když žena chce ještě další dítě, měl by doktor upozornit na tyto nežádoucí účinky. Což já jsem upozorněna nebyla.

Naďa (Pá, 23. 10. 2009 - 11:10)

Depo proveru jsem brala 3 roky,pak jsem jí na doporučení lékaře vysadila.Po roce jsem jí opět začla aplikovat,nyní je to skoro 2 roky co jí zase beru a jsem v klidu.Jediné co mě zarazilo,že jí z 120 kč zdražili na 298 kč.Je to hnus,že si můžou dovolit zdražit léky o skoro 200%.Teď mám 3 měsíce na to,abych se rozhodla v pokračování,nebo zmněně antikoncepce.

kacka (Čt, 22. 10. 2009 - 20:10)

ja se chci jen zeptat zdali se DP picha pri menstruaci nebo to neni podminkou dekuju

. (So, 17. 10. 2009 - 17:10)

počkej za nějaký čas, co s tebou Mirena udělá... až ti začnou padat vlasy, tak víš, čemu to přičítat

Jana Rubešová (So, 17. 10. 2009 - 16:10)

antikoncepci depo poveru jsem brala rok a přibrala jsem po ní 12kg,sice mi vyhovovala,menstruaci jsem neměla,td mám Mirenu a jsem moc spokojená,po lékách jsem taky přibírala a muj dr my doporučil mirenu a je fakt fajn.Jana

Sandra (So, 17. 10. 2009 - 13:10)

Depo proveru sem brala rok a menstraci sem nemela zadnou ale casto sem citila napeti v prsech a pak se mi vnich delalo i mliko jako kdybych kojila

Vendisek739 (So, 17. 10. 2009 - 01:10)

Dobry den jsem Vendy je mi 19 Doktor mi ji taky predepsal a mela jsem dost velke problemi furt jsem krvacela no hruza....

Reklama

Přidat komentář