Reklama

Depo-Provera

Jitka (Ne, 14. 9. 2008 - 16:09)

Milá sestro,děkuji ti že jsi mi odepsala,otěhotnět nemůžu protože ten druhý vaječník mám neprůchodný a mám tam srůsty,chtěla jsem ještě jedno dítě,ale bohužel jsem čekala osm let než jsem otěhotněla,prodělala jsem si toho dost než jsem otěhotněla,a teď když je mi třicet osm,tak už by to bylo asi marné,jsem vděčná alspoň za jedno dítě,někdo nemá ani to jedno.A jinak DP beru kvůli tomu že jsem měla velice silnou menstruaci a hrozné bolesti až jsem omdlévala,tak mi tu antikoncepci doporučil primář a moje gynekoložka,abych nemenstruovala.Je pravda že jsem teprve po druhé injekci,ale jsem teď šťastná,žádné stresy a nrvy co zase bude až to dostanu,ale mám strach,jak tady píší ostatní holky že s DP nemají dobré zkušenosti,tak se na drohou stranu obávám aby mi to neudělalo v těle nějakou paseku!Mějte se tady všechny holky krásně a tobě ještě jednou sestro děkuji.

sestra (Ne, 14. 9. 2008 - 10:09)

Milá Jitko, nepíšeš, z jakého důvodu nemůžeš už otěhotnět.Takže těžká rada. U nás je praxe taková, že pokud je žena po odstranění jednoho vaječníku a druhý má zachovanou funkci- přesto se jí do roka nepodaří otěhotnět, je nasměrovaná na CAR - do 40.roku věku.Pokud nemůžeš být těhotná z důvodu, že tan zbylý vaječník nefunguje, nemá smysl dávat Depo Proveru a pokud je ten důvod jiný - zdravotní a vaječník ti funguje, můžeš si nechat v CAR odebrat a zamrazit vajíčka a počkat, až bude v naší legislativě skulina pro tzv. náhradní matku, která ti vaše mimi donosí.Na to ti ale nejlíp odpoví v CAR, jaké máš možnosti.
JInak ta stráta sexuálního libida, podrážděnost a bol. nohou je velmi často udávaný důvod nespokojenosti. Už se ale chystá na náš trh nový preparát od stajné firmy, také s depotním učinkem, který je výce šetrný k organismu. Zatím není dostupný- dohadují se o ceně, ale váš gynekolog by měl už být s toto variantou seznámen.

martina (So, 13. 9. 2008 - 19:09)

Mám proveru 6.let a pokud se nezmění výsledky ultrazvuku kostí neměním.Poslední výsledky perfektní.Nejenže se cítím skvěle,ale i ušetřím.Váha mě šla trochu nahoru,ale ruku na srdce-je to jen injekcemi.je mi 34,mám dvě děti a další neplánuji.Tak přeji mnoho zdaru ostatním.

Návštěvník (Pá, 12. 9. 2008 - 19:09)

Chlape, tělísko za 7 - 8 tis, to bude asi Mirena. Je s hormonama. Goldlily je bez, cena kolem 1500.

A. (Pá, 12. 9. 2008 - 19:09)

Po čtrnácti dnech

Mirka (Pá, 12. 9. 2008 - 17:09)

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo neví jak dlouho po aplikaci DP už není riziko otěhotnění. Díky

Katka (Pá, 12. 9. 2008 - 14:09)

ahoj,jak tady pročítám příspěvky o DP jsem docela vykulená.Já ji užívám přes rok a jsem maximálně spokojená.To,co jsem přibrala po první injekci,jsem během čtyř týdnů shodila,bolestivá menstruace skončila druhý den po píchnutí první injekce.Teď začnu trošičku špinit,zhruba týden před další injekcí.asi je to u každýho jinak.Všem co máte problémy ,přeju ať vám brzo skončí.

Blažena (Čt, 11. 9. 2008 - 14:09)

Zdravím Vás ve spolek.K Vaší diskuzi chci přidat svůj názor.Já si nechala Depoproveru píchat 5 let a bez obtíží,menses nic-paráda.Ale jak tady psal dotyčný,náš sexuální život nestál za nic a dokonce mě manžel začal podezdřívat z nevěry.Podrážděnost na denním pořádku a bolesti nohou občasné.Teď mám 8 měsíců po poslední aplikaci a už nikdy s ní nechci mít nic společného.A já se divila,proč sestra u doktora vždy při aplikaci narážela na to,že je to antikoncepce do pralesa.Nejlevnější a asi teda nejhorší.To jen nám se líbí,že jsme bez menses.Ale to není vše,nebo snad ano.Mimo to,postupně se snažím shodit nabraná kila.

Jitka (Čt, 11. 9. 2008 - 10:09)

Milá sestro,to jsi mě moc nepotěšila s tím DP,dneska jdu na druhou injekci,je pravda že ze začátku jsem pořád krvácela nebo špinila a byla jsem z toho dost zoufalá,teď je to docela v pohodě i když občas trochu zašpiním.Píšeš že se tato antikoncepce dává ženám po 45roce,mě je sice 38roků ale mě nic jiného nezbylo než DP.Nevím co by jsi mi poradila třeba ty když jsi sestra na gyndě.Jsem po operaci jednoho vaječníku,mám jedno dítě,chtěla jsem ještě jedno ale bohužel už mít další dítě nemůžu.Po operaci jsem měla hodně silné MS a strašné bolesti že jsem až omdlívala,byla jsem tak zoufalá že jsem se šla poradit s primářem z gyndy a ten mi poradil jediné řešení a to DP abych nemenstruovala,jsem i po operaci štítné žlázy deset let,a bohužel jinou antikoncepci brát nemohu,protože beru hormonální léky.Tak teď jsem zoufalá.Mám strach abych nepřibrala,jak tady píší ostatní holky,že to zavodňuje tělo,a abych nemněla deprase a neporušilo to nějak sexuální život.Porádíte mi teda někdo co bych měla brát?!Děkuji.Mějte se všechny moc krásně.

Chlap (Čt, 11. 9. 2008 - 09:09)

Jinak opravdu kvalitní antikoncepce - když jsme se nemilovali tak opravdu manželka otěhotnět nemohla.

Chlap (Čt, 11. 9. 2008 - 09:09)

Ženské jestli se máte rády a jestli máte rády své manžely tak si to nenechejte dát. Manželce to doktorka doporučila po porodu. Sice si manželka pochvalovala že nemá vůbec měsíčky, ale byla často podrážděná nevrlá, bolely ji nohy a taky téměř úplně ztratila zájem o sex. Po 3,5 letech vysadila a pomalounku se to začlo zlepšovat. Po cca 10 ti měsících od vysazení se měsíčky vrátili a nyní po cca roce je to už mnohem lepší. Manželka už tak podrážděná nebývá na nohy si nestěžuje a frekvence milování je mnohem mnohem častější. Dokážete si představit když před porodem jsme se milovali skoro každý den občas i vícekrát jak jsem trpěl když při deproveře byla frekvence tak 1x za 1-2 měsíce. Nyní to sice není jako před porodem ale tak 2-3x v týdnu někdy i vícekrát což je pro mne zázrak. Sice mám problém s kondomy protože normální se mi velmi špatně nasazují a ty zvětšené zase občas mají tendenci sklouznout ale radši to přetrpím a buď problematicky nasadím nebo průběžně během milování kontroluji. A těch pár dnů co má manželka menstruaci vydržím - po čtyřech letech téměř bez milování mi to přijde v pohodě. Manželka zvažuje tělísko a dočetl jsem se zde o Goldlily tak jsem jí o tom říkal. Manželka říkala že uvidí co doktorka protože ta jí už dříve ještě když po deproveře manželka neměla menstruaci že dává nějaké za 7-8 tis. UF to byl sloh takže opravdu Deproveru si ženské nedávejte. Sem tam některá to má v pohodě, ale co tak čtu tak většina má potíže.

sestra (St, 10. 9. 2008 - 10:09)

Milé dámy, Depo Provera by měla sloužit ženám po 45 roku, jako preparát, který jim usnadní tzv. přechod. Jako antikoncepce pro ženy mladé u kterých se ještě dá předpokládat těhotenství není příliž vhodná.Neobsahuje estrgen , takže má i spoustu vedlejších účinků jako např. zadržování vody v těle,zhoršení pleti - mastnou pleť a tvorbu akne, snížení sexuálního libida aj.Tím, že přímo centrálně - ve vašem mozečku blokuje tvorbu estrogenu, vás při dlouhodobém užívání . tj. 5 let a více ohrožuje Osteoporosou ( u žen v klimakteriu se doporučuje každých 5 let vyšetření - denzitometrie a NEKOUŘIT ).
První injekce má vždy takový učinek, že se po ní doodloučí zbylá sliznice v děloze, což může trvat i několik týdnů, úprava nastává většinou tak měsíc po aplikaci druhé dávky, která by měla být 84 dní po první dávce.Ne dříve.Ten rřívlastek DEPO říká, že se dávka léku ( hormonu ) uvolňuje POSTUPNĚ - pomalu.Chce to jen vydržet s nervičkama.Ženy mladší musí počítat s tím, že při plánování dalšího těhotenství se musí D.P.vysadit s předstihem.Může trvat i několik měsíců, něž nastane pravidelný cyklus.Ale to je zcela individuální a nikdo vám nezaručí, že na měsíčky nebudete čekat rok- dva i déle.U žen středního věku se silným krvácením se dává D.P.z léčebných důvodů.
Cena v lékárně je cca 128,- bez doplatku.
Aplikace u lékaře vás může vyjít až cca na 70,-?
Toto jsou mé zkušenosti s tímto preparátem.Pracuji jako sestra v gyn. ambulanci a svým pacientkám, pokud je jiné řešení D.P.přímo nedoporučujeme.

Jana (Út, 9. 9. 2008 - 11:09)

ta depoprovera je 100PROCENTNÍ ANTIKONCEPCE!Pořád krvácíš,tak si ani nevrzneš,tak nemůžeš otěhotnět!Jsem strašně naštvaná.Mám rok po porodu a strašné problémy.Jo a u nás stojí 330Kč.Taky uvažuji o výměně doktora.Mám kamošku v lékárně,a ta říkala,že je to nejvěčí bordel,co může být.

Andrea (Po, 8. 9. 2008 - 18:09)

Ahoj holky,já jsem tu už před delší dobou psala,taky mi ta jedna injekce udělala pořádnou paseku,nakonec jsem opět přešla na antikoncepci v pilulkách,protože jsem neměla odvahu si nechat píchnout druhou dávku.Jsem ráda že mi antikoncepce v prášcích menstruaci upravila.Jinak jsem menstruovala co 14.dní dva týdny v kuse,ale už nikdy DP.

Jitka (Ne, 7. 9. 2008 - 19:09)

Milá Katy,jsem ráda že jsi se ozvala,je mi moc líto co všechno proděláváš,snad to bude brzy v pořádku,držím ti moc pěstičky,je to fakt hrůza když má člověk pořád ty ženské problémy!Já jdu na injekci 12.9.,tak doufám že to bude bez problému,zdravím jináč všechny holky.

Katy (Čt, 4. 9. 2008 - 08:09)

Ahojky všichni,píšu především pro Jitku, protože svoje příspěvky jsem již posílala. S DP se zatím stále potýkám a to i přesto, že 20. 9. mě čeká III. injekce. V mezidobí jsem podstoupila i kyretáž, z důvodu krvácení po II. dávce DP. Teď jsem v tzv. šestinedělí, mám troje léky - jednak na zástavu krvácení po výkonu, dále na zahojení a na zánět, který jsem měla zjištěný chronický na čípku. Takže vyčkávám a stále doufám, že to bude dobré. Přd DP jsem měla menses 14 dní po 14-ti dnech a nepodařilo se to ničím srovnat. Proto mi byla nabídnuta DP jako východisko. Jestli to bylo dobré nebo ne, to stále nevím, ale nic jiného mi vlastně nezbylo. Takže všem, kdo mají DP přeji jen to dobré a Tobě Jitko díky za vzkaz a pozdrav, jsem ráda, že jsi se ozvala a že zvládáš vše v klidu a pohodě :-))

věra (St, 3. 9. 2008 - 11:09)

DP jsem si nechala dát asi v roce 2004, měla jsem ji jen 2x, nikomu ji nedoporučuji, menstruace mi sice uplně zmizela, ale přibrala jsem 7kg, měla jsem deprese, menses jsem dostala po posledni injekci až za rok. Poté jsem měla menses co 14 dní, po 2 měsících se mi upravil a přebytečné kilogramy byly naštěstí pryč.

Jitka (St, 3. 9. 2008 - 11:09)

Ahoj holky,už jsem tady dlouho nebyla,tak jsem si řekla že namrknu co nového.Koukám že každá má jiné zkušenosti s DP,já jdu za týden na druhou injekci,ale také jsem přemýšlela jestli do toho mám jít,ale když jsem si uvědomila co by mě zase při MS čekalo,tak jdu do toho!Ze začátku jsem měla také problémy,pořád jsem krvácela a nebo špinila,ale musím zatím zaklepat že už to naštěstí přešlo,a je to paráda nemít MS.Zatím jsem nic nepřibrala,ale co není může být.Já jsem za DP platila na ty tři měsíce 128kč.Je pravda že každé tělo to snáší jinak,tak holky kdo to bere,držím palečky aby jsme s DP spokojené a bez problémů!Všechny vás moc zdravím a mějte se krásně,a Kathy tebe také moc zdravím,a jak se pořád máš?

petra (St, 3. 9. 2008 - 08:09)

Ahojte, bohužel mám taky špatnou zkušenost s depo-proverou. Lékař mi ji píchl dva měsíce po porodu z důvodu zastavení špinění bez příčiny. Po čtrnácti dnech jsem dostala menstruaci. Po přečtení vašich příspěvků se děsím dalšího vývoje. Samozřejmě plně kojím. Rozhodně už bych si to píchnout nenechala.

Návštěvník (Út, 2. 9. 2008 - 12:09)

Ahojky.Moja skusenost s touto antikoncepciou nieje dobra.Zacala som krvacat a krvacala som dva tyzdne a co je najhorsie,odpadla som.Zrovna som mala 4mes.synka na rukach.Stravili sme 3dni v nemocnici,mali bol v poriadku a ja som dostala inu injekciu na zastavenie krvacania.Doktor mi ju chcel pychnut znova,ale ja uz ju nechcem.Bolo to strasne a nikdy uz to nechcem zazit.Kacena.

Reklama

Přidat komentář