Reklama

Depo-Provera

Hanka (St, 29. 10. 2008 - 16:10)

Tak jsem dneska byla u doktorky. V pátek to bude 3 týdny po kyretáži a já stále špiním. Výsledky histologie dopadly dobře. Doktorka mi minulý týden dala léky na zastavení krvácení, ale nepomohli mi. Dneska mi dala Norethisteron taky na zastavení krvácení a že prý to musí pomoct, že jestli ne , tak budu prý rarita. Tak se snažím tomu uvěřit, protože pokud to nepomůže, tak budu asi už celkem kousek k odstranění dělohy, čehož se bojím. Doktorka mi řekla, že krvácím z dělohy a že to způsobují částečně i vaječníky a že to může být i DP, kterou jsem si nenechala 7.10.píchnout, měla to být moje 3. Tak pevně věřím, že s Norethisteronem přestanu, jakmile ho doberu, tak do týdne mám dostat menses a pak asi přejdu na pilulkovou antikoncepci, pokud s tím bude kamarádit můj vysoký tlak. Co ty Katy, jak jsi na tom, ozvy se prosím.

Jana (Út, 28. 10. 2008 - 15:10)

Ahijky jeste jsem tu zpet to hlavni jsem vam nenapsala,mam silny vytoky a musim nosit dve intimky vele sebe jinak sem opruzena a boli to ,hlavne se objevi kdyz mam stresovou situaci a nejde pryc to je neprijemny a doktor mi bral vzorek a nic prej to je normalni no ja si to nemyslim ,tak se mejte Jana ze Sokolova

Jana (Út, 28. 10. 2008 - 15:10)

ahojky taky beru dp ,uz dva roky a napisu vam jake mam od dp potize ale cas od casu ne najednou,ze zacatku jsem spinila i mesic ,padaji mi vlasy 30kg ,jsem pribrala,jsem naladova i malickost mi rozbreci ,jsem zlekla a agresivni ,pak je zase vse pryc je to zkratove,chute na jidlo jim vsechno jako driv tam neni zmena ,boli mi casto v podbrisku jako kdyz jsem nastydla krece,padaji mi hodne vlasy, obcas se silne potim na zadech ,chut na sex mam normalne ,je mi casto zima.To je asi vsechno co jsem chtela napsat o potizich ktere mam z DP .Jdu na pristi injekci v prosinci a uvazuji ze po novem roce uz na ni nepujdu ,je to vyhoda bez menstruace,ale radsi ji budu mit a brat prasky.DP je spise pro ty devcata ktere nechteji mit deti a maji vetsi sexualni zivot bez menstruace to je muj nazor.Vadi mi ze nemuzu schodit i kdyz e o to pokousim a hladovela jsm a nic diety k nicemu.Je pravda ze na kazdou zenu to pusobi jinak hormonalni injekce.tak se nehrozte,ale sledujte se jestli se u vas neco meni.Mejte se pekne Jana ze Sokolova

Hanka (Ne, 26. 10. 2008 - 13:10)

Ozývám se zase. Katy, taky to asi nebudu mít jednoduché. Stále po kyretáži krvácím. Ve čtvrtek jsem byla u gynekoložky, řekla mi že to vypadí, že se mi uvolnilo vajíčko a že by to měli být měsíčky, ale ty nesmí být delší než 7 dní a já už to měla 13 dní. Tak mi dala prášk na zastavení krvácení a prášky proti zánětu. V pátek super, vůbec jsem nekvácela a v sobotu v poledne jsem jen trošku zašpinila na papír a nic. Jenže dneska ( v neděli špiním a krvácím od rána, víc než předtím. Začínám být opravdu zoufalá už se to táhne 3 týden. ve středu jdu znovu k doktorce a mám už opravdu obavy z nejhoršího a to je odnětí dělohy. Chci jenom dodat, že mám strach, že mi to může dělat i DP neboť jsem měla mít 7.10. píchnutou další dávku, kterou jsem si nenechala dát. Naposled jsem špinila 29.9. a to jen 3 dny a to opravdu vždy jsem jen utřela a nic, takže teoreticky by to menses být mohla, tak uvidím. Dám potom vědět, jak jsem dopadla. Katy taky napiš jak jsi na tom, měla jsi jít taky k doktorce, tak dej vědět, co jste vymysleli. Chtěla jsem se tě ještě zeptat. taky špiníš stylem chvilku (třeba hodinu) a potom je klid až do příštího dne a zase zašpiníš, já to tak tedy většinou mám a nikdy nevydržím víc než 24 hodin. Někdy špiním ale celé dopoledne nebo odpoledne. Začíná mi z toho opravdu hrabat. Po tom všem, co mám za sebou jsem si myslela, že je to opravdu konec. Tak se mějte a dejte o sobě vědět, taky se ozvu.

Misa (Pá, 24. 10. 2008 - 17:10)

Ahoj holky, mam problem s DP, brala jsem ji 9 mesicu a bez problemu, po vysazeni jsem 6 mesicu nemenstruovala, ale ted mam menstruaci cely mesic. Chystam se k lekari, nemate nekdo take takovou zkusenost?

Návštěvník (Čt, 23. 10. 2008 - 19:10)

Ahoj holky, užívala jsem DP 5 let a byla jsem velmi spokojená. Pak mi začaly natékat nohy a hledala jsem příčinu. Vysadila jsem DP, přešla k jinému gynekologovi a podle toho, co jsem slyšela, je to opravdu svinstvo. Jsem zdravotník a mluvila jsem také s kolegy, kteří na to mají stejný názor. Je to bezva, nemenstruujete, je to levné, nemusíte na to myslet, jako u pililek, ale dejte si pozor. Kdo nevěří, ať si přečte leták. To má málokterý lék tolik negativa co DP. já jsem špinila asi rok a pak to přešlo. Dnes jsem spokojená se svými tabletkami. Tak se mějte, je to jen můj názor.

maki (Čt, 23. 10. 2008 - 16:10)

Ahoj holky ,chtela bych vam napsat svoji zkusenost,brala jsem depo proveru rok a pul po vysazeni jsem cekala ze strachem jestly se mi podari otehotnet nebo ne podarilo se mi to po 12 mesicich s proverou nemam dobre zkusenosti a nikdy si ji uz nevezmu to vim jiste preji vsem hodne stesti

Katy (Út, 21. 10. 2008 - 22:10)

Ahoj holky, teda Hani,to cos napsala - děs běs. Každá si užíváme opravdu pekelně. Já kdybych neměla nepravidelný menses, který nesrovnala ani HA, tak bych taky do DP nikdy nešla. Je to teď navíc ještě horší. Jak jsem slíbila napsat Jitce - tak Jíťo, kontaktovala jsem svoji Dr. s tím, jaké problémy mám a na pondělí k ní jdu na vyšetření a radu - co s tím. Slabounké špinění se mi po pár dnech klidu objevilo zase :-(( Jsem z toho holky tak otrávená, že to ani nejde vypsat. Tři dny klidu, jeden super sex a problémy tu jsou zase. Můj manžel je mi fakticky oporou, protože to, co spolu prožíváme - vlastně neprožíváme od dubna, kdy jsem začala užívat DP, to je jako zlý sen a málokterý chlap by to vydržel. Večer na mě z toho někdy lezou depky a ptám se - proč zrovna já? No, musím počkat na pondělní verdikt Dr. a potom se holky zase ozvu jak jsem na tom. Zatím Vám všem přeji jen to dobré a hodně moc dní pohody a klidu :-))

Hanka (Út, 21. 10. 2008 - 14:10)

Tak Vám zase píšu, hlavně tobě Katy. Sice jsi mě vyděsila s tím krvácením po kyretáži, ale jsem ráda, že jsi mi to napsala, aspoň vím s čím můžu počítat. I když se mi zdá, že krvácení ustupuje. Na zákroku jsem byla 10.10. dva dny v pohodě pak jsem začala v pondělí krvácet jako měsíčky a to trvalo do soboty v sobotu večer jsem ještě zašpinila červenou krví. A teď vždycky jenom večer mám takový malý hnědý výtok, který utřu a mám zase do druhého dne pokoj, ani vložku nepotřebuji, tak si myslím, že už to snad skončí. Jak píšeš ty, tak ani já nemám nic bez problémů. Ve čtvrtek jsem si byla pro výsledky histologie, ale ty ještě nebyli, tak jsem čekala do pondělí do půl 2 a pak mi řekla a?%t přijdu v půl 3. Myslela jsem, že už umřu strachy, to čekání je strašný. Dobrá správa je, že vše bylo negativní co se týče malignity a ta špatná, že jsem tam opět měla polyp a nekrotcké tkáně, které se mi mohou znovu opakovat. Moje gyn. mi řekla, že zřejmě jak jsem měla tu jizvu po císaři škaredou z vrchu, tak to mám asi i ze spodu, že se mi tam po operaci dostala infekce a to způsobila. Také nevím, co bude dál, pokud nebudu mít problémy tak jdu po novém roku na ultrazvuk a za půl roku zřejmě znovu na histeroskopii. Asi si to budou chtít hlídat. Co se DP týče, tu už nechci ani vidět, zažila jsem si s ní své. Musela jsem přestat kojit, protože DP mi šíleně zvedla tlak, který si nyní musím léčit a způsobila mi deprese. (ty jsem měla i tím vším čím jsem si musela po porodu vytouženého syna projít, ale DP mi ještě dopomohla(. Nesmím už žádné hormony, tak jsem zvědavá, protože jsem mívala menses i jednou za 2 měsíce. Holky mějte se a dejte o sobě zase vědět.

JITKA (Po, 20. 10. 2008 - 13:10)

Milá jmenovkyně,S DP tady má problémy snad každá z nás co tu píšeme,jen málo holek je v pohodě.Já kdybych DP nemusela brát tak ji asi nikdy brát nebudu,také uvažuji jako Katy že na třetí injekci už nepůjdu!Pořád krvácím a špiním.Já už miminko mít nemůžu,tak nevím za jak dlouho se může po DP otěhotnět,ale co vím od kamarádek tak někomu se to povedlo brzy a někomu za dva roky,a jedna kamarádka ta nemůže otěhotnět doteď,každá jsme prostě jiná,někomu to sedne a někomu prostě ne.Přeji ti aby se ti to otěhotnění brzy podařilo.Měj se krásně.Katy a tebe také zdravím a přeji ti aby jsi byla v pořádku,měj se také moc krásně.

Jitka (Po, 20. 10. 2008 - 10:10)

Ahoj, holky. Hledám na netu informace o antikoncepce DEPO-PROVERA a jsem více méně pěkně vystrašená. :o(( Proveru jsem začala užívat po skončení šestinedělí jako antikoncepci (bylo mi píchnuto 6 nebo 7 injekcí - už si to přesně nepamatuji), v červnu 2007 jsem byla na poslední injekci s tím, že poté budeme chtít miminko...a ejhle, již je to 16 měsíců od poslední injekce a miminko nikde (hlavně ani není v dohlednu). To co jsem našla na netu je katastrofa...otěhotnění po této antikoncepci je v rozmezí 4-31 měsíců. :o(( Někdy dokonce díky injekcím nastupuje předčasný přechod,....je spousta negativit, teď nemyslím pouze co se dalšího otěhotnění týče, ale úbytek kostí,....V době, kdy jsme tuto variantu projednávali s doktorem, tak mě ujistil, že tohleto všechno není pravda, že jsou to pouhé žvásty. :o(( Jak jsem později zjistila, tak ve světě je tato antikoncepce již stahována z trhu a velice nedoporučována, ale u nás se dále píchá a používá. :o(
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na to Vy? Za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět? Chci počkat do Vánoc a v lednu k panu doktorovi naklušu a asi to budeme muset začít řešit. Jinak jsem chtěl říct, že MS normálně mám...a dalo by se říct, že pravidelně (až na nějaké výjimky. :o))
Děkuji všem za jakékoliv odpovědi.

Katy (Po, 20. 10. 2008 - 08:10)

Ahoj holky, odpovídám Hance, která se mě ptala na to, jak dlouho jsem po kyretáži krvácela - já mám se vším vždy nějaký problém a nic u mě neprobíhá hladce, takže Tě asi vyděsím, ale i já jsem první dva dny po kyretáži jen maličko špinila a třetí den se mi objevilo krvácení, které trvalo rovných 5 týdnů ( na to mě ale moje Dr. upozornila, že to bude jako šestinedělí a že vzhledem k tomu, že mám aplikovanou DP může krvácení přejít do menses, ovšem, že to bude trvat 5 týdnů jsem stejně nečekala a bylo to strašný ). Brala jsem přitom troje léky - čípky na zhojení po kyretáži, tabletky na zástavu krvácení, které absolutně nezabraly a potom ještě Entizol proti zánětu, aby dohojil uvnitř případné zbytky. Já mám s DP problémy od začátku a jak jsem již psala, 30. 11. mě čeká IV. dávka, kterou ale už asi nechci, protože teď nevím dne ani hodiny, kdy se mi objeví krvácení nebo špinění. Je to otravné a trvá to už od dubna, kdy jsem s DP začala ( DP byla jedno z posledních východisek, protože HA na úpravu cyklu nezabrala ) :-(( S manželem jsme uvažovali ještě o třetím dítěti, je mi 35 let, ale s těmi svými problémy nevím, nevím ... možná mě bude spíš čekat to co Tebe Hanko - odnětí dělohy, abych přestala krvácet a špinit, s čímž je spojený umělý přechod, kterého se ale bojím - připadám si na to ještě mladá. Mám v plánu se tento týden objednat ke svojí Dr. a vše s ní probrat dřív, než bylo v plánu ( v polovině listopadu mě totiž čekal kontrolní stěr aby se zjistilo, zda mi při kyretáži odstranili celý zánětlivý kus, který údajně způsoboval krvácení při styku a působil mi i bolesti břicha ). Při styku teď sice nekrvácím, bolesti se taky zklidnily, ale nepravidelné špinění mám stále, což přičítám právě DP a to mi vadí, protože jsem omezená prakticky ve všem. Ráda bych našla jiný vhodný způsob na úpravu cyklu než právě DP. Mě prostě nesedla a tak jen zírám a i závidím všem co píšou příspěvky o tom, jak hned po první aplikaci injekce DP nemají menses ani jiné problémy. Je jich sice málo co to sem píšou, ale jak říká můj manžel - když nemáš problém, nehledáš žádnou diskusi kde by ses mohla svěřit. To je pravda. Kdybych snášela DP v poho, ani bych nevěděla, že tyhle stránky vůbec jsou. Takže pokud Ti Hani stačí tohle co jsem napsala, držím palce a přeju Ti ať vše dopadne po zdravotní stránce co nejlépe a zase dej vědět jak se daří a jak jsi na tom. Zdravím i všechny ostatní a přeji jim také jen to dobré.

Hanka (Pá, 17. 10. 2008 - 16:10)

Ahoj holky.
už jsem sem kdysi psala. V dubnu jsem porodila císařským řezem pro čelní polohu, poté se mi rozjela jizva a já měla díru do břicha, kterou mi moje gyn. léčila 10 týdnů. 8 týdnů po porodu mi aplikovala 1 DP a já začala krvácet, po 19 dnech mi aplikovala 2 DP, že to údajně zastaví. 6 týdnů jsem krvácela a potom mi našla polyp v jizvě po císaři, takže jsem musela na hysteroskopii (kyretáž), v histologii mi vyšel polyp a nějaké nekrotické hmoty, které doporučovali sledovat, tak jsem na histeroskopii musela znovu po 2 měsících a měla jsem tam polyp znovu, teď čekám na výsledky a umírám strachy, protože pokud by se mi opakovali nekrotické tkáně, čekalo by mě zřejmě odnětí dělohy a tím by se vyřešilo to stálé krvácení a přibyli by zase jiné starosti s předčasným přechodem. Je mi 34 a mám tři děti.
Katy chtěla jsem se zeptat hlavně tebe, taky jsi absolvovala kyretáž. Jak dlouho jsi po ní krvácela. Mě ji dělali teď 10.10. ještě večer a další dva dny jsem vůbec nekrvácela a potom jsem začala, jako kdybych měla měsíčky a už to trvá 5 den. Začínám se děsit, že je to z DP, měla jsem jen dvě a další dávku jsem měla dostat 7.10., ale tu jsem si již píchnout nenechala, nechci ji už ani vidět. Nehledě na to že po DP jsem měla strašné deprase a vysoký tlak, který si nyní musím léčit a kvůli kterému jsem musela přestat kojit. Podle mě DP stašné svinstvo a vůbec by ji neměli dávat.
Katy prosím odepiš mi s čím mohu počíta, jak dlouho jsi po zákroku krvácela. Já po té první kyretáži krvácela taky až po dvou dnech ale méně a méně dloho. Díky moc za odpověď.

Andrea Z. (Čt, 16. 10. 2008 - 22:10)

Ahoj Jitko a ostatní holčiny.Je mi moc líto když čtu Tvé a Vás ostatních řádky.Musí to pro Vás být hrozná otrava.Vím,že se to hodně dotýká Vaší psychiky.Kdybych jen věděla jak Vám rychle pomoci od těch problémů...ale nevím.Jen Vám můžu přát aby se to co nejdříve zlepšilo a aby jste byli spokojené nejen Vy ale také Vaše drahé polovičky...Mějte se Všechny moc pěkně.

JITKA (St, 15. 10. 2008 - 08:10)

Ahoj holky,tak jsem si přečetla vaše články,tobě Dany moc závidím že to máš všechno v pohodě ale také ti to moc přeji,jestli čteš tuto diskusy tak asi víš že z DP tady moc holek spokojených není,je jich tu jenom pár,více nás je tu nespokojených.Moc ti držím palečky aby jsi to měla pořád bez problému.Alčo,tak ty už DP nebereš vůbec?Já jsem na váze zatím nepřibrala,ale zase pořát krvácím a nebo špiním.Měj se také moc krásně a hlavně v pohodě.

Alča (Út, 14. 10. 2008 - 19:10)

Já jsem Depo proveru dostala nuceně jako hormonální léčbu po operaci endometriózy. Osobně bych do toho už nikdy nešla, hrozně jsem totiž ztloustla, jako by se ve mě držela voda, skoro 20kg. Menzes jsem neměla vůbec, po vysazení injekcí-po 2 letech- trvalo skoro rok, než se všechno rozběhlo jak má. Zhubla jsem pak najednou skoro všechno, co jsem měla navrch a to bez jakýkoliv diety. Čili je zřejmý že to bylo po této antikoncepci.

DANY (Út, 14. 10. 2008 - 18:10)

PŘEJI VŠEM KRÁSNÝ VEČER,

JÁ UŽÍVÁM DP JIŽ PÁTÝ ROK, JSEM MAXIMÁLNĚ SPOKOJENÁ, PŘEDEVŠÍM SI UŽÍVÁM BEZ OTRAVNÉHO CYKLU.
PŘED TŘEMI LETY JSEM ROK VYNECHALA A ZA 3 MĚSÍCE SE CYKLUS NORMÁLNĚ VRÁTIL.
ŽÁDNÉ ZDRAVITNÍ POTÍŽE NEMÁM, NA VÁZE TAKÉ NEPŘIBÍRÁM, TUDÍŽ MIHU VŘELE DOPORUČIT.
VÝHODOU JE, ŽE APLIKACI ZVLÁDÁM JIŽ SAMA.
MOC VŠE PŘEJI, ABY TAKÉ OBJEVILY ANTIKONCEPCI, KTERÁ JIM BUDE MAXIMÁLNĚ VYHOVOVAT!
MĚJTE SE KRÁSNĚ

JITKA (Út, 14. 10. 2008 - 16:10)

Ahoj Katy,tak u mě nic nového,jak jsem psala naposled že mám už dva dny pokoj,tak druhý den jsem začala zase krvácet a přetrvává to pořád,takže jsem měla měsíčky skoro čtrnáct dní pak dva dny pauza a zase nanovo,jsem fakt už zoufalá a to nemluvím o sexu,je to děsné!Ještě že mám tak chápavého manžela,ale nevím jak dlouho ho to bude bavit a mě také!K doktorce jsem se volala ale je bohužel nemocná,po operaci štítné žlázy,takže ani nevím kdy se tam dostanu,stejně teď mi asi nic neporadí než to vysadit,a to může trvat další rok než se to v těle všechno upraví.Tak já fakt nevím co mám dělat!Já teda zatím také jsem nepřibrala,ale co není může být,já už ničemu nevěřím.Kolik z nás je tady s DP spokojené?!Až Katy ti doktor něco řekne dej mi prosímtě vědět.Andreo,já tu DP beru jenom také proto že při menstruaci umírám bolestí až omdlívám,jináč bych do toho nešla,děti mít už nemůžu takže prakticky antikoncepci nepotřebuji,nebýt té šílené menstruace.Andy,a tobě padali z DP i vlasy?To mi neříkej ani ze srandy,teď už mám deprese,kdo mě s čím ještě překvapí.Andreo2,tak to ti teda od srdce blahopřeji že nemáš žádné problémy a moc ti to opravdu přeji,jsi jedna z mála co to máš OK,bože jak já ti závidím!!!Ale přeji ti to.Holky mějte se moc krásně a věřme že snad bude jednou lépe.Čauky.

Katy (Út, 14. 10. 2008 - 13:10)

Ahojky Jitko i všechny ostatní holky. Jak jsem minulý týden psala, ani po III. dávce DP se mi nic neupravilo, naopak - nevím dne ani hodiny, kdy začnu opět krvácet nebo špinit. Je to otravné, protože takhle to je u mě už skoro půl roku. Bohužel mi ani HA nezabrala ( brala jsem před DP několik druhů ) takže proto jsem do DP šla - z nouze. Teď uvažuju o tom, že IV. dávku už nechci a s Dr. promluvím o jiné formě úpravy cyklu - pokud u mě vůbec něco zabere! Chtěla jsem "pouze" úpravu a srovnání menses - po porodu druhého syna jsem měla 14 dní na 14 dní, což byla otrava, jenže teď nemám ani těch 14 dní :-(( Z jiného důvodu bych ani o DP ani jinou antikoncepci zájem neměla, protože jsme s manželem plánovali do budoucna ještě jedno miminko.Jenže teď se mi všechno rozhodilo ještě víc a jsem z toho smutná a tak si alespoň sem tam vyleju srdíčko tady. Bohužel jak čtu, negativa převládají u většiny z Vás. Já na váze nepřibírám a ani nemám jiné zdravotní problémy - jen to strašné krvácení a špinění bez konce a nebo na pár dní klid a pak je to tu zas. Jak dopadneš Jitko u Dr. dej vědět, zatím držím palce a moc a moc Tě zdravím - myslela jsem a doufala, že se Ti to taky už zklidnilo, ale jak vidět, máme opravdu hodně podobné a smutné problémy. Já se budu k Dr. objednávat na příští týden a jsem zvědavá co vyřešíme ... Zatím pa, pa a všem jen to dobré, K.

Andrea Z. (Po, 13. 10. 2008 - 21:10)

Ahoj.Už to jsou dva měsíce,co jsem si nechala aplikovat antikoncepci DP.Nemám po ni vůbec žádné potíže a menstruaci jsem už od té doby neměla.Před tím jsem užívala 12 let Tri-regol a také bez obtíží.Přeji všem které mají trápení pevné nervy a at se jim to brzy srovná.

Reklama

Přidat komentář