Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Atzijesvoboda (Út, 9. 10. 2007 - 20:10)

Tome, na komunisty mame dostatek materialu takze lhat o evidenci psacich stroju nemame zapotrebi. Taky nemusime lhat o tom, ze zde byla tuha cenzura, ze se rusilo vysilani zahranicich rozhlasu, ze se nesmel dovazet zapadni tisk, ze jsme nemeli svobodne volby, ze jsme nemeli svobodu projevu, ze se publikovala jen komunisticka propaganda, nebo jiz dlouho mrtvi klasici, ze velka cast naroda spolupracovala s STB a donasela ji na zbytek naroda, ze se popravovali, zavirali a nicili zivoty nevinnych lidi, ze bylo hovno k dostani a to co bylo, stalo za hovno, ze jsme nemohli cestovat na Zapad a kdyz nekdo dostal vyjezdni dolozku, tak si musel nabalit konzervy, protoze koruna nebyla smenna a nesmela se vyvazet, ze nesmela studovat talentovana decka lidi se"spatnym" kadrovym posudkem, ze piloti, kteri kteri bojovali v RAF proti Hitlerovi, skoncili v komunistyckych kriminalech a uranovych dolech - no fakt je toho dost.

Tom (Út, 9. 10. 2007 - 20:10)

Beru řadu připomínek, ale nelžete, že byly evidovány psací stroje. Měli jsme ho doma a nic takového nebylo. Tím nesnižuji totalitní praktiky.'

Hanz (Út, 9. 10. 2007 - 20:10)

Vlastně za dva roky a kousek...'

Hanz (Út, 9. 10. 2007 - 20:10)

BB, asi neumíš počítat...kde je těch dvacet let?..... teprve to bude za rok a kousek.'

Atzijesvoboda (Út, 9. 10. 2007 - 19:10)

bb, za komunisticky totality nebyl k dostani toaletni papir a psaci stroje byly registrovany (kdyby se objevily protikomunisticky letaky, aby vedeli, kdo to psal) a ty si myslis, ze by byly pocitace a internet??? Taky ses proti tomu, aby se vracel ukradenej majetek dedicum? A jestli ses bojis, ze se sejdem pod mostem, tak musis byt totalne neschopna. Spis ses ale demagozka.

bb (Út, 9. 10. 2007 - 19:10)

Také laskavě nezapomeňte,že od "cinkání"už uplynulo 20let a pokrok zastavit nelze.Také komunismus ve své klasické podobě,neměl šanci přetrvat.Spíš se zamýšlíme nad tím,zda přechod v klasický kapitalismus,je to "pravé ořechové".Takže internet bychom používali určitě.Otázkou zůstává,jak by to bylo se svobodným projevem.Důchodkyni chci říci,že chápu její pocity,týkající se zabavení majetku a souhlasím s tím,že tento krok byl stejně špatný,jako pozdější restituce lidem,kteří k vrácenému neměli žádný vztah.Píšete,že žijete ráda v této době,i s malým důchodem.Já bych také byla celkem spokojena,kdybych vzhledem k tomu,že jsem středoškolačka a ještě pracuji,měla plat o něco větší,než jsou běžné důchody.Je to sice jen jeden z důvodů,který mi brání být v euforii ze současné politiky a hospodaření,ale dost podstatný,protože se nám oběma může dost brzo stát,že se sejdem pod mostem.Nezapomeňte na teplé spodní prádlo :-((.'

Dary (Út, 9. 10. 2007 - 16:10)

Jasně, že bychom užívali internet a ještě bychom si to užívali o to víc, že by to bylo zakázaný ovoce. Už si to představuju! My Češi jsme na obcházení zákazů technickýma fintama světový jedničky!'

Jana (Út, 9. 10. 2007 - 16:10)

:-)))))Ali, my taky. A taky nám říkali, že to tam mají všechno lepší, protože se učí u bratrů v pokrokovém Sovětském svazu...'

mah... (Út, 9. 10. 2007 - 16:10)

Sinuhete, a ty si vážně myslíš, že bys za tvého krásného komunismu mohl internet používat?.....'

Ali (Út, 9. 10. 2007 - 15:10)

Podporovaná vládou a stranou. Byla jsem tam se školou :-))'

Návštěvník (Út, 9. 10. 2007 - 15:10)

Na svou dobu totální jednička.'

1980 (Út, 9. 10. 2007 - 15:10)

No, to je novina se Slušovicema a soudruh Čuba, to byl borec!!!:-D'

důchodkyně (Út, 9. 10. 2007 - 15:10)

Ne, už nebylo co.'

Sinuhet (Út, 9. 10. 2007 - 14:10)

Je příjemné zjistit, že i po několikadenních absencích, se drží slušní inteligenti (Daniel, bb a další), žijí a umí rozumně a fundovaně argumentovat. Držím vám palce i nadále a sem tam se, s dovolením, přidám.Velmi mě však pobavila dorostenecká liga, která striktně požaduje odstoupení několika zůčastněných od internetu, a který si prý tato zkušená garda nezalouží. Děti, přečtěte si něco o vzniku I-netu, podívejte se na roky - kdy, kde a co vzniklo, a pak se strašně zastyďte. Jako perličku vám přiložím skutečnost, že prvým, největším, průmyaslovým a propagátorským výrobcem počítačů u nás bylo JZD Slušovice. A to nějaký internet nebyl ještě ani na houbách.'

Dary (Út, 9. 10. 2007 - 14:10)

No je mi potěšením souhlasit s tak inteligentní a vtipnou ženou :-D'

w (Út, 9. 10. 2007 - 14:10)

Dary, vidíme přesně stejně nejen Rhetta Battlera :-D.'

Dary (Út, 9. 10. 2007 - 14:10)

w - no jsem ráda, že máme stejného prince na bílém koni - Rhetta Battlera :-)) My taky restituovali - hospodu po babičce. Třeba by to tvůj děda mohl prohrát u nás, ne? :-D. Jo, ale už jsme ji prodali :-((, nebylo, kdo by se staral.To důchodkyně, tak jak si tak občas přemýšlím :-)), já vím, je to zlozvyk, dospěla jsem k názoru, že dědičky těch, co našim předkům sebrali živnosti si teď hovějí ve znovunakradených milionech, jo, zlé vlastnosti se dědí....'

w (Út, 9. 10. 2007 - 14:10)

Ještě něco, tahle doba je ideální pro lidikteří věří, že život je jen rvačka prasat u koryta a to, podle mého názoru, nikdy nemělo valnou perspektivu :-).'

w (Út, 9. 10. 2007 - 13:10)

to důchodkyněale teď jste zase restituovali, ne? My teda jo,ani jsme to nepotřebovali :-), ale zase, hodilo se. Nebejt komunistů, děda by nám to dávno prohrál v kartách, byl to floutek :-)...'

důchodkyně (Út, 9. 10. 2007 - 13:10)

ještě jsem zapomněla dodat, že pak mě taková Adina rozčílí tak, že mě trefí šlak. Já jen doufám, že to nemyslí vážně. Jsem ráda v téhle době i s malým důchodem..'

Reklama

Přidat komentář