Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Default User Image
Hanka (Pá, 1. 12. 2023 - 13:12)

Včera odpoledne jsem v nákupáku potkala spolužačku se čtyřletou dcerou. Taková slečna a měla v legínách ještě pleny! Chudák holka.

Default User Image
Kuba (Út, 12. 12. 2023 - 10:12)

Mne je 7 let a ještě také dostávám pleny když jdu z mamkou na nákup tak mi nejdřív dá 2 látkové pleny s jednorázovkou a punčocháče s dětskými leginy jsou to spíše tepláky od značky unoo s vysokým pásem taková jako by polokombineza je to pro děti co ještě plenky bohužel nosit musí a když jsem doma tak mám pouze 4 látkové pleny se svrchnimi kalhotky a frote punčocháče a přes ně teprve bodyčko a vše je dělané na zakázku jak bodyčka tak i svrchni kalhotky ale punčocháče nosím ještě dětské do velikosti 122 až 130 takže pohoda. Od včerejška marodim a teď jsem byl spoceny a myslel jsem že mám i v plenkách mokro a bylo ale durch tak mne mamka stáhla punčocháče pod kolena a dala mi zpět čisté látkové pleny ale bodyčko už nemám mám pouze pyžamaovy kabátek který mamka stáhne až ke kolenům a pak punčocháče co nejvíc na horu jelikož mám o dvě čísla menší punčocháče a plenky to stáhne a drží plenky kde mají. 

Default User Image
P (St, 6. 12. 2023 - 17:12)

No není až takový chudák holka já jsem nedávno byl u kamaráda a když šel ven semnou tak mu jeho máma nejdříve nasadila 2 látkové pleny s jednorázovkou na lepitka pak dostal punčocháče se zimní kombinézou a to mu je už 10 let a takto jí měl celý den venku na sobě a ptal jsem se ho proč v 10 letech ještě stále nosí plenky a řekl že se stále pomocuje do postele hlavně v noci a přes den jí má pro jistotu kvůli tomu a že nosí plenky už od 8 let každou noc ale i den občas a že když nikam jede z rodiči tak má pleny jednorázové stále celý den a noc a nechává se klasické látkové pleny se svrchnimi kalhotky. A mne je 8 let tak se nechám také nikdy prebalit teď si to zkusím od pátku do neděle sousedka mne bude hlídat jelikož mamka dělá celý víkend a nemá nikoho na hlídání tak se sousedka nabídla že se postará ale mamka ví že on je stále přebalovány.. 

Default User Image
P (So, 9. 12. 2023 - 10:12)

Tak v pátek už odpoledne to začalo jak jsme přišli ze školy tak oba dva jsme se museli vysvlect do naha a nejdříve šel kamarád na řadu dostal 3 látkové pleny s jednorázovkou a pvc kalhotky a frote punčocháče s laclem ale já jsem dostal radši pouze 6 látkových plen také s pvc kalhotky a frote punčocháče s laclem a pak každý zimní kombinézu a mohli jsme jít ven byli jsme oba jak batolata ale plenky pak se hodili a mé mamce to vůbec nevadilo že jsem měl na sobě látkové pleny s pvc kalhotky a punčocháče se zimní kombinézou teď nás jeho máma prebalila já jsem byl durch mokrý a posrany až v pyžamu to bylo jelikož jsem se v noci v posteli moc hybal tak jsem teď dostal také pouze 3 látkové pleny s jednorázovkou a letíme ještě v posteli akorát že on má klasickou postel a já cestovní postýlku vejdu se ještě do ní v klidu mi už jsme byli prebaleny v 6 hodin ráno já jsem si toho ani nevšiml že jsem dostal čisté látkové pleny řekl mne to kamarád a před chvílí jsme dostali znova čisté látkové pleny s jednorázovkou a že by mne nijak zvlášť plenky vadili tak se to nedá říct a mamka řekla že mne radši ještě na noc a den bude radši ještě dávat pleny pro větší jistotu že pod punčocháče a zimní kombinézou či oteplovacky bude asi lepší. 

Default User Image
Patrik (Po, 20. 11. 2023 - 11:11)

Vim o tom že v arrive je přebalovací pult, ale slyšel jsem že tam jsou i pleny různé velikosti tak by mne zajímalo jestli o tom neco nevite, předem díky 

Default User Image
David (St, 22. 11. 2023 - 13:11)

Nepředpokládám, že by se tam ale našli pliny na našeho kluka. Na 14 letého kluka je problém koupit v obchodě. Jediné kde se dají sehnat je DM, kde pro takhle velké kluky mívají plinkove kalhotky. U nás kluk teda preferuje lepitkove pliny, takže musíme objednávat. Nevíte kdyžtak někdo o obchodě, kde by měli i jiné plenky pro velké děti? 

Default User Image
Host (Út, 12. 12. 2023 - 10:12)

Vy dáváte ještě dítěti pleny ve 14 letech to by měl být dávno už bez plen pochopil bych kdyby byl nějaký problém s curanim do oblečení či v noci do postele ale jen tak mu dát plenky tak to se moc nehodí. 

Default User Image
Petr (Pá, 1. 12. 2023 - 07:12)

Zkuste pleny od značky Bobanek jsou sice látkové pleny ale jsou pull oné mne je mamka také objednala nosím je pouze doma jelikož musím i s punčocháči jinak mám na venek jednorázové pleny značky seni kids xs a nebo S, M. také na lepitka teď když je chladno tak dostanu vždy jednorázové pleny seni kids xs mezi nožky a punčocháče se zimní kombinézou a nebo oteplovacky a mne je 14 let také ale že mám plínky z důvodu častým epileptickymi záchvaty tak mne jsou davany i doma nejdříve mne mamka dávala jednorázové pleny ale z nápadem přišla mi dávat tyto plenky od bobanka starší sestra která tyto plenky používá na svém batoleti tak je máma také objednala v jedny kalhotky mají vsitou plinku uvnitř kalhotek ale může se přidat i vkladacka nebo klasické látkové pleny pro větší savost a druhé svrchní kalhotky jsou bez plínky že mi mamka může dát klasické látkové pleny a nebo jednorázové pleny. Ale než mi mamka začala dávat pleny tak jsem se strašně styděl se hlavně vysvlect že tak většímu děcku musí dávat pleny ale horší je to že mne musí holit i mezi nohama abych byl hladký stále když jsem doma tak mne to přebalování až tak moc nevadí mamka je už v práci a na starosti mne má starší sestra jelikož marodim a čekám na přebalování jsem obojí bohužel jelikož jsem měl v noci záchvat a plenky jsou mokrý a posrany teď se už nestydím jelikož mám v puse i dudlík ten mi dodává sebevědomí a jistotu sestra ví že vždy něco nikam píšu o už mne řekla že mne bude prebalovat a mít a dá mi na doma 6 látkových plen se svrchnimi kalhotky a frote dětské punčocháče s laclem ty tam mám nasite a řekla mi že dostanu Sunar ale v kojenecké lahvi 360 ml a ovazanou plinku kolem krku jako brindak abych mohl sat sám. 

Default User Image
JT (Po, 20. 11. 2023 - 20:11)

Co myslíte tím arrive konkrétně?

Default User Image
Patrik (Út, 21. 11. 2023 - 21:11)

Myslim tim záchody 

Default User Image
JT (Čt, 23. 11. 2023 - 10:11)

A to jako že jsou tam plenky různých velikostí zdarma? Že si mohou lidé brát?

Default User Image
Patrik (Čt, 23. 11. 2023 - 22:11)

No to ja pravě nevim a ptam se protože jsem slysel že jo tak se ptam 

Default User Image
Franta (So, 25. 11. 2023 - 18:11)

Jak v které arrive jsou plenky já když vždy jedu z rodiči tak vždy má mamka v tašce 10 jednorázovék a mne je 13 let teď když je chladno tak mám vždy jednorázové pleny a punčocháče a pak zimní kombinézu ale každou cestu jestli krátkou či dlouhou a mamka kupuje plenky normálně v obchodě seni kids ty mne jsou v pohodě ale doma mne dává přednost plenkam látkovym jelikož jsem často pocurany v posteli na veškerých vyšetřeních jsem byl a nic nezjistili co mi je teď v 19 hodin mne bude dávat 4 látkové pleny a pvc kalhotky a overal ale jinak kupuje plínky i v lidlosu zn bambo tu největší velikost a jsou mi když jsem venku tak tyto plenky mám na sobě vždy a nikdy jsou mi i větší tak do nich dostávám i 2 látkové pleny a jsem sice v plenkách ale mamka je v klidu že nepocuram punčocháče a zimní kombinézu že vše jde do plenek já jsem i menší pastavy a není na mne vydet že by mne bylo 13 let ale tak 8 let

 

Default User Image
Návštěva (So, 18. 11. 2023 - 11:11)

Do kolika let vaše děcka nosili pleny a punčocháče či zimní kombinézu a nebo oteplovacky. 

Default User Image
Jan (Po, 27. 11. 2023 - 09:11)

Když to je možné tak mám pleny stále jako batole jednorázové a pak punčocháče od značky benito a kalhoty ale vždy a na venek buď oteplovacky a nebo zimní kombinézu. A mne je 12 let. 

Default User Image
Odpověď (So, 18. 11. 2023 - 15:11)

Já dávám klasické bodýčko, punčocháče se šlemi a plínku ještě v 6 letech. Aspoň malá ví, že je zbytečný se ptát na venkovní čůrání. Když jinak jsme jen my dvě spolu a někde daleko, tak má dudu pod šálou, aby jí případně nikdo neviděl. Je to roztomilý!

Default User Image
N (Ne, 19. 11. 2023 - 09:11)

Mi synovi 10 let dávám stále ještě plenky když má punčocháče se zimní kombinézou nebo maximálně oteplovacky už je na tohle zvyklí 2 roky od 8 let že v zimních měsících se to takhle dělá sice by už plenky nemusel nosit ale on se nestydí že je má a dudlík používá jenom na spaní a nebo jen tak doma i přes den místo toho oby si cucal palce tak si dumla dudlajs a na noc musím dávat pleny také jelikož je ještě pocuranek teď jsem ho prebalila do čistých látkových plen se svrchnimi kalhotky a bavlněné punčocháče nemusel by mít pleny doma přes den ale řekl si o ně sám tak je dostal a dostává zatím ještě všude i ven včera byl venku a měl frote dětské punčocháče a 4 látkové pleny normálně má pleny jednorázové ale včera si to zkusil a měl polokombinezu jsou to jako tepláky ale mají zvýšený pás od značky unoo má celý komplet i s bundou ale je vše zvlášť a když má syn ty plenky a dudu v puse tam vypadá roztomilé děcko. 

Default User Image
Luboš (Po, 13. 11. 2023 - 16:11)

Jeden náš spolužák bydlí ve městě, ale do školy dojíždí busem 20 km k nám do vesnice kvůli jeho problému. Říkal nám to, že kluci na vesnici to lépe snášejí a taky nikoho tady nezná. Je to normální kluk a chodí s námi do osmé třídy, ale počurává se a tak musí nosit pleny. Přestoupil právě k nám, protože na jeho škole ve městě to už bylo k nevydržení co nám říkal. Nosí košile a na košili má ke kalhotům napevno přišité kšandy (ty odepínací mu prý spolužáci odepínali, tak je má napevno přidělané). A ty kšandy drží jak kalhoty, tak i plenu, aby mu tam držela. Aby mu ty kšandy nepadaly, tak má na břichu spojovací popruh (jak to nosívaly malé děti) a vzadu má ty kšandy zapnuté na řemínky. Akorát teda když má plnou plínu, tak mu musíme my spolužáci ty řemínky odepnout na kšandách, on si vezme čistou plenu na záchodě a pak mu je zase zapneme, protože sám to nedokáže - má je na zádech. Taky se mu stalo, že chtěl na velkou na záchod, ale nikdo nebyl po ruce a musel se vykálet do pleny a jet tak domů. Přijde vám to normální?

Default User Image
Jan (Čt, 16. 11. 2023 - 10:11)

Záleží co má za pleny jestli látkové a nebo jednorázové pleny že takto to má od rodičů udělané. Já mám podobný problém pleny také nosím všude ale já nosím pod volnější kalhoty punčocháče ale já je mám udělané na laclace tak pak plenky drží tam kde mají doma mám vyskouseno že mi mamka dává pleny látkové ale dá mi o číslo menší punčocháče bez laclu a plenky drží na svém místě akorát ji štve že když mne chce prebalit tak já stále říkám že je času dost že pleny nejsou tolik mokré aby byli na výměnu jako včera mi řekla že mi nebude už přes den dávat pleny když do nich pouze čůram že mi stačí ta cevka a nebo max nočník že mne nechá pouze punčocháče a nic jiného že do plenek curaji pouze malé děcko jenže mne je už 13 let a cevku mám kvůli tomu že nemohu moc chodit mám nijakou chorobu a nepostavím se na nane tak pak to přišlo nestačil jsem si sundat punčocháče a plenky a použít nočník abych se mohl vykadit a pustil jsem to bohužel do plenek a mamka mne pak celého umyla ve vaně ale nejdřív mne musela do koupelny převézt na vozíku a položit na přebalovací pult a sundat pleny a po koupání mi pak dala radši čisté pleny a řekla že mi je radši bude dávat než abych používal cevku či nočník že to jak pro ni tak i pro mne bude lepší být celý den a noc radši v plenkách a punčocháčich teď jsem sice v plenkách a říkala jestli nechci už prebalit do čistých plenek ale já jsem řekl že jsem se pocural zhruba 3x a že není potřeba hned měnit látkové pleny cítím sice mokré plenky ale mne to nijak zvlášť nevadí. A do školy nechodím jelikož všude jsou schody a z inval vozík se tam nedostane tak mám online výuku a něco odpoledne mi přinese spolužák ale ruce mám zdravé tak občas mandluji látkové pleny které nosím já. 

Default User Image
H (So, 18. 11. 2023 - 11:11)

Látkové pleny se zehli pouze pro batolata a ne pro větší děti ale záleží jak které děcka jsou zvyklí na pleny když nejsou vyzehlene ale pro postižené děti jsou lepší dávat pleny jednorázové než látkové ale spousta lidí se vrací zpět k látkovým plenkam. My máme doma velký problém ze synem ve 12 letech se stále pomocuje do postele a oblečení když nedám plenku tak to je všude bohužel teď šel se pískem ven a dostal jednorázové pleny ale ty co se používají na noc dala jsem mu ty plenky a punčocháče a zimní kombinézu tu jak se ochladí tak kombinéza vyhrává. 

Reklama

Přidat komentář