Reklama

Výprask vařečkou

Slavek.eu (Út, 1. 8. 2023 - 07:08)

Petro, ano, samozřejmě, že je třeba chránit děti před úchyly. A všichni by měli mít možnost a tedy i děti by měly možnost resp. schopnost poznat, co je fantazie, záměrná dezinformace, možná realita a co je skutečná realita. Jak se však děti a později dospělí vyvíjejí, tak se jim každému mění, co je pro ně možná realita. Někteří ani nevěří, že je Země kulatá, jiní dobrovolně zažívají věci, kteří si jiní vůbec nedokáží představit a někteří je bohužel zažívají nedobrovolně.

Klidně si každý může psát, že všechno, co si on představit neumí nebo nechce je fantazie. Nemá však smysl na takové příspěvky reagovat, protože k tomu tyto stránky nejsou. Nemluvím o původním úmyslu, ale o tom, jak se to reálně vyvinulo. Lidé tu prostě píší své chtěné i nechtěné zážitky s výprasky a jiní lidé to rádi čtou a reagují na to, protože se jim to z nějakého důvodu líbí. Děti by to tu číst neměly, na druhou stranu, pokud se na takové stránky dostanou, tak je to proto, že je to téma z nějakého důvodu zajímá a potřebují k tomu získat nějaké informace a tak se třeba i zeptají.

Mnoha lidem výprasky pomohly nebo pomáhají jiným ublížily nebo ubližují. Mnohým se podařilo správným výpraskem ve správnou chvíli pozitivně změnit směr vývoje jedince. Někdy stačí lehounké plácnutí přes oblečení, jindy více až hodně ran na holou kůži a někdy i opakovaně a pravidelně. Každý je jiný a je to tak dobře.

Bohužel je to však jak s jinými nástroji, vynálezy, pomůckami a pod. Ne každý je umí správně používat / využívat a proto se objevuje snaha je úplně zakázat a zákaz tvrdě vymáhat. Na druhé straně jsou však rodiče, kteří se jakémukoliv plácnutí snaží úzkostlivě za každou cenu vyhnout a některé děti pak, když poznají, že jim vlastně nic nemůže stát, se pak vyvíjejí směry, které rozhodně nechceme.

Podle mne by se každý měl snažit si výprask nechávat v záloze, pokud však zjistí, že ho někdo potřebuje nebo dokonce vyžaduje, neměl by se bát ho udělit či udělovat. Jak správně dát výprask, když už potřeba, by se snad mělo učit i ve škole, aby to každý věděl.

Petra (Čt, 3. 8. 2023 - 08:08)

Tak to jsem moc ráda, že jste alespoň uznal, že děti je potřeba chránit před úchyli. A zároveň jste dokonce uznal, že by děti měli mít možnost poznat co je fantazie a dezinformace oproti možná realita, skutečnost.
Ale zároveň nechápu proč trochu později toto popíráte, když píšete, že nemá cenu na úchylné fantazie upozorňovat. Nevadilo by mi kdyby se to psalo někde jinde než na doktorka.cz (pro děti to vypadá věrohodně). I vy jste tu psal, že původně doktorka.cz bylo myšlenkou něco jiného a že se to zvrtlo. Není to náhodou díky tomu, že se na úchylné fantazie neupozorňovalo a dává se tomu prostor? Dokonce teď jste napsal, že to není vhodné prostředí pro děti, ale že stejně děti sem přijdou pro radu a to mi přijde hrozné, když poté čtu, že za 3 by navrholvali místo 3 ran 30, za 4 místo 4 ran 40.... A další píše, že to tak doma mají.... To dítěti moc nepomáhá tato vymyšlená fantazie. Ještě jednou a stojím si za tím, že je potřeba děti chránit od úchylných a nereálných fantazií.

Petra (Čt, 3. 8. 2023 - 10:08)

Ahoj Petro, taky Petra :) Hele nevím, já na prdel dostávala od mamky a zpětně musím říct, že mi to nijak neuškodilo. Dostávala jsem docela hodně na holou, ale ne bez důvodně a jen tak. Byly jasě dány pravidla, jako včasné příchody domů večer, známky ve škole atd. Nic extra příšného btw. KDyž jsem přišla večer o půl hodiny později, než jse měla domluvené, dostala jse msekc prutem na holou. Moje chyba

Slavek.eu (Čt, 3. 8. 2023 - 11:08)

Petro, druhá, jak často jsi takto dostávala? Kolik ran? Také na to byla pravidla?

PEtra (Čt, 3. 8. 2023 - 12:08)

PEtra druhá :D , hele tak jako když už šly kalhoty dolů a já se musela ohnout přes křeslo nebo přes stůl, tak ran bývalo docela dost řekla bych. Prutem to štípe moc, takže 25-35 bylo až až

Slavek.eu (Čt, 3. 8. 2023 - 13:08)

Petro druhá :D, ale jak často to tak bývalo?

Slavek.eu (Čt, 3. 8. 2023 - 09:08)

Petro, myslím to tak, že obecně je to pravda. Internet je však internet, ke kterému se děti prostě dostanou a najdou tam co budou chtít. Když ne doma tak jinde. Ano, měli by dostávat osvětu i v tom smyslu, že když se server jmenuje doktorka, tak vůbec důvěryhodný být nemusí, obzvláště pak diskuse, kam každý může napsat cokoliv. Petro, z čeho plyne, že to je fantazie? Samotný fakt, že to někomu přijde nereálné to přece nevylučuje.

Petra (Čt, 3. 8. 2023 - 15:08)

To je alibismus říkat, že děti se dostanou všude. Samozřejmě děti se musí učit, že nemůžou všemu věřit. Děti se učí postupně podle věku. Bohužel děti jsou důvěřivé. A bohužel název doktorka.cz je pro děti bohužel dle názvu důvěryhodný. A hlavně to nemění nic na tom, že nemůžeme je chránit. Vlastně by to mělo být naše povinnost upozňovat, že co tu čtou není vše pravda.
A na otázku jak vím, že to není pravda? Neumím si představit, že bych trestala své děti dle návodu za trojku 30 ran, čtyřku 40 ran... . Nechci věřit, že toto je reálné. Jako holka jsem byla bitá dost, ale toto je opravdu dost. Neumím si představit, že dcera během jednoho dne přinese klidně 8 známek a z toho jsou 2 trojky. To by znamenalo, že by dostala 60 ran. To mi přijde opravdu nereálné. A kdyby to bylo realita, tak si ty rodiče nezaslouží nic jiného než zavřít. Protože toto by bylo jasné týrání.
Docela by mě zajímalo jestli máte děti?

Návštěvník (Čt, 3. 8. 2023 - 17:08)

To, že tu někdo navrhoval 30 za trojku, 40 za čtyřku a 50 za pětku, ještě neznamená, že si všichni myslíme, že to je dobrý nápad. Mimo jiné z důvodů, které uvádíte, by bylo rozumnější 10 za trojku, 20 za čtyřku a 30 za pětku, případně i méně (6, 12 a 18).

Petra (Čt, 3. 8. 2023 - 20:08)

Každopádně jakékoliv trestání výpraskem je mimo. Pokud se o děti staráte a věnujete se mu a učíte se s ním, tak víte že dělá co může. A tudíž nemá cenu ho trestat. Mimochodem 10 ran za trojku je také úplně ujeté. Já nejsem zastáncem volné výchovy, ale všechno s mírou.

Slavek.eu (Út, 1. 8. 2023 - 07:08)

Chtěl jsem odpovědět s odstavci, tady to však nejde, tak případně zde: https://www.okoun.cz/boards/olinka?contextId=1072668635#article-1072668635

Návštěvník (Po, 31. 7. 2023 - 13:07)

Andy, takových lidí, resp. takových poznámek nemá smysl si všímat.

Renata (Ne, 30. 7. 2023 - 21:07)

Chci reagovat na toho kdo napsal ze po 3 ranach denne na zadek chce aby se zavolal OSPOD, to snad nemůže myslet ten člověk vážně i pokud by dostávala 10 ran denně tak pořád to není na OSPOD, OSPOD se má volat pouze pokud se dite tyra ale nezlobte se na mě tady to je pouze výchovné biti, tady nemůže být o tyrani ani řeč.

Kristýna (Ne, 30. 7. 2023 - 22:07)

Mě se to také nezdá jako týrání a hlavně co je podle mě důležité, tak to ani tak necítí podle mého názoru ani Lucka. Proto jsem jí pokládala dotaz. Snad odpoví, protože mi přijde jako fajn holka a hlavně mi i přijde, že je dobře vychovaná. Já osobně mám dceru 10let, tak mám porovnání chování.

Bára (Po, 31. 7. 2023 - 12:07)

Souhlasím s Tebou, pár na zadek vařechou nikdy nikomu neuškodilo! Na nás měla mamina vždy připravený čerstvý prut namočený ve váze s vodou, aby neuschnul :) Výprasky byly dle prohřešku, tím myslím počet švihnutí přes holou prdel případně stehna pod zadkem, když jsem uhýbala. Štípalo to děsně a mnohdy i pět švihanců stačilo až až. Bohužel jich většino ubylo mnohem víc :D

Kateřina, Petr… (Ne, 30. 7. 2023 - 08:07)

Kateřino, Petro, Zuzano - včera jste moralizovali Andy, která ani nepsala něco tak hrozného s porovnáním s tím, co tu lze v diskuzi najít. Ještě jste odkazovaly na reálné děti, kdyby tohle četly. Jako kdyby si k tomu dostali. A dnes a včera se tu objeví fak děsné příspěvky, nejhorší asi ten úchyl co se vydává za 14letého chlapce... a to neřešíte. Takže včera jen výkřik do tmy, jo? Chce se mi blít, děláte zde svaté a přitom tu každá z vás píše úchylárny. Trochu se nad sebou zamyslete...

Kateřina (Ne, 30. 7. 2023 - 11:07)

Také nemám pocit, že bych někde psala, že podporuji výprasky u dětí. A také jsem nikde nepsala úchylárny.

Petra (Ne, 30. 7. 2023 - 09:07)

Jestli se nemýlím nikdy jsem tu nepsala, že schvaluji neúměrné výprasky dětí. Ne nedělám ze sebe svatou. Ale nemyslím si, že někdo jak píšete pravděpodobně se vydává za 14 chlapce, tak tím nikoho neohrožuje. Přijde mi horší když se vydává za dítě a píše, že je bitej 50 ran a druhý den znovu 50 ran.... Nechci, aby si děti co sem přijdou mysleli, že je to normální. Nejsem úplně proti dávání na zadek. Ale odsud podsud. A popravdě věřím, že jsem děti chodí. Bohužel tento web díky názvu doktorka.cz může děti lákat. Většinou se k příspěvkům nevyjadřuji, protože nikdy nevím doopravdy kdo to psal a přijde mi horší nevěřit dítěti než ho ještě přitopit. A včera komentáře od Andy a ,, spol'' na 2 stránky jsem neměla žádné pochyby, že je to něčí úchylná fantazie.
A když mě osočujete, kde jsem psala úchylárny?

Bára (Ne, 30. 7. 2023 - 08:07)

Ahoj Silvo, koukám že maminka byla dost přísná. Maminka tě trestala vařečkou jen za slovíčka a nebo i za jiné tvé prohřešky nebo neznalosti?

Silva (Ne, 30. 7. 2023 - 12:07)

Ano, jen jsem byla trestána za slovíčka. Jinek ne krom dvou případů, kdy jsem udělala opravdu velké blbosti. Jednou mě potrestal táta a jednou maminka. Ale to byl opravdu hrozný zážitek na který dokonce života nezapomenu.

Reklama

Přidat komentář