Reklama

Výprask vařečkou

Petra (So, 5. 8. 2023 - 17:08)

Rozhodně Adame neposlouchej Olívii. Doufám, že je to další úchylná fantazie. Ale jak počet ran mi přijde za hranou (pochopila bych 10 ran přes oblečení). Ale co je ještě horší, že navrhuje svléknout ho do naha. Nevidím jediný důvod proč ho psychicky týrat. Toto je jasné příklad tyranství.

Adam (Čt, 3. 8. 2023 - 20:08)

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám 8 letého kluka a poslední dobou je to s ním čím dál horší. Odsekává, je neposlušný a sprostý. Nevím si s ním vůbec rady... zákazy, domlouvání ani nic jiného na něj nezabírá, a tak mě napadl už jedině výprask. Vím, že se to v dnešní době už moc nepoužívá, ale možná by to mohlo zabrat. Tak se Vás chci zeptat, zda je to dobrý nápad? Samozřejmě by dostal normálně přes kalhoty a rukou, nejsem žádný tyran.

Renata (Čt, 3. 8. 2023 - 22:08)

Špatně, utrhnout čerstvý proutek a dát mu jak jsem psala již výše tak max 3 svihnuti na holou a rozmysli si to v žádném případě nebudete tyran je to pouze vychovne.

Petra (Čt, 3. 8. 2023 - 22:08)

Jen nabízím můj pohled. Pokud to bude výjimečně, tak bych v tom neviděla problém. Já osobně pokud to bude přiměřené, tak bych vzala vařečku nebo pásek a dostal by přes kalhoty. Dle mého názoru dítě by mělo znát, že nemůže vše a když už opravdu něco řeknu, tak to tak bude. Ale nechci Vás k tomu podporovat, je to jen na Vašem rozhodnutí. Nejdůležitější je, aby jste byl o tom sám přesvědčen, že je to tak správně. Samozřejmě pokud by se to podařilo ho usměrnit bez výprasku, tak by to bylo jen dobře. Hlavně se rozhodněte dle svého pocitu a neposlochejte co se tady píše. Nevím jestli jste dostával jako dítě na zadek, pokud ano, tak si vzpomeňte na své pocity a zda máte pocit, že Vám to uškodilo.

Anonym (Čt, 3. 8. 2023 - 18:08)

Dobrý den, potrestal by mně někdo prosím je mi 12 let a výprask jsem ještě nikdy neměla ale hodně bych ho chtěla a jen tak pro info jsem středočeský kraj

Renata (Čt, 3. 8. 2023 - 16:08)

Za mě v každé rodině kde jsou deti dejme tomu od 4 do cca 10 let by měl viset proutek deti by měli větší respekt neříkám tvrde trestat ale pokud něco provedou tak jen tak 2-3 svihnuti přes holou prdelku dite to stipne a určitě už nebude chtít dostat protože to fakt hodně bolí.

Silva (So, 5. 8. 2023 - 22:08)

Takovéto trestání mi také přijde celkem v pořádku a uměla bych si takovouto výchovu představit. Určitě mnohem lepší než když tu čtu ty neskutečný počty ran... . To mi přijde hrozné. Mé děti občas dostanou vařečkou a to maximálně do 10 ran dle provinění. Jen bych začala používat proutek až od 6 let dítěte, ale dle potřeby klidně i déle než jen do 10 let. Do 6 let bych používala jen ruku. Přiznám se, že se mi líbí vaše myšlenka mít vystavený proutek na očích protože to může dobře fungovat i jako prevence pro děti od zlobení. Ale zároveň se musí občas použít, aby věděli, že tam není jen tak.

Renata (Ne, 6. 8. 2023 - 19:08)

Já si myslím ze deti potřebuji pevnou ruku od mala proto zavrhuji varecku řemen kabel rakosku tím ne preferuji pouze čerstvý proutek vychovala jsem 2 deti a u nás proutek zabral na 99 % stačilo se podívat na zeď kde visel proutek a hned byli hodne ale nepomohlo jim to vychova musi byt prisna hned jsem zavelela nastavit holou a byli 2-3 svihy a pokud nepomohl svih tak byl trest příště přísnější.

Katka (Po, 7. 8. 2023 - 08:08)

Nevím proč by takto se nemohla použít i vařečka. Moje děti mají z vařečky strach i respekt. Já ji nepoužívám asi tak často jako jste používala proutek vy. U nás dostávají zhruba jednou za 2-3 měsíce a dávám od 5 do 10 ran vařečkou. Jak často bylo potřeba použit proutek u vás.

Zuzka (Út, 8. 8. 2023 - 10:08)

Také nevidíme problémy použít takto vařečku. U nás občas praktikuji, že jí nechám v pokojíku na psacím stole pěkně na očích. A pokud je potřeba, tak ji mám alespoň po ruce.

Katka (Út, 8. 8. 2023 - 11:08)

Jak často ji používáte a kolik dáváte ran. Ptám se, protože u nás se objevil vzdor a dcera zkouší co jí projde. A s manželem nás zaujala myšlenka od Renaty míň ran, ale zato častěji. Mít vařečku na očích a hned když něco provede i né tak zásadního tak jí hned dát 2 až 3 rány. A nebo použít vařečku preventivně každý den stejně jako je to u Lucky. A nyní nevíme co by bylo lepší.

Zuzka (St, 9. 8. 2023 - 11:08)

Vždy když cítím, že začíná víc zlobit nebo je drzá, prostě cítím, že je potřeba zpřísnit režim, tak po té když něco provede tak dostane na zadek. Dostane tak 10 ran vařečkou přes oblečení. Poté nechám záměrně vařečku na psacím stole v pokojíčku. A ona už ví, že tam musí zůstat ležet na místě. A tu vařečku poté tam nechávám tak měsíc. Poté když cokoliv provede, byť sebemenšího, tak vemu vařečku a dostane 3- 5 ran podle prohřešku. V tomto období co je vařečka na stole, tak jí používám klidně každý den. Stane se, že dostala i 2x během dne, ale jsou dny kdy dostane třeba jednou za 3,4 dny. A po tom měsíci je opravdu vidět zásadní změna chování, lépe si to pamatuje a chová se tak automaticky, aby nedostala. Opravdu to na mojí dceru funguje dobře a mohu jen doporučit. Přijde mi to lepší než výchova u Lucky preventivně každý den. Ale zároveň souhlasím, že může také fungovat dobře, protože si každý den připomíná a uvědomuje si co by jí čekalo kdyby zlobila.

Renata (Po, 7. 8. 2023 - 10:08)

Doktor i psycholozka mi to řekli že nejlepší je proutek že působí nejvíce výchovne a hlavně prý neublíží. Trestani už moc u nás není deti už jsou větší. Ale dřív to bylo tak 2-3 krát za týden podle zlobeni, známek atd. V průměru na výprask to bylo tak 5 svihnuti ale někdy i klasických 25 za kradez a lhani.

Katka (Po, 7. 8. 2023 - 11:08)

Tak to už jsme někde jinde. Předtím jste psala 2 až 3 šlehnutí. S tím jsem souhlasila, ale tohle mi už přijde za hranou. A je pravda když tak často a tolik ran, tak to nevypadá, že to úplně funguje. Předtím se mi ta výchovná metoda zamlouvala. Ale nyní mi to přijde již na hraně (spíš za hranou) týrání.

KAtka (Po, 7. 8. 2023 - 11:08)

No asi tak :) s tím neublíží, když jsem dostávala já s ním na holou od maminy nebo babičky, tak jsem měla zadek sešvihaný fest. Jelita několik dní :D ale je pravdou, že já dostávala víc než 10 ran :D spíše 25 a víc :D

Terka (Po, 7. 8. 2023 - 09:08)

Ahoja, já taky místo vařečky používám proutek. Sama jsem dostávala od mamky na prdel a proutek i na mě fungoval nejlépe :) U nás doma tak jednou za měsíc 5-15 ran na holou a je to.

Katka (Po, 7. 8. 2023 - 10:08)

15 ran mi přijde už dost, ale pokud těch 15 ran je výjimečně tak to dokážu pochopit jako horní hranici.
Ale nechápu proč né vařečku, ale proutek?Protože mi přijde, že i vařečka funguje spolehlivě.

Juras (Ne, 6. 8. 2023 - 23:08)

Jo já s proutkama umím kouzlit. Mě to tak zaujalo, že jsem si vymyslel svoje techniky a postupy. Např různé tloušťky nejčastější kolem tloušťky malíčku z důvodu ohebnosti.Chci proutky ne klacek. Používám oba konce proutku tím získám jakoby další možnost navic. Také je skládám 1 až 5. Tedy vyplacim ruznym počtem. 5 na metlu kombinacne už to dělá spoustu možností. Můžu navolit tenké a tlusté konce buď jen tluste nebo tenke nebo na stridacku. Pro víc jak 5 nechodim už se mi to nechce hledat. Většinou to bývá do pruhu mírně natekly stopy tak 2 dny. Jako zábava na odreagování dobrý. Vyplacim jen sebe a baví mě to.

Slavek.eu (Po, 31. 7. 2023 - 13:07)

Andy, takových lidí, resp. takových poznámek nemá smysl si všímat.

Petra (Po, 31. 7. 2023 - 14:07)

Nemyslím si, podle mě je potřeba alespoň trochu chránit děti od úchylů. Děti by měli mít možnost poznat co je úchylná fantazie a co je možná realita. Nebo si nemyslíte, že je třeba děti chránit a pomáhat jim?

Reklama

Přidat komentář