Reklama

Výprask vařečkou

Táňa (St, 23. 8. 2023 - 17:08)

Souhlasím s tím, že je lepší dávat na holou. Vždy vím, jak trest probíhá a je to trapnější pro toho trestaného. Dávám výjimečně dceři a vnučkám. U mě hold musí pravidla dodržovat. Tuhle jsme sbírali brambory a jedna z vnuček nechtěla pomáhat, tak si vymyslela, že má teplotu. Doma by ji to snad i prošlo, ale já si to hned ověřila teploměrem. Takže hned v posteli dostala naplácáno a šla sbírat taky. Potom jsem si s ní o tom promluvila a dala ji ještě na lepší pamatování 10 ran vařečkou... Ale aby si tady nikdo nemyslel, že to je často, tak není. Vnučky dostanou tak cca jednou za dva měsíce. Dcera ještě méně... A vždy na holou a přes koleno. Dávám rukou a vařečkou. Občas využiji plácačku, kartáč na vlasy a v období Velikonoc druhou stranu pomlázky. Většinou do 10 ran.

Slavek.eu (Čt, 24. 8. 2023 - 07:08)

Táňo, tohle si myslím, že je krásná ukázka, jak plácání na holou a rozumné výprasky mohou být přínosné. Dcera je maminka vnuček? Za co ona dostává?

Táňa (Čt, 24. 8. 2023 - 07:08)

Myslím, že jsou. Kolikrát jsem si říkala, že zmodernizuji a budu využívat něco jiného. Ale tak co... dcera s vnučkami (ano je maminkou vnuček, jak se ptáte) u mě nejsou furt. Většinou jen celé léto, takže nějaké zákazy mi přijdou marné a neumím si představit že je budu v létě např. trestat zákazem koupání v bazénu a podobně. To mi přijde jako blbost, nejsem jejich mamka a řeším co dělají teď a ne celkově je vychovávat. Kdyby to dceři vadilo, tak jim samozřejmě na zadek nedávám. Ona to však uznává, sama jim podle mě asi nedává (je to takový typ, který snadno děti ukecají, že budou hodní), ale nevím. O takovýhle věcech se nebavíme a s vnučkami už vůbec ne. Jinak dcera dostává fakt za průšvihy, neříkám že by si třeba nezasloužila občas za lenost jako vnučky, ale to už by mi přišlo moc ujetý ji trestat např. za neuklízení... Trochu má imunitu, vnučky když neuklízí dle předchozí domluvy a stává se to opakovaně, tak jim jednu až dvě rány rukou plácnu jako varování. To dcera fakt za průšvihy veliké, posledně to bylo za to, že slíbila že přiveze z obchodu maso (bylo v akci a dostala na něj peníze) a tak dlouho ho vozila, až bylo na vyhození. A já plýtvání jídlem nenávidím, takže jsem ji jen oznámila, že za každou krabičku co nechala v autě napospas to bude 5 ran vařečkou, byly 4, tak to bylo 20 a za její lhaní dostala rovných dvacetpět. To bylo snad prvně, co jsem dala větší trest, protože jindy max těch 10. Vnučkám bych tolik nedala, ale dcera už si delší dobu koledovala a bylo to na místě jí dát. Možná jsem zastaralá v tom že jim dávám, ale myslím si, že to je zasloužené a ojedinělé.

Default User Image
Tereza (Út, 3. 10. 2023 - 12:10)

Ahoja, připomínáte mi mojí mámu. :) Je mi 33 let a mám holky 6 a 8 let. Často s nima jezdím k mojí mamce na vesnici na víkendy, na léto atd. No, vždy si vzpomenu, jké to bylo za mlada. Máma má plácačku na mouchy stále v pozoru a upřimně skoro vždy od ní dostanu výprask na holou. a ne jeden. Samozřejmě ne před holkama.  

Slavek.eu (Čt, 24. 8. 2023 - 08:08)

Táňo, to mi příjde opravdu jako velice rozumný přístup a je pěkné, že dcera alespoň souhlasí s výprasky i sobě, když už je ten ukecávací typ. Myslím si, že i vnučky si takto lépe a raději užijí, než kdyby měly nějaké zákazy.
Jinak nedávno se také nějaká dospělá "holka" přiznávala, že dostala myslím však od babičky za dlouhé vožení nějakého jídla. :D

Táňa (Čt, 24. 8. 2023 - 12:08)

Děkuji. Občas si připadám provinile. Ale opravdu si myslím, že činím dobře. Jinak zajímavé, docela mě překvapilo, že i dospělé ženy zde dostávají. Aspoň se teď necítím procinile tolik vůči dceři. A je i vtipný, že Vámi jmenovaná žena dostala za podobnou věc jako moje dcera, to je náhoda. Přiznám se, že zde to čtu dnes po druhé a jen v rychlosti, tak jsem tento příspěvek ani neviděla.

Návštěvník (St, 23. 8. 2023 - 15:08)

Slávek.eu je prase hnusný úchylný

Slavek.eu (St, 23. 8. 2023 - 15:08)

Návštěvníku, máš vskutku zajímavý názor do této diskuse. Jak jsi dostal na tyto stránky?

Návštěvník (St, 23. 8. 2023 - 16:08)

A jak ty úchyle zasraný?

Slavek.eu (St, 23. 8. 2023 - 16:08)

Osobní urážky od statečného anonyma? Tak to fakt nepotřebuji.

Asi jako ostatní jsem hledal to, co mne zajímá.

Petra (St, 23. 8. 2023 - 18:08)

Nejsem zastánkyní sprostého urážení. Ale zároveň chápu ,,anonyma'', že může být agresivní z důvodu strachu a obav ohledně dětí. Je mi tady z toho špatně. A jak se sem dostal, třeba stejně jako já, že přemýšlel o výchově a chtěl znát jiný názor. Mrzí mě, že jsem se na tuto stránku podívala, protože nyní nedokážu nereagovat, protože chci, aby děti nebo i někteří rodiče si uvědomili, že většina věcí není v pořádku. Nechápu vaší poslední větu, přiznáváte se k úchyláctví? Vlastně dost vypovídá i to, že se zastáváte týrání.

Slavek.eu (Čt, 24. 8. 2023 - 07:08)

Vážím si té snahy o nápravu věcí slušnou formou, tu logiku na konci však nechápu a v poslední větě už vůbec.

Petra (Čt, 24. 8. 2023 - 08:08)

Neuznávám neslušnost a agresivitu. Protože zlost plodí další zlost. Ale ta poslední věta je jednoduchá, když vám přijde normální týrat dítě (zasunout vařečku do zadku a druhou ho bít). Neumím si představit jasnější příklad týrání.

Slavek.eu (Čt, 24. 8. 2023 - 12:08)

Petro, tohle snad z něčeho vyplynulo? Jako z té otázky, jestli tak také byla trestána? Tak to jsem se ptal právě proto, že tohle se mi tedy vůbec nelíbí a zajímalo mě, jak k tomu přišla.

Petra (Čt, 24. 8. 2023 - 13:08)

Mě to vyznělo úplně jasně z té položené otázky. A hlavně jste do nenapsal něco jako, že je to hnusné, nechutné a neodsoudil to. Podle mě jako chlap by jste se neměl bát ozvat proti týrání dětí. Ale to musí ženy, protože jste zbabělec a nebo to podporujete. Jedno z toho a nebo oboje? To samé jako jste nikdy vyloženě sám od sebe neodsoudil bytí hadicí, kabelem, rákoskou a děti musí před výpraskem svléknout do naha.... Nechutností je tady neskutečně mnoho a nikdy jste se dětí sám od sebe nezastal a ani nenapsal, že je to hnus a týrání.

Slavek.eu (Čt, 24. 8. 2023 - 14:08)

Petro, neznamená, že když nic nenapíšu, že to podporuju přece. Snažil jsem se jen vysvětlit, že to vnímání je individuální a že to má někdo nějak, neznamená, že to tak mají všichni. Nedobrovolné bití hadicí ani kabelem bych rozhodně nedoporučoval. Rákoska je tak maximum, je jich však spousta druhů, které působí různé bolesti, takže obecně raději ne. Svlékání před výpraskem však rozhodně podporuju. Jde spíše o to, jak se výprask provádí. Týrání to může být i rukou, vařečkou a vůbec to nemusí být týrání rákoskou. Jinak souhlasím s tím, že to, co tu někteří píšou je hnus a týrání, stačí?

Petra Petra (Pá, 25. 8. 2023 - 10:08)

Pochopila bych, že by jste nekomentoval ten příspěvek. Ale pokud dáváte komentář, tak by mělo být jasné vaše stanovisko. Takto je to od vás jen alibismus. Bohužel i nyní jste se opět ukázal jako slaboch a né jako chlap. Možná je to záměr a chcete si nechat otevřené dveře k úchylárnám. Jak můžete napsat, že nedobrovolné bití hadicí by jste nedoporučoval. Toto je týrání a úchyláctví. Rozhodně v dnešní době rákoska a kabely, hadice nemají při výchově co dělat. Vážím si ,, anonyma'', že alespoň jasně napsal co cítí a nenechává si otevřené vrátka. Vy i když tam máte napsané nějaké jméno jste také anonym, jelikož tam nemáte fotku a nebo třeba něco pod čím vás dohledat případně, aby jste mohl nést následky.

Slávek.eu (Pá, 25. 8. 2023 - 10:08)

Petro, vidím, že opravdu máš problém s chápáním. Pokud někdo dobrovolně chce být bit hadicí, tak ho doporučuji bít hadicí. Každý snad může mít jiné názory a nebo preference. Nejsme všichni stejní a je to tak dobře. 

Petra Petra (Pá, 25. 8. 2023 - 11:08)

Já to chápu dobře a nepřekrucujte vaše citace ,,Nedobrovolné bití hadicí ani kabelem bych rozhodně nedoporučoval.'' Proč nenapíšete, že s tím nesouhlasíte a odsuzujete to? .... Každý může mít jiný názor a jiné preference. Pokud se to týká ohledně mezi dospělými, tak s tím nemám sebemenší  problém (ideálně na stránkách úchyláci.cz). Ale děti musíme chránit a úchyláctví by nemělo být tolerováno a natož podporováno.

Slávek.eu (Pá, 25. 8. 2023 - 11:08)

Petro, mě to připadá jasné, souhlasím s tím, pokud ten člověk sám chce. Jako trest dítěte bych to rozhodně nedoporučoval. To znamená, že s tím nesouhlasím.

Reklama

Přidat komentář