Reklama

Výprask vařečkou

Default User Image
Klára 1 (Čt, 31. 8. 2023 - 14:08)

Souhlasím s Kateřinou toto je úplná hovadina a hlavně kdyby to byla pravda, tak se ukazuje že bití nemá smysl. Moje dcera dostává podle tohoto 50 krát méně a nemám pocit, že by neposlouchala a byla nevychovaná.

Default User Image
Kateřina (Čt, 31. 8. 2023 - 13:08)

Nevím co tady píšete za hlouposti, ale ve 12 kmenech není toto pravda. Ano dříve trestali výprasky rakoskami celkem běžně. Ale i tady se to vymítilo a nebo hodně omezilo. Mě velmi zaujala myšlenka 12 kmenů, která je založena hlavně na podstatě využívání přírody v souladu s přírodou. Ta myšlenka se mi velmi líbí, ale nedokázala bych takto neustále žít. Ale občas tam k nim přijedu na předem domluvenou návštěvu a strávím s nimi den. Přijedu hned na ranní rituál a snídani a poté jdu s nimi pracovat. Strávím s nimi celý den a vidím jak se k sobě chovají. Ano souhlasím, že je to nastavené na přesnému řadu, režimu a autoritě. Ale opravdu to není o bití. A ty lidí co tam žijí jsou šťastní a hlavně se zajímají upřímně  jeden o druhého narozdíl od nynější společnosti, která hledá na druhých jen chyby a jak ublížit. 

Lenko opravdu by mě také zajímalo kde jste to viděla, protože se o to zajímám a takovéto informace nikde nevidím. Ano mluví se o jedné kauze z minulosti, ale to opravdu nyní není pravda.

A Michale2436 nevymýšlej si. Žádné děti nemáš. A kdyby ano, tak to jsou jen tvoje fantazie. Bít dítě každé 3 dny? ... Nechápu tu logiku. Dítě něco provede, tak je potrestáno. Ale né po 3 dnech... Jsi ubohý úchyl s bujnou fantazií. Jen prosím nepomlouvej jiné bez znalostí.

Přísná (Po, 28. 8. 2023 - 12:08)

Jsme v diskuzi výprask vařečkou a tak je snad logické, že se tu píše o vyprascích. Já sama dávám i dostávám. Dcera (19) se tak chce odnaučit kouření a tak každý den kdy neodolá, jde , nechá se přehnout a nasázím jí vařečkou, popřípadě ještě rukou co se do ní vejde. Červený zadek a nějaká ta modřina jí připomenou jak si nekazit zdraví. Mě zas manžel připomíná,jak se zbytečně neutrácí z jeho karty. To pak dostávám řemenem. Pokud se výprask v domácnosti osvědčí byla by škoda ho nepraktikovat.

Default User Image
Lukáš (Út, 29. 8. 2023 - 22:08)

Já to mám doma také, jsem o trošku starší než vaše dcera,ale jsem domluvený s mamkou že když si to zasloužim že vyprask dostanu

Slávek.eu (Po, 28. 8. 2023 - 15:08)

Přísná, super! Souhlasím. Přesně takto se mi to líbí, i když to není jen výchovných (nedobrovolných) výprascích dětí. Za mne je ideální, když někdo ví, že mu výprask pomůže a nechá se opravdu bít dobrovolně. Tohle však většinou děti tady píšících rodičů nedělají, speciálně ti, kteří se nelíbí Petře Petře a Kláře 1. Možná jsou některé jen fantazie, možná, že ne, to tady však nevyřešíme.

Default User Image
Přísná (St, 30. 8. 2023 - 20:08)

Dcera chápe,jak to v tomto směru funguje mezi mnou a manželem. Chápu, že se občas stydí, tak jsem zvažovala i dobrou známou, někoho kdo by jí nařezal zadek místo mě, ale pro ,, motivační výprasky" má pochopení opravdu málokdo. Přitom i mě dobře napráskaný zadek ( kromě vzrušení) přinese i to, že si dám doma víc pozor na své chování. Než manžel začal s výprasky dokázala jsem být pěkná hysterka. Teď pokud je výprask čistě jen za trest, stačí i patnáct ran rákoskou a už slibuji cokoliv je možné.

Klára 1 (Út, 29. 8. 2023 - 13:08)

Nechápu proč mě zdůrazňujete vždyť jste i někde psal, že týrání odsuzujete. Tady je vidět jak to myslíte upřímně. Ale nikdy jsem nepsala, že mi vadí dobrovolné trestání v dospělosti. Ani jsem dokonce nikdy nepsala, že nesouhlasím s přiměřeným trestáním dáváním na zadek . Ale v dospělosti je to každého věc. I když v tomto případě o tom pochybuji, neumím si dle své zkušenosti představit, že bych přišla za maminkou v 19 a poprosila bych ji, aby mě trestala výpraskem. Dokázala bych věřit, že by dotyčná našla raději někoho cizího... Ale nebudu o tom se dohadovat (to je jen můj názor). Ale pokud se to někomu líbí, tak proč ne.

Slávek.eu (Út, 29. 8. 2023 - 16:08)

Asi kvůli tomu obdivu Petry.

Default User Image
Klára 1 (Út, 29. 8. 2023 - 19:08)

Ano obdivuji ji za to jak bojovala za to, aby nebylo bráno a tolerováno týrání a nebo fantazie úchylů  o týrání (bohužel k tomu vy vašemi pobízejícími otázky jen  napomáhate). Ale jestli se nepletu tak i Petra Petra psala, že občas dětem dává na zadek. Stejně tak já nemám problém když někdo dá dítěti na zadek, ale nesmí to být týrání. A rozhodně v dnešní době bití rákoskou je opravdu týrání. Bohužel jednou jsem se neuhlídala a zmalovala jsem dceři zadek proutkem a do teď se za to stydím a mrzí mě to. A i díky této mé chybě chci ukázat, že to není správné a takovéto trestání by nemělo být. S dcerou jsme to probraly a snad je to v pořádku, ale myslím si, že i z toho jak jsme to spolu probíraly, tak to nemělo rozhodně pozitivní vliv. 

Zuzana1989 (Út, 29. 8. 2023 - 14:08)

Dobře Kláro když píšeš, že souhlasíš s trestáním na zadek a dokonce jsi psala, že jsi sem šla z důvodu, aby jsi poznala jak to mají s výchovou jiní. Tak by mě zajímalo jak často dáváš dceři na zadek a jak to probíhá? Myslím čím a kolik ran asi... Děkuji za tvoji zkušenost a pohled na trestání.

Default User Image
Klára 1 (Út, 29. 8. 2023 - 20:08)

Pokud dcera chodila do školky, tak dostávala jen rukou. Od školy jsem začala používat vařečku až do teď (dceři je nyní 10let). Samozřejmě dostává jak je potřeba, neuznávám zákazy kroužků a podobně protože to ovlivňuje i ostatní napříkla když na něco trénují. Takže za drobné přestupky zákaz her na telefonu, televize... Ale pokud je to něco za co mi více vadí, tak vemu vařečku a dostanu od 5 do 15 ran podle toho co provede. Ale většinou dostává do 10 ran. 15 je opravdu strop, když už opravdu něco přepískne. A jak je to často, opravdu nevím asi v průměru jednou za 3 měsíce. Vařečkou trestám normálně jak je. Když je v punčocháčích tak přes ně nebo přes tepláky. Jen když má šaty nebo sukénku, tak ji vyhrnu a dostane přes kalhotky. Jen bohužel jak jsem psala před tím jak jsem jí bohužel sešvihala proutkem, tak to bohužel bylo na holou. Opravdu mě to strašně moc mrzí. A věříme, že už takovou chybu neudělám a prosím ostatní rodiče, aby tuto chybu nedělali.

Default User Image
Zuzana1989 (St, 30. 8. 2023 - 14:08)

Moc ti děkuji za odpověď. Musím souhlasit s Petrou Petrou, že mi přijde docela často dávat na zadek jednou za 3 měsíce. U nás probíhá výprask jak u syna tak dcery maximálně  jednou za půl spíše za rok. Ale když už dostávají, tak 10 až 15 ran vařečkou. Přijde mi, že si ty větší výprasky lépe pamatují. Poté je i krásně vidět jak mají strach z dalšího potrestání. Poté stačí jen pohrozit mám jít pro vařečku? Ale zároveň musím přiznat, že v jednu dobu dcera měla období vzdoru a to byla bitá tak jednou za 2, 3 měsíce. Zhruba po roce se to vrátilo do normálu.

Ale jinak chápu, že jsi z toho potrestání proutkem špatná, ale zároveň sis alespoň poté uvědomila co je doopravdy důležité. Tak vlastně měl i tento výprask pozitivní dopad. Nebuď z toho špatná a buď ráda, že ti to otevřelo oči. Jak se říká všechno zlé je pro něco dobré.

Default User Image
Slávek.eu (St, 30. 8. 2023 - 09:08)

Kláro 1, re: "neuznávám zákazy kroužků a podobně protože to ovlivňuje i ostatní napříkla když na něco trénují." Tak to je moc dobře. A co provedla, že to vedlo k tomu sešvihání proutkem?

Default User Image
Klára 1 (St, 30. 8. 2023 - 10:08)

Bohužel jsem měla zrovna těžké období v práci. V té době jsem nebyla tak důsledná, protože jsem řešila své problémy a povinnosti. A bohužel jsem na dceru neměla tolik času a díky tomu jsem se jí nevěnovala jak dříve. Tak dcera si myslela, že jí vše projde. A v jeden den přinesla 4, poznámku, lhala mi, porušila zákaz a ještě byla drzá. A jak jsem byla nevyrovná, tak to ve mě bouchlo a došla si na zahradu ustřihnout lískový proutek a poté jí seřezala. Večer jsem si to uvědomila, že vlastně za to můžu já, že jsem se jí věnovala míň a nepodporovala ji jako dřív. Poté jsem skoro celou noc brečela a zařekla se, že nikdy nebude moje dcera na druhém místě. Je nejdůležitější v mém životě a vždy bude a proto si zaslouží moji péči, lásku, starost a zároveň ji co nejlépe vychovat.

Default User Image
Bára (Čt, 31. 8. 2023 - 06:08)

Ahoj Kláro 1 podle mě také tě to již nemusí trápit. Podle mě je možná důležitější to uvědomění než ten výprask. Je dobře, že ti to došlo. Bohužel toto nedojde spoustu rodičům a staví ,,nepodstatné'' věci nad své děti. A je dobře, že jste si to s dcerou vysvětlily a je to již v pořádku. Ale úplně s tebou cítím, protože jsem bohužel zažila něco podobného. Skončila jsem v práci, krize s manželem a v té době se mi vše nedařilo. A v té době jsem zbila dceru 3x vařečkou za věci za které by normálně bitá nebyla. Poté mě to vždy mrzelo. Né že bych jí dala výprask jen tak, vždy něco provedla. A i tak mě to do dneška mrzí, že jsem vlastně vybila zlost na mé dceři. Naštěstí se vše během měsíce urovnalo jak s manželem a získala ještě lepší práci a mám díky tomu víc času na rodinu. 

Default User Image
Klára 1 (Čt, 31. 8. 2023 - 14:08)

Ahoj Báro a ostatní co jste mi chtěli pomoct, že se nemusím trápit kvůli tomu výprasku proutkem. Ano máte pravdu, že mi to pomohlo najít to co je opravdu důležité. Ano já chápu, že je dobře, že jsem to pochopila, ale podle mě je smutné a neomluvitelné, že jsem musela takto seřezat moji milovanou dceru abych to pochopila.

Kolik bylo Báro tvojí dceři když jsi jí dala jestli jsem to správně pochopila 3 krát během jednoho měsíce? Bila jsi jí také někdy  i předtím a poté?

Default User Image
Bára (Pá, 1. 9. 2023 - 23:09)

Ahoj Kláro 1 já vím, že to není omluvitelné. Ale jsme jen lidi. A bohužel se stává, že uděláme chybu (nejen ve výchově). Ale je potřeba se snažit je dělat co nejméně a poučit se z nich. Pokud se s tím budeme užírat nikomu to nepomůže. A jak je vidět, tak ty ses poučila a věřím, že jsi skvělá máma.

Ohledně mé výchovy dcera do 5 let dostávala jen rukou. A poté již používám vařečku. Myslím si, že né moc často. Nechci psát po jaké době protože je to různé. Někdy je to jednou za měsíc a někdy není potřeba použít vařečku půl roku. Tu moji krizi co jsem jí dala 3 výprasky během jednoho měsíce, tak jí bylo 7 let. Nyní je jí 12 a dostala asi po půl roce teď ve středu. Je pravda čím je starší tak je bitá více ranami. Naposledy dostala 20 ran. A poté si stežovala, že na bití je už stará. Tak proto jsem tyto stránky navštívila. Ale bohužel nic kloudného jsem tu nezjistila. Nechci být úplně mimo, ale zase nechci aby holka si dělala co chce. Podle mě velká svoboda škodí. 

 

Default User Image
Slávek.eu (St, 30. 8. 2023 - 16:08)

Kláro 1, velice děkuji za upřímnost o uvědomění. Řekl bych, že ten výprask pomohl vám oběma. A jak píše Zuzka, i když to bereš jako špatné, bylo to pro něco dobré. 

Lenka (Čt, 24. 8. 2023 - 13:08)

Viděla jsem další část jak to chodí v sekte 12 kmenu a musím říct že je to opravdu hodně přísne deti musi dělat vše přesně jak jim to je řečeno a pokud ne tak jsou tresty. Třeba dite při tancovacce udělá nejakej pohyb kterej nesmí udělat a jiná holcicka bez dovolení sesedla že židle a okamžitě ji odvádí dolů do sklepa na biti kde si musi stáhnout kalhoty kalhotky a ohnout vyspulit holy zadek a dostane pár proutkem na holou fakt síla ta sekta 12 kmenu.

Slavek.eu (Čt, 24. 8. 2023 - 14:08)

Lenko, kde to jako vidíš?

Reklama

Přidat komentář