Reklama

Výprask vařečkou

Katka (Po, 7. 8. 2023 - 08:08)

Nevím proč by takto se nemohla použít i vařečka. Moje děti mají z vařečky strach i respekt. Já ji nepoužívám asi tak často jako jste používala proutek vy. U nás dostávají zhruba jednou za 2-3 měsíce a dávám od 5 do 10 ran vařečkou. Jak často bylo potřeba použit proutek u vás.

Zuzka (Út, 8. 8. 2023 - 10:08)

Také nevidíme problémy použít takto vařečku. U nás občas praktikuji, že jí nechám v pokojíku na psacím stole pěkně na očích. A pokud je potřeba, tak ji mám alespoň po ruce.

Katka (Út, 8. 8. 2023 - 11:08)

Jak často ji používáte a kolik dáváte ran. Ptám se, protože u nás se objevil vzdor a dcera zkouší co jí projde. A s manželem nás zaujala myšlenka od Renaty míň ran, ale zato častěji. Mít vařečku na očích a hned když něco provede i né tak zásadního tak jí hned dát 2 až 3 rány. A nebo použít vařečku preventivně každý den stejně jako je to u Lucky. A nyní nevíme co by bylo lepší.

Zuzka (St, 9. 8. 2023 - 11:08)

Vždy když cítím, že začíná víc zlobit nebo je drzá, prostě cítím, že je potřeba zpřísnit režim, tak po té když něco provede tak dostane na zadek. Dostane tak 10 ran vařečkou přes oblečení. Poté nechám záměrně vařečku na psacím stole v pokojíčku. A ona už ví, že tam musí zůstat ležet na místě. A tu vařečku poté tam nechávám tak měsíc. Poté když cokoliv provede, byť sebemenšího, tak vemu vařečku a dostane 3- 5 ran podle prohřešku. V tomto období co je vařečka na stole, tak jí používám klidně každý den. Stane se, že dostala i 2x během dne, ale jsou dny kdy dostane třeba jednou za 3,4 dny. A po tom měsíci je opravdu vidět zásadní změna chování, lépe si to pamatuje a chová se tak automaticky, aby nedostala. Opravdu to na mojí dceru funguje dobře a mohu jen doporučit. Přijde mi to lepší než výchova u Lucky preventivně každý den. Ale zároveň souhlasím, že může také fungovat dobře, protože si každý den připomíná a uvědomuje si co by jí čekalo kdyby zlobila.

Renata (Po, 7. 8. 2023 - 10:08)

Doktor i psycholozka mi to řekli že nejlepší je proutek že působí nejvíce výchovne a hlavně prý neublíží. Trestani už moc u nás není deti už jsou větší. Ale dřív to bylo tak 2-3 krát za týden podle zlobeni, známek atd. V průměru na výprask to bylo tak 5 svihnuti ale někdy i klasických 25 za kradez a lhani.

Katka (Po, 7. 8. 2023 - 11:08)

Tak to už jsme někde jinde. Předtím jste psala 2 až 3 šlehnutí. S tím jsem souhlasila, ale tohle mi už přijde za hranou. A je pravda když tak často a tolik ran, tak to nevypadá, že to úplně funguje. Předtím se mi ta výchovná metoda zamlouvala. Ale nyní mi to přijde již na hraně (spíš za hranou) týrání.

KAtka (Po, 7. 8. 2023 - 11:08)

No asi tak :) s tím neublíží, když jsem dostávala já s ním na holou od maminy nebo babičky, tak jsem měla zadek sešvihaný fest. Jelita několik dní :D ale je pravdou, že já dostávala víc než 10 ran :D spíše 25 a víc :D

Terka (Po, 7. 8. 2023 - 09:08)

Ahoja, já taky místo vařečky používám proutek. Sama jsem dostávala od mamky na prdel a proutek i na mě fungoval nejlépe :) U nás doma tak jednou za měsíc 5-15 ran na holou a je to.

Katka (Po, 7. 8. 2023 - 10:08)

15 ran mi přijde už dost, ale pokud těch 15 ran je výjimečně tak to dokážu pochopit jako horní hranici.
Ale nechápu proč né vařečku, ale proutek?Protože mi přijde, že i vařečka funguje spolehlivě.

Juras (Ne, 6. 8. 2023 - 23:08)

Jo já s proutkama umím kouzlit. Mě to tak zaujalo, že jsem si vymyslel svoje techniky a postupy. Např různé tloušťky nejčastější kolem tloušťky malíčku z důvodu ohebnosti.Chci proutky ne klacek. Používám oba konce proutku tím získám jakoby další možnost navic. Také je skládám 1 až 5. Tedy vyplacim ruznym počtem. 5 na metlu kombinacne už to dělá spoustu možností. Můžu navolit tenké a tlusté konce buď jen tluste nebo tenke nebo na stridacku. Pro víc jak 5 nechodim už se mi to nechce hledat. Většinou to bývá do pruhu mírně natekly stopy tak 2 dny. Jako zábava na odreagování dobrý. Vyplacim jen sebe a baví mě to.

Slavek.eu (Po, 31. 7. 2023 - 13:07)

Andy, takových lidí, resp. takových poznámek nemá smysl si všímat.

Petra (Po, 31. 7. 2023 - 14:07)

Nemyslím si, podle mě je potřeba alespoň trochu chránit děti od úchylů. Děti by měli mít možnost poznat co je úchylná fantazie a co je možná realita. Nebo si nemyslíte, že je třeba děti chránit a pomáhat jim?

Slavek.eu (Út, 1. 8. 2023 - 07:08)

Petro, ano, samozřejmě, že je třeba chránit děti před úchyly. A všichni by měli mít možnost a tedy i děti by měly možnost resp. schopnost poznat, co je fantazie, záměrná dezinformace, možná realita a co je skutečná realita. Jak se však děti a později dospělí vyvíjejí, tak se jim každému mění, co je pro ně možná realita. Někteří ani nevěří, že je Země kulatá, jiní dobrovolně zažívají věci, kteří si jiní vůbec nedokáží představit a někteří je bohužel zažívají nedobrovolně.

Klidně si každý může psát, že všechno, co si on představit neumí nebo nechce je fantazie. Nemá však smysl na takové příspěvky reagovat, protože k tomu tyto stránky nejsou. Nemluvím o původním úmyslu, ale o tom, jak se to reálně vyvinulo. Lidé tu prostě píší své chtěné i nechtěné zážitky s výprasky a jiní lidé to rádi čtou a reagují na to, protože se jim to z nějakého důvodu líbí. Děti by to tu číst neměly, na druhou stranu, pokud se na takové stránky dostanou, tak je to proto, že je to téma z nějakého důvodu zajímá a potřebují k tomu získat nějaké informace a tak se třeba i zeptají.

Mnoha lidem výprasky pomohly nebo pomáhají jiným ublížily nebo ubližují. Mnohým se podařilo správným výpraskem ve správnou chvíli pozitivně změnit směr vývoje jedince. Někdy stačí lehounké plácnutí přes oblečení, jindy více až hodně ran na holou kůži a někdy i opakovaně a pravidelně. Každý je jiný a je to tak dobře.

Bohužel je to však jak s jinými nástroji, vynálezy, pomůckami a pod. Ne každý je umí správně používat / využívat a proto se objevuje snaha je úplně zakázat a zákaz tvrdě vymáhat. Na druhé straně jsou však rodiče, kteří se jakémukoliv plácnutí snaží úzkostlivě za každou cenu vyhnout a některé děti pak, když poznají, že jim vlastně nic nemůže stát, se pak vyvíjejí směry, které rozhodně nechceme.

Podle mne by se každý měl snažit si výprask nechávat v záloze, pokud však zjistí, že ho někdo potřebuje nebo dokonce vyžaduje, neměl by se bát ho udělit či udělovat. Jak správně dát výprask, když už potřeba, by se snad mělo učit i ve škole, aby to každý věděl.

Petra (Čt, 3. 8. 2023 - 08:08)

Tak to jsem moc ráda, že jste alespoň uznal, že děti je potřeba chránit před úchyli. A zároveň jste dokonce uznal, že by děti měli mít možnost poznat co je fantazie a dezinformace oproti možná realita, skutečnost.
Ale zároveň nechápu proč trochu později toto popíráte, když píšete, že nemá cenu na úchylné fantazie upozorňovat. Nevadilo by mi kdyby se to psalo někde jinde než na doktorka.cz (pro děti to vypadá věrohodně). I vy jste tu psal, že původně doktorka.cz bylo myšlenkou něco jiného a že se to zvrtlo. Není to náhodou díky tomu, že se na úchylné fantazie neupozorňovalo a dává se tomu prostor? Dokonce teď jste napsal, že to není vhodné prostředí pro děti, ale že stejně děti sem přijdou pro radu a to mi přijde hrozné, když poté čtu, že za 3 by navrholvali místo 3 ran 30, za 4 místo 4 ran 40.... A další píše, že to tak doma mají.... To dítěti moc nepomáhá tato vymyšlená fantazie. Ještě jednou a stojím si za tím, že je potřeba děti chránit od úchylných a nereálných fantazií.

Petra (Čt, 3. 8. 2023 - 10:08)

Ahoj Petro, taky Petra :) Hele nevím, já na prdel dostávala od mamky a zpětně musím říct, že mi to nijak neuškodilo. Dostávala jsem docela hodně na holou, ale ne bez důvodně a jen tak. Byly jasě dány pravidla, jako včasné příchody domů večer, známky ve škole atd. Nic extra příšného btw. KDyž jsem přišla večer o půl hodiny později, než jse měla domluvené, dostala jse msekc prutem na holou. Moje chyba

Slavek.eu (Čt, 3. 8. 2023 - 11:08)

Petro, druhá, jak často jsi takto dostávala? Kolik ran? Také na to byla pravidla?

PEtra (Čt, 3. 8. 2023 - 12:08)

PEtra druhá :D , hele tak jako když už šly kalhoty dolů a já se musela ohnout přes křeslo nebo přes stůl, tak ran bývalo docela dost řekla bych. Prutem to štípe moc, takže 25-35 bylo až až

Slavek.eu (Čt, 3. 8. 2023 - 13:08)

Petro druhá :D, ale jak často to tak bývalo?

Slavek.eu (Čt, 3. 8. 2023 - 09:08)

Petro, myslím to tak, že obecně je to pravda. Internet je však internet, ke kterému se děti prostě dostanou a najdou tam co budou chtít. Když ne doma tak jinde. Ano, měli by dostávat osvětu i v tom smyslu, že když se server jmenuje doktorka, tak vůbec důvěryhodný být nemusí, obzvláště pak diskuse, kam každý může napsat cokoliv. Petro, z čeho plyne, že to je fantazie? Samotný fakt, že to někomu přijde nereálné to přece nevylučuje.

Petra (Čt, 3. 8. 2023 - 15:08)

To je alibismus říkat, že děti se dostanou všude. Samozřejmě děti se musí učit, že nemůžou všemu věřit. Děti se učí postupně podle věku. Bohužel děti jsou důvěřivé. A bohužel název doktorka.cz je pro děti bohužel dle názvu důvěryhodný. A hlavně to nemění nic na tom, že nemůžeme je chránit. Vlastně by to mělo být naše povinnost upozňovat, že co tu čtou není vše pravda.
A na otázku jak vím, že to není pravda? Neumím si představit, že bych trestala své děti dle návodu za trojku 30 ran, čtyřku 40 ran... . Nechci věřit, že toto je reálné. Jako holka jsem byla bitá dost, ale toto je opravdu dost. Neumím si představit, že dcera během jednoho dne přinese klidně 8 známek a z toho jsou 2 trojky. To by znamenalo, že by dostala 60 ran. To mi přijde opravdu nereálné. A kdyby to bylo realita, tak si ty rodiče nezaslouží nic jiného než zavřít. Protože toto by bylo jasné týrání.
Docela by mě zajímalo jestli máte děti?

Reklama

Přidat komentář