Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Nerik (Po, 23. 1. 2023 - 18:01)

Jaký neupřímný? Idealistická vize o nápravě, nešla uskutečnit. Kariéristických zmetků v té straně byla přesila, která nešla prolomit, tak alespoň samaritánský altruismus. Převrat to nespravil, protože rychle převlékli kabáty a dnes škodí ještě víc.

sardanapal (Po, 23. 1. 2023 - 18:01)

A co tehdy udělaly Francie s V. Británií ? Pokud vím byl to ministerský předseda britské vlády , co mávajíc papírem o míru prodal naši republiku ...

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 22:01)

Nikdo ti nezaručí, že ti spojenec ve tvé nejtěžší chvíli nedá kopačky. Masaryk preferoval lavírování mezi západem a východem, ale také mu to nevyšlo. Když to shrneme, těžce nás zklamal jak západ, tak východ. No a co? To je život v Evropě, zvykejme si. Mnoho lidí se cítí ublížených, že nemají svoji jistotu, že jsou jejich životy a majetky pořád v ohrožení. Což je pošetilé, protože už několikrát chybělo k velké jaderné válce málo, a pak tady máme přírodní katastrofy jako pád asteroidu, výbuch supervulkánu, výbuch blízké supernovy, pandemie atd. Nic nemáme jisté. A třeba nás zítra přejede auto.

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 23:01)

Tak ty když dorazíš, tak mě dorazíš. Neboli marnost nad matnost, všechno je marnost (Kazatel, tuším). Dobrou noc všem.

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 18:01)

Nechápu proč ne. Rusko uzavřelo pakt s Hitlerem, mj. o rozdělení Polska, aby získalo zpět území co sebral Józef Piłsudski. Poláci byli až v Kyjevě.

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 22:01)

Každá změna hranic sebou nese spoustu mrtvých a invalidů. Podívej se na středověké hranice Reczi Pospolitej, což bylo spojení Polska s Litvou pod vládou litevského Jagella - zahrnovala skoro celou Ukrajinu a kus Ruska. Takže až tak ruským územím západní Ukrajina nebyla. Na druhou stranu, dělení Polska byl oblíbený sport, celkem si okolní státy rozdělily Polsko pětkrát.

sardanapal (Po, 23. 1. 2023 - 18:01)

viz Pavel a jeho paní třeba taky ... No a Andrejko ... Jenom by mě zajímalo jestli jejich vstup byl upřímný či jen vypočítavý ... ?

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 22:01)

Jen odhad: U Babiše, který obchodoval s hnojiny se západem, asi pragmatická nezbytnost, u Pavla... no, tam bych řekl, že mohlo být i pochopení pro komunismus plus snaha připojit se k mainstreamu. Ale kdo ví. Já bych ty komunistické začátky nedramatizoval, kde kdo měl v rodině komunistu, často i zapáleného.

N. (Po, 23. 1. 2023 - 17:01)

Nepřesné, Neriku, bylo to složitější.'' „Kdy nás pozvete, abychom se přidali k NATO?“ zeptal se v roce 2000 tehdy nový ruský prezident Robertsona. Ten mu odpověděl, že NATO nezve státy, aby se přidaly k NATO, nýbrž země samotné podávají žádost o začlenění se do Aliance. „My nestojíme v řadě se spoustou zemí, na kterých nezáleží,“ odvětil Putin.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-putin-nato-ukrajina.A211104_150233_zahranicni_jhr

Karel (Po, 23. 1. 2023 - 14:01)

Stejně tak lidé nemohli ovlivnit, zda ČR vstoupí do NATO. Referendum o vstupu vláda nevyhlásila. Stejně jako nevyhlásí o vystoupení z NATO. Čili demokracie ano, ale odcamcať pocamcať.

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 15:01)

Během voleb a referend se většina lidí chová jako blbá lúza - neseznámí se s fakty, nepřemýšlí, jen se přikloní k jednomu z křiklounů. Prostě většina není žádný zodpovědný volič, který by si vybíral nejlepší řešení, ale jen dav, který jde za (i nereálnými) sliby. Jak řekl Masaryk - demokracii máme, teď to chce ještě nějaké demokraty. Svěřit rozhodování do rukou parlamentu také není nejlepší řešení, ale tam jsou aspoň o něco chytřejší lidé (než průměr) a o zákonech a rozhodnutích se diskutuje.

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 15:01)

Není třeba referendum. Máme parlamentní demokracii. Tak jako tak nebyla jiná volba.

aladin (Po, 23. 1. 2023 - 17:01)

Kdyby bylo referendum o vstůpu Čechů do NATA, nikdy by tam nevstoupili !!! Proto také politici udělali podraz na Český národ !!! A proto já se necítím zavázán NATU k čemukoliv !!!

ShabbaTot-Jahoda (Po, 23. 1. 2023 - 17:01)

ty hele Aladin,obávám se,že ti toto bude prd platné .A navíc dopadneš jako aktivista Křeček,ten taky při ceremónii přijetí ČR do NATO pískal na píšťalku a pálil v ruce kartičku s nápisem NATO.A nyní otázka Aladin...kdepa je aktivista Křeček ? Ví vůbec někdo o Křečkovi? Já si myslím,že ne.

ShabbaTot-Jahoda (Po, 23. 1. 2023 - 17:01)

Tvoje jediná úloha v životě je žrát hnusné žrádlo, které ti uvaří tvoje mamina.

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 18:01)

Nevím jak tvoje mamina, ale moje a většina mamin vaří dobře.

23.1. (Po, 23. 1. 2023 - 17:01)

Buď rád, že v té lednici něco je. Jinak je to marný.

ShabbaTot-Jahoda (Po, 23. 1. 2023 - 17:01)

no...koukám,že se probudila prašivina co mě krade nick,takže pro dnešek končím !!

Návštěvník (Po, 23. 1. 2023 - 17:01)

Ale kdepak, Aladine, Občané by to odhlasovali jako vstup do NATO. Nebyla jiná možnost.

Nerik (Po, 23. 1. 2023 - 17:01)

Byla. Neutralita.

Reklama

Přidat komentář