Reklama

noční pomočování - enureza

notorik (Út, 4. 6. 2013 - 17:06)

To děláš špatně. Napřed si ujasni pojmy. Pleny nebo kalhotky? To je rozdíl. Pamprsky na den je blbost, to vidíš sama. Ale máš dobrý nápad přes den, aby si zvykl, že má něco mezi nohama.
Přes den na zvykačku mu kup vložné pleny a síťové kalhotky, případně kalhotky stahovací a nikoliv lepící. S obojím snadno vyřídí WC a sám si to obleče. I když to bude mít všelijak, jde jen o zvykání na pocit. Ale na noc pamprsky musíš nasadit sama, aby dobře seděly a neprotekly i když se taky stane.
Jo a že neusne. Záleží jaké pamprsky jsi vzala. Jestli denní nebo noční. Jestli zrovna noční, tak to je pro začátečníka opravdu moc tlustý mezi nohama a to, že neusne není nic divného. U 13 letýho kluka by mohly stačit denní se savostí 1 500 ml. Jsou o hodně tenší a neobtěžují tolik. Akorát počítej, že bezpečně pojmou tak 600-700 ml, když se v tom bude mrvit v posteli.

Jana (Út, 4. 6. 2013 - 16:06)

Podložky jsem kupovala doteď, ale při poslední návštěvě zdravotních potřeb jsem si řekla, že zkusíme pleny. Podložky ochrání jen matraci, ale každodenní praní pyžama a povlečení mě to neušetří. Proto jsem vzala jeden balíček na zkoušku. Kluk se divil a nechtěl ji, ale že neusne jsem nečekala. Dnes když přišel ze školy jsem mu jí dala také, aby si na ni zvykl, ale zjistila jsem, že to má i své negativa, pokaždé, kdy jde na WC tak mu ji musím sundat a pak zase nasadit. Nic moc.

Jitka (Út, 4. 6. 2013 - 13:06)

Tak dnes to byla druhá noc...Dávej přes den těsný slipy,pak mu plenkové kalhotky nebudou vadit.

notorik (Út, 4. 6. 2013 - 12:06)

Jde. Zdělej mu gatě a kupuj podložky 90x60?cm a pod to dej igelitové prostěradlo, co má po obvodě gumičky a pěkně se to zahákne pod matrace. To funguje u holek, ale možná jakokluk ti prochčí přikrývku.Pak to má nevýhodu, že kdyby došli nečekaně kamarádi, tak jak na sviňu na to dojdou a bude mít ve škole a na ulici peklo.
Na pamprsky ho nauč tak optimálně přes víkend. A v pátek začni. Nevadí, když nebude spat, však on to dlouho nevydrží a usne aji s papmprskama. A co ti můžu jako chlap poradit, tak má šohaj 13 roků, poluce na krku a jestli mu to půjde jako mě, že se udělá 3-4x za noc,i když přes den bude poctivě honit několikrát, tak se stejnak nevyspí, protože je toho hodně a strašně to studí. Takže aji když se neprobudí, tak ho to bude studit a to vyvolá chcací reflex a to bude mokrý sotva vleze do postele a pak nebude spávat celé noci a to teprv uvidíš co to s ním bude dělat.
Takže nic jiného nehledej, protože pamprsky je jediné řešení. Dají se ráno snadno zlikvidovat a není s tím problém prozrazení. Pak za měsíc jsou prázdniny, tak to nějak doklepete a na pamprsky, když to nezvládne přes víkend, si holt bude zvykat přes prázdniny, kdy je víc času. Nehledej problémy tam kde nejsou.

Jana (Út, 4. 6. 2013 - 10:06)

Tak dnes to byla druhá noc co syn zase neusnul, aby se vůbec vyspal do školy, musela jsem mu v půl druhý plenu sundat. Poté již neměl problém usnout, ale ráno byl zase mokrý, tak to řešit jinak?

M (Po, 3. 6. 2013 - 12:06)

Časem si zvykne.

Jana (Po, 3. 6. 2013 - 11:06)

Dobrý den, dnes po dlouhém váhání jsem dala na noc synovi (13 let) poprvé plenkové kalhotky, skoro se vůbec nevyspal, prý nemohl s plenou usnout. Měli jste také takový problém a připadně, jak jste ho řešili. Předem díky za odpovědi.

emil (So, 18. 10. 2014 - 09:10)

vnuk se začal i pomočovat...tebe bych ja chtel potkat abych ti rozyebal tú tvou držku pitomče...!
tebe to baví ze sebe delat blba, viť?

Janča (Pá, 17. 10. 2014 - 23:10)

Já se počurávala do 14 a byla jsem nucena nosit pleny na noc od 10

mirek (Čt, 16. 10. 2014 - 09:10)

Lidi a nemá to být o nočním pomočování, mne sa zdá, že neco takovýho jsem četl a ne o babče s tabletama, to bych si radeji přečetl neco o Babčákové...
Jo, a na to noční pomočování jsou nejlepší plinky, ja je mám na sobe zrovna ted co jsem mnel přes noc s jsou pekne mokrý, jdu si je vymnenit,
tak čau...

maroš (St, 15. 10. 2014 - 22:10)

mne sa stane, že sa počas spánku pomočím len po dobrom chlaste, ale vtedy si dám plienku ako každý, kto plienky nosí a je pokoj.

mirek (St, 15. 10. 2014 - 09:10)

Proč by se mnel nekdo stydet za plenky, ja mám 30 let, pleny nosím tak 5 let jenom proto, že jsem se nekdy ve spánku počúral a zvykl jsem si na ne a ted je mám na sobe pořád, hlavne když jdu do mesta a najednou mne to chytne a počúram se...
Za plinky se nikdo nemusí stydet...!

Markéta (St, 15. 10. 2014 - 07:10)

Ani ne plenky patří k životu a když se do 14 počuraváte tak si na to vzyknete :)

Janča (Po, 13. 10. 2014 - 17:10)

Já měla ještě v16 letech...V 16 letech si měla plenky? To si se nestyděla?

maťo (St, 8. 10. 2014 - 14:10)

mne sa tiež stane, že sa po dobrom chlaste pocikám no občas sa aj pokakám a to ma šťastným nerobí, ale stane sa !!!

Markéta (Út, 7. 10. 2014 - 21:10)

Já měla ještě v16 letech plenky ve skříni a občas jsem si je vzala a nějak špatný pocit to nebyl

jirka (Út, 7. 10. 2014 - 10:10)

... nočnín pomočování je scela bežná vec, nekdo si víc dopřeje nejakýho alkoholu a stane se, že se pak ve spánku momočí, mne swe to stáva časteji, proto nosím plinky a je to vyřízený...

Milan (Út, 7. 10. 2014 - 08:10)

Ja na tom tiež nevidím nič strašné byť v plienke, a pomočovanie je celkom normálna záležitosť, takže plienky sú na to, aby sme nemali pod sebou mokré ostrovy...
Ahoj !

terka (Út, 7. 10. 2014 - 08:10)

To znám já je nosila dokonce až do 13 a to skoro každý den byla to fakt ostuda

Míra (Ne, 21. 9. 2014 - 16:09)

Já nosil pleny do 10 a dost jsem se styděl je nosit před někým cizím

Reklama

Přidat komentář