Reklama

Existuje Bůh?

člověk (Út, 14. 2. 2023 - 19:02)

Tvůj problémek je, že jsi nebyl schopen pochopit ani ty "propagační zjednodušené článečky". To by bohatě stačilo k tomu, abys přestal s polovinou těch svých blábolů. ("DET je sobecká", "je materialistická", ...) S druhou polovinou těch blábolů ("není prokázaná, jinak by se jí neříkalo TEORIE" apod.) bys přestal, kdyby sis něco přečetl (a pochopil) o podstatě vědy. Jinak jsi na omylu, DET je ve své podstatě dosti jednoduchá a je v silách člověka s průměrnou inteligencí ji pochopit. Možná si to pleteš s pochopením evoluce jako takové, v celé její šíři a ve všech jejích nevyzpytatelných cestách a důsledcích. Ale samotný princip je řekl bych až triviální.

Jirka (Čt, 16. 2. 2023 - 18:02)

Samozřejmě, že myšlenku evoluční teorie chápu, ale nechápu podle čeho funguje v praxi. A to právě nechápou ani odborníci. Jinak ale děkuji, žes v podstatě potvrdil, že čteš články s nižší odbornou úrovní. Myslel jsem si to od začátku. A o evoluční teorii jsem de fakto nenapsal nic co by nebyla pravda.

člověk (Pá, 17. 2. 2023 - 16:02)

"Samozřejmě, že myšlenku evoluční teorie chápu" __ Ne, to tedy nechápeš, jak jsi tu už několikrát předvedl. Ta tvá snaha za každou cenu ukázat, že se vyznáš úplně ve všem, je dojemná... Někdo, kdo dělá základní chyby v pochopení principů evoluce tu chce o něčem poučovat? O čem vlastně? "nechápu podle čeho funguje v praxi. A to právě nechápou ani odborníci." __ Nerozumím, vyjadřuj se přesně. Jak jsem už říkal 14. Února 2023 - 19:36, asi si evoluční teorii pleteš s evolucí jako celkovým procesem. Tomu skutečně úplně nerozumí nikdo, a nikdo to neumí předvídat. Ale ET jako taková je v principu dost jednoduchá. __ Poslechni, ty "odborná úroveň"... ještě nám tu začni namlouvat, že si po odpolednách stahuješ a pročítáš odborné darwinistické články z researchgate :-) Ty nejdřív odlož bibli a začni s heslem "evoluce" na wikipedii.

Jirka (Ne, 19. 2. 2023 - 14:02)

Nenapsal jsem přece o evoluční teorii nic, co by nebyla pravda? 1) je jen jednou z více teorií (pochopitelně neověřených), 2) materialistická je v tom, že vychází z materialistického výkladu světa a 3) její myšlenka je postavená na agresi a sobectví, těch vlastností, podle kterých Darwin předpokládal přežití druhu. Je to zkrátka navržená prostá myšlenka v době, kdy ještě nic jako genetika, bioinformatika atd. neexistovaly. Ty jsi na začátku začal psát, že je ET zcela prokázaná v praxi a pak (asi jsi se dočetl, že to není pravda) jsi se z toho snažil vybruslit (zase někde vyčteným) tvrzením, že žádná teorie není definitivně prokázaná, protože se pořád vyvíjí. Je fakt, že se o ET a jiné ateistické výklady nezajímám, a nemám důvod si o nich kde co číst, protože mi nemají co dát, ale narozdíl od tebe umím rozlišovat zdroje a hodnotu informací. Asi pořád nechápeš, že v článcích, které konzumuješ, se logicky celá pravda nepíše, tím hůře, jsi-li omezen jen na češtinu. Ano, takové články opravdu mají nevalnou odbornou úroveň. A tvá argumentace mi přijde, že vychází hlavně z nich, tj stylem - co ses v nich nedočetl, to nemůže být pravda. Nicméně věřím ti, že se o vědě chceš něco dozvědět.

člověk (Ne, 19. 2. 2023 - 18:02)

Ty jsi mi humorná figurka, človíčku. Podle tebe všichni všechno, co napsali, někde vyčetli, a to buď "na wikipedii" nebo "v propagačním letáčku"... Kéž by sis sám něco přečetl aspoň na té wikipedii. Jediné pseudovědecké barevné propagační letáčky co znám, jsou ty vaše jehovistické. Zjevně jsi jimi odkojený (vedle Bible a různých odkrytýchpravd.cz), a je to taky jediný zdroj tvé informace o evoluční teorii. Proto není divu, že tady všichni omíláte o DET pořád ty samé povrchní nesmysly. A tato humorná figurka si tu bude stěžovat na nějakou "úroveň zdrojové literatury"? To si tu dovoluje říkat někdo kdo bere Bibli jako argument, proč nějaká vědecká teorie nemůže platit? LOL !

Jirka (Út, 21. 2. 2023 - 14:02)

Ale mně vůbec nevadí, že čteš ábíčko. Jen bys měl mít nějakou sebereflexi a přiznat si, že vědě nerozumíš. To totiž každý z tvých komentářů poznal. ____ Mimochodem, přiznej barvu, jak dlouho jsi byl u Svědků Jehovovích?

člověk (Út, 21. 2. 2023 - 20:02)

"...jak dlouho jsi byl u Svědků Jehovovích?" __ U Svědků Jehovovích jsem bil třycet třy let. Předevčýrem jsem vistoupyl. Ábýčka my mamka pořád kupuje. Nevěděl jsem že jsou tam 50 let staré komunystycké ynformace :-( Asy ho zýtra odhlásým

Jirka (St, 22. 2. 2023 - 06:02)

No já si to myslel. A to je právě asi ten důvod, proč teď píšeš takové věci, protože jehovisti ti ukázali náboženství z té špatné strany. Poznal jsi jen jehovizmus, nepoznal jsi křesťanství. I když je pravda a mnoho svědectví je o tom na netu, že dost lidí od nich odešlo, protože přijali Krista. Pořád však platí, že jehovisté jsou jen převlečení ateisté, když jde totiž do tuhého, nemají víru a argumentují jako ateisté. A pro to je snadné vysvětlení, jejich nauka totiž pochází jen od lidí, nikoli od Boha, jako nauka křesťanů. Čili ve skutečnosti jehovista má k ateismu velmi blízko.

Návštěvník (Čt, 16. 2. 2023 - 18:02)

"ale nechápu podle čeho funguje v praxi" /// Nefunguje podle plánu. Dělá si co chce. Pramení to z toho, že živá hmota je plastická, tvárná, proměnlivá. Nemá cíl ani strategii. Pouze se přizpůsobuje podmínkám, v nichž se nachází. A různě se mění adaptuje. Dokonce už za života jedince. A ty změny přenáší dál. Nebo se namnoží jedinci s již nějakými výhodnými znaky pro dané prostředí. Je to různé. Kombinace mnoha faktorů. Nic není statické. Vše je dynamické, v pohybu. Nezastavitelné. Evoluční proměny jsou neodvratitelné. To, v jakém stavu vidíme přírodu aktuálně, tady za 100 000 let nebude a bude to jinak. Něco bude podobné, něco jiné.

Návštěvník (Po, 13. 2. 2023 - 22:02)

Hlavní je, že už nežijeme ve středověku, kde bylo povinné věřit v Jiříkovy bajky. Jiřík si může věřit na židovskou bajku, že je potomek Noeho a my ostatní si můžeme věřit na denisovany, neandrtálce a kromaňonce. Nikdo jsme v té době nežili. Nežije žádný pamětník z doby třeba před 50 tisíci lety nebo starší. Já věřím, že tu byli různí lidští druhové a kříženci. Ostatně když vidím některé černochy, tak jsou hodně podobni gorilám nebo šimpanzům. Spíše věřím tomu, že to má nějakou souvislost, spojitost a společnou minulost. Určitě nevěřím na stvoření světa židovským bohem v šesti dnech, atd. Jirka tomu může věřit, nám to nevadí, že tomu Jirka věří. Však tím nikomu neškodí. Ani tím, že si nečistí zuby. Je to jeho tělo a jeho dech a jeho omdlívající sousedi... :-)

člověk (Ne, 12. 2. 2023 - 19:02)

"Žádný vědec jí [evoluční teorii] dosud nedokázal potvrdit jako nevyvratitelný fakt." __ to je nesmysl ve stejném duchu, jako tu stále předvádíš. ("není ověřená, protože lidi jako já o ní polemizují", "není ověřená, protože se jí říká TEORIE"...) Ve vyšších vědách se prakticky nic nedá potvrdit jako nevyvratitelný fakt. Můžeš tomu buď věřit, nebo to dále zkoumat podle dostupných informací. (Naprostá většina přírodovědců "uvěřila", že evoluce funguje.) Nebo se můžeš rozhodnout, že tomu nevěříš, protože v Bibli se to píše jinak. To bude jistě cesta vzdělance :-)

Jirka (Po, 13. 2. 2023 - 22:02)

Jsi vážně debil nebo zase jenom provokuješ? Nikde jsem nenapsal, že není ověřená proto, že o ní já polemizuji, ale proto, že opravdu ověřená není. Lidé jí buď prostě jenom věří, anebo nevěří, a to jak odborníci, tak laici. Tys holt někde četl propagační článek na evoluční teorii a jsi tím ovlivněný, a nazýváš to vědou, bulvární článečky pro laiky, takových ti najdu mraky. Ateisté samozřejmě budou takovou teorii vždycky prosazovat pomocí těch nejlepších argumentů a lidé, co tomu nerozumí, mohou snadno uvěřit, že je to pravda. Porovnej si, cos o evoluční teorii psal na začátku diskuse o ní a co píšeš teď - zkraje jsi o ní psal jako o naprosto empiricky ověřené a nezpochybnitelné a teď píšeš už jen, že v ní "většina přírodovědců uvěřila" plus úhybný manévr "ve vyšších vědách nebude nikdy nic prokázané." Tak prostě jako laik přiznej, že tomu jenom věříš. Vždyť i odborníci tomu buď jen věří a nebo nevěří. Je řada vědců z oboru, kteří evoluční teorii silně zpochybňují. Co o ní říkají, se dá dohledat na internetu. Pokud umíš aspoň trochu anglicky, tím lépe.

Návštěvník (Ne, 12. 2. 2023 - 17:02)

Podle Bible - Genesis 2 byl jako první stvořen muž. Pak vegetace, aby měl co jíst. Pak zvířata a Jehova - Hospodin vodil zvířata k tomu muži a ten jim dával jména a vybíral si z nich partnera. Ale mezi zvířaty se nenašla pomoc jemu rovná, tak Jehova - Hospodin muže uspal, vyndal z něj žebro a z žebra udělal ženu. A tomu Jirka věří. Jirka taky věří, že jako první byl stvořen zubní kartáček a až pak zuby, aby bylo kartáčkem co čistit. V jeho případě byl zubní kartáček stvořen zbytečně, páč nemá zuby. :-)

Návštěvník (Ne, 12. 2. 2023 - 17:02)

A jelikož nemá zuby, nemá ani ženu. Ale aspoň má zatím všechna žebra...

Návštěvník (Ne, 12. 2. 2023 - 17:02)

******věří tomu, že člověk se vyvinul z opice***** evoluční teorie netvrdí, že se člověk se vyvinul z opice*******evoluční teorie tvrdí , že člověk má společné předky s lidoopy....atd.... Jak se díváš na známý vědecký fakt, že genetická sekvence člověka a např. šimpanze je podobná? Jak se díváš na evolucí genů? Nemáš pravdu, že křesťané evoluci nevěří.

Návštěvník (So, 11. 2. 2023 - 21:02)

Obrovští ptakoještěři předběhli moderní aviatiku o 66 miliónů let ( https://medium.seznam.cz/clanek/3082 ), jak zjistili paleontologové pracující intenzivně desítky let po celém světě podle principů empirických věd. Ale mudrcům z doktorky stačí si jen přečíst Bibli, aby ihned věděli, že to není vůbec žádná pravda!

člověk (So, 11. 2. 2023 - 19:02)

"Já proti hloupÍm lidem nic nemám..." (Tentokrát cituju velmi přesně.) Bože, Jirko, to jsou u-bohosti... Tihleti fanatičtí ignoranti se snad noří z bahna, aby po tuctech mohli zamořovat diskusní fóra těmi samými nesmysly pořád dokola. Teorie, kterou v životě nečetli, jenom slyšeli, co o ní říká jejich farář, imám, nebo bratr představený v Sálu Království. Oni si vlastně nepřečetli o vůbec žádné vědecké teorii. Stačí jim Bible a křesťanské vebíky. Jinak by například věděli, že v empirických vědách je "teorií" úplně všechno. I Einsteinova teorie relativity, díky níž funguje třeba internet a telefony. Ale tak jakou má cenu se hádat s někým, kdo věcem věří jen na základě toho, jestli se to píše v Bibli?

Jirka (Ne, 12. 2. 2023 - 16:02)

Hezký pokus s tou teorií relativity, jenomže fyzika je na rozdíl od biologie exaktní věda a pro evoluční teorii žádná platná rovnice (jako pro TR) neexistuje a ani existovat nemůže, ani dedukce není uplatnitelná v biologii jako ve fyzice, takže to srovnání je úplně mimo mísu. Věřím ti, že si občas přečteš nějaký ten článek, který se snaží laika s vědou obeznámit, ale jako informační konzument bez hlubších vědomostí si jeho pravdivost nemůžeš nijak ověřit, a ani rozpoznat míru cenzury, která je v takových bulvárech nezbytná. Nevím proč mi pořád podsouváš, že mi něco řekne farář atd, ...přečetl jsem toho určitě více než ty, a to, že něčemu nevěřím, ještě neznamená, že jsem o tom nikdy nečetl. To spíš ty působíš jako někdo, kdo snadno uvěří čemukoliv co si přečte, protože neumíš třídit informace podle hodnoty. Křesťané prostě evoluční teorii nevěří, protože kdyby jí věřili, znamenalo by to, že věří tomu, že člověk se vyvinul z opice. Křesťané věří Písmu svatému, (které je od Boha) kde je psáno, že Bůh člověka stvořil, a nevěří lidské pochybné nauce, postavené na pochybách, spekulacích, nejasnostech a koneckonců na pouhé víře.

člověk (Ne, 12. 2. 2023 - 18:02)

"Kdyby byla ověřená praxí, nenazývá se to evoluční TEORIE." - napsal jsi tento nevzdělaný blábol, nebo nenapsal? Napsal. Tak se nesnaž vymlouvat na to, že teorie relativity je taková nebo maková. Účelem bylo sdělit tobě a všem podobným fanatikům, že když je něco TEORIE, tak to neznamená, že je neověřená. Ale to je triviální poznatek známý každému, kdo k vědě jen trochu přičuchnul. Podívej se na svůj příspěvek a na všechny další, kolik energie věnuješ pokusům shazovat druhé a propagovat sám sebe jako vzdělance :) Ale pokud dojde na reálné vědomosti, je to vždy tragédie... Ale k čemu potřebuje vzdělání človíček, který má předem ve všem jasno? Buď jsi vzdělaný a své vzdělání používáš, nebo jsi tupec, co se řídí jen podle Bible. (A jistě taky můžeš být tupcem bez Bible.) Ale nemůžeš být zároveň moudrým vzdělancem a přitom posuzovat pravdivost věcí čistě podle toho, jestli jsou v Bibli.

Jirka (Po, 13. 2. 2023 - 21:02)

Na co bych se měl nebo neměl podle tebe vymlouvat? Já přece nemůžu za to, že nevidíš rozdíl v míře přesnosti teorie ve fyzice a teorie v biologii. Teorie relativity je experimentálně ověřená a vyjádřitelná matematicky, naproti tomu evoluční teorie nic z toho není. ET je založená jenom na domněnce, takže v tomto smyslu je to spíš hypotéza. Odvedení pozornosti srovnáváním těchto dvou teorií se ti vážně nepovedlo. "Podívej se na svůj příspěvek a na všechny další, kolik energie věnuješ pokusům shazovat druhé a propagovat sám sebe jako vzdělance" - něco takového jsem napsal nejdřív já tobě, protože místo věcných argumentů jsi své úsilí vložil hlavně do urážek a překrucování mých komentářů, takže nemusíš po mně papouškovat. __ "A jistě taky můžeš být tupcem bez Bible" - to máš na mysli sebe?

Reklama

Přidat komentář