Reklama

noční pomočování - enureza

Míra (Ne, 21. 9. 2014 - 16:09)

Já nosil pleny do 10 a dost jsem se styděl je nosit před někým cizím

Kristýna (St, 17. 9. 2014 - 15:09)

Ono tajit se to nemusí,ale taky se to nemusí zveřejňovat.Ono desetiletému dítěti není příjemné nosit plenky na noc,ale když se počůrává,tak se je mít musí,to chápu.Ale je zbytečně ponižující nutit kluka roztáhnout nohy před šesti cizíma tetama.Tu plínu by mu mohla nasadit třeba na verandě,tam by s ním byla sama a nikdo by je neviděl.

kamil (St, 17. 9. 2014 - 07:09)

To jako od...... proč by se taková vec mnela tajit, mne je 30 let a pleny nosím na noc taky proto že se nekdy stane, že se ve spánku počúrám, a taky plenku s kalhotkama mívám také přes víkendy doma a venku taky když jdu za klukama do hospody.

Zuzka (Út, 16. 9. 2014 - 21:09)

Já zažil když moje...To jako od rodičů?Šílenci,ne?Taková věc se přece tají!

Kamil (Út, 16. 9. 2014 - 21:09)

Já zažil když moje kamarádka byla balena do pemprsek ve 14 letech a to klidně když jsem byl v místnosti

Zuzka (St, 10. 9. 2014 - 17:09)

Moje kamarádka se vůbec...Tvoje kamarádka je kráva.Můj syn měl plenky na noc do osmi let,ale dostal je vždy v soukromí a nikdo nevěděl,že je má.

Kristýna (St, 10. 9. 2014 - 13:09)

Moje kamarádka se vůbec netají tím,že dává svému skoro desetiletému synovi každou noc plenky.Úplně v pohodě mu je dala přede všema na válendě u nás na chalupě,normálně jsme zíraly.Stáhla mu kalhotky,dala pemprsku,natáhla kalhotky a hotovo,jakoby nic.Nám teda spadla brada,ale pro toho kluka to musí být hrozný ponížení.

miras (Po, 25. 8. 2014 - 01:08)

Ahoj já se počurával do 17 let a to od 6 skoro každou noc léky mi nezabírali a proto jsem nosil na noc plenky a o víkendech jsem je měl skoro celej den dřív jsem se styděl ale od mých 11 jsem na ne zvykl teď je mi 19 a plenky už bych na sebe nedal

Miruš (St, 6. 8. 2014 - 09:08)

Můžu dnes říct že jsem se nepočural a do rána jsem byl suchej. Mám taky takovy problemy a než mokrá matrace tak radči plíny. Na pomlouvače kašli ty ti nevyperou a nepomužou. Stává se mi často ale plínky pomůžou a je klid. Ahoj.

Lucie (Po, 21. 4. 2014 - 19:04)

Prodám bezdrátový enuretický alarm DRI Sleeper určený k léčbě nočního pomočování. Naprosto funkční, včetně originální krabičky a návodu (v AJ.). Nová baterie. Poštovné 50,- Kč - doporučeně.Cena 2.800 Kč. [email protected]

Miki (So, 1. 3. 2014 - 21:03)

mamka i babicka se na me taky zlobily,ale kdyz jsem se pocural ve dne,nebo v noci do plinek,tak nebyl takovy kraval a biti,jako kdyz jsem se pocural bez plinek.Dostaval jsem klasicke bavlnene plenky a celoigelitove prusvitne kalhotky.Oblibil jsem si je a moc rad jsem si je nasazoval,ikdyz jsem uz nemusel-proste pro jistotu a prijemny pocit-predevsim z toho hladkeho igelitu.Vubec bych to detem nezakazoval,naopak bych jim ty plinky a gumove kalhotky daval-pokud si nejsou jisti a vyzaduji to.Videt to temer neni a za tu jistotu a vyhnuti se ostude to urcite stoji

jarka (So, 1. 3. 2014 - 19:03)

hanko mam podobnou skusenost s dvouma synama s nocnim i idenim pomocovanim staesimu je 13 let ten jse pomocuje jak pres den tak i v noci veskere vysetreni mam za sebou a stake nic jen nam p.lekarka predepisuje pliny ale syn je s toho nestasny hlavne i do skoly musi nosit pliny s pani ucitelkou jsme domluveny ze ho klidne bude prebalovat on totis nechce plinky papirove ale latkove....A druhy syn ten mladsi tomu je 10 let..ten jsi o plenu jenom nikdy rekne sam ze ji chce na noc take...ja mu rikam ze az prebalim pepika tak ti dam plinu take ale vzdy mu rikam pokud plinu nepotrebujes tak je nenos ale on je vzdy v pohotovosti je pripravenej a nahej a ze plinu chce davam jenom pliny latkove a Gumove kalhotky nebo puncochace pogumovane a to je zatim vse.

petr (So, 1. 3. 2014 - 19:03)

nebyla by abys dceri davala na noc plenky latkove.ja byl v nemocnici a dali mne plenu od zn. tena a take bohuzel protekala tak mne pro jistotu dali i ty latkove pleny a gum.kalhotky a bylo po problemu.

Tereza (Út, 18. 2. 2014 - 21:02)

Musím také přidat jeden...Kapacitu plenkových kalhotek zvýšíš vložnou plenou,nasazení plen bych na dítěti nenechala,i když se jí to asi líbit nebude.Ráno po sundání pleny alespoň vlhčený ubrousek,ale raději sprcha.

Kateřina (Po, 13. 1. 2014 - 12:01)

Musím také přidat jeden... Ahoj Hanko,měly jsme s dcerou podobný problém,ale tady na těchto stránkách se mi nechce rozebírat pokud si chceš napsat [email protected] ahoj Katka

Hana (So, 11. 1. 2014 - 20:01)

Musím také přidat jeden příspěvek ze zkušenosti a zároveň požádat o radu. S nočním pomočováním u dcery již bojujeme (bohužel ne moc úspěšně) již od 5-ti let. V dětství nosila pleny jen asi do 2,5 roku a pak už vše bylo v pořádku, samozřejmě občas nějaká ta nehoda, ale ty bych spočítala na prstech rukou. Okolo 5-ti let, ale začali pravidelné noční nehody. Ze začátku jsem myslela, že se jedná jen o nějaké nachlazení, ale když to pořád přetrvávalo začala jsem to řešit. První krok samozřejmě k lékaři, ten nás poslal na vyšetření a na další vyšetření až to skončilo, že byly naordinovány prášky a prý se to časem srovná. Změna žádná nenastala a problém byl pořád stejný, holka byla pravidelně každou noc mokrá, každý den jsme společně převlékaly postel. Po půl roce trvání nehod jsem tady zakoupila v drogérii dětské pleny a začala jsem je na noc dceři dávat, aby jsem se zbavila toho každodenního praní a převlékání postele. Problém, ale nastal když asi po půl roce již tyto pleny nešly použít, protože už byly na dceru malé. Rozhodla jsem se tedy zase vrátit k prostěradlu s igelitem. Po dalších vyšetřeních a změnách tabletek se situace o něco málo zlepšila, postel nebyla mokrá každý den, ale asi "jen" 5x za týden. Následně po více než 18 měsících, co jsem se na jejich pomoc obrátila, lékaři jako diagnózu určili sekundární enurézu. Proto mi byly nabídnuty pleny na předpis a dcera byla uvolněna z některých školních akcí (vícedenní výlety apod.). Pleny jsem tehdy přijala a vyzvedla ve zdravotních potřebách. Problém, ale nastal, když jsem je chtěla dceři dát. V žádném případě je nechtěla nosit. Tvrdila, že už z nich vyrostla, což jsem ji říkala, když jsem je jí přestala dávat, a že přece není malé dítě, které nosí něco takového. Plenu jsem tedy vyndala a ukázala, že jsou dostatečně velký, protože se začali vyrábět i větší než dříve, a že na tom nošení nic není. Přesto byla proti a nechtěla si jí vzít. Nikdy jsem své děti netloukla a tak jsem tedy ustoupila a pleny schovala. Druhý den jsem to zkusila znovu s tím, že to bude jen na zkoušku, přesto dcera o tom nechtěla slyšet. Po týdnu jsem tedy řekla, že mi nevadí, že nechce pleny nosit, ale jelikož mi tím přidává hodně práce, tak mi bude muset více pomáhat. Proto jsem udělala řád za který zodpovídá jinak pleny bude dostávat. Jako povinnost měla po každé mokré noci si sama svlíknout prostěradlo případně povlečení a dát společně s pyžamem do pračky, igelit umýt a pověsit na sušák, pokud byla peřina mokrá také pověsit na sušák. Po škole nově povlíknout a vyndat prádlo z pračky a pověsit na sušák. Do té doby jsem vše dělala sama. Holka to vše až nečekaně vydržela dělat více než dva měsíce, ale pak jednou jsem přišla domů a koukám v koupelně na sušáku nic, šla jsem se podívat do jejího pokoje a už když jsem otevřela dveře, tak jsem ucítila moč a uviděla mokré prostěradlo. Hned jsem zařvala na dceru co to má znamenat a ona řekla: "Mami je hodně práce, která mě nebaví". Okamžitě jsem reagovala, takže budou pleny. A ona bez odmlouvání "ano". Proto jsem okamžitě využila situace a večer jsem našla pleny a před spaním jí hned jednu dala. Nyní již není problém v nošení pleny na noc problém. Problém je, ale že plena protéká, pravděpodobně u gumiček kolem stehen. Používáme Tena Slip, velikost XS. Měli jste také takový problém a jste ho řešili? A ještě mám dotaz jak řešíte nandávání pleny a následnou hygienu?

Veronika (Čt, 9. 1. 2014 - 15:01)

Příspěvek pro povzbuzení.
Dobrý den všem. Přispívala jsem tu do diskuze už 24.2.2009, tehdy bylo mému synovi enuretikovi 6 let. Problém s každodenním nočním pomočováním u něj trval až do loňského léta, kdy mu bylo už přes 10 let. V té době už jsme několik let neřešili žádnou léčbu, protože nic nezabralo, ať léky či alternativní metody. Na noc syn používal jednorázové pleny (předepisovala nám je naše dětská paní doktorka na pojišťovnu), "obsluhu" zvládal sám, dokonce i diskrétně na táborech, škole v přírodě nebo na noc u kamarádů. V těch deseti letech už na něm ale bylo vidět, že ho to začíná stále víc trápit, tak jsme se odhodlala a přes internet jsem koupila enruetický alarm. Stál sice 3600 Kč, ale nelituju. Zabralo to. Sice nám to zaúčinkovalo trochu jinak, než píší v návodu, ale už 5 měsíců ani jedna mokrá noc. Alarm má vybudovat reflex, aby se dítě začalo v noci budit kvůli pocitu na močení a šlo se vyčurat. U nás nejdřív asi tři týdny alarm vyzváněl 1-2x za noc, syn se probudil, šel se dočurat na WC, převlíkl se do suchého (postupně už šlo jen o "ucvrknutí") a spal dál (to vše za asistence rodiče). A po třech týdnech se prostě začal budit suchý, aniž by v noci musel jít čurat. Po dalších dvou týdnech byla ještě jedna "nehoda", od té doby je vše v pořádku, vydrží spát celou noc bez potřeby čurat, i když před spaním pije. Nevím, jestli je to opravdu díky alarmu, nebo mu zrovna v té době něco v hlavičce konečně dozrálo, ale je to snad za námi. U mladšího syna se problém s enurézou naštěstí nakonec nerozvinul. Přeji všem trpělivost a úspěšné vyřešení podobných problémů.

marta (St, 29. 12. 2010 - 20:12)

Můj syn se počůrával...vím ,že je to poměrně dlouho ,ale pokud ještě ten alarm máte měla bych zájem

remi78 (St, 22. 12. 2010 - 14:12)

A do kolikati vám chcaly...seš blbá jak tágo, k t vému příspěvku nic dodat nejde, nevíš o tom vůbec nic, jseš prostě omezená a blbá...

Dana (Čt, 16. 12. 2010 - 23:12)

hlavně stres...Meg ja bych ti přala až ti bude tak okolo 70 a budeš mít problemi s udrženim moči aby tě tvoje děti taky střískali hlava nehlava a ještě něco kde jsi zjistila že děti se vyvíjejí všechny stejně naprostá hovadina.Npř.holky jsou ve vývoji asi o dva měsíce napřed než kluci každé dítě je jiné i dvojčata se např.v učení na nočník velice liší tak tu přestan psát naprosté nesmysli.

Reklama

Přidat komentář