Reklama

Existuje Bůh?

Jirka (Čt, 9. 2. 2023 - 21:02)

Ale protože ty evoluci chápeš dokonale, tak jistě dokážeš vysvětlit, jak se něco tak nefyzického jako je mravní zákon dokázalo vytvořit z čistě fyzických změn na kterých je evoluční teorie založená. On se ten mravní zákon sám vyvinul z nevědomých procesů jako je eroze či gravitace z kamenů a plynů? Předpokládám, že umíš vysvětlit jak k tomu došlo.
___ Číňané, Japonci a souhrnně všichni asiaté, i oni jsou potomci Adama a Evy, takže není nic divného na tom, že morální hodnoty mají v sobě také dané od Boha.

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 12:02)

??? eroze či gravitace z kamenů a plynů??? Jirko nastuduj něco z fyziky - pokud Bůh stvořil svět - pak stvořil i fyzikální zákony. Bible není vědecká kniha, jsou to původem svitky tory, které byly seřazeny do knihy. Je to v podstatě knihovna. Některé svitky byly použity jako bible, některé ne, stejně jako apokryfní evangelia.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Samozřejmě, že Bůh stvořil fyzikální zákony. Popírám to snad někde? Bůh stál na začátku všeho, ale to že vytvářel fyzikální zákony ještě neznamená, že fyzikální zákony začaly tvořit zákony mravní. Bez Boha by nic takového nebylo možné, On jak navrhl tak i učinil, a tvoří neustále. To že Bible není učebnice přírodovědy už jsem tu psal, žel někteří hloupější ateisté jí za ní stále považují.

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Vypadá to ale, že nejsi s fyzikálními zákony dostatečně seznámen.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

To bys ale měl upřesnit

člověk (Čt, 9. 2. 2023 - 22:02)

Možná nejdřív ty mně vysvětlíš, jak se něco tak nefyzického jako "agrese a sobectví" vytvořilo z čistě fyzických změn, na kterých je evoluční teorie založená. Protože ty tu tvrdíš, že je zároveň založená na agresi a sobectví. Takže agrese a sobectví jsou podle tebe čistě fyzické, ale mravní zákon je čistě nefyzický? Ale jdi ty. Láska a svár jsou základní principy vetkané i do hmoty. Je to tvoření a ničení, shlukování a rozdělování. Jedno nemůže být bez druhého, ví to fyzici i biologové. ___ Tvoje "Adamovy děti" z Asie dokázaly vytvořit civilizaci a kulturu, na jejíchž principech teď žijí, aniž by k tomu potřebovaly tvou Bibli, o které nabubřele tvrdíš, že z ní pochází všechna morálka. Myslím, že většinu Japonců a Číňanů i Indů by urazilo být nazýváni dětmi adama a evy. Oni mají SVOJE legendy.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 07:02)

Ty ses do toho trochu zamotal, nemyslíš? Já jsem tu na straně kreacionismu, proto ohledně evoluční teorie nic dokazovat nebudu, když jí nevěřím (nota bene ani jí přece nechápu). Na dokazování pravdivosti evoluční teorie jsi tu přece ty, protože ty jí jak věříš a i dobře chápeš. Proto otázka na mravní zákon zůstává stejná; pokus se mi to nějak vysvětlit, prosím.
_____ To, že mají Číňané, Japonci a Indové svou kulturu přece vůbec nekoliduje s Biblí. Babyloňané a mnozí další také měli svou kulturu, svoje modly a svůj způsob života. Bible tyto nazývá souhrnně jako pronárody či pohany.

člověk (Pá, 10. 2. 2023 - 19:02)

"To, že mají Číňané, Japonci a Indové svou kulturu přece vůbec nekoliduje s Biblí." __ Ne. Ale koliduje to s tvým blábolem, že morálka pochází od Bible. Odpusť, ale já nevím, jestli toho debila ze sebe jen děláš, že se ti všechno musí vysvětlovat třikrát, a pořád to nestačí... Je to vyčerpávající... Japonci a Číňani a lidé po celém světě měli kulturu a etiku po statisíce let, aniž by k tomu potřebovali nějakou Bibli. O dnešní kultuře orientu se ani nedá říct, že by byla Biblí nějak významněji ovlivněná. A přesto i oni mají svou morálku velmi podobnou naší.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Proč mě urážíš? Nemohu přece za to, že pomaleji chápeš. Napsal jsem, že zákony, etika v právu a ekonomii atd. pochází z velké části z Bible. Jsou tam základy z desatera. A nějaký zákon svědomí mají všechny národy, všichni lidé, od Boha jako Stvořitele. To znamená, že nemuseli číst Bibli, ale mají to v genech od toho, kdo je učinil.

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 19:02)

Morálka a "Desatero "Božích" přikázání" se tvořila dávno před vznikem ortodoxních náboženství, jako zvyklostní právo u "primitivních" kmenů a civilizací, mnohdy moudřejších a spravedlivějších než jsme my.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 19:02)

Za prvé, ty jsi tam tehdy nebyl, tak nemůžeš vědět nic o primitivních kmenech.
Za druhé, sama od sebe se morálka určitě nemohla tvořit, protože vyžaduje vědomý úmysl.
Za třetí, jestli byla morálka před náboženstvími nijak nevylučuje Boha, který je věčný.

člověk (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Víš, někteří lidé čtou knížky. Nebo se aspoň dívají na cestopisná a archeologická videa. Někteří dokonce cestují, aby ty reálné "primitivní" kmeny navštívili. A někteří se prostě jen zamyslí, a dojde jim, že každé společenství musí mít nějaké etické cítění, aby spolu jeho členové mohli existovat. Že Bible s tím nemá absolutně co dělat.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Nechci tě v žádném případě urazit, ale ty vážně moc chytrý nebudeš.

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

A ty jsi sebestředný fanatik, což je horší nevzdělaného blbce.

člověk (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

On je bohužel kombinací obojího...

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Tak proč se s ním bavíme? Když se hádáš s blbcem, za chvíli se hádají blbci dva.

člověk (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Jo, sakra. Jsme blbci, no. Jediná slabá útěcha je, že blbost je odstupňovaná.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

To jsi špatně pochopil, človíčku. On tím chtěl jen říct, že jsem horší než ty.

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Jdi do hajzlu fanatiku. Mám státnici z dějin lidstva.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

A to za bolševika nebo až po něm? Vlastně můžeš mít třeba čtyři, je to jedno. Nenapsal jsem nic, co by nebyla pravda, to je ti doufám jasné. A nebuď sprostý, chovej se slušně!

Reklama

Přidat komentář