Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

ytong (Út, 16. 8. 2022 - 21:08)

tam jsem taky ulovil bobříka mrdání!!

Nerik (Út, 16. 8. 2022 - 19:08)

Já do toho nechci nijak neodborně vstupovat, ale kdyby mne ovlvňovali rodiče, byl bych největší zmetek, kterému by se všichni raději vyhnuli. Třikrát jsem bráchovi zachránil život, dvakrát před utopením, jednou před kudlou. Když dostal veškerý majetek, a nechal mámu, která mu ho, již jako milionáři darovala, umřít zklamáním na blázinci, tak mi řekl, že když se k němu přiblížím na padesát metrů (sportovní střelec), tak že mne zastřelí. Nikdy v životě nic nedokázal, celý život byl jen šofér. Dvě manželky mu utekly a děti se k němu nehlásí. Zatím co já.... Tak kde se vzal ten rozdíl povah. Příklad z rodiny jsem si nemohl brát.

nona (Út, 16. 8. 2022 - 19:08)

Neriku:) rodiče tě ovlivňovali do momentu, než tě začali ovlivňovat i jiní - další rodinní příslušníci, vychovatelé ve školce, učitelé, treneři, ideály z literatury atd... prostě prostředí ve kterém dítě žije. Dítě přebírá vzory. Do takových dvou tří let to bývají výhradně rodiče

Milan (St, 17. 8. 2022 - 06:08)

Ahoj nono, ano dítě přebírá vzory , ale i dospělí a starší lidé. A i když na každého působí jak pozitivní tak negativní vzory, přesto si lidé nevyberou všichni stejně. Pak je zde otázka k přemýšlení proč. Týká se to myšlení a myšlení je duchovního původu, a je-i tomu tak, pak genetika člověka je ovlivněna touto energií. Dál už je to na zájmu a zkoumání člověka, který chce zjistit jak to vlastně je. Prozatím přeji hezký den.

Rakato (St, 17. 8. 2022 - 14:08)

Moc neboduješ, Milane. Stručně řečeno, napsal jsi, že genetika je ovlivněna duchovnem. Bum prásk, rovnou mezi oči. Důkaz žádný, jen výmysl. Nestydíš se?

Nerik (Út, 16. 8. 2022 - 20:08)

Od tří let si lecos pamatuji a moc příjemné vzpomínky to nejsou. Vím, že kojen matkou jsem nebyl. Neměl jsem s ní žádný fyzický kontakt. Žádné chování, objetí, pusa, nic takového.

sardanapal (Út, 16. 8. 2022 - 19:08)

Takže nevěříš , že někdo může být "zlý" jen "od přírody" ? Jedinec třeba geniální s tak nízkou dávkou empatie , že bude porušovat jakékoliv morální kodexy ?

nona (Út, 16. 8. 2022 - 20:08)

Naopak, ale to jsme jinde. Genetika je na formování osobnosti podstatnější než výchova. Já reagovala jen na jasný Milanův výrok, že ''malé dítě je schopné rozeznat co je dobré a zlé'' A takovou schopnost dítě genetikou nemá. Upozorňuji, mluvíme o dítěti maximálně předškolního a nižšího věku

Nerik (Út, 16. 8. 2022 - 20:08)

Věřím v přenos genetických vloh a vlastností. Vím po kom jsem, ale rodiče to nejsou.

nona (Út, 16. 8. 2022 - 20:08)

O vlastnostech jsem nepsala

sardanapal (Út, 16. 8. 2022 - 19:08)

Nevím od kolika let unášeli děti pro Janičáře , ale možná měli hromadné kojné ...

nona (Út, 16. 8. 2022 - 20:08)

áááá, ftipnej Sardanapal dorazil:)

Nerik (Út, 16. 8. 2022 - 19:08)

Já to beru šéfe.

Rakato (Út, 16. 8. 2022 - 14:08)

Gratuluji ke stručnosti. Lásku jistě najdeš na různých místech a v různých situacích. Ale ne v prokázání "Nezabiješ bližního svého." A tvůj názor na rozdíl mezi krvelačným starozákonním Jehovou a lásku kázajicímu Ježíšem? (Ze kterých církevníci vyrobili pomocí trojice jednoho Boha?) Moje stopa u druhých lidí by jistě mohla být lepší, ale není iracionální, jako ta tvoje.

Milan (St, 17. 8. 2022 - 06:08)

Ano, lásku najdeš na různých místech a v různých okolnostech i v přikázáních, pokud je správně chápeš. Kdo v sobě má zábrany druhým neubližovat, neztrpčovat jim život, to není projevem lásky? Dobrá rada lidem jí není?

Milan (Út, 16. 8. 2022 - 06:08)

Ptal jsi se, kde v přikázání "Nezabiješ" nacházím lásku. Tak jsem ti ji zpočátku ukázal na příkladu zbitého člověka. Píšeš o empatii, zkus se nad tímto slovem zamyslet. Popřemýšlej o tom jakou asi necháváš v druhých životní stopu, jak komunikuješ s druhými a smýšlíš o nich. Jaký je rozdíl mezi iluzí a skutečností.

Rakato (Ne, 14. 8. 2022 - 22:08)

Ale, Klávesnice vulgo Asitak ztratila nad sebou kontrolu a prská jako malý ratlík? A ke všemu bezdůvodně? Vždyť ty zpochybňuješ sám sebe svým přihlouplým jménem Asi tak, a mě chceš kázat? Poláci by řekli: Nauczyciel co zszedł na psy. Posílám tě do kouta na hrách, abys zpytoval své svědomí a přemýšlel: Proč jsem já, Klávesnice, takové nesnášenlivé vemeno. ---------------------- Na druhé straně nejsi asi tak (Chápeme ten slovní žertík? Ne? Tak nic.) vypatlaný, jak se na první pohled jevíš, protože názor na desatero máš zdravý. Chce to pár domácích úkolů na prověření, zda už to je na psychiatra, nebo se dáš ještě zachránit bez elektrošoků.

Návštěvník (Po, 15. 8. 2022 - 03:08)

Nehraj si na Boha, Bůh se tak nechová.

Nerik (Ne, 14. 8. 2022 - 23:08)

No, Rakato. Takhle tě neznám. Jestli jsi to ty, tak jsi si to u mě dost posral. Měl jsem tě za lepšího frajera.

Nerik (Ne, 14. 8. 2022 - 22:08)

Ale ne

Reklama

Přidat komentář