Reklama

Gamblerství

Naberte kurz (Út, 7. 6. 2022 - 09:06)

Zdravím Gamble :-) Tady je ovšem důležité rozšířit okruh pohlížení na hraní hazardních her. Patologické hraní je diagnóza a vyznačuje se nadměrným hraním, poruchou kontroly hráčského chování a negativními důsledky v různých oblastech života. V tomto případě kontrolované hraní opravdu není cestou. Tady už je vhodný - jako u každého onemocnění - zásah nějakého odborníka, který člověku pomůže řešit jak samotnou závislost, tak třeba i důsledky. A to nikoliv formou kontrolovaného hraní - to je důležité zmínit. Tam už jsou cesty jiné. Kontrolované hraní je ovšem cestou ještě PŘED rozvojem závislosti a to proto, aby nemuselo dojít k překlenutí v patologii. Ovšem některé cesty se prolínají - třeba Rejstřík osob vyloučených z hazardních her (využít ho můžu jak jako prevenci, když mám pocit, že už hrají příliš, tak jako cestu, jak se od hazardních her odříznout v rámci léčby. Stejně tak třeba hledání spouštěčů ke hraní...) Nezbytné je uvědomit si, že i samo hráčství má svůj vývoj u jedince - ať už jde o rekreační hráčství, problémové hráčství či samotné patologické hráčství. Důležité je si uvědomit ve které fázi jsem (sám nebo za pomoci odborníka) a podle toho se ke svému hráčství stavět. V Naberte kurz pracujeme s hráči v různých stádiích jejich hráčství i s jejich rodinnými příslušníky. A jako je každý člověk individuální, tak i přístup k němu a možnosti pro formu podpory a pomoci, jsou nastaveny individuálně - přímo pro něj :-) Jana

Zdeněk (Út, 24. 5. 2022 - 16:05)

Já jsem sázel při studiu u Fortuny, měl jsem i klubovou kartu, ale pak se mi už nedařilo. Tak jsem kartu zrušil a nesázel jsem. No a před rokem jsem si chtěl vsadit jen dvacku na hokej a paní za přepážkou, že musím být registrovanej (zákony čr), tak jsem se na to vysral a už nesázím.

Karel (Út, 24. 5. 2022 - 14:05)

Já jsem nikdy negembloval a nechápu, jak to někdo může dělat. Vždycky by mi bylo líto těch peněz. Místo gemblování je utratím za chlast.

Pica (Po, 23. 5. 2022 - 23:05)

Jdu to řešit, snad pomůže 900+500+2x35

gembler z Prahy (Ne, 22. 5. 2022 - 21:05)

Update po 22. dny bez gemblu. Je přede mnou ještě hodně dlouhá cesta, za poslední týden jsem měl dvakrát myšlenku na hru, ale celkem rychle to zmizelo. Závislost je svině nenápadná, útočí ve slabých chvilkách, ale i tak ji můžeme porazit.
Jinak jsem si našel druhou práci, takže by se to mělo zvládnout. Jsem vyčerpanej, bojuju a stojí to za to.
Držte se, bez gemblu jde všechno líp.

anonym (St, 25. 5. 2022 - 11:05)

Držím Vám pěsti, ať vše zvládnete. Náš syn spáchal před dvěmi měsící sebevraždu. Byl závislý na kurzovním sázení, nikdo nic netušil. Kdybychom cokoliv tušili, všichni bychom mu pomohli. Zvolil si jinou cestu a nám zlomil srdce! Nemůžeme se z toho vzpamatovat, byl mladý, usměvavý a pohodář.

gembler z Prahy (Čt, 26. 5. 2022 - 20:05)

Děkuji za podporu, vážím si toho. Mrzí mě, co popisujete. Posílám Vám energii, ať vše zvládnete. Život někdy přináší opravdu těžké chvíle, bolí to moc a i když teď řeknu, že to bude za nějaký čas lepší, příliš to teď nepomůže. Jsme při sobě.

anonym (Pá, 27. 5. 2022 - 15:05)

I já děkuji Vám. Taky na Vás budu myslet a přát si, abyste tomu statečně čelil. Hodně síly!

Naberte kurz (Čt, 26. 5. 2022 - 08:05)

Zdravím Vás, důležité je nezůstávat v takovéhle situaci sám. Někdy je dobré mít někoho na koho se obrátit. Kdybych pro Vás mohla něco udělat já - jsem tady. Možné je také využít anonymního chatu třeba na modralinka.cz, kde Vám mohou pomoci. Ono je někdy těžké poznat co se druhému děje v hlavě i kdybychom se snažili sebevíc... Držte se

anonym (Čt, 26. 5. 2022 - 11:05)

Děkuji moc si toho vážím. Máme kamarády, letité přátelé, bez kterých bychom to nezvládli. I pro ně byl jak syn, pracovali spolu, byli spolu každý den a taky nic nepoznali. Musíme jít dál, všichni to víme, ale je to moc těžké. Každé ráno vstávám s tím, že se musím naučit znovu žít. Je to děsné, že hazard je státem podporovaný a nikdo s tím nic nezmůže :-(

Naberte kurz (Čt, 26. 5. 2022 - 16:05)

To je moc dobře, že kolem sebe máte takovéto lidi. Pokud budete chtít - můžeme společně někoho najít, kdo by Vám, se znovu se učením žít, mohl trochu vypomoct. Říkám si, že i Váš příspěvek možná může být pro druhé motivací, zatnout zuby a překonat obavu ze sdílení. Někdy může mít člověk obavu z toho co si třeba druzí řeknou... Jana

anonym (Pá, 27. 5. 2022 - 15:05)

Moc děkuji za nabídku. Musím to zvládnout a pokud se mi to nebude dařit, určitě vyhledám pomoc.
Mám práci, rodinu, přátelé ..... ale srdce roztržené....Děkuji

Naberte kurz (Út, 24. 5. 2022 - 14:05)

Dobrá práce :-)

Návštěvník (St, 11. 5. 2022 - 23:05)

23 45 1 47 13 27

gembler z Prahy (Út, 10. 5. 2022 - 20:05)

Malý update. Za těch 10 dní bez gemblu jsem měl jen jednou ráno myšlenku na hraní, která ale rychle zmizela, když jsem si představil, co všechno to už způsobilo...
Víte, na jednu stranu jsem za tuhle zkušenost moc rád. Asi jsem si to prostě potřeboval zažít. Sice to hodně vzalo, ale taky dalo. Může to změnit pohled na spoustu věcí, co je v životě skutečně důležité a jak si můžeme vážit maličkostí. Držte se, gembler z Prahy.

Návštěvník (Ne, 8. 5. 2022 - 22:05)

I sám pan Horáček, jehož si vážím jako úspěšného člověka, i když má třeba vůči gamblerům dost negativní vliv, svou fortunou, kterou již dávno prodal, tak on tvrdí, že nejnebezpečnější jsou on-line sázky. Sázkové kanceláře to ví a proto poskytují přímý přenos fortuna ligy a sportu zdarma, sázkař jim to bohatě zaplatí, i když nemá peníze v sázkách, tam je to nejnávykovější a nejnutkavější, to naprosto nehrát, to je prej peklo úplné.

Recoba (Út, 3. 5. 2022 - 23:05)

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jestli někdo zde z diskutujicich, má taky problém s kurzovym sazenim? Uz pár let s tím hodne bojuji a poslední dobou už mi to začíná prerustat přes hlavu

Naberte kurz (St, 4. 5. 2022 - 11:05)

Zdravím Vás :-) napadá mě se mrknout ohledně sázení na deset takových základních zásad https://1url.cz/@zodpovedne_sazeni a co se týká přerůstání přes hlavu, tak už pak záleží na Vás jakou cestu zvolíte - sebeomezující opatření nebo se rozhodnete přestat úplně (výše zmiňovaný rejstřík či třeba aplikace blokující přístup k hazardnímu obsahu). :-)

gembler z Prahy (Ne, 1. 5. 2022 - 22:05)

Dnes 01.05.2022 je pro mě první den bez gemblu. Už tolikrát jsem přestával, což je krásná ukázka toho, o jaké svinstvo jde. Tentokrát to ale nevzdám. Zdraví gembler z Prahy.

China (Po, 2. 5. 2022 - 19:05)

Jak dlouho to hraješ?

Reklama

Přidat komentář