Reklama

Dioptrické bryle

Tom (Čt, 7. 7. 2022 - 20:07)

Dnes jsem si neopravitelně rozbil svoje brýle a bohužel nemám náhradní. Mám -11D, takže je to dost problém. Od kolegyně mám půjčené její -14. Není to ideální, nicméně s nimi vidím stokrát lépe, než bez nich a nikoho, kdo by byl mé vadě dioptriemi blíže a mohl by mi brýle půjčit, neznám. Tak budu nějaký čas nucen nosit dámské obruby (které na mém obličeji nevypadají až tak špatně) se silnými skly, kolegyně je má jako jedny z náhradních, pořizovala je s tím, že je nejspíš nosit nebude, budou do rezervy... A tak jsou v nich ty nejlevnější a tím pádem nejtlustší skla. Asi tak 2x tlustší, než mé tenčené -11 a moje oči za těmi skly vypadají mnohem menší, s výraznějším vizuálním vykrojením obličeje na obou bocích při pohledu zepředu. Trochu z těch brýlí bolí oči, jsou přeci jen o 3D silnější, než potřebuji, ale nemám na výběr :|

Petros (St, 10. 8. 2022 - 20:08)

Ahoj Tome. Mám jedny -11D, které bych ti mohl poslat. Napiš.

Tom (Čt, 11. 8. 2022 - 10:08)

Ahoj, už mám hotový jedny na nošení plus jedny náhradní. Ale třeba by se hodilo mít dvoje :)

Petros (Čt, 11. 8. 2022 - 11:08)

Aha, tak to už jsi asi v pohodě. Mě se to nedávno zhoršilo, takže taky budu mít nové, moc se na ně netěším. Ale budu vidět líp. Jednu sem byl na táboře tři dni bez brýlí a bylo to otřesné.

Tom (Čt, 11. 8. 2022 - 14:08)

Jo. V nových mám 11.5 a je to do dálky úplně krásný, ty detaily ostrý. Jsem s tim v optice na těch zkušebních obroučkách viděl ideálně, tak jsem si těch 11.5 nechal dát do brýlí a je to super, těším se na podzim a detaily těch barevných listů.. =)
O kolik ty máš víc? Já už na letošní tábor stihl mít své i náhradní, už jsem se poučil, nebudu prokrastinovat. Aspoň k něčemu to bylo dobrý..

Petros (Pá, 12. 8. 2022 - 12:08)

Je to docela dost, štve mě to. Jestli chceš, napíšu ti na mail, kdyžtak potom i pošlu fotku těch nových brýlí. Písni adresu, pls.

Tom (So, 13. 8. 2022 - 11:08)

[email protected]
*Budu velice vděčný, když mi nebudou psát fakes zmínění výše v diskuzi, děkuji*

Helča (Po, 11. 7. 2022 - 17:07)

Taky si říkám, dost divný nemít náhradní nebo alespoň starší brýle.

Tom (Út, 12. 7. 2022 - 05:07)

Starší brýle nemám, protože všechny nosím až do rozbití. A udělat náhradní jsem se nedokopal, furt jsem to odkládal, naštěstí jsem měl už koupený obroučky na náhradní, tak jen stačilo nechat do nich udělat skla. Už jsem se poučil, náhradní si nechám udělat hned, objednal jsem úplně ty stejný obroučky, plastový Ray Bany hranatý, do nich skla 1.6 index. Přes víc tenčený se mi blbě kouká za horšího světla.

Martina (Po, 11. 7. 2022 - 10:07)

To máš docela odvahu při -11 diop. nemít náhradní brýle. Já mám jen - 3 diop. a bez nich bych nemohla existovat. Moje nošení brýlí začalo při prohlídce na řidičák. Od té doby co je mám ráno nasadím večer sundám.Bez nich by to už nešlo.

Martin (Út, 5. 7. 2022 - 14:07)

Když už to bez brýlí nejde, tak ať alespoň trochu vypadají. Mám 12 dioptrií, velmi výrazné obroučky a skoro každého moje brýle zaujmou. I v pánských je dnes velký výběr.

Helča (Po, 11. 7. 2022 - 17:07)

Dobrý, mám docela stejný názor. Brýle si užívám, mám jich docela dost a v poslední době zase mám neztenčené skla a miluji Retro. Ať si každý hned všimne.

Návštěvník (Út, 5. 7. 2022 - 07:07)

Ten kdo dnes potřebuje nosit brýle si zcela určitě vybere. Nabídka je velmi rozmanitá. Dobrý výběr myslím vzhledu může spíš pomoci. Sama nosím celý život spíš nenápadné brýle, nám poloobroučky. Zkoušela jsem i manželovy retro silné brýle a říkal, že mi taky velmi sluší, bohužel jsem se přes ně moc neviděla. Tak příště bude možná změna, silné plastové RETRO. Alena

Blanka (Po, 4. 7. 2022 - 08:07)

V minulém století mi na vzhledu určitě záleżelo, brýle jsem, ale nutně potřebovala, tak jsem nosila ty co byly. Většinou dost velké,mohotné a v jedné barz. V rámci možností jsem se pokoušela i vybírat. Brýle nosím stále a je pravda, že dnes je výběr naprosto dokonalý, brýlí mám několik a střídám je podle oblečení a nálady.

nostalgie (Pá, 1. 7. 2022 - 19:07)

Pamatuji ještě minulé století, kdy brýlky pro ženu znanenaly tragedii. Tehdy je nosily zejména dívky, jímž na vzhledu moc nezáleželo, pro ty ostatní to byl krutý ortel. Okolo roku 2000 se to poměrně rychle změnilo. Tehdy se začaly běžně nosit kontaktní čočky. Možná to s tím souvisí, nevím, ale od té doby nosí brýle mnohem více vyloženě hezkých žen, a to včetně těch mladších. Začínalo to postupně, nejdřív bylo potkat obrýlenou krasavici vzácnost, ale během několika let se staly úplně běžnými, což předtím nebývalo. Dneska mi přijde, že se to úplně otočilo, a že "brýloočky" bývají obecně pohlednější, elegantnější a obecně lépe upravené než průměr.
Jestli je to tím, že ty ostatní sahají po bezproblémových alternativách? Kdo ví.
Přeji všem, co to stojí, zdravý zrak a těm co nosí brýle rády, aby jim to v nich slušelo :-)

Ivana (Čt, 30. 6. 2022 - 09:06)

Taky patřím mezi brejlovce od střední školy, zvykla jsem si na brýle a prý mi sluší.

Mirek (Čt, 30. 6. 2022 - 07:06)

V 8 třídě jsem už fakt neviděl na tabuli skoro nic, tak první brýle a mám je dodnes. Mám 5 a 5,5 dioptrie, ráno nasadím, večer sundám a nějak mě nevadí.

Návštěvník (So, 25. 6. 2022 - 12:06)

Zdravím všechny brejlovce a všem příjemnou sobotu. Brejle mě zkrášlují už 45 roků. Marie

Návštěvník (Út, 28. 6. 2022 - 18:06)

Já teď řeším zrak u pětileté dcery.Je krátkozraká a zítra jedeme pro brejličky. Budou její první a jsem zvědavá,co na to bude říkat.Zatím se snad i těší. Nemá nijak silné,ale po vlastních zkušenostech ji budu směřovat a stálé nošení hned od začátku.Monika

Miloš (Ne, 26. 6. 2022 - 10:06)

Nápodobně, mám je o 4 roky déle a jsou už mojí součástí. Krásnou neděli všem co nosí brýle a samozřejmě i těm šťastnějším co je nepotřebují.

Reklama

Přidat komentář