Reklama

molusky

juraj (St, 9. 6. 2004 - 14:06)

Môžem potvrdiť, že metóda s pinzetou a alpou funguje. Obidve naše deti mali molusky a podarilo sa nám ich odstrániť. Denne sme ošetrili cca 5-10 molusiek. Dôležité je vytrhnúť celú molusku, ihneď vyčistiť alkoholom (60-99%) a každú samostatne prelepiť, aby nedošlo ku kontaktu so zdravou pokožkou. Náplasť sme menili každý deň a zároveň sme miesto po moluske znovu vyčistili. Je to drastické, ale účinné. V čase odstraňovania molusiek dieťa určite nekúpte, ten týždeň to vydrží...

Abby (Čt, 20. 11. 2003 - 14:11)

Moje dvanáctiletá dcera se taky nakazila moluskami v létě,zřejmě někde u vody.Má je na opravdu nevhodném místě,kde žádné mačkání a Odstraňování nepřipadá v úvahu,dost by to bolelo.Podařilo se nám odstranit pár molusek na zadečku,ale dál si netroufáme.Osvědčuje se nám teplá koupel,pak vymačkat co se dá a potírat důkladně vatovou tyčinkou namočenou v Alpě-francovce.Pálí to prý jako čert,ale pomáhá to.

Erika (Čt, 20. 11. 2003 - 14:11)

Předmět: Molusca Autor: Erika Datum: 30.6. 2003 10:12:02 Můj devítiletý syn se nakazil molusky ve veřejném bazénu a již 7 měsíců se jich neúspěšně zbavujeme. Průměrně každé dva měsíce podstupuje bolestivé odstraňování. V posledních měsících se mu molusca objevila i v obličeji. Lékařka nám doporučila léčbu (poměrně finančně náročnou - 1300-1800 za ošetření) laserem v kosmetickém salonu - neboť některá místa na obličeji (v blízkosti očí) jsou těžko přístupná a po odstranění moluska mohou zůstat jizvy. Prosím o radu, zda toto ošetření neprovádí také některá zdravotní zařízení (za přiměřenější cenu), či ho alespoň částečně nehradí zdravotní pojišťovny.Děkuji.

Marcela (Út, 12. 8. 2003 - 14:08)

Omlovám se za pozdní odpověď, ale Alpa fakt pomohla. Dítě je zcela bez molusek. Ale za tu dobu jsme objevili pak ještě jednu metodu. Rychlou. Vezmete molusku do pinzety a škubnete kolmo vzhůru. chce to rychlý pohyb a je hotovo. pak se potře fialovou genzianou a je to. Marcela

Tereza (Ne, 27. 7. 2003 - 13:07)

Toto infekční onemocnění trápí jen děti nebo i dospělé? Mám totiž podezření, že molusky mám na obličeji...jaký je rozdíl mezi tímto onemocněním a bradavičkami? Co byste mi doporučili vyzkoušet? Zatím se mi zdá dobré zkusit ten Vironal a Glukavin. Děkuji moc za odpověď.

Katka (Čt, 10. 7. 2003 - 13:07)

Mohu všem,které trápí toto onemocnění,doporučit přípravek GLUKAVIN ( http://www.pangamin.cz/program.htm;10 ).Je volně prodejný v lékárně, stojí kolem 50 Kč. Tyto bradavičky trápily mé dva syny (7 a 9 let)několik měsíců. Na radu lékaře jsem jim začala dávat před rokem tyto tablety a bradavice zmizely a už se neobjevily. Dávkovala jsem podle návodu,je pouze třeba tablety brát 2-3 měsíce, zlepšení se objevilo až asi po 2 měsících,ale potom velmi rychle moluska úplně zmizely. Doporučuji všem vyzkoušet, nám to opravdu velmi pomohlo.

Jana (Po, 7. 7. 2003 - 15:07)

U mojí 1,5 roční dcerky trpící atopickým ekzémem vyléčila moluska následující léčba: na radu alergoložky jsme nasadili 3 týdenní léčebnou kůru Ribomunylem - rozpustný prášek užívaný ústně, který posiluje organizmus proti virovým onemocněním (moluska jsou virového původu). Tu jsme cca po dalších třech týdnech zopakovali (už pouze 2 týdenní kůra). Moluska se přestala tvořit. Zbývající moluska jsme mechanicky odstranili (seškrábnout např. pinezetou a vydezinfikovat). Je to poměrně rychlý proces, bezbolestný, bez recidivy. Pokud můžete vyhněte se vypalování molusek (např. Duofilm) a chirurgického odstraňování u lékaře. Pro dítě je to velmi bolestivé a traumatizující. Přeji Vám hodně úspěchů v léčbě. My jsme s molusky bojovali 4 měsíce a teď už máme "zaplaťpánbůh" pokoj.

Lucka (Ne, 1. 6. 2003 - 22:06)

Chtěla bych poprosit někoho, kdo má nějaké zkušenosti s touto nemocí, která je jako bradavice. Má je moje 19-měsíční dcerka a zatím jsme je jen zkoušeli odstranit chirurgicky. Jde to i jinak, než vypalováním a odškrabem pod narkozou? Je malá a mám moc špatné zkušenosti z nemocnice, kdy ji ani pořádně moluska neprohlédli a plno jich tam nechali a mimo to po nich zůstaly jizvičky. Děkuji, Lucie

Lucka (Čt, 29. 5. 2003 - 22:05)

Moje 19.měsíční dcera se s molusky trápí asi půl roku. Zřejmě je chytla na kožním, kde jsme chodili, kvůli atopickému ekzému. Ten je příčinou, že se moc škrábe a tím se moluska dobře rozmnožuje. Nechali jsme ji jednou moluska odstranit chirurgicky při úplném uspání, což byl hrozný zážitek strachu a pak když ji vrátili ze sálu-no prostě hrůza. Už to nikdy nechci opakovat. Co by jste mi p. doktorko poradila u tak malého dítěte, nebo bych chtěla poprosit někoho, kdo s tímhle má zkušenosti. Dodržujeme hygienu. Kožní lékař nám tvrdí, že se to dá odstranit jen odškrabem, nebo vypálit, což ji nechce dělat, protože je malá. Po chirurgickém zákroku ji zůstali jizvičky a spoustu molusek, což dost zanedbali!!!! Předem děkuji za radu. Lucka

Návštěvník (Po, 17. 6. 2002 - 15:06)

S moluscama jsme se s mojí 4 letou dcerkou trápili několik měsíců.Po vyzkoušení různých mastí a přípravků doporučených i na těchto stránkách, nakonec po několika aplikacích téměř zázračně pomohl přípravek zvaný Locacid. Normálně se používá na akné, ale jeden můj známý dermatolog ho velmi uspěšně používá na toto kožní onemocnění. Musí se počítat s ošklivým začervenáním kůže, které se však velmi rychle i s moluscama zahojí.

Návštěvník (Út, 11. 6. 2002 - 10:06)

Chtela bych poradit vsem s timto problemem, kterym jsem taky trpela.Na koznim mi nepomohli, ale dostala jsem se k jedne kosmeticce a te me zacala osetrovat tzv. BIOLAMPOU (Bioptron). Cca po 20 dnech denniho osetrovani vse zmizelo a od te doby (6 let) se nic neobjevilo. Biolampa chce ale pravidelne denni osetrovani . . . ale myslim, ze to stoji za to a je to lepsi nez kortikoidy a podobne veci. Lampa se da koupit nebo urcite najdete ve svem okoli kosmetiku, kde to pouzivaji. Lampu prodavaji firmy ZEPTER. MUDr. Streda (nejlevnejsi), mozna i jine firmy. Lze to najit i na chatu www.doktorka.cz (biolampa).

Návštěvník (Pá, 7. 6. 2002 - 10:06)

Moje dcera měla s moluskami velký problém. Trápily ji v oblasti hýžďí asi 2 roky. Vyzkoušela všechny dostupné klasické i alternativní léky, ale nic nepomáhalo. Potom se rozhodla zkusit radu jedné známé, která studovala medicínu. Řekla si, že za zkoušku nic nedá, horší už to být stejně nemůže, a vyšlo to. Pomohla jí mast tohoto složení:Hydrokortison 1% ung 10,0 +Pevaryl pasta 30,0. Touto mastí potírala zánětlivá ložiska asi po dobu 1 týdne a molusky se ztratily. Mast má stále po ruce a už při prvních příznacích jimi postižená místa potírá. Je velmi spokojena.

Návštěvník (St, 5. 6. 2002 - 16:06)

Máme stejný problém u vnučky.Molusky se objevily po celém těle.Nejdříve kožní lékařka doporučila vyloupnutí tzv.dozrálé Molusky,tato metoda se nám zdála velmi bolestivá.Hledali jsme šetrnější metodu a nyní provádíme vypalování Laserem v Institutu lékařské kosmetiky.Výsledek je lepší ale Molusky se stále ještě objevují .Nyní jsme po 4 návštěvě.Hledáme rovněž radu jak Molusky trvale paralyzovat.Dotaz na doktorku: Pomáhá moře a slunce?Děkuji za odpověď.

Návštěvník (St, 6. 3. 2002 - 14:03)

Měla jsem tento problém také, úplně poseté dva prsty na ruce, trápila jsem se s tím docela dlouho, než mi moje kamarádka poradila, že když byla malá měla tento problém také a její matka jí to vyléčila její vlastní močí. Zkusila jsem to a po týdnu se mi postižená kůže uplně oloupala, a už rok a půl se mi nic neobjevilo.

Návštěvník (So, 2. 3. 2002 - 23:03)

Mám stejný problém s dítětem jako paní Dana, atopický ekzém a moluska. Chtěla bych se zeptat jak a čím syna mazat. Nejen po šíleném vyškrabávání molusek je kůže suchá a tak promašťujeme indulonou, ale zároveň je potřeba mazat ekzém kortokoidy, které by ale neměly přijít na moluska. Díky suché a popraskané kůži se nám moluska šíří velice rychle. Potřebujeme ale zvládnout obojí, jak na to? Je vhodné takové dítě dát do školky?Poraďte, prosím, co dělat. Děkuji.

Návštěvník (So, 2. 3. 2002 - 21:03)

Moje skoro čtyřletá dcera dostala také molusky pravděpodobně ve školce (každý týden se děti saunují), má zároveň od kojeneckého věku atopický ekzém, nyní relativně v klidu. Prý právě kvůli tomu ekzému a tedy suché pokožce má k těm moluskám takovou náklonnost. Zatím byly na bříšku, na stehně a pod kolenem, všechny jsem dali seškrábnout. Byly to tři zákroky, ale pochybuji, že ji přimějeme k dalšímu. Lékařka nám předepsala mast na lokální umrtvení, dosud jsme ale neměli příležitost ji vyzkoušet. Uvidíme, až se zase něco objeví. Mám ale strach, aby molusky nedostal i náš téměř roční syn. Je pravda, že pokud budu dcerce důkladně promazávat pokožku, měla by mít molusek méně? Díky!

Návštěvník (Po, 19. 11. 2001 - 23:11)

Molusky jsou malé infekční bradavičky, které jsou velmi nakažlivé. Obě mé dcerky se jimi vždy nakazily zřejmě ve školce. Virus se přenáší podle paní doktorky hlavně vodou. Na první pohled jsou velmi nenápadné, často si jich bohužel všimnete až tehdy, kdy už jich je víc.Doktoři je odstraňují vyškrábnutím - jde o velmi nepříjemný a bolestivý zákrok, po kterém starší dcerce místy zůstaly viditelné jizvy. Někdy se objeví i na místech, kde se těžko odstraňují - mladší dcerce například přímo na očním víčku.Proto by mě zajímalo, zda má někdo zkušenosti s jiným, ne tak drastickým způsobem odstranění těchto nepříjemných bradaviček.

Návštěvník (Po, 19. 11. 2001 - 08:11)

Co to je? V životě jsem "molusky" neslyšela? Děkuji za odpověď.

Návštěvník (Ne, 18. 11. 2001 - 13:11)

Zaujala mě Vaše rada na potírání molusek Alpou, chci se zeptat, zda to opravdu pomohlo. Metoda vyškrabování je opravdu drastická, moje čtyřletá dcera ji snáší velice špatně.

Návštěvník (St, 13. 6. 2001 - 07:06)

Přišli jsme doma na ideální lék proti moluskám, zabírá stoprocentně je to vyzkoušeno. Jde o obyčejnou Alpu-Francovku. Stačí molusky potírat a samy zmizí. Zadeček se ale v vysušuje, je třeba ho mazat.

Reklama

Přidat komentář