Reklama

molusky

Lída (Čt, 8. 12. 2005 - 13:12)

Dobrý den, Váš příspěvek jsem našla až dnes, tak nevím, jestli ještě potřebujete radu, ale pokud ano, tak vím o řešení. Jedná se o finský preparát s názvem REMASAN, stojí cca 500 Kč. K tomu ještě posilovat imunitu ( např. Echinacea, BIOMARE ) a za tři měsíce máte po moluskách.

MiIli (So, 17. 9. 2005 - 13:09)

Děkuji za návod jak použít zmíněná homeopatika.Právě začínáme s léčbou.Můj 7.letý syn má přes dva měsíce mokvající molusky, vyzkoušela jsem toho kvanta, ale na vyškrabování jsme měli nastoupit a já se obávala bolestivosti tohoto zákroku, přečetla si zdejší fórum a pokusím se s tím bojovat touto cestou.Zdrojem nákazy byl URČITĚ bazén v Liberci-Babylóně, jelikož jsme jej pravidelně navštěvovali celé jaro i léto.Dětská lékařka poukázala na velmi teplou chlorovanou vodu , kde se těmto Moluskám výborně daří. Mrzí mne to, jelikož má můj Adam velmi rád plavecký bazény a vodu.Na nechlorovanou a vlažnou vodu, by se to vztahovat nemělo.Takže se koupe pouze pod vlažnou sprchou, používáme alpu a dětský zásyp s avirilem, nakonec potírám měsíčkovou vazelínou a zdá se to lepší, již pupínky nemokvají.Ale také nemizí.Děkuji za tipy a zkouším homeopatika s vitamíny, ozvu se jak jsme dopadli. Milli

Kristýna (So, 2. 7. 2005 - 12:07)

Prosím,poraďte mi.Už přes rok mě trápí molusky.Začalo to pouze třemi moluskami.Moje doktorka mi je odškrábla.Jednoduché.Ale za nějakou dobu se jich objevilo daleko víc.Doktorka mi dala Novikov,že se ty molusky tím zasuší a mám je potom vymydlit.Takto to běželo celé prázdniny každý den a molusky se neztrácely,nýbrž jich nabývalo.Měla jsem jimi doslova poseto břicho a ruce.Pár jich bylo i na nohou.Doktorka,když viděla,že mi NOVIKOV nepomohl přes celé prázdniny,tak mi je všechny seškrabala.Bylo to velmi dlouhé a bolestivé.Teď mám molusky zase a hlavně na nohou.Jsou zase prázdniny a já chci nosit krátké věci!Doktorka,jako kdyby nevěděla,že na mě nezabírá,mi znovu dala NOVIKOV!Už mě nebaví žít s moluskami!!!!!!!PROSÍM,PORAĎTE MI!!!!!!

Andrea (Út, 3. 5. 2005 - 07:05)

Syn měl nastoupit na operaci kýly na varleti, ale poslali ho domů-má prý moluscy.Objednali ho na 2.6.na jejich odstranění pod celk.narkozou a ambulantně. Trpí atop.ekzémem a do školky ani bazénů nechodí tak nevím, kde to chytl.ČEtla jsem tu rady vlaštovičník, Alpu a přípravek Glukavin. Odzkoušíme to.

Šárka Rakvicová (Čt, 17. 3. 2005 - 10:03)

Chci se podělit také o svou zkušenost s moluskama, kdy je dostala naše - tenkrát 10 měsíční- Anetka. Nejdřív jich bylo asi jen 8-10 pod pravou lopatkou. Doktorka nám řekla, že je to u dětí celkem rozšířená kožní virová nemoc, která nemá zhoubný charakter a není na ní jiné léčby než vypíchnutí či vyškrábnutí. To mě docela vyděsilo,tak jsem prozatím nechala

Lenka L. (Út, 8. 3. 2005 - 08:03)

Můj 3 letý syn je má taky. Chytli jsme to na bazéně a celkem úspěšně léčíme HOMEOPATIKY. Už nám jich polovina zmizela za 3 měsíce používání.

Helena (Út, 15. 2. 2005 - 22:02)

Můj 20-ti měsíční syn už delší dobu má molusky. Potírali jsme je jodovou tinkturou, ale syn plakal, tak jsme toho nechali. Pak nám paní doktorka na kožním předepsali jakousi připravovanou mastičku, po které se nám molusky rychle rozšířily. Nakonec nás dětská lékařka objednala na chirurgické oddělení, k odstranění v narkoze. Máme z toho velké obavy. Podělí se se mnou někdy o své zkušenosti? A ráda bych se ještě zeptala na použití Alpy - francovky? Je potřeba mu molusky strhávat a pak mazat? Nebo stačí pouze namazat? Děkuji

danka (Pá, 11. 2. 2005 - 20:02)

Môj syn Miško (6-rokov) trpel moluskami jeden celý rok. Nepomohlo ani vypalovanie dusíkom ani zoškrabávanie ani rôzne masti - všetko riešenia kožných doktorov. Väčšinou sú to pre dieťa bolestivé spôsoby, ktoré treba sústavne opakovať, pretože jedným zákrokom sa nedajú všetky molusky naraz odstrániť a je pravdepodobné, že sa ešte rozšíria. Po roku liečby som oslovila detskú doktorku, ktorá mi jediná dokázala vyliečiť Miška ako ročného z atopického ekzému. Potvrdila mi, že vypalovaním a vyškrabovaním sa to len rozširuje. Odporučila molusky len vysušovať - zásypom so sírou - SULFOTHION, ktorý sa dá zakúpiť v lekárni aj bez lekárskeho predpisu, najmenej 3*denne. Nekúpať a nepreháňať to so sprchovaním. Moluska sa zväčší - vytvorí chrastu, ktorá sama odpadne. U syna, ktorý ich mal asi 50 v oblasti zadočku, genitálií a nôh trvala liečba menej ako mesiac - BEZBOLESTNE. Snažiť sa zasypávať len molusky, pretože to silne vysušuje pokožku. Po odpadnutí molusky mi doktorka odporučila ve?mi vysušenú pokožku pár krát potrieť mastičkou - CALCIUM PANTOTHENICUM, je možné zakúpiť bez lekárskeho predpisu. Miškov zadoček je krásne hladký.

Ája (Po, 31. 1. 2005 - 16:01)

Ještě by mě zajímalo, jestli se můžeme nakazit třeba používáním společného ručníku?

Ája (Po, 31. 1. 2005 - 16:01)

Moje dcera měla maličké pupínky na bradě. Když dostala virözu, najednou se jí začaly zvětšovat. Doktorka řekla, že jsou to začínající molusky a ať si dojdeme na kožní. Tam jsem se zatím neodvážila, i když je dceři už 9 let, špatně snáší bolest. Dcera mojí kamarádky na zákroku byla a špatně to nesla. Tak jí to zatím potírám čajovníkovým olejíčkem, třikrát denně, a připadá mi, že postupne mizí. Zatím zůstávají dvě největší cca 1,5 mm velké.

b. (So, 15. 1. 2005 - 22:01)

Mně se tenkrát ty molusky udělaly po týdenní dovolené na horách, kde jsem kromě lyžování hodně chodila plavat do hotelového bazénu. Tak si myslím, že tam jsem to chytla, když se tak chytají i bradavice.

zuzana (So, 15. 1. 2005 - 19:01)

Molusky sú detskou chorobou.U dospelých ide o pohlavnú chorobu.Aspoň som to tak čítala.Prosím o radu.Mám stáleho partnera-manžela,on molusky nemá.Ja som si ich objavila minulý rok v jeseni.Začala som sa totiž holiť každý deň a čerstvo oholené miesta na vnútornej strane stehien sú priam pre molusky ako pripravené.Chodievam totiž často plávať.Na kožnom mi to odškrabli,ostatné som si odškrábla sama.Umývam sa prípravkom s ve?kým podielom jódu.A pomohlo to.Len by som potrebovala overiť jednu vec.Ako príde dospelý ku moluskám?Dúfam že tá plaváreň je to pravé.Poraďte.

zuzana (So, 15. 1. 2005 - 19:01)

Mám 35 rokov a molusky ma začali trápiť minulý rok.K

Vendula (Čt, 11. 11. 2004 - 09:11)

Má dcera má opakované molusky.Rozhodla jsem se navštívit homeopata.Jeho ceník my doslova vyrazil dech,vstupní vyšetření 900kč,každá další návštěva 200kč+léky.Jsou ceny u homeopatů všude tak vysoké?

Ne-mravní hlídk (Po, 8. 11. 2004 - 09:11)

Ach můj ďáble. To už jsme tak vyspělá společnost, že jsme zapoměli na medicínu našich babiček?Odjakživa se používá utržený stonek vlaštovičníku. Vytékající oranžová šťáva spolehlivě odstraní bradavice i tzv molusky. I bradavice jsou virového původu. Molusky sem byly zavlečeny s Asie. Vlaštovičník roste snad úplně všude, dokonce i pod sněhem ho lze nalézt. Týden denně poďubat každou vlaštovičníkem je spolehlivě odstraní. Navíc si tím organismus postupně vybuduje proti tomuto viru obranu.

Dana (Po, 8. 11. 2004 - 00:11)

hodně lidí píše, že na molusky zabírají homeopatika htuya a dulcamara. Zajímalo by mě, když to chci pro 3-letého syna, jaké tam musí být ředění. V lékárně mi to prodají bez problémů, ale nevím to ředění. Pomůže mi někdo?

Jana (St, 3. 11. 2004 - 09:11)

Ahoj, i moje děti měly jako malé molusky. Kde k nim přišly nevím. Imunita se získá asi do dvou let od výskytu. Vyškrabáváním u lékaře se jen roznesly dál. Jediné, co se osvědčilo a molusky zmizely, byla jodová tinktura. Každý den po vykoupání jsem pomocí tenké špejle obalené vatou aplikovala jodovou tinkturu na postižená místa.Vyrobený aplikátor musí být opravdu co nejmenší, aby se tinkturou nepoškodila zdravá nepostižená okolní kůže.Fakt to pomohlo, molusky zaschly a vylouply se. Už se znovu neobjevily.Jedině po těch nejstarších zbyly na kůži malé dírky.

b. (Čt, 28. 10. 2004 - 22:10)

Asi před 8 roky se mi udělaly z ničeho nic molusky na vnitřních stranách stehen až v blízkosti genitálií.Kožní doktorka mi na to dala mast,po které jak když naseje.Šla jsem na gyndu a poslal mne na operaci,klasickou s narkózou,něco vypálili,něco vyřízli.Byla to jedna z mých nejhorších operací,hlavně strašná bolestivost,vůbec jsem nemohla chodit.Nedej bože,aby se mi to opakovalo.

Marta (Čt, 28. 10. 2004 - 20:10)

Můj 3 letý syn dostal molusky, do školky nechodí ani v bazénu jsme nebyli, doktorka nás poslala na kožní, kde mu to bez umrtvení seškrabovali, hrůza... a druhý den toho má jako když rozseje i na obličeji, dali nám na to nějakou tinkturu , myslíte , že to pomůže, aniž bychom museli znovu na seškrabování?

Milena (Pá, 3. 9. 2004 - 07:09)

Je mi 26 let a taky trpím moluskami. Ze zadku se mi podařilo je vymáčknout ale přesto že jsem je pak desinfikovala lihem ještě 3 týdny, po půl roce se zas objevily. Ale co s moluskami na genitáliích? Poradí někdo?

Reklama

Přidat komentář