Reklama

Co je podle Vas, ta opravdova laska?

Zdena (Út, 10. 5. 2022 - 09:05)

Tady je pět důvodů, proč byste měli hejtry a jejich příspěvky zcela ignorovat. A ano, i když někdo hejtuje zrovna váš post na Facebooku.

1. Nenechávejte se sebou manipulovat
Loňská studie v časopise Personality and Differences potvrzuje to, co asi tušíte – že má autor hejtů problém.

Podle ní jsou autoři negativních komentářů nejčastěji lidé s psychopatickými a sadistickými sklony, kteří chtějí ovládat druhé. Nezajímá je váš názor, ale manipulace. A jako s každým psychopaticky laděným člověkem v diskusi s hejtry nikdy nemůžete vyhrát.

S tím souvisí také to, že podle posledních studií psychopati nepostrádají empatii, jak se dříve myslelo. Naopak, zneužívají ji pro to, aby vás zasáhli na „tom pravém“, slabém místě.

Ušetřete si proto energii a čas a nepouštějte se do předem prohraných a nedůstojných bojů.

2. Vysílají signál o vlastní neúspěšnosti
Agresivní komenty mají za cíl vás vtáhnout do diskuse urážkami, jízlivostí a bezohledným tlakem na slabá místa. Proč?

Protože hejtování slouží jako způsob, jak na sebe méně úspěšní lidé strhávají virtuální pozornost a získávají tím fantazijní důležitost.

Nedopřávejte jim proto falešný pocit zájmu a svůj cenný čas raději věnujte sami sobě. Tím, že se budete přidávat k „diskusím“ neúspěšných křiklounů, můžete vypadat, že máte stejný problém. A to určitě není sexy pro váš osobní ani obchodní brand.

3. Ukazují (nevědomě) své slabé stránky
Tady platí staré přísloví, o kterém už Freud mluvil jako o mechanismu projekce: „Podle sebe soudím tebe.“

Proto až budete příště číst, jací uprchlíci a politici podle někoho jsou, vězte, že s vámi autor/ka sdílí dost možná své temné stránky – aniž o tom ví.

Protože projekce probíhá nevědomě, dejte si pozor, jaké komenty lajkujete nebo pod jaký post svůj komentář přidáváte. I jako účastník se totiž můžete znemožnit a přátelům na Facebooku, ke kterým často patří vaši kolegové i šéf, o sobě říct víc, než byste chtěli.

4. Jde o osoby bez odvahy a s nízkým sebevědomím

Podle psychologů jsou to právě lidé s nízkou sebehodnotou, kteří nejčastěji vyhledávají způsob, jak si na internetu „zaštěkat“.

Za klávesnicí totiž nepotřebují tolik šarmu, odvahy nebo sociální obratnosti, bez které by v reálné komunikaci neuspěli.

A aby si chybějící sebevědomí doplnili, ponižují druhé. Vaše zpětná vazba nikoho nezajímá, většinou ani nedostanete možnost ukázat, jak jste chytří. Hejty jsou jen prostředek k tomu, aby se někdo druhý cítil lépe.

5. Hejtování může ničit vaše zdraví i vztahy. Prostě ho netolerujte
Podle studií z poslední doby je míra negativity některých postů pro jejich příjemce až tak ničivá, že může způsobit silné trauma. S tím souvisí sebevraždy po kyberšikaně, se kterou se podle výzkumu z roku 2017 setkalo až 40 procent Američanů.

Nad hejty se můžete dokázat povznést, když budete diskuse brát jako prostor pro vzájemnou inspiraci a obohacení. Pokud je ale danou osobu „těžké zvládnout“, požádejte ji, ať své komenty nepřidává, případně ji zablokujte, a pokud se jedná o skupinu nebo moderovanou diskusi, požádejte o zablokování admina.

Slušně, zároveň hned a bez milosti, kterou s vámi hejtr mít také nebude – tím si můžete být jisti.

Autorka článku je také autorkou projektu NebudHejter.cz.

Scarlett (Út, 10. 5. 2022 - 11:05)

Zdeno, to je vychytané do posledního detailu, ano rak se chovají hejtři. Suprová analýza !!!

Karel (Út, 10. 5. 2022 - 11:05)

Naprostý souhlas. Jenom bych příspěvek doplnil ještě o jeden aspekt. Nedávejte na Facebook ani jiné sociální sítě žádné politické příspěvky, ani nevyjadřujte své politické názory. Nediskutujte nikdy s nikým o tom co je pravdivá zpráva a co dezinformace. Mezi informací a dezinformací může být v dnešní době rozdíl pouze několik dnů nebo dokonce hodin. Taktéž nediskutujte o tom zda je něco pro... nebo proti....( dosaďte si sami ) propaganda. držte se hesla, že všechno, co řeknete, může být použito proti vám. A také si vzpomeňte na to, co nám říkali rodiče, když jsme byli malí. A sice, že nemáme na veřejnosti říkat, co slyšíme doma. A už vůbec nemáme říkat, co si doopravdy myslíme.

nona (Út, 10. 5. 2022 - 12:05)

Nechtěla jsem reagovat, domnění, že se jedná o žert, ale vidím, že to myslíte vážně. V první řadě mi to přijde jako nabádání k zbabělosti. (Ano, vyrostla jsem v rodině, kdy rodiče byly komunisty dnes bychom řekli šikanováni za svoje názory. Nevyli s vlky, jistě mi rozumíte co tím chci říci. Neměli tak výhody jiných, kteří s vlky vyli. No a co. Po sametce jsme všichni všechno dohnali....

Karel (Út, 10. 5. 2022 - 12:05)

Dnes je to s vyjadřováním některých názorů stejné jako za komunistů. Píšete tady něco o nabádání ke zbabělosti. Tak bych vám jenom rád řekl, že hrdinů jsou plné hřbitovy. A co si ti hrdinové dnes na kom vezmou. Mimochodem v jaké době to žijeme, když vláda na svých stránkách nabádá lidi k tomu, aby udávali ty, kteří mají jiný názor.

nona (Út, 10. 5. 2022 - 11:05)

Ale no tak :(

Martina 2 (Út, 10. 5. 2022 - 11:05)

Ahoj Lallo, ty jsi doporučila Majce, aby šla za Liborem? Nebo o čem to tady je? Jestli se Majka nějak spletla, tak snad stačilo napsat. Nikdo není neomylný. Ale není potřeba být nenávistní k Pavle, která podle mne napsala pravdu. Chováte se se stejně jako ti hejtři. To nemyslím na tebe, Lal.

nona (Út, 10. 5. 2022 - 12:05)

Ahoooj, už si tu komunikaci nepamatuji, ale koukám, že zde umí lidi vyhledávat. Majce jsem co si pamatuji doporučila hlavně, aby sem svůj bolavý příběh nepsala, to není vhodná platforma nebo jak to říci. A nejsem jistá, jestli jsem reagovala na to, že se chce s Liborem kontaktovat. Každopádně pokud ano, bylo to myšleno lidsky ohledně vzájemného sdílení bolesti. Tehdy jsem ještě netušila, jak to s Liborem je a domnívala jsem se, že se skutečně jedná o postraumatickou poruchu jako je tomu zřejmě i u Majky. Proto to sdílení bolesti. Pak sjme se s Liborem ohledně jeho problému dopracovali úplně jinam

nona (Út, 10. 5. 2022 - 12:05)

Ještě bych ráda dodala, že tehdy jsem vůbec nevěděla, že Libor nějaké terapie dělá, dnes věřím, že Majce dovedl pomoci. Konečně, tady není podstatná cesta ale výsledek. A Majka je OK, pokud to dobře chápu

Martina 2 (Út, 10. 5. 2022 - 13:05)

Znáš mě. Moc na ty kudrlinky kolem nejsem. Nejde o to, co je teď s Majkou, ale proč tady dělají Pavle to, co sami nemají rádi.
Takže podle toho co bylo tady zkopírováno, radši jsem si to vyhledala a ověřila, Majce jsi Libora nedoporučila. A o tom je celý spor. Že je Majka ok jsem taky ráda, ty víš proč (začátek roku).
Ale to neznamená, že zavřu oči a budu lhát, jak to tady předvádějí. U Majky to i chápu, že se mohla splést, ale co ty Liborovi fans tady proti Pavle rozjeli, to jde mimo mé chápání.

Návštěvník (Út, 10. 5. 2022 - 12:05)

Ale no tak

Karel (Út, 10. 5. 2022 - 11:05)

Co, no tak? Děláš, jako kdyby to nebyla pravda. Tak si to vyzkoušej, a uvidíš, co bude. Ty jsi asi nezažila komunisty, jinak by ses nemohla divit.

Libor. T. (Út, 10. 5. 2022 - 13:05)

Karle, komunisty jsem zažil a rázně jsem se nebál jim postavit. S tvým alibistickým postojem nesouhlasím. Mé postoje jsou veřejně známy a zachycené i v médiích a dohledatelné

Karel (Út, 10. 5. 2022 - 14:05)

Libore, tak za tvé postoje tě chválím. A doufám, že to jsou ty "správné" postoje. Za ty jistě budeš většinově chválen. Pokud bys však zastával nějaké nesprávné a nekorektní názory a postoje, pak je zde riziko, že tzv. dostaneš přes hubu. No jak jsem psal výše, hrdinů jsou plné hřbitovy.

Filip (Út, 10. 5. 2022 - 10:05)

To a ty šmejdy sedí přesně. Libore RT je co?

Návštěvník (Út, 10. 5. 2022 - 11:05)

Roayale TUI hotel Zanzibar

Filip (Út, 10. 5. 2022 - 11:05)

To asi ne, tam prý pojedou s rodinou Radky v zimě, ikdyž mne napadají- republika Turecko,Togo,Tanzanie,ale to bude asi blbost

Daniela (Út, 10. 5. 2022 - 11:05)

Kdo čte Libora a vnímá ho, ten ví co je RT, ale rodinná terapie to není

Libor. T. (Út, 10. 5. 2022 - 10:05)

Zdeno, smekám, a všechny palečky, co mám, nahoru!

Návštěvník (Út, 10. 5. 2022 - 10:05)

Hlavně je dej nahoru lhářce Majce.

Reklama

Přidat komentář