Reklama

Ako som zvladla panicku poruchu a uzkost

tundiko (Ne, 12. 10. 2014 - 21:10)

Lexaurin Ti na PP...ahojte!teraz hladám pomoc uz treti mesiac.brala-este aj beriam neurol 3 roky, este k tomu iné lieky, zacali sme znízit dávku- mala som 3 krát 1 neurol ,a ked my bolo zle tak som si este z toho dala-ako cukrik, teraz uz ako na to myslim ,je mi z toho zle....vtedy som mala este triticol 150 na vecer, a anafranil 25 3 denne.ked sa zacalo znizovat dávka, bolo mi zle, nevedela som spat, vracala som ,uplne som bola nervózna ,bezorientálna niekedy, trasla som ,teraz som na tom tak , ze beriem serlift 50 na ráno pol neurol , po obede 1neurol ,a vecer 1 neurol a esprital 45, neviem ist medzi ludmi , dostala som paniku, uz aj z toho ze ked mi zavolajú, cely den myslím na tie veci , od coho sa bojim.ked by som sa mala stretnút niekym alebo ist niekde, a teraz uz aj z toho ze musím ist von .pomozte! ja som uz bola u psychiatroch, psichologicke, cvicim jógu ,plávam ,biciklujem ,cely den idem niekde, najma sama..nakupovat mame a také.minule mi chceli dávat iny liek a tlak mi vyskocil na 210 ,radsej som to prerusila, teraz sa bojim aj od toho ,ze s iny m liekom to nahradit, ten neurol postupne smozrejme.predtím som nemala takú socilnu fóbiu, ked sme zacali znizit ten liek mi to prislo .a stym novym sa to pokracuje.

věra (Po, 1. 9. 2014 - 14:09)

Ahojte mam PP niekedi uz...Lexaurin Ti na PP nepomůže!!!

Sandra (Ne, 31. 8. 2014 - 20:08)

Ahojte mam PP niekedi uz mislím ze nezvladnem . Bola som u doktora ale lieky neberem okrem lexaurin 3-ku . Denne tri krát berem polovicku. Uz nevjem co mám robit . Pomalí cítím ze strácám silu. Priatel pracuje celí den . Som sama az do vecera niekedi mám úzkozti aj ztoho ked cez víkend sme spolu priatelom . ( stále mislím nato ze co ked mi bude zle samozrejme to aj stane ) co mám robit poradte mi dakujem. Inác som madarka ale snázím sa poslovensky dúfám ze ste rozumeli co som napísala.

Natali (Pá, 11. 7. 2014 - 11:07)

Liečba panickej poruchy u...Jsem moc rada,ze Vam se to povedlo,myslim tim zvladnout tu neurozu.Všude na forumach čtu zejim to tryva hodne let a dostavam s toho strach,ze toho nezbavimse. Ja s tim bojuji od brezna,chodim k psychologovi,doufala jsem ze to zvladnu bylinkama,nešlo to.Ted 14 dnu beru AD Triticco 75,zatim nic,po ranu se klepu a buši mi srdicko.Ale mate pravdu,ani jednou jsem neotpadla.Mogla by jste poradit jak jste dokazala zbavitse neurozy.

Jarka (St, 9. 7. 2014 - 22:07)

Já jsem se z toho vyšukala. Pořídila jsem si úžasnýho nabíječe, mladýho zajíčka a každý den jsem s ním šukala až jsem z něj vymačkala poslední kapku. Pravidelný přísun endorfinů způsobil, že to všechno samo odešlo.

Návštěvník (St, 6. 4. 2022 - 19:04)

Panická porucha mě doslova uvěznila na 6 let. Nevycházela jsem vůbec z domu...Celý příběh popisuju na www.karinberkovcova.cz

Návštěvník (Ne, 27. 3. 2022 - 09:03)

Panická porucha mě doslova uvěznila na 6 let. Nevycházela jsem vůbec z domu...Celý příběh popisuju na www.karinberkovcova.cz

ivča (St, 30. 3. 2022 - 11:03)

trpim depresemi od sestnacti, prasky nepomahaji. je to peklo. nedokazu risit svuj zivot, nedokazu byt objektivni.

martina (St, 9. 7. 2014 - 22:07)

ahoj ja mam panicku poruchu uz pomaly 5 rokov zacala som brat liky na ktore som velmy zavisla tie lieky sa nazivaju rivotril pomozte mi ako mam prestat s likmi dakujem martina

AndreaPanika (Út, 10. 6. 2014 - 11:06)

Liečba panickej poruchy u mňa skončila u psychológa v Banskej Bystrici. Doporučila mi to dcéra, ktoá sa vrátila z USA a tam vraj na to používajú tz. kognitívno-behaviorálnu psychoterapiu. Predtým som skúšala všeličo, stále sa to vracalo, tak som nakoniec precestovala 80km z Nitry aby som našla človeka, ktorý mi to vysvetlil. Presne ako píše janica, aj mne hovorili neurológovia že je to psychické, že je to tetánia,... Zmätok v hlave a nutnosť chodiť do práce však bol na mňa až príliš. Psychológ mi to vysvetlil ako psychofyziologický problém, na modele stresu ukázal ako to funguje, vyskúšala som si na počítači pozrieť čo so mnou robia myšlienky na odpadnutie a akoby mi v hlave niečo doplo. Chodila som am asi 12 stretnutí a stálo to za to. Dnes už viem, že stres je prirodzenou súčasťou života a paniku si už poriadne ani vyrobiť neviem. Keď začínam panikáriť, spomeniem si na slová Mgr.Záskalana: Čo najhoršie sa môže stať? A odpoviem si. Prípadne moja obľúbená otázka: Koľkokrát som už odpadla? a odpoveď ani raz. Cestou do Bystrice som si v aute zrelaxovala hlavu, spojila príjemné s užitočným. Vedieť to skôr, netrápila by som sa s tým roky.

domca (Út, 27. 5. 2014 - 13:05)

No takže už cca 3 mesiace mám tlak na hrudi ťažko sa mi dýcha mala som aj búšenie srdca a tlak v krku už som bola na plucnom internom kardiologii u odvodneho lekara dokonca v nemocnici a nič som zúfalá.

Silvia (Út, 23. 11. 2010 - 20:11)

Ahoj!Mna PP prekvapila cestou...Precitala som vsetkz prispevky a citim sa akokeby som citala o sebe. PP mam uz pat rokov, stiedaju sa dobre aj zle dni, ale zatila to nejako zvladam. Teraz sa k tomu pridruzili aj problemy s krcnou chrbticou. Zvlastne je ze stavy panikz pridu v obdobi kludu, ked sa mi zda ze som za vodou ako keby sa mi organizmus chcel "pomstit", ze uz som dlho v pohode. Ak ste niekto z Kosic poradte mi nejako odbornika, mam pocit ze som v nejakom bludnom kruhu, bojim sa ze casom nebudem vediet normalne fungovat. Silvi

michal (Čt, 7. 10. 2010 - 21:10)

doporučuji přečíst toto:http://www.uzkost.webzdarma.czje to trošku jiný pohled na věc

Martina (So, 2. 10. 2010 - 22:10)

Poznám o čom hovoríte, tiež som si tým prešla. Tak ako píše Vaneessa, aj ja som chodila na biofeedback,ale najviac sa mi ráta to, že teraz som si v rámci prevencie kúpila cez internet jeden biofeedback domov - je to prenosný HRV biofeedback, určený na domáce použitie - ale majú ho aj psychológovia v ambulanciách (ten môj ho mal tiež - od neho som sa dozvedela, že si ho môžem kúpiť aj domov) a dokonca kamarát vravel, že vo Vyšných Ružbachoch na tom cvičil v rámci kardiorehabilitácie. Máme to teraz doma na notebooku a cvičiť začal aj manžela starší syn :-) Skúšame, kto dokáže lepšie relaxovať. Takže je to škola hrou. Srdečne doporučujem.

Simona (Ne, 31. 1. 2010 - 12:01)

Máte niekto skúsenosti s dlhodobým autogénnym tréningom? Viete si zž pri ataku pomocou aut, tréningz navodiť kľud a odvrátiť záchvat?Ja to mám tak, že príčinu nejde odstrániť (úmrtie) a ešte strata veľmi doležitej blízkej osoby, takže mi neostáva ako sa naučiť to zvládať, hoci za tie roky to prinieslo svoju daň :(

Koriandra (Út, 15. 12. 2009 - 12:12)

Užíváni Trittica nenese žádné vedlejší projevy, berou ho proti nespavosti a úzkosti. Nemá vliv na tloustnutí, spíš naopak a netlumí chuť na sex. Trochu divočejší sny na začátku, ale to ani není z léku jako z toho, že už spíte a ty stresy si odbudete ve snech. Nedám na Trittico dopustit, brala jsem ho asi 6 měsíců 2/3 na noc a ráno šup do práce. Vysazování v pohodě, dnes jsem bez něho OK.

Ondra (So, 19. 9. 2009 - 20:09)

Ahoj, hle neslyšela si třeba divný hlasy a nepřipadala sis taková "uzavřená do sebe"?

Peťka (Po, 24. 8. 2009 - 21:08)

Ahoj Júli, vůbec žádné vedlejší účinky, fakt.Jestli na sobě cítíš nějakou změnu, která tě obtěžuje, zkus se poradit s lékařem. O infekcích a červenání hrdla jsem v souvislosti s AD ještě neslyšela...

Júlia (Út, 28. 7. 2009 - 09:07)

Chcem sa spýtať Peťky, či nepociťovala počas užívania trittica nejaké ved?ajšie účinky, napr.sucho v ústach, infekcie v dôsledku tlmenia krvotvorby. Ja beriem trittico, robí mi dobre, ale žia?, mám aj nežiaduce problémy, ako je začervenanie hrdla, infekcie...Ďakujem.

Peťka (Čt, 16. 7. 2009 - 22:07)

Ahoj všichni...Mě poprvé přepadly úzkosti před 2 lety. Spouštěčem byla marihuana (už to nechci nikdy vidět)Samozřejmě jsem nechtěla věřit, že je to "jen" psychický problém a hledala se v různých somatických diagnózách. 1. psychiatr mi diagnostikoval GAD s panickými atakami a předal recept na Parolex. Nějak se mi to nezdálo (.-)), tak jsem zkusila navštívit ještě jednoho doktora. Ten mi zase diagnostikoval Protrahovanou úzkostnou reakci a řekl, že léky nepotřebuji, že to mám zkusit překonat sama a v případě potřeby vzít anxiolytikum. Tak aby se v tom čert vyznal...Nakonec mi bylo řečeno, že je celkem jedno, jakou máte diagnózu, všechno jsou to úzkosti a na ty je stejný recept: v prvních týdnech v případě potřeby anxiolytika /Frontin/ + nasadit AD a nejlépe docházet na psychoterapie. Já brala minimální dávku léku Trittico. Bylo to bezvadné- žádné tloustnutí, žádné sexuální problémy a úzkosti byly do 3 měsíců léčby pryč. Psychoterapií vyšlo na povrch, že spouštěčem sice byla marihuana, ale v důsledku šlo o stres, který jsem zažívala ve vztahu- a to jsem fakt netušila. Vždycky mám pocit, že to zvládám...haha..Ukázalo se, že jsem to nezvládla a terapetut mi moc pomohl vše vyřešit, úzkosti postupně mizely a časem jsem byla vyléčená- hurá!!!Avšak po oněch dvou letech se úzkosti vrátily. Pravděpodobně byl tentokrát spouštěčem stres ze zkoušek na vysoké. Zase beru Trittico, jen větší dávku, docházím zase na terapii a těším se, až mi bude zase dobře. Asi je důležité, aby se člověk neunáhlil a v terapii pokračoval i v době, kdy má pocit, že je zdravý. V každém z nás je něco "špatně" a musí se zjistit co to je. Jedině tehdy se můžeme těch hnusných atak a úzkostí zbavit. Držím všem palce, ať máme hodně veselých dní. Ráda si s nějakým panikářem budu psát o svém pokroku i stavech. Jestli se chce někdo vypovídat...bu-ba"sms.cz

Reklama

Přidat komentář