Reklama

Existuje Bůh?

bluegrasshopper (Ne, 30. 5. 2004 - 13:05)

Mohla by ses prosim třeba zeptat co si bůh myslí o mě? Nebo možná lepší-co ti by ti řekl o mé rodině?

bluegrasshopper (Ne, 30. 5. 2004 - 13:05)

To právě nejde jednoznačně říct..Ale když snad se někdy k tý modrý přidá sluníčkově žlutá,tak by vznikla zelená...:)

Pavlina (Ne, 30. 5. 2004 - 11:05)

Ahoj vsichni.Nikdy jsem v Boha neverila,z kostelu a krizu mam od mala strach,ale presto sem mela vzdy pocit,ze neco mezi nebem a zemi existuje.Pred 2 mesici se mi ale stala velmi zvlastni vec.Koupila jsem si kyvadlo a tabulku,kde jsou do pulkruhu usporadana pismena podle abecedy a jen tak ze zvedavosti jsem se zacala ptat a neco mi zacalo odpovidat.Dozvedela jsem se,ze je to andel a ze jsem dostala od Boha schopnost pomahat lidem.Vse si od te doby pisu a je to opravdu neuveritelne!Volala jsem i do jednoho institutu a licila jsem jim to.Nejprve mi rikali,ze se to obcas stava a ze je to me podvedomi.Ale kdyz jsem jim uvedla konkretni priklady, kdy mi rika o lidech, ktere ja neznam, co maji delat napr. se svym zdravim a pak se to opravdu stane,tak mi rekli,ze pokud mi to rika o jinych lidech,tak to me podvedomi neni.Ze sem se pry mohla napojit na informacni pole,kde se shromazduji veskere myslenky a nazory vsech lidia ze takto "funguji" napr.jasnovidci.Podotykam,ze je to badatelska organizace zabyvajici se anomalnimi jevy a snazi se dokazat,ze neexistuji.Ale sami,ac jsou to lide neverici,tak priznavaji, ze nektere "nevysvetlitelne" jevy se opravdu deji.Je toho tolik,co jsem se dozvedela, ze bych tady asi psala tyden.Ale kdyz jsem se toho "Andela" ptala, proc tedy Buh dopusti vsechno to zlo,tak mi odpovedel,ze Buh ma pocit,ze nejsme hodni jeho lasky,protoze jsme k sobe navzajem zli,neohleduplni.Nicime prirodu a pak se divime,ze nam to vraci zemetresenimi,potopami,suchem atd.Ublizujeme a zabijime zvirata a pak se divime,ze jejich nemoci se cim dal tim vic prenasi na nas.Bohuzel neustale zjistuji,ze vsechno spatne co se nam v zivote deje je opravdu za trest,hlavne nemoce.Je toho opravdu moc a nechci tady "unavovat" dlouhym prispevkem.Tak zatim...

j. (Ne, 30. 5. 2004 - 10:05)

A Vy jste modrý luční koník nebo smutný a sklíčený luční koník? :-)Smutku je sice na zemi také dost, ale krásy ještě víc! A každý můžeme dělat něco pro to, aby dobrého bylo více a více.

Mara (So, 29. 5. 2004 - 23:05)

Pokud existuje Bůh, je všemohoucí? Dokáže všemohoucí Bůh stvořit tak těžký kámen, že ho sám neuzvedne? Pokud nedokáže není všemohoucí a pokud dokáže také není všemohoucí protože ho neuzvedne. Takže pokud existuje Bůh není všemohoucí.

bluegrasshopper (So, 29. 5. 2004 - 21:05)

Skoro správně:) Jsou tam dvě "p"blue-modrý,sklíčený,smutnýgrass-tráva,loukahopper-koníkProtože někoho znám a ten má taky skromný podpis-j. a taky přeje více sluníčka,hezký den..

Alois (So, 29. 5. 2004 - 19:05)

Možná existuje, možná ne. Ale pokud by existoval, tak není dobrý. Protože ten kdo může zabránit zlu (všemohoucí), a přesto mu nezabrání, nemůže být považovaný za dobrého. A jestli stvořil svět, tak je i zlomyslný. Proč by jinak stvořil třeba vši, blechy nebo bacily? Nedokážu uvěřit, že by Bůh stvořil život založený na vzájemném zabíjení. Nemán nyní na mysli války, to je čistě lidský problém, mám na mysli to, že pokud chce kterýkoliv tvor žít, musí zabíjet jiné tvory, jina zemře.

j. (So, 29. 5. 2004 - 17:05)

Bluegrasshopere (píši to správně? - a mimochodem - co to je?)Proč Vás zajímá, co je to j.? j. je nick nové návštěvnice na doktorce. Dříve jsem tu nepsala, jen asi 14 dní, pod tímto písmenkem. Stačí?Krásný den přeji!

bluegrasshopper (So, 29. 5. 2004 - 14:05)

A co je tedy j.?....omlouvám se že jsem trošku mimo téma,ale tahle otázka je přeci důležitější:)

j. (Út, 25. 5. 2004 - 12:05)

Díky za vysvětlení, Samy.

j. (Út, 25. 5. 2004 - 12:05)

Ne, j. není jannis.Hezký den všem!

Samy (Út, 25. 5. 2004 - 09:05)

Salam alajkum je pozdrav, něco jako vítej nebo dobrý den, viď Terezo? Islám je zajímavé náboženství, ale pro křesťana je asi nemožné ho pochopit, když mu plně nevěříš.

bluegrasshopper (Po, 24. 5. 2004 - 21:05)

j. je Jannis !?!?!?

j. (Po, 24. 5. 2004 - 00:05)

Terezo, můžete mi prosím napsat, co to je salam alajkum? Dík.Také by mě zajímalo, jak se stalo, že jste muslimka. A žijete v Čechách? Zajímá mě, jak žijí muslimové. (Dost mě oslovil životopis Mohamedův, který jsem četla v jedné knížce.) To Vaše povídání se mi líbilo. Přeji vše dobré.

Niki (Ne, 23. 5. 2004 - 22:05)

Dobrý... :-)

... (Ne, 23. 5. 2004 - 22:05)

Jde křesťan po poušti, nikde nikdo, najednou naproti sobě vidí velikého a podle všeho velmi hladového lva. Dostane strach, padne na kolena, zavře oči, sepne ruce a hned se rychle modlí: "Pane Bože, prosím, dej ať se ten lev zachová jako křesťan." Otvírá oči a lev nad ním už klečí a modlí se: "Pane Bože, požehnej mi tento pokrm."

Tereza (Ne, 23. 5. 2004 - 19:05)

Salam alajkum,Musim rict,ze ja tedy v Boha verim,tak jako verim v lasku,tak jako v radost...nemuzu si na neho sahnout,ale presto vim,ze existuje,ze je vsude okolo me.Verim v toho sameho Boha v ktereho veri krestene a zide,a pritom jsem muslimka.P.S.pro Abdullaha:to ze sebe chces delat muslima nebo,co?

bluegrasshopper (So, 22. 5. 2004 - 23:05)

Jenže v Bibli jsou jen vybraný texty,aby k sobě ladily...Taky se můžem ptát kdo stvořil boha,ne?...A jestli je v nás něco "víc",tak musí být něco "víc" i v opicích,a tak dál můžeš pokračovat až po sinice.A jestli bůh věděl že ze zárodků života se vyvine člověk,tak ví i jak skončí celá tahle planeta(musí to pro něj bejt nuda).. a docela bych rád viděl podle čeho se hodnotí jestli máš být v tom božim království,nebo ne.Boha možná najdeš tim,že najdeš jeho ideály(který jsou církvema tak duchaplně reprezentovány)...Myšlenka hledat Boha v člověku je zajímavá,ale stačilo by hledat v člověku člověka...

WEWERKA (So, 22. 5. 2004 - 19:05)

Pratele, neni co resit, kdyby neexistoval tak tu nikdo nejsme. V Bibli se pise:A udělal z jednoho [člověka] každý lidský národ, aby bydleli na celém zemském povrchu, a vymezil ustanovená období a stanovené hranice [lidského] přebývání, aby hledali Boha, zda by jej snad mohli nahmatat a skutečně jej najít, ačkoli vlastně není daleko od nikoho z nás. Vždyť od něho máme život, pohybujeme se a existujeme, dokonce jak řekli někteří z vašich básníků: 'Vždyť my jsme také jeho potomstvo.'Mejte se fajn a hledejte ho ve stvorenich...

bluegrasshopper (So, 22. 5. 2004 - 06:05)

Tak ne.Asi ne.Bůh asi neexistuje.A jestli jo,tak určitě ne ten,co stvořil Adama a Evu.A taky ne ten,který vám dá posmrtný život(to by museli posmrtný život vést všechna zvířata). Někdo jedná podle svýho svědomí a někdo podle svýho boha.A člověk si boha vytvořil tak,aby bůh obdivoval naše svědomí...

Reklama

Přidat komentář