Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Rika (Čt, 8. 2. 2018 - 13:02)

Dobrý den, prosím zkoušel...Jste padlej na hlavu?

T. (Po, 20. 2. 2017 - 13:02)

P. Číšovský měl pouze fascikulace po dobu cca 9 měsíců, ovšem měl je na rameni nepřetržitě, 24 hodin denně. Další potíže nezaznamenal, to až později. Vzhledem k rychlému podezření na ALS je však téměř jisté, že neurolog již na vyšetřeni shledal objektivní postižení. Z úcty k panu Číšovskému bych tu takto dal jeho situaci nerad rozebíral, nemáme všechny informace.-

Eja (St, 31. 1. 2018 - 21:01)

Dobrý den, prosím zkoušel někdo léčbu CDS2?

Radek (So, 18. 2. 2017 - 18:02)

Prosim o radu mam zaskuby vsude po tele... nyni me boli lopatka a mam pocit ztuhleho hypani v prstech prave ruky.... obcas jako tlak nebo tah na slachy.....jak me boli ta lopatka, prijde mi ta ruka unevena na pocit..... to je ona svalova slabost? Dekuji za odpoved

Pavel (So, 18. 2. 2017 - 17:02)

Pro T. Takze on mel nejdrive slabost? Nebo mel nejdrive fascikulace? Pokud mi dali tedy emg po pul roce skubani a bylo ciste mam byt bez obav? Ted zase pul roku skubani vsude

T. (So, 18. 2. 2017 - 15:02)

Ano, p.Číšovšký sice měl fascikulace několik měsíců zdánlivě bez jiných příznaků, ale z médií působí jeho diagnóza zkresleně - mluví magnetické rezonanci a podezření na ALS, což nedává moc smysl. Téměř jistě jej viděl neurolog, který nalezl další známky postižení - přítomnost fascikulace nic neznamená. Tedy jestliže vás neurolog vyšetřil a to včetně EMG, byl bych v klidu.

Adellka (Pá, 17. 2. 2017 - 22:02)

Pavel má naprostou...Pro Tondu,
Přeji upřímnou soustrast a hodně síli překonat smrt ženy.
Hradecko.

Pavel (Pá, 17. 2. 2017 - 18:02)

Pro Olga: fotbalista pan Cisovsky mel nejdrive slabost a potom az zaskuby?

Karel (Pá, 17. 2. 2017 - 17:02)

Mé přítelkyni je 53 let a začaly se jí tenčit končetiny a pociťuje i svalovou slabost.Má žlutobílý povlak na jazyku a na stranách jazyka bílé fleky.Před půl rokem byla na odběrech krve,kvůli únavě,testy byly v pořádku,až na cholesterol.Žádné záškuby či křeče zatím nepociťuje,ale často má návaly horka,motání a nízký tlak.

Petr (Pá, 17. 2. 2017 - 17:02)

Pro Olgu, u me to zacalo kdyz jsem si o tom cetl na internetu.... rok zaskuby nohou, pak se pridal i jazyk... zaskuby citim. Po roce jsem byl na neurologii kde me prohledl doktor a rekl ze to als neni. Emg na 5 svalech... lytka, stehno, trup, ruka hlava a ciste. Nyni se to objevilo po roce zase.... opet skubani, hlavne jazyk stale vlevo u zubu.... dale pak stehno a zada.... z rukou mi nic nepada. Doktor rekl ze to jsou b. Fascikulace. Ale mam strach ze se to zvrhne v als.... parkrat jdu i cvicit, zvedam cinky a nepozoruju nejakou slabost

Olga (Pá, 17. 2. 2017 - 13:02)

Pro Olgu: ja když jsem si...Petře, to nemusíš mít obavy, existují i benigní fascikulace jazyka. Když na to budeš intenzivně myslet, můžeš si přivodit fascikulace v kterékoliv svalové skupině. Podstatné je, zda nedochází ke snížení svalové síly. To většinou fascikulace předchází. I když třeba u fotbalisty Čišovského byl první příznak fascikulace v rameni po dobu 9 měsíců. Ale i on si všiml v posilce snížení svalového výkonu.

Petr (Pá, 17. 2. 2017 - 13:02)

Pro Olgu: ja když jsem si vždy vyhledával záškuby jazyka, našlo mi to pouze als... Je možné si tyto záškuby přivolat nervama? stresem? Třeba neuropatie atd?

Petr (Pá, 17. 2. 2017 - 13:02)

Jenže objednání k lékaři je otázka tady 3-6 měsícu... jak říkám, už mi svaly po těle škubou více nez 2 roky... chodidla, jazyk, ruce, trup... občas mi přijde že se mi i huř chodí...jakoby ztuha, dále mě i bolí svaly... tak sbírám informace aspon tady...

Olga (Pá, 17. 2. 2017 - 12:02)

Pro pana Toma: Mám totiž...Petře, jistota u ALS neexistuje. Tím, že není specifický test, ale jen souhrn klinických nálezů, tak ani nemůže. Existují i tzv. zázračně vyléčení. Ale nejedná se o žádné vyléčení, pouze o omyl v diagnóze. ALS může v počátcích napodobovat cca dalších 17 syndromů. Dlužno dodat, že mnohem vzácnějších než ALS. Některé mají stejně špatnou prognózu, ale u některých je úzdrava možná. Pokud máš nejistotu, nebyla by asi od věci návštěva jiného neurologa. Ani pan T. ti neudělá dg. od stolu. Problematika je natolik komplexní, že by to neudělal ani největší odborník na světě.

Petr (Pá, 17. 2. 2017 - 12:02)

Pro pana Toma: Mám totiž strach aby ze syndromu b.fascikulací, co mi řekl před rokem neurolog, se nevyklubala tato zakeřná nemoc

Petr (Pá, 17. 2. 2017 - 12:02)

Pro Pana Toma, ja uz ty zaškuby mam 2 roky a všude, dost se stím nervuju... U als jsou zaskuby pořád?nebo jen občasné?

T. (Pá, 17. 2. 2017 - 10:02)

U ALS se stav postupně zhoršuje, nelepší. Jistě, některý den může mít pacient pocit, že je to o trochu lepší, ale obecně slabost nemizí, plížívě se zhoršuje. Důležitá je také koexistence svalových křečí.

Petr (Pá, 17. 2. 2017 - 09:02)

Tome, pokud jde o uchop tak ten zvladam... mohu poprosit o vas mail? Ta slabost odezni? Nebo zustava uz? Dekuji

T. (Pá, 17. 2. 2017 - 09:02)

Petře, slabost prstu těžko takto posoudit. Na ruce jde většinou o neobratnost, vypadávání věcí, problémy s jemnou motorikou. Bolest není typická pro ALS.

Petr (Pá, 17. 2. 2017 - 09:02)

Tome dekuji predem za odpoved

Reklama

Přidat komentář