Reklama

Podvazky a punčochy

Libuše K. (Pá, 27. 8. 2021 - 18:08)

Dobrý den, dříve jsem se aktivně tohoto vlákna účastnila, ale musím se přiznat, půl roku jsem se sem nedostala. Teprve dnes jsem to tady prolétla, abych byla v obraze. Trochu je to tady pánská diskuze, musím to jako ženská obohatit. Budu se možná opakovat z dávna: První punčochy jsem oblékla v roce 1977 do tanečních, kdy jsem fňukala, jak vypadám v tehdy nekompromisní délce šatů pod kolena a na štíhlých lýtkách krepových punčocháčích. Mamka mi půjčila podvazkový pás- koupila mi pak menší a tehdejší silonové nepružné punčochy, a bylo po problému. Jenže jsem se v tom strašně styděla, všechny holky nosily punčocháče a tak jsem po tanečních podvazky odložila. Když jsem nastoupila v osmdesátkách do práce, byla tam většina dam kolem čtyřicítky a dost nosily ještě punčochy a já se k nim přidala. Sukně byly stále dlouhé, široké, navíc pod nimi jsme nosily kombiné nebo spodničky, nic nemohlo být vidět. Když jsem se seznámila se svým pozdějším manželem, byl z toho, že nosím podvazky úplně hotový. Prádlo nebylo nic moc, jen bokovky Triola, ale nestrečové punčochy Elite byly krásné. Do kozaček jsem nosila tzv. neparatelné punčochy, kterým neutíkala očka (nevím jak se jmenovaly), normálně pak Katarica tenké a když jsem chtěla něco extra, tak hladké ještě jemnější Dorsa, ty se však víc trhaly. Stále jsem měla velkou zásobu punčoch - stály 8,50 korun a ještě se daly spárovat když uteko očko (punčocháče stály 25!) Po 90. roce po mé mateřské se zkrátily sukně a k nelibosti manžela jsem si koupila punčocháče. Po těch letech punčoch jsem se v nich dobře vůbec necítila, lezly mi dolů, nepříjemné bylo v nich sedět celý den v kanceláři a tak nejen kvůli manželovi jsem opět se vrátila k punčochám. Tehdy byly už k mání docela pěkné vykrojené podvazkové pásy a daly se k nim nosit delší punčochy. Samozřejmě na minisukně to nebylo, měla sem pár krátkých šatů na léto bez punčoch, nebo do společnosti, kde se sukně dala uhlídat. Do práce jsem si po třicítce ustálila délku nad kolena a nosím jí dosud (pravda o nějaký cm delší), za rok se mi přiblíží šedesátka. Určitě nejsem tak štíhlá a proto jsem se vrátila k bokovkám, před časem jsem si koupila už druhou Kudreshov o Klingelu s bočním zipem a jsem s ní velmi spokojená. Když vidím dámy, které si vezmou přiléhavé šaty a klene se jim nepevné bříško pod okrajem punčocháčů a rýsují se okraje kalhotek, nevěřím, že mají doma zrcadlo. Teď se dostávám k tomu co pan ,Váhavý manžel, dotazoval. Zda rýsující podvazky jsou takový prohřešek. Záleží na tom, zda podvazky prosvítají, nebo se rýsují. Každopádně pod průsvitnou sukni patří spodnička nebo kombine (lépe pod šaty, podprsenka taky nemusí prosvítat) a je po problému. Jednou se mi stalo, že jsem byla na oslavě na parníku, pod tenčí širší sukní jsem neměla spodničku a vše vypadalo i v zrcadle dobře až do momentu kdy nás vyfotil profi fotograf bleskem. Děs! Na fotce, kdy zrovna fouknul vítr proti a napnula se sukně mi byly jasně vidět podvazky! Něco jiného je, u silnější úzké sukně, se stává že zvlášť přední sponky se rýsují jako hrbolky. Ani spodnička nepomůže. Dříve mi to taky vadilo, jednak je vhodné ty přední podvazky zapnout ne úplně vpředu na stehnech, ale trochu dovnitř stehen a hlavně: pokud to není příliš nápadné, myslím že nikoho už příliš nenapadne že nějaký faldík na sukni zrovna bude podvazek. Kolik to z nás ještě nosí? Takže spíš než rozmlouvat podvazky je vhodnější vybrat vhodnou sukni nebo šaty. Ale prohřešek to zas takový není, aby si lidé ukazovali prstem. já třeba neumím vystoupit z auta a i manžel už mě několikrát upozornil, že mi bylo vidět až na podvazky. Nemáte na to vystupování nějaký fígl?

karolina (So, 28. 8. 2021 - 17:08)

To máme skoro stejný život. Já jsem nenosila vůbec punčocháče, protivily se mě. Kombiné nosím dodnes. Nějaké skrývání bulek od podvazků jsem nikdy neřešila, ba přineslo mě to několik známostí. Každého normálního muže podvazky minimálně přitahují, né li vzrušují.

karolina (So, 28. 8. 2021 - 17:08)

To máme skoro stejný život. Já jsem nenosila vůbec punčocháče, protivily se mě. Kombiné nosím dodnes. Nějaké skrývání bulek od podvazků jsem nikdy neřešila, ba přineslo mě to několik známostí. Každého normálního muže podvazky minimálně přitahují, né li vzrušují.

Miki (Po, 16. 8. 2021 - 21:08)

No me by se to ne prosvitani, ale rekneme proznacovani se tech podvazku/Aramis pouziva nazev velvety-jenze jedna se podvazkovy pas a ne o velvetovy pas(jako velvety se mohou nazyvat ty "prouzky z nejake syntetiky, ktere musi byt pruzne a pevne dohromady" aby zene v podvazkovem psu a klasickych nepruznych 100% nylonovych puncochach pri nejakem limitnim pohybu svoji pruznosti pomohly. Tak to proznacovani by se mi moc libilo a pozoval bych si svoji milou do ruzne smyslnych pozic a v nich bych si ji fotil, nebo filmoval. Drive zeny nosily pod saty tenke silonove kombine-ktere vyhlazovalo obrysy a protoze bylo z trikotynu-takovy starsi nazev pro silonovy uplet/ja z nej mel v detstvi i tricko a nosil jsem ho rad-bylo to na styl tech dederonovych kosil, ale bylo barevne a vecer po premachnuti bylo rano suche a jako nove/ a na tom, ze v zime hreje a a v lete chladi neco bylo. O tom by vedela asi nejvic Marketa, ale ta je v laznich a nevim jaky tam ma dostupny internet. Tak to kombine si oblekala kazda zena a se zacatkem puncochacu ho nosily dal-uz jen ze zvyku. Dlouhe kombine, ktere bylo skoro nad kolena musely nechat pres, ale to kratke, ktere bylo pod zadecek nektere zeny bud nechaly pres, nebo zase pres nej si ty puncochace vytahly. A hlavne kdyz to kratke kombine melo na spodnim lemu sirsi krajku, ktera je na omak hruba, tak ta krajka zabranovala slezani tech puncochacu. A vic uz nevim ani prd. Ale zavidim ti manzelku, ktera vyuziva puncochoveho zbozi na 100%. M

karolina (St, 18. 8. 2021 - 17:08)

Nevím,proč ženy přestaly nosit kombine. Já ho nosím celý svůj život a máš pravdu, že v zimě hřeje v
létě chladí. Ono se také dnes hodně oděvů vyrábí už s podložením, ale není to ono. Taková pěkně
ukázaná krajka kombiné dříve dokázala s chlapy své. A máš pravdu, když si obléknu punčochy
Brana a pod na podvazkový pas a kombine a dole volnější šaty tak nejsou vidět velvety, napínaky a nikdo nepozná, že mám podvazkový pas

karolina (St, 18. 8. 2021 - 11:08)

Slovo podvazek znamená něco podvázat. Moje maminka si ještě podvazovala punčochy bud
kaničkami nebo měla gumičky. Moje mamka už nosila podvazkový pas, proč tento název vznikl
nevím, ty gumičky spojující velvety s pasem se jmenují tahouny, a podle počtu pak správě drží punčochy. Na internetu je vidět i pas se 40 tahouny.

karolina (Pá, 13. 8. 2021 - 05:08)

I já jsem se ráda milovala v podvazkovém pase a punčochách. Hrozně mě vzrušovalo, když mě muž
takzvaně dobýval musel za každý kus oblečení a prádla bojovat.

Aramis (Pá, 13. 8. 2021 - 13:08)

Já se tedy přiznám,že namísto vzpomínání jaké to bylo se raději miluji s dámou oděnou v sexy punčochy a podvazkový pás i v současné době a je mi přitom srdečně jedno,jestli je výrobce punčoch z tuzemska či z ciziny.

Miki (Pá, 13. 8. 2021 - 20:08)

No Aramisi s tim bych az tak nesouhlasil. Mivali jsme v Ceskoslovensku rozsirenou a kvalitni vyrobu skoro vseho-dokazali jsme udelat i jaderny reaktor/coz uz neumime, nebo nesmime?/. Akademik Wichterle vymyslel silon- sice nemel vlastnosti nylonu6.6/a pote co se to predalo bratrsky do Hummeneho, tak sla kvalita vlakna-Chemlon jeste o neco dolu. Ale vedouci trida ve spolecnosti setrila devizy, takze dovoz original nylonu jako vlakna/yarny/ by chtely puncochari, ale i vyrobci pradla a spousty dalsich vyrobcu, kteri se museli potykat s tim Chemlonem. Takze by toho byly vagony. Ale mely jsme puvodni nejkvalitnejsi kruhove stavy na predeni puncoch- snad dokonce 400 jehlove, jenze po privatizaci Elite a Evony to novi pani ihned prodali na zapad. Takze dnes uz by se nechal sehnat kvalitni material, ale strikovat ho na tenkych jehlicich. Je zajimave, ze vetsinou primorske staty produkuji velice kvalitni puncochovy sortiment v sirokem vyberu. Hodne Italove, Spanele, Francouzi nevim, ale i i Nemci/ Apropo, kdyz jsem u nich, tak zpocatku se pasovaly damske puncochace z DDR k nam a pozdeji to bylo naopak a na predhranicnich parkovistich byly hory prazdnych obalu od puncochacu, protoze Nemky si na sebe oblekly snad az 20tery a po prejeti hranic si je s ulevou svlekly, ale provezly je/ Polaci ti ne, sice maji puncochace hezke, ale oni dokazi pokazit vsechno. Ale Polky ty stale nosi ve velkem o vikendech, nebo o svatcich saty a puncochy. I Jugoslavci meli kdysi nejake Hula Hop, ktere jsem kupovaval svoji 1. zene. Ale treba Turci- to jsou cimani! Ti umi a hodne dobre-treba v Anglii v Tescu jsou puncochace jen od nich, ale i vjinych retezcich. Kdysi jsem od nich nosil telove puncochace s temer nezesilenym sedem/ten zesileny nemam rad, nelibi se mi/ ale mely zesilene cele chodidlo- ty mi vydrzely hrozne dlouho. Jinak ty asijske/Cina, Japonsko/ tak tam jsou skoro vsechny puncochace bez klinku-a ten se mi zase libi/nebo ten panel-to je mirne zesileni upletu 2-3cm na kazdou stranu kolem svu kterym jsou ty puncochace sesity-no a plochy sev/ ale oni vzhledem k demografickym velikostem zen maji ty puncochace nejmene o 1 velikost mensi, nez my v Evrope-mozna o 2. A casto nabizeji univerzalni velikost, coz je podvod jako Brno. Protoze budou sedet tak 25-30% zen a zbytek je bude mit kratke, ci dlouhe. Ano zena kdyz se mazli a miluje ve spodnim pradelku a silonkach tak je jak vybrouseny drahy kamen zasazeny do luxusniho sperku.

Aramis (St, 18. 8. 2021 - 09:08)

Miki, název velvety u podvazkového pásu jsem si nevymyslel já, jedná se o oficiální název té kovové či plastové "spony" na konci pruženky za kterou připínáš lem podvazkové punčochy. Pod tímto názvem jí také můžeš koupit či objednat v textilní galanterii jako náhradní díl.
Ale jinak tu poslední větu v Tvém příspěvku bych přímo podtrhl, řekl jsi to krásně.

dtto (St, 4. 8. 2021 - 21:08)

Otázka nejen pro Aramise.Věděl by někdo ve kterém roce a jaká firma uvedla jako první silikonové pásky v lemu samodržících punčoch ?

Aramis (Čt, 5. 8. 2021 - 21:08)

Já to tedy z hlavy nevím a rád se nechám poučit. Koneckonců od toho by také mělo být toto diskusní fórum . . .

Jirka (Út, 3. 8. 2021 - 11:08)

Dnes jsem si objednal pánský podvazkový pas u firmy Riwaa Nerona, která je v tomto oboru považována za špičku. Bohužel má momentálně do odvolání zavřeno, takže vyřízení objednávky nějaký čas potrvá. Ale pak se určitě pochlubím.
Ještě bych se rád vyjádřil k názvosloví: Mnoho lidí nerozlišuje mezi punčocháči a punčochami, a čímž jsem se už mnohokrát setkal.

dtto (Po, 2. 8. 2021 - 20:08)

S tím by se dalo více méně souhlasit,ale Aramis není žena a jestli myslel výrazem punčošky punč.kalhoty nebo punčochy samodržící event. na podvazek to ví pouze on sám.

Aramis (Po, 2. 8. 2021 - 21:08)

Netušil jsem,že se paní ministryni díváš pod sukně aby jsi zjistil jaký typ "punčošek" nosí, chlípníku.
Já jsem to tedy z televizních přenosů nezjistil.

karolina (Po, 2. 8. 2021 - 21:08)

To opravdu nevím, on s námi přestal komunikovat. Zítra mám 65 let a punčochy na podvazkový pas už budu nosit 50 let bez vyjímky. Punčochové kalhoty jsem zkusila pouze jedou!!!!!! HRUZA

Aramis (Po, 2. 8. 2021 - 21:08)

K tvým zítřejším narozeninám Ti přeji všechno nejlepší, Karolíno. A zůstaň prosím u těch podvazkových punčoch i nadále. Nám mužům se moc líbí.

karolina (Út, 27. 7. 2021 - 04:07)

Nevím jaké nosíš kalhotky, ale jak dostaneš ty kalhotky pod pas, zvláště, když máš pas natahovací. T o musíš pas sundat také, ale stejné je to i u pasu s Y podvazky, který si si koupil jako já. Já nosím tanga a pod ten pas bych je neoblékla bez rozepnutí pasu.

Aramis (Út, 27. 7. 2021 - 07:07)

Nevím co v tom vidíš za problém. Já používám klasické vyšší kalhotky z kvalitní 100%-ní bavlny,které i střihově jsou blízké pánským slipům. Ráno si je jednoduše obleču,přes ně pak podvazkový pás a pokud potřebuji přes den na WC tak postupuji,jak už jsem popsal v předchozím příspěvku. Tanga,jak už jsem také dříve zmínil,nenosím. Každému holt spodní prádlo vyhovuje jinak,ale to je na tom to krásné,ne?

karolina (Út, 27. 7. 2021 - 23:07)

Na malou chápu, ale na velkou??????

Reklama

Přidat komentář