Reklama

Co je podle Vas, ta opravdova laska?

Markéta (Po, 6. 12. 2021 - 18:12)

Libore, jak se máš teď před vánocemi? Dobrý?

Simona (Ne, 5. 12. 2021 - 21:12)

Libore, přeji ti úspěšný celý týden a těším se, že se brzy ozveš

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 19:12)

Nebyl jsi dnes se svou ženou náhodou odpoledne ve Zdibech v kostele na mši? Myslím,že jsem tě tam viděl. Ty tam někde bydlíš? Že bychom zašli někdy na jedno

Zuzka (Ne, 5. 12. 2021 - 19:12)

Ok, souhlasím Pavlo. Sem se to hodí

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 13:12)

Zkopírováno od Libora.T......Včera dopoledne jsem nechal ženu v lázních a vydal se na pouť do okolí. Cílem bylo navštívit zbytky rozbořeného kostela a nový kostel hned nedaleko. Tři kilometry odpočinkové chůze, pak doleva a další kilometr do vesničky na úpatí kopců. Ještě před ní mě vítá na malé vyvýšenině roztomilá malá kaplička pod statnou památnou lípou. Neobvyklé, zvlášť skvostné místo s lavičkou a dalekými rozhledy. Udělám několik fotografií a na chvíli spočinu v klidném rozjímání. Uvnitř kaple je soška Panenky Marie a několik dalších předmětů . Je neskonale nádherná, její téměř živý pohled proniká uzavřeným sklem. Zvláštní okamžiky. Naprosto nečekaně ji oslovuji...ty jsi tak krásná, pár vteřin propojení a chci odejít dál. Pozorujinajednou, že nechci odejít, že zde ještě chci nějaký okamžik setrvat. Podobných míst jsem navštívil stovky, zde se odehrává cosi neobvyklého a výjimečného... hezky tady ochraňuj vesničku a já zase někdy přijdu...pronesu ještě a jsem na odchodu dál do vsi..... tak si mě otevři....najednou vnímám tuto větu, nebyl to hlas z vnějšku, ale hlas uvnitř mého já. Obracím se ke kapličce, ten hlas byl mladý, ženský, jako by přímo odtud. Překvapen hledám způsob jak otevřít skleněnou výplň. Jde to. Nyní vidím vše, co je uvnitř v plné nádherně. Pocit, který nelze slovy vyjádřit......pohlaď si mně ozve se....pohladím Panenku a v těle se mi rozlije hřejivá energie neskutečné lásky. Nevnímám okolí v tomto okamžiku jako by vše zmizelo, najednou se nekontrolovaně rozbulím, láskou? Bolestí? Co se stalo nechápu. Nevím, jde to samo a nejde to dlouhé minuty kontrolovat ani zastavit. Nakonec se mi uleví a jsem schopen pokračovat dál. Potkám místní stařenku na jedné zahrádce před domem a zeptám se na kapličkou nahoře.....to pane je už tam skoro sto let od roku 1922, ale ještě za komunistů tam zahynula holčička,odtud ze vsi, nějaká Marika, bylo jí tehdy 9 let, tam uhodil blesk a říká se, že ji tam lidi občas vidí a slyší její pláč. Je to velmi požehnané místo a čtyřikrát do roka je zde mše se zpěvy.....mám až husí kůži, mířím do nedalekeho kostela, v jehož areálu se nachází další kaple s Panenkou Marií, vyhlášené místo, kde se stávají zázraky vyléčení. Místo je obklopeno množstvím cedulek s děkovnymi texty. Ano, výjimečné místo. Cítím to. Ale uvnitř mám neopakovatelný silný zážitek z místa nad vsí, který vše ostatní převyšuje. Do této chvíle jej ještě nejsem schopen vstřebat zcela. Vím, že se tam chci vrátit. Musím...Cítím to tak...

Radka (Út, 7. 12. 2021 - 08:12)

Toto je opravdová láska. Libor si v té chvíli možná ani neuvědomil, že o tom píše, když psal tento úžasný zážitek

Miro (Út, 7. 12. 2021 - 09:12)

Ok, souhlas, moc pěkné

Pavlína (Ne, 5. 12. 2021 - 18:12)

Tohle mne velmi zaujalo a myslím, že se to i do adventu hodí připomenout, i když to je smutné. Ale má to duchovní náboj a je to o lásce a síle usmíření a o odpuštění

Markéta (Ne, 5. 12. 2021 - 13:12)

Tohle od Libora znám. Krásný. Scarlett to jsem já to M.

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 12:12)

A nebo jedna osoba:)

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 11:12)

Mohli být domluveni. Nebo náhoda. Za vším nehledej spekulace

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 11:12)

:))

Libor. T. (Ne, 5. 12. 2021 - 10:12)

Připojuji i své přání. Mír,láska a rovnováha.....ahoooj

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 10:12)

To bylo rychlé :). Tady visíš celý den.

Jitka (Ne, 5. 12. 2021 - 10:12)

Lallo a Libore díky za přání, přeji také

lalla1 (Ne, 5. 12. 2021 - 09:12)

Přeji všem krásnou druhou adventní neděli. Dnes zapalujeme druhou svíci, která má symbolizovat Mír :). A přijde Mikuláš, někde i s čertem:) Ale jistí to anděl...ahoooj

Radka (Ne, 5. 12. 2021 - 12:12)

Lallo, ahój v adventním čase. Taky ti přeji to samé celé rodině, a Liborovi taktéž. Jsem ráda i za tvou reakci zde. Už jsi tu dlouho taky nebyla. A máš se dobře?

černý humor (Ne, 5. 12. 2021 - 09:12)

muž u soudu: soudce se ptá jak zemřela vaše první žena? muž: otrava houbami soudce: jak vaše druhá žena? muž: otrava houbami soudce: a co ta třetí? Muž: tu jsem zastřelil SOudce:a proč? Muž: nechtěla jíst houby

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 08:12)

Teď budou zase všechny odbornice na houby.

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 08:12)

A kde jsou slepice,už by se měly ozvat!

Reklama

Přidat komentář