Reklama

Dioptrické bryle

Kateřina (Ne, 5. 12. 2021 - 14:12)

Chce to trochu odvahu sebevědomí v lentikularních brýlích vyjít. Docela dlouho jsem je nosila a zvykala si na ně pouze doma. Jednou ráno jsem se odhodlala a vyšla v nich z domu a už trvale zůstaly. První reakce lidí byly co to mám za brýle. Nikdo ještě takové neviděl. Z hlediska komfortu vidění to bylo od prvního nasazení super, horší to bylo pro mě s tím vzhledem brýlí. Jinak je určitě doporučuji za mě vidím s nima líp než v normálních a jsou mnohem lehčí. Budu mít 20 roků.

Lukáš (So, 4. 12. 2021 - 14:12)

Mám sice jen 3 dioptrie, lidi v brýlích se mi hodně líbí, ikdyž pro některé je to velká překážka. Já nosím brýle rád. Určitě tvých 13 dioptrií musí být něco úžasného a za sklíčky musíš mít nádherně velké oči.

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 13:12)

Ahoj máš dioptrie plus nebo minus?

Kateřina (So, 4. 12. 2021 - 14:12)

Plusové.

Olina (So, 20. 11. 2021 - 09:11)

Brýle nenávidím, mám silný astigmatismus, takže jsem bez nich neprovozuschopná.

Rudolf (So, 20. 11. 2021 - 07:11)

Bez velkého nadčení, musím taky nosit brýle, čočky nesnáším. Jsem na
-9 ti dioptriích a není to konečná

Marta (Pá, 19. 11. 2021 - 11:11)

Mám 46 roků a používám trvale plusové brýle 2,5 dioptrie do dálky a 4 dioptrie na blízko. Bez nich už to nejde.

Jitka.P (Čt, 18. 11. 2021 - 07:11)

Brýle jsem začala muset nosit v docela pozdním věku. Zvykla jsem si na ně, protože jsem přes ně hned viděla velmi dobře a dlouho si nepřipouštěla, że nemám oči v pořádku. Co je zajímavé, tak od doby co brýle nosím pociťují větší zájem o mojí osobu ze strany mužů. Moje kamarádka mi říká, že mi brýle velmi sluší, tak ať se nedivím. I já se sama sobě v brýlích líbím a hodně zvýraznily můj obličej, když porovnám svoji fotku s brýlemi a bez brýlí.

? (Čt, 18. 11. 2021 - 04:11)

Proč lžeš?? Nosíš GOC. Že ti není hanba takto lhát a vydávat se za jiné lidi na tomto fóru..

(Pá, 19. 11. 2021 - 05:11)

To byla reakce na našeho Karla ;)

? (Čt, 18. 11. 2021 - 04:11)

Proč lžeš?? Nosíš GOC. Že ti není hanba takto lhát a vydávat se za jiné lidi na tomto fóru..

Martin (St, 17. 11. 2021 - 20:11)

Mám +12 dioptrií, dnes v nákupním centru jsem potkal ženu, taky s velmi silnými plusovými dioptriemi dioptriemi, myslím, že ještě silnějšími než já. Několikrát jsme se potkali a vyměnily si dlouhé pohledy a úsměvy. Moc často se nestává potkat někoho s tak silnou dalekozrakostí. Nebýt, tam se svými partnery, asi bychom skončily v kavárně, tuším, že jsme se oba vzájemně přitahovaly. Byl to krásný zážitek a mám tu ženu stále před sebou, i ty její velké oči za silnými sklíčky jejich pěkných brýlí.

Bára (Út, 16. 11. 2021 - 13:11)

Nosím -2,5 dioptrie, vidím s brýlemi dobře a už jsem si na zvykla. Když je nemám, něco mi už chybí

Ilona (Út, 16. 11. 2021 - 07:11)

Od dětství jsem dalekozraká a nosím plusové dioptrie, bez nich nevidím na blízko, ani do dálky. Mám +5,5D, cyl.2 a +7D, cyl.2 a vadu nám asi 15 roků stabilní. Na předpisů mám hodnoty uvedené " do dálky ".

radek (Čt, 11. 11. 2021 - 01:11)

Chtěl jsem se zeptat a přes plusové dioptrie se nedá koukat? Na ty si oči nezvyknou?

Mike (So, 13. 11. 2021 - 19:11)

Já myslím že ne, čočka v oku je plusová a když je v klidu, což je koukání do dálky, tak má nějakou nejnižší dioptrickou hodnotu, když začneš koukat do blízka tak ta čočka pomocí svalů zvětšuje svoji dioptrickou hodnotu, jako bys přidával před ní čočku plusovou. Přes plusky se dá koukat se standardním zdravým okem pouze více do blízka. Ale právě díky tomu, že ta čočka v oku umí svou dioptrickou hodnotu zvětšovat, tak přes minusový brýle se umí proostřit. Sice prez ně zase neuvidíš tak úplně na blízko jako bez nich, ale do dálky je to v pohodě.

bracesfan (St, 17. 11. 2021 - 21:11)

No, není to tak docela. Závisí to především na akomodační schopnosti čočky (tedy na tom, jak je čočka schopna měnit svoji lomivost s ohledem na vzdálenost pozorovaného předmětu), a tím pádem i na věku. Pokud předsadíš před oko spojku, kterou oko nepotřebuje, tak při pohledu na blízko vlastně tato předsazená čočka supluje část akomodace čočky a oko na blízko vidí ostře. Do dálky samozřejmě ne, tam se ostrost snižuje, protože se předmět promítá před sítnicí, a to oko upravit neumí. Pokud přesadíš před oko rozptylku, tak oko bude vždy potřebovat část akomodační schopnosti čočky, aby to vykompenzovalo. No a protože akomodace s věkem klesá, tak starší oko to vykompenzovat nedokáže, a proto nemůže vidět ostře ani do dálky, a na blízko už vůbec ne. Mladší oko má ještě slušnou akomodaci, proto je schopno to vykompenzovat a vidět ostře do dálky, a slušně i na blízko. Ale jen cca do 30 let. To je princip, který někdo používá, když si chce uměle navodit větší myopii, než má - prostě nosit silnější rozptylky, než je potřeba, a provádět tak hlavně činnost na blízko - čočka se přizpůsobí, a postupně se oko stane více myopickým.

Návštěvník (Po, 8. 11. 2021 - 10:11)

Tak jsem ráno byla v optice a brýle už mám na očích! Lucka

Návštěvník (Út, 9. 11. 2021 - 15:11)

A jak to jde s brejličkama? Hanka

Návštěvník (Út, 9. 11. 2021 - 16:11)

Vidím lépe,ale zatím je zkouším spíš jen doma,asi to chce čas zvyknout si.Lucka

Reklama

Přidat komentář